Рішення № 99749776, 21.09.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.09.2021
Номер справи
200/8865/21
Номер документу
99749776
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 вересня 2021 р. Справа№200/8865/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Михайлик А.С. розглянув в порядку прощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, -

ЗМІСТ ПОЗОВНИХ ВИМОГ ТА ЗАПЕРЕЧЕНЬ

ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправними дій щодо відмови у перерахунку пенсії згідно з довідкою Державної установи «ТМО МВС України по Донецькій області» № 33/25-570 від 27.04.2021 про розмір грошового забезпечення та зобов`язання здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної пенсії за вислугу років на підставі довідки ДУ «ТМО МВС України по Донецькій області» № 33/25-570 від 27.04.2021 про грошове забезпечення, в розмірі 73% грошового забезпечення, що становить 1 140,82 грн, у т.ч. посадовий оклад – 2 500,00 грн, оклад за військовим званням – 2 000,00 грн, надбавка за вислугу років – 2 250,00 грн, надбавка за специфічні умови проходження служби – 3 026,70 грн, премія – 9 364,12 грн.

В обґрунтування вимог позивач зазначив, що він є пенсіонером органів внутрішніх справ, якому призначена пенсія за вислугою років відповідно до Закону № 2262-XII. Позивач зазначив, що відповідно до ст. 63 Закону № 2262-XII призначені пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення. Позивач зазначив, що постановою УМУ № 988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» затверджені оклади поліцейських, що значно перевищують розмір грошового забезпечення колишніх працівників міліції, з якого позивачу при первинному призначенні обчислено пенсію. Позивач після набрання чинності Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі №826/12704/18 від 14.05.2019 (залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019), яким визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови №103, що визначав порядок перерахунку пенсій призначених особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та формування довідки про розмір грошового забезпечення звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії. За наслідком розгляду звернення відповідач відмовив позивачу в проведенні перерахунку пенсії. Позивач вважає відмову відповідача здійснити перерахунок пенсії на підставі нової довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням додаткових його видів протиправною та зазначає, що відмова органу Пенсійного фонду України провести перерахунок пенсії на підставі оновленої довідки порушує його конституційні права та гарантії на належний соціальний захист.

До судового засідання позивач уповноваженого представника не направив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Відповідач позов не визнав, у наданому суду відзиві на позовну заяву зазначив, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області як одержувач пенсії за вислугу років на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Зазначає, що здійсненню перерахунку пенсії передує чітко визначена процедура, при цьому повідомлень про зміну грошового забезпечення поліцейських від Пенсійного фонду України до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецької області не надходило, списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, не складалися, тому у Головного управління відсутні підстави та повноваження для проведення перерахунку пенсії позивачу. Крім цього, як зазначив відповідач, у визначеному п. 3 постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 порядку позивачу перераховано призначену йому пенсію із врахуванням грошового забезпечення встановленого для поліцейських згідно із постановою КМУ № 988. В подальшому, пункт 3 постанови КМУ № 103 від 21.02.2018, на підставі якого проводився зазначений перерахунок, був скасований рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 14.05.2019 по справі 826/12704/18, після скасування цього пункту будь-яких змін в розмірі грошового забезпечення, передбачених постановою № 988 не відбувалося, що на думку відповідача, свідчить про відсутність визначених ст.. 63 Закону України № 2262-XII передумов для перерахунку пенсії позивача.

Відповідач вважає, що порушень вимог чинного законодавства ним не допущено. Відповідач вважає, що вимоги позивача про проведення перерахунку пенсії із застосуванням певного відсотку від грошового забезпечення також не підлягають задоволенню через їх передчасність. В наданому до суду відзиві на позов відповідач просив у задоволенні позову відмовити.

ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 21.07.2021 провадження у справі відкрито, справу призначено до розгляду у спрощеному позовному провадженні без повідомлення сторін. Ухвалою від 11.08.2021 судом повернуто без розгляду заяву відповідача про перехід до розгляду справи в порядку загального позовного провадження. Ухвалою від 09.09.2021 призначено справу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 20.09.2021.

Через неявку належним чином повідомлених про дату, час та місце судового розгляду сторін, суд на підставі ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України розглядає справу у письмовому провадженні.

