Рішення № 99758713, 20.09.2021, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.09.2021
Номер справи
600/3523/21-а
Номер документу
99758713
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 вересня 2021 р. м. Чернівці Справа № 600/3523/21-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Боднарюка О.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Глибоцька селищна рада, про визнання дій протиправними, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі - позивач), звернувся в суд з позовом до Головного управління Держгеокадастру в Чернівецькій області (далі - відповідач), третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача Глибоцької селищної ради (далі - третя особа), в якому просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Держгеокадасту у Чернівецькій області під час виконання нормативно - грошової оцінки земельної ділянки кадастровий номер 7321084200:01:005:0720, місце розташування якої: Чернівецька область, Глибоцький район, с. МихайлівкаГлибоцького ОТГ, та яка відображена у витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 1337 від 18.12.2018 року;

- стягнути на користь позивача сплачений судовий збір за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

АРГУМЕНТИ УЧАСНИКІВ СПРАВИ.

1. Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що 12.06.2003 року між ОСОБА_1 та Глибоцькою районною державною адміністрацією укладено договір оренди земельної ділянки (кадастровий номер 7321084200:01:005:0720), термін оренди 15 років. 20.12.2018 року рішенням Глибоцького районного суду Чернівецької області вказаний договір оренди земельної ділянки поновлений на тих самих умовах та на той самий строк. Водночас, згідно витягу із технічної документації про нормативно грошову оцінку земельної ділянки виданого відділом у Глибоцькому районі Головного управління Держегеокадастру у Чернівецькій області від 18.12.2018 року, нормативно - грошова оцінка вказаної земельної ділянки становить 3487910,40 грн. 11.02.2019 року на адресу позивача направлено лист повідомлення про рішення сесії Глибоцької селищної ради, яким прийнято рішення про поновлення договору оренди земельної ділянки та прохання позивача з`явитись до Глибоцької селищної ради для підписання договору оренди в новій редакції. Листом від 29.03.2019 року позивача повідомлено, що у зв`язку з проведенням нормативно - грошової оцінки земельної ділянки - річна орендна плата становить 313911,94 грн.

Посилаючись на висновок експерта та вважаючи дії відповідача під час виконання нормативно-грошової оцінки ділянки кадастровий номер 7321084200:001:005:0720 протиправними, позивач звернувся до суду з вказаним позовом.

2. Відповідач подав до суду відзив на позов, в обґрунтування якого заперечив щодо задоволення позовних вимог, з огляду на те, що відповідачем здійснено нормативно - грошова оцінка вказаної земельної ділянки в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, станом на час прийняття такої.

3. Третя особа правом на подання письмових пояснень не скористалась.

ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ В СПРАВІ.

1 Ухвалою суду відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження, з повідомленням учасників справи.

ДОВОДИ УЧАСНИКІВ СПРАВИ.

1. Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити з підстав наведених в адміністративному позові. В судовому засіданні подав заяву, в якій просив суд розглянути справу в порядку письмового провадження.

2. Представник відповідача в судовому засіданні подав до суду заяву, в якій просив суд розглянути справу в порядку письмового провадження, проти задоволення позову заперечував з підстав наведених у відзиві.

3. Представник третьої особи в судове засідання не з`явився, про причини неявки суду не повідомив.

3. Враховуючи приписи статті 194, 205 КАС України, та подання представником позивача та представником відповідача заяви про розгляд справи у порядку письмового провадження, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними матеріалами в порядку письмового провадження.

ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ ОБСТАВИНИ ТА ВІДПОВІДНІ ПРАВОВІДНОСИНИ.

1. 12 червня 2003 року між Глибоцькою районною державною адміністрацією та ОСОБА_1 укладено договір оренди земельної ділянки загальною площею 4,2432 га., в тому числі водного дзеркала - 2,8645 га., під дорогами і греблями - 0,0946 га., сінокоси-1,2841 га., яка розташована в с. Михайлівка на території Михайлівської сільської ради, Глибоцького району Чернівецької області (на даний час с. Михайлівка Глибоцької ОТГ), термін оренди - 15 років, а саме до 12.06.2018 року, для рибогосподарських потреб.

2. Рішенням Чернівецької обласної ради №102-15/04 від 12.08.2004 року відбулась зміна меж населеного пункту, внаслідок чого орендована земельна ділянка включена в межі села Михайлівка, Глибоцького району Чернівецької області.

