
Справа № 185/7453/21
Провадження № 3/185/2421/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 вересня 2021 року суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Мельник Ю.А., розглядаючи матеріали, що надійшли з ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого керівником ТОВ «ЮНІЛАЙФ.ПВ», який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -
за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 163-2 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №187/07/17 від 30.08.2021 року, за результатами перевірки ТОВ «ЮНІЛАЙФ.ПВ» встановлено, що ОСОБА_1 , керівник ТОВ «ЮНІЛАЙФ.ПВ», не подав або несвоєчасно подав платіжні доручення на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів), що призвело до несвоєчасного перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб за листопад 2020 року в сумі 19335.75 грн., та несвоєчасного перерахування до бюджету військового збору за листопад 2020 року в сумі 1611.31 грн. Згідно акту перевірки від 30.08.2021 року №2977/04-36-07-18/37252922, правопорушення є триваючим, вчинено у листопаді 2020 року за адресою: АДРЕСА_1 . Своїми діями гр. ОСОБА_1 порушив п.п.168.1.1, 168.1.2 п.168.1 ст.168, абз. «а» п.176.2 ст.176 пп.1.1., п.п.1.4 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ з урахуванням ст.52-1 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року №27555-VI.
Дії гр. ОСОБА_1 кваліфіковано за ст.163-2 ч.1 КУпАП.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про правильність складеного протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення.
Так, невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону унеможливлює прийняття у справі законного й обґрунтованого судового рішення.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення та приєднані до нього матеріали, приходжу висновку, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно гр. ОСОБА_1 мають бути повернуті відповідному органу для належного оформлення, виходячи з наступного.
Згідно з вимогами ч.1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Положеннями ст. 256 КУпАП встановлені вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення, який є основним процесуальним документом, доказом у справі про адміністративне правопорушення, на підставі якого встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, в протоколі про адміністративне правопорушення, а саме: у графі «вчинив(ла) правопорушення» зазначено «неподання або несвоєчасне подання посадовим особами підприємств,установ та організації…», що для суду є незрозумілим: яке саме правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-2 КУпАП інкриміноване ОСОБА_1 .. Крім того, в протоколі зазначено, що правопорушення є триваючим, зазначена дата вчинення – листопад 2020 року. Дата завершення правопорушення органом, що складав протокол про адміністративне правопорушення не вказана.
За змістом ст. 278 КУпАП при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення складеному всупереч вимогам ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об`єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на дооформлення.
Враховуючи наведене, у судді немає реальної можливості дати оцінку неналежно та неповно зібраним доказам щодо обставин справи, які є істотними для вирішення адміністративних матеріалів.
Відтак, без усунення зазначених недоліків протоколу про адміністративне правопорушення розгляд справи є неможливим.
За таких обставин, адміністративну справу відносно гр. ОСОБА_1 за ст.163-2 ч.1 КУпАП слід повернути ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 278, 280, 283 КУпАП –
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративну справу про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 повернути на адресу ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.А. Мельник