Згідно з ч. 4 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Відповідно до ч. 5 ст. 250 цього Кодексу датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ ОБСТАВИНИ

Позивач, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області (відповідач у справі).

Відповідно до протоколу за пенсійною справою від 14.04.2018 розмір пенсії позивача дорівнює 2668,48 грн, у т.ч. основний розмір пенсії – 1505,40 грн, що становить 73% грошового забезпечення 2062,19 грн та доплата до попереднього основного розміру – 1163,08 грн. До складу грошового забезпечення, з якого обчислено основний розмір пенсії, входить: посадовий оклад – 730,00 грн, оклад за військове звання – 125,00 грн, надбавка за вислугу років – 3452,00 грн, надбавка за особливо важні завдання - 550,62 грн, премія - 314,57 грн.

Згідно з протоколом за пенсійною справою від 27.11.2020 пенсія позивача дорівнює 4958,42 грн та становить 70% грошового забезпечення 7083,45 грн. До складу грошового забезпечення, з якого обчислено основний розмір пенсії, входить: посадовий оклад – 2500,00 грн, оклад за військове звання – 2000,00 грн, надбавка за вислугу років – 2250,00 грн, премія – 333,45 грн.

Згідно з довідкою ДУ «ТМО МВС України по Донецькій області» № 33/25-570 від 27.04.2021 розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 згідно з постановою КМУ № 988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» за прирівняною посадою поліцейського становить 19 140,82 грн, у т.ч. посадовий оклад – 2 500,00 грн, оклад за спеціальним званням – 2 000,00 грн, надбавка за стаж в поліції – 2250,00 грн, надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції 3026,70 грн, премія (95,78%) – 9 364,12 грн.

Відповідно до листа ДУ «ТМО МВС України по Донецькій області» від 30.04.2021 довідку про розмір грошового забезпечення позивача №33/25-570 від 27.04.2021 позивача надіслано до ГУ ПФУ в Донецькій області 30.04.2021.

13.05.2021 позивач звернувся до відповідача із заявою про проведення перерахунку пенсії виходячи з грошового забезпечення, розмір якого визначений в довідці про розмір грошового забезпечення позивача №33/25-570 від 27.04.2021. Листом від 18.05.2021 відповідач повідомив позивача про відсутність визначених ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» підстав для перерахунку пенсії.

ДЖЕРЕЛА ПРАВА Й АКТИ, ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ ТА ВИСНОВКИ СУДУ

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон № 2262-ХІІ).

Відповідно до статті 1 Закону № 2262-ХІІ особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Відповідно до частин 1, 4 статті 63 цього Закону перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Відповідно до частини 2 статті 51 Закону №2262 перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Згідно із частиною 3 статті 51 Закону №2262 перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Процедура перерахунку пенсії визначена Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок № 45),

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» № 103 від 21.02.2018.

Пунктом 3 Постанови №103 (у редакції станом на 21.02.2018) було визначено перерахувати з 01.01.2016 пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції".

Згідно із пунктом 5 Постанови №103 перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45.

Пунктом 6 Постанови №103 внесені зміни до Порядку № 45.

Пунктом 1 Порядку №45 (зі змінами, внесеними Постановою №103) передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Абзацами першим та другим пункту 5 Порядку №45 передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням. Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 року проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.

Постановою №103 доповнено Порядок №45 додатком 3, який визначав форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції). За змістом цієї довідки грошове забезпечення передбачає: посадовий оклад, підвищення посадового окладу, надбавка за стаж служби, надбавка за службу в умовах режимних обмежень, надбавка за почесне звання «заслужений» чи «народний», доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук чи вчене звання, інші надбавки, які мають постійний характер та визначені Постановою №988, премія.

Окружний адміністративний суд міста Києва у справі №826/3858/18 рішенням від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 та постановою Верховного Суду від 12.11.2019, визнав протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі №826/12704/18 від 14.05.2019, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019, визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови №103.

Отже, з 19.11.2019 - з дня набрання законної сили судовим рішенням у справі №826/12704/18 - пункт 3 Постанови №103 втратив чинність, а інші нормативні акти, які б визначали склад та розмір грошового забезпечення осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) для обчислення та перерахунку пенсії, відсутні.

Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

Водночас, абзацом 1 пункту 4 Порядку №3-1 встановлено, що заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.

При цьому перерахунок може бути здійснено після надходження до органу Пенсійного фонду довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції).

Аналогічний правовий висновок наведений у постанові Верховного суду від 10.10.2019 у справі №553/3619/16-а.

Оскільки підстави для перерахунку пенсії позивача виникли з 19.11.2019 дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/12704/18, відповідно до ч.2 ст.51 Закону №2262-ХІІ перерахунок пенсії позивача з урахуванням усіх щомісячних видів грошового забезпечення, що визначені у довідці ДУ «ТМО МВС України по Донецькій області» № 33/25-570 від 297.04.2021 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 має бути здійснений з 01.12.2019.

Відповідачем не заперечується отримання заяви позивача про перерахунок пенсії та довідки ДУ «ТМО МВС України по Донецькій області» довідки № 33/25-570 від 27.04.2021 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , що свідчить про наявність підстав для здійснення відповідачем перерахунку пенсії позивача.

Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України у адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Оцінюючи наведені відповідачем підстави непроведення перерахунку пенсії позивача на підставі довідки ДУ «ТМО МВС України по Донецькій області» № 33/25-570 від 27.04.2021 суд вважає їх необґрунтованими. З огляду на наведене суд дійшов висновку, що відповідач протиправно не здійснив перерахунку пенсії позивача, чим порушив право позивача на пенсійне забезпечення.

Встановлені під час розгляду справи обставини свідчать про наявність підстав для задоволення заявлених позивачем вимог та визнання протиправними дії відповідача з відмови позивачу в перерахунку пенсії на підставі довідки ДУ «ТМО МВС України по Донецькій області» № 33/25-570 від 27.04.2021.

З огляду на встановлення судом під час розгляду справи наявність підстав для проведення перерахунку пенсії позивача суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених позивачем вимог про зобов`язання відповідача здійснити перерахунок призначеної йому пенсії за вислугу років на підставі довідки ДУ «ТМО МВС України по Донецькій області» № 33/25-570 від 27.04.2021 та наявність підстав для їх задоволення.

Щодо позовних вимог про зобов`язання відповідача визначити розмір пенсії виходячи з певних складових грошового забезпечення та виходячи із 73% грошового забезпечення, врахувати певні складові грошового забезпечення, зобов`язання виплатити різницю між сумою виплаченої та перерахованої пенсії суд зазначає, що вказані вимоги є передчасними, оскільки Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області не здійснювало будь-якого перерахунку пенсії позивача, а тому не порушувало законних прав та інтересів позивача в цій частині, на час розгляду справи підстави вважати, що відповідач під час перерахунку пенсії застосовує інший відсоток грошового розміру чи не врахує певні складові грошового забезпечення, не виплатить в майбутньому суму донарахованої пенсії в суду відсутні. Отже, вимоги позивача в цій частині не підлягають задоволенню.

Зважаючи на встановлені обставини, суд задовольняє позов частково.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.

Відповідно до частин 1, 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Враховуючи часткове задоволення заявлених позивачем вимог, судові витрати у вигляді сплаченого судового збору підлягають стягненню з бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача в сумі 454,00 грн – пропорційно задоволеній частині позовних вимог.

З огляду на викладене вище та керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 9, 12, 15, 19, 22, 25, 32, 72, 76, 77, 79, 139, 241-243, 245, 246, 257, 262, 291, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області дій щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії згідно з довідкою Державної установи «ТМО МВС України по Донецькій області» № 33/25-570 від 27.04.2021 про розмір грошового забезпечення.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити з 01.12.2019 перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки ДУ «ТМО МВС України по Донецькій області» № 33/25-570 від 27.04.2021 про грошове забезпечення 2019.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути з бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на користь ОСОБА_1 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У відповідності до пп. 15.5 п. 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Відомості про сторін:

ОСОБА_1 (позивач) – адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ;

Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (відповідач) – адреса: 84122, м. Слов`янськ, пл. Соборна, 3, ЄДРПОУ 13486010.

Суддя А.С. Михайлик