3. Рішенням Глибоцького районного суду Чернівецької області від 20.12.2018 року по справі №715/1645/18 поновлено договір оренди земельної ділянки, укладений 12.06.2003 року між Глибоцькою районною державною адміністрацією (на даний час Глибоцькою селищною радою) та позивачем.

4. 18.12.2018 року здійснено формування витягу із технічної документації про нормативно грошову оцінку земельної ділянки, виданого відділом у Глибоцькому районі Головного управління Держегеокадастру у Чернівецькій області, відповідно до якого нормативно - грошова оцінка вказаної земельної ділянки становить 3487910,40 грн.

5. 25.01.2019 року рішенням Глибоцької селищної ради поновлено договір оренди земельної ділянки (на той самий строк і на тих самих умовах), зобов`язано спеціаліста - землевпорядника відділу земельних відносин та комунальної власності підготувати договір оренди вищенаведеної земельної ділянки.

6. 11.02.2019 року на адресу позивача направлено лист №02-05/237 із повідомленням про рішення сесії Глибоцької селищної ради, яким прийняте рішення про поновлення договору оренди земельної ділянки, та прохання з`явитись в Глибоцьку селищну раду для підписання додаткової угоди.

7. 29.03.2019 року листом №02-09/600 Глибоцька селищна рада повідомила позивача про зміну нормативно - грошової оцінки земельної ділянки.

8. 26.06.2019 року Рішенням Глибоцької селищної ради Чернівецької області №1669-54/19 поновлено вищезазначений договір оренди земельної ділянки, залишивши без змін ставку орендної плати в розмірі 9 % від нормативно - грошової оцінки, затвердженої рішенням Михайлівської сільської ради №164-XXVII/13 від 30.05.2013 р.

ДО ВКАЗАНИХ ПРАВОВІДНОСИН СУД ЗАСТОСОВУЄ НАСТУПНІ ПОЛОЖЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ТА РОБИТЬ ВИСНОВКИ ПО СУТІ СПОРУ.

1. Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

2. Частиною другою ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

3. Відповідно до частин 3 та 5 ст. 201 Земельного кодексу України нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель тощо. Грошова оцінка земельних ділянок проводиться за методикою, яка затверджується Кабінетом Міністрів України.

4. Правові засади проведення оцінки земель, професійної оціночної діяльності у сфері оцінки земель в Україні визначені Законом України "Про оцінку земель" від 11.12.2003 №1378-IV (далі - Закон №1378-IV), який спрямований на регулювання відносин, пов`язаних з процесом оцінки земель, забезпечення проведення оцінки земель, з метою захисту законних інтересів держави та інших суб`єктів правовідносин у питаннях оцінки земель, інформаційного забезпечення оподаткування та ринку земель.

Згідно зі статтею 1 Закону №1378-IV нормативна грошова оцінка земельних ділянок це капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами; рентний дохід (земельна рента) - дохід, який можна отримати із землі як фактора виробництва залежно від якості та місця розташування земельної ділянки.

Відповідно до статті 5 Закону №1378-IV залежно від мети та методів проведення оцінка земель поділяється на такі види: бонітування ґрунтів, економічна оцінка земель та грошова оцінка земельних ділянок. Грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною і експертною. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Згідно зі статтею 13 Закону №1378-IV нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі: визначення розміру земельного податку; визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності тощо.

Статтею 18 Закону №1378-IV визначено порядок проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Так, нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться: розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років; розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років, а несільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 7-10 років. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України "Про землеустрій".

За результатами нормативної грошової оцінки земель складається технічна документація (ч. 1 ст. 20 Закону №1378-IV).

У відповідності до вимог ч. 2 ст. 20, ч. 3 ст. 23 Закону №1378-IV дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

У відповідності до ч.1 та ч.2 ст. 15 Закону №1378-IV підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок може проводитися також на підставі договору, який укладається заінтересованими особами в порядку, встановленому законом.

5. Відповідно до частини першої ст.1 Закону України "Про Державний земельний кадастр" (далі - Закон №3613-VI) Державний земельний кадастр - єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами.

Згідно ст.4 Закону №3613-VI регулювання відносин, що виникають при веденні Державного земельного кадастру, здійснюється відповідно до Конституції України, Земельного кодексу України, цього Закону, законів України "Про землеустрій", "Про оцінку земель", "Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність", "Про захист персональних даних", інших законів України та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.

У відповідності до ч.ч.1-2 ст.6 Закону України "Про Державний земельний кадастр" ведення та адміністрування Державного земельного кадастру забезпечуються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Держателем Державного земельного кадастру є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

6. Згідно пункту 4 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 № 1051 (далі – Порядок №1051) ведення Державного земельного кадастру здійснює Держгеокадастр та його територіальні органи. Держателем Державного земельного кадастру є Держгеокадастр.

