
УХВАЛА
15 вересня 2021 року справа № 580/3872/19 м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Рідзеля О.А.,
за участю:
секретаря судового засідання – Мельникової О.М.,
представника позивача – Теслі Т.А. (у порядку самопредставництва),
представника ВК Паланської сільської ради – Драчевського М.А. (у порядку самопредставництва),
представника третьої особи – Рябоконя В.І. (за довіреністю),
розглядаючи у порядку загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Уманської міської ради до виконавчого комітету Родниківської сільської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача – Міністерство внутрішніх справ України, Регіональний сервісний центр МВС в Черкаській області, про визнання протиправним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
05.12.2019 до Черкаського окружного адміністративного суду звернулась Уманська міська рада (далі – позивач) із позовною заявою виконавчого комітету Родниківської сільської ради, Міністерства внутрішніх справ України, Регіонального сервісного центру МВС в Черкаській області, в якій просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Родниківської сільської ради від 18.04.2018 №38 “Про проведення нумерації об`єкту нерухомого майна”;
- скасувати запис в Державному Реєстрі речових прав на нерухоме майно, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1065484571108, а саме: опис змін: Адреса: Черкаська обл., вулиця Бандери Степана, будинок 12 змінено на Черкаська обл, Уманський р, с/рада Родниківська, автодорога Київ-Одеса, 203 км+800м, будинок б/н, відомості внесені до Реєстру: 23.06.2018. ОСОБА_1 , Виконавчий комітет Родниківської сільської ради Уманського району Черкаської області, Черкаська обл., індексний номер рішення:41767980.
Ухвалою суду від 28.12.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі.
15.09.2021 представник відповідача подав суду клопотання про зупинення провадження у справі до з огляду на реорганізацію виконавчого комітету Родниківської сільської ради, шляхом приєднання до виконавчого комітету Паланської сільської ради.
У судовому засіданні представник позивача заперечував проти зупинення провадження. Інші учасники не заперечували проти задоволення вказаного клопотання.
Оцінивши доводи клопотання, суд встановив таке.
Суд врахував, що зупинення провадження можливе за наявності обставин, що перешкоджають або унеможливлюють вирішення спору з дотриманням встановлених принципів адміністративного судочинства.
Так, частиною 1 ст.236 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) визначено перелік підстав, за наявності яких суд зупиняє провадження у справі.
Зокрема, п.1 ч.1 ст.236 КАС України встановлено, що суд зупиняє провадження у справі в разі смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою фізичної особи, ліквідації суб`єкта владних повноважень, іншого органу, а також злиття, приєднання, поділу, перетворення юридичної особи, які були стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво, - до встановлення правонаступника.
Суд врахував, що відповідно до абз.1 п.7-1 розділу V “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України визначення адміністративних центрів територіальних громад та затвердження територій територіальних громад здійснює Кабінет Міністрів України.
На виконання вказаної норми розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 №728 “Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Черкаської області” визначено адміністративні центри та затверджено території територіальних громад.
Згідно з додатком до вказаного розпорядження Родниківська сільська рада входить до складу Паланської сільської ради об`єднаної територіальної громади.
Відповідно до ч.2 ст.8 Закону України від 5 лютого 2015 року №157-VIII «Про добровільне об`єднання територіальних громад» (далі – Закон №157-VIII) повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, що об`єдналися, завершуються в день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об`єднаною територіальною громадою.
Після завершення повноважень сільських, селищних, міських рад, обраних територіальними громадами, що об`єдналися, їхні виконавчі комітети продовжують здійснювати свої повноваження до затвердження сільською, селищною, міською радою, обраною об`єднаною територіальною громадою, персонального складу її виконавчого комітету. Протягом зазначеного строку сільський, селищний, міський голова, обраний об`єднаною територіальною громадою, очолює такі виконавчі комітети та входить до їх персонального складу.
На підставі ч.5 ст.8 Закону №157-VIII з дня затвердження сільською, селищною, міською радою, обраною об`єднаною територіальною громадою, персонального складу її виконавчого комітету у порядку, визначеному цим Законом, здійснюється реорганізація відповідних юридичних осіб - виконавчих комітетів відповідних сільських, селищних, міських рад, розміщених поза адміністративним центром об`єднаної територіальної громади, шляхом їх приєднання до юридичної особи - виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради, розміщеної в адміністративному центрі об`єднаної територіальної громади. Після завершення реорганізації відповідні юридичні особи – виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад припиняються у порядку, визначеному цим Законом.
Відповідно до ч.7 ст.8 Закону №157-VIII під час проведення реорганізації юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад та їхніх виконавчих комітетів повноваження з управління справами таких юридичних осіб здійснює сільський, селищний, міський голова, обраний об`єднаною територіальною громадою.
Згідно з підп.2, 4, 10, 11 п.6-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України закінчення повноважень сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів, а також реорганізація сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів як юридичних осіб у зв`язку із змінами в адміністративно-територіальному устрої України здійснюються з урахуванням таких положень:
після припинення повноважень сільських, селищних, міських рад, обраних розформованими територіальними громадами (далі - ради, що припиняються), їхні виконавчі комітети продовжують здійснювати свої повноваження до затвердження сільською, селищною, міською радою, обраною сформованою територіальною громадою (далі - новообрана рада), персонального складу її виконавчого комітету. Протягом зазначеного строку сільський, селищний, міський голова, обраний сформованою територіальною громадою, очолює такі виконавчі комітети та входить до їх персонального складу;
сформована територіальна громада є правонаступником усього майна, прав та обов`язків розформованої територіальної громади з урахуванням особливостей, визначених підпунктами 5 і 6 цього пункту;
з дня затвердження новообраною радою персонального складу її виконавчого комітету починається реорганізація відповідних юридичних осіб - виконавчих комітетів рад, що припиняються, шляхом їх приєднання до юридичної особи - виконавчого комітету новообраної ради. Після завершення реорганізації відповідні юридичні особи - виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад припиняються у порядку, визначеному цим пунктом;
юридична особа - виконавчий комітет новообраної ради є правонаступником прав та обов`язків юридичних осіб - виконавчих комітетів рад, що припиняються, з дня затвердження новообраною радою персонального складу її виконавчого комітету.
Суд встановив, що п.6 рішення Паланської сільської ради від 24.02.2021 №7-19/VII вирішено реорганізувати виконавчий комітет Родниківської сільської ради, шляхом приєднання до виконавчого комітету Паланської сільської ради.
На підставі п.17 вказаного рішення виконавчий комітет Паланської сільської ради є правонаступником всього майна, прав та обов`язків, зокрема виконавчого комітету Родниківської сільської ради.
Отже, правонаступником виконавчого комітету Родниківської сільської ради на підставі вищевикладених норм та рішення визначено виконавчий комітет Паланської сільської ради, а тому відсутні підстави для зупинення провадження у справі відповідно до п.1 ч.1 ст.236 КАС України.
Керуючись ст. ст. 2-21, 236, 244-245, 248, 256, 295 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відмовити повністю у задоволенні клопотання представника виконавчого комітету Паланської сільської ради від 14.09.2021 (вх. від 15.09.2021 №35190/21) про зупинення провадження у справі за позовом Уманської міської ради до виконавчого комітету Родниківської сільської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача – Міністерство внутрішніх справ України, Регіональний сервісний центр МВС в Черкаській області, про визнання протиправним та скасування рішення.
2. Копію ухвали направити учасникам справи.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя О.А. Рідзель
Ухвала складена у повному обсязі 20.09.2021.