Згідно підпункту 8 пункту 22 Порядку ведення Державного земельного кадастру (у редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) до Державного земельного кадастру вносяться відомості про економічну та нормативну грошову оцінку земель у межах території адміністративно-територіальної одиниці:

- розподіл земель за економіко-планувальними зонами та оціночними одиницями (районами), а саме: код оціночної економіко-планувальної зони згідно з додатком 2, номер економіко-планувальної зони та оціночної одиниці (району); межі економіко-планувальних зон та оціночних одиниць (районів) з координатами їх поворотних точок; площа економіко-планувальних зон та оціночних одиниць (районів); значення зональних коефіцієнтів;

- значення нормативної грошової оцінки земель у межах адміністративно-територіальної одиниці (середньої вартості одного кв. метра земель населеного пункту, одиниці площі земель за межами населеного пункту);

- інформація про локальні фактори і зони їх дії (назви локальних факторів; межі зон-дії локальних факторів (за видами) з координатами їх поворотних точок; значення коефіцієнта локального фактора в межах зони його дії);

- інформація про ареали агровиробничих груп ґрунтів відповідно до підпункту 7 цього пункту;

- інформація про бонітування ґрунтів відповідно до підпункту 9 цього пункту;

- інформація про документи, на підставі яких встановлено нормативну грошову оцінку земель у межах території адміністративно-територіальної одиниці (назва, дата та номер рішення про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, найменування органу, що його прийняв, дата проведення нормативної грошової оцінки земель та введення в дію зазначеного рішення), електронні копії таких документів.

Згідно підпункту 14 пункту 24 Порядку №1051 (у редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) до Державного земельного кадастру вносяться такі відомості про земельні ділянки як нормативна грошова оцінка. Значення нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яке розраховується за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру на підставі відомостей про земельну ділянку, зазначених у цьому пункті, та відомостей про нормативну грошову оцінку земель у межах території адміністративно-територіальної одиниці згідно з підпунктом 8 пункту 22 цього Порядку. Дата проведення нормативної грошової оцінки земель.

7. Згідно ст.1 Закону України "Про оренду землі" (далі – Закон 161-ХІV) оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

У відповідності до ст. 15 Закону №161-ХІV істотними умовами договору оренди землі є:

- об`єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки);

- строк дії договору оренди;

- орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату. За згодою сторін у договорі оренди землі можуть зазначатися інші умови.

8. Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 №489 затверджено Порядок нормативної грошової оцінки земель населених пунктів (далі - Порядок №489).

Відповідно до пункту 12 Розділу II Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів (у редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) нормативна грошова оцінка земельних ділянок водного фонду, що розташовані в межах населених пунктів, які використовуються для риборозведення, здійснюється згідно з Порядком нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів), затвердженим наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 22 серпня 2013 року №508, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12 вересня 2013 року за № 1573/24105 .

9. Згідно п.1.2 Порядку нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів) затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 22 серпня 2013 року №508 (у редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), нормативна грошова оцінка земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів) проводиться відповідно до Методики нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів), що затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року №1278.

10. Відповідно до пункту 4 Методики нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів) затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року №1278 (у редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), нормативна грошова оцінка земельної ділянки (Цн) визначається за формулою:

Цн = Пд х Рд х Ск х Км х Кв х Кмц х Кі,

де Пд - площа земельної ділянки;

Рд - рентний дохід для відповідної категорії земель (у гривнях на рік);

Ск - строк капіталізації (у роках);

Км - коефіцієнт, який враховує місце розташування земель;

Кв - коефіцієнт, який враховує вид використання земельної ділянки і встановлюється залежно від складу угідь земельної ділянки відповідно до даних Державного земельного кадастру;

Кмц - коефіцієнт, який враховує належність земельної ділянки до земель природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення;

Кі - коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель.

11. Як вбачається з встановлених обставин справи, відповідач формуючи нормативно-грошову оцінку діяв у межах та в спосіб передбачений з урахуванням наведених вище норм права.

Згідно витягу із технічної документації про нормативно - грошову оцінку №1337 від 18.12.2018 земельна ділянка за кадастровим номером 7321084200:01:005:0720, яка розташована в с. Михайлівка, Глибоцького району Чернівецької області, нормативно - грошова оцінка становить 3487910,40грн. Сума орендної плати на рік складає 313911,93грн. (9% від НГО) та 26159,33 грн щомісяця відповідно.

12. В ході судового розгляду справи аргументи позивача фактично зводились до того, що відповідачем не правильно здійснено нормативно - грошову оцінку земельної ділянки, оскільки, згідно висновку експерта за результатами судової експертизи з питань землеустрою за експертною спеціальністю 10.20 "Дослідження з питань землеустрою", яка наявна в матеріалах справи - встановлено невідповідність вимогам нормативно - правових актів, зокрема пунктам 11 та 12 Порядку №489. Не відповідність нормативно - правовим актам полягає в тому, що витяг із технічної документації про нормативно грошову оцінку земельної ділянки не відповідає Додатку 22 до Порядку нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім населених пунктів) (пункт 3.3) та розрахунок нормативно грошової оцінки земельної ділянки не відповідає Методиці нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім населених пунктів) затвердженої постановою КМУ від 23.11.2011 року №1278 та Порядку нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім населених пунктів) затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 22.08.2013 року №508.

13. З приводу наведеного, суд зазначає наступне.

Так, коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки завжди застосовується ретроспективно. Тобто, кожного року, після 01 січня, для розрахунку бази оподаткування земельним податком враховується чинна нормативна грошова оцінка (яка проводиться раз на 5-7 років) з урахуванням кумулятивного (накопичувального) застосування коефіцієнтів індексації (які визначається щорічно). Визначальним є те, що саме закон встановлює, що кумулятивне застосування коефіцієнту індексації починається з дати проведення нормативної грошової оцінки. Враховуючи, що нормативна грошова оцінка проводиться раз на 5-7 років, то щорічно, після її проведення, при визначенні бази оподаткування, будуть враховуватись всі коефіцієнти індексації за попередні роки, починаючи від дати проведення нормативної грошової оцінки.

Як вбачається з матеріалів справи, коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель становить : 2013 рік - 1,0; 2014 рік - 1,249; 2015 рік - 1,433; 2016 рік - 1,06; 2017 рік - 1,0; 2018 рік - 1,0; 2019 рік - 1,0.

Тобто, коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки, який зазначений у витязі з технічної документації про нормативно - грошову оцінку №1337 від 18.12.2018 року розшифровується як: 1,0 (2013рік) * 1,249 (2014рік) * 1,433 (2015рік) *1,06 (2016рік) * 1,0(2017рік)* 1,0 (2018рік)=1,897.

Суд звертає увагу на те, що зміни до Порядку нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім населених пунктів), а саме доповнення новим Додатком 22, затверджені згідно наказу Міністерства аграрної політики та продовольства №604 від 18.12.2018 року, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.12.2018 року за №1466/32918 та опублікований 28.12.2018 року.

Витяг із технічної документації про нормативно - грошову оцінку земельної ділянки №1337 за кадастровим номером 7321084200:01:005:0720 здійснено/сформовано 18.12.2018 року.

Враховуючи наведене вище, суд відхиляє як безпідставні твердження позивача щодо вказаних порушень, оскільки, як вже зазначалось, Додаток 22, яким встановлена нова форма Витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки до Порядку нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім населених пунктів) набув чинності лише з 28.12.2018 року, в той час, як витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки за кадастровим номером 7321084200:01:005:0720 виготовлено 18.12.2018 року, а відтак, в діях відповідача відсутні протиправні дії щодо формування нормативно-грошової оцінки.

14. Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів). (ст. 90 КАС України).

15. Відповідно до статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв`язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів учасників справи, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази надані позивачем - суд дійшов висновку, що обґрунтування на які посилається позивач, не дають суду підстав для висновків, які б спростовували доводи відповідача, а тому відсутні підстави для задоволення позову.

РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ.

1. Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

2. Враховуючи те, що в задоволенні адміністративного позову відмовлено, суд не вирішує питання про розподіл судових витрат в частині стягнення з суб`єкта владних повноважень судового збору.

Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

В И Р І Ш И В:

1. В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

2. Розподіл судових витрат не здійснюється.

Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне найменування учасників процесу:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

Відповідач - Головне управління Держгеокадастру у Чернівецькій області (вул. Героїв Майдану, 194-А, м. Чернівці, 58013, код ЄДРПОУ 39909396)

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Глибоцька селищна рада (вул. Шевченка, 1, смт. Глибока, Чернівецька область, код ЄДРПОУ 04417004)

Суддя О.В. Боднарюк