Постанова № 99727362, 20.09.2021, Радомишльський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
20.09.2021
Номер справи
289/1623/21
Номер документу
99727362
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 289/1623/21

Номер провадження 3/289/826/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.09.2021 м. Радомишль

Радомишльський районний суд Житомирської області у складі

головуючого судді - Кириленка О.О.,

з участю секретаря судового засідання – Науменко І.В.,

прокурорів - Ліньова О.В., Великої Т.С.,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Коростишів, Житомирської області, громадянина України, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , пенсіонера, -

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи у період з 30.11.2017 по 23.11.2020 секретарем Радомишльської міської ради Житомирської області, який відноситься до підпункту «в» пункту 1 частини 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 вказаного Закону несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, чим порушив вимоги, передбачені чинним законодавством України.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні вказаного правопорушення не визнав та пояснив, що вказане порушення ним було допущено, у зв`язку із тим, що в кінці 2020 року захворів на Ковід-19 та мав ускладнення з погіршенням пам`яті. Займався лікуванням, а тому невчасно подав вказану декларацію. Крім того, вважав, що подав цю декларацію, однак чому дана декларацію не з`явилась в реєстрі декларацій пояснити не може.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, пов`язаного з корупцією та призначити стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Судом встановлено, що згідно рішення першої сесії VIІ скликання Радомишльської міської ради Житомирської області №4 від 30 листопада 2017 року депутата ОСОБА_1 обрано секретарем Радомишльської міської ради (а.с. 18). На підставі рішення цієї ж міськради від 24.11.2020 ОСОБА_1 припинив свої повноваження як депутат даної міськради (а.с. 21-22).

Згідно даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подано декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік лише 07.04.2021 о 12 год. 14 хв. (а.с. 31-38). Зі змісту письмових пояснень ОСОБА_1 від 06.07.2021 вбачається, що вказану декларацію подано ним несвоєчасно у зв`язку із тим, що вкінці 2020 року він хворів на Ковід-19, мав ускладнення з погіршенням пам`яті, а тому займався лікуванням (а.с. 28-29). Згідно письмових пояснень останнього від 30.07.2021 ОСОБА_1 на стаціонарному лікуванні у період з 01.01.2021 по 01.04.2021 не перебував, а лікувався амбулаторно за місцем свого проживання (а.с. 23).

Відповідно до положень частини другої ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Пунктом 5 частини 1 статті 12 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що Національне агентство з питань запобігання корупції, з метою виконання покладених на нього повноважень, має приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.

Відповідно до п.п. 2, 3 п. 5 Розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №3 суб`єкти декларування подають декларації відповідно до статті 45 Закону з додержанням таких вимог:

- декларація після звільнення - декларація, яка подається відповідно до абзацу другого частини другої статті 45 Закону до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Інформація про місце роботи (проходження служби) та займану посаду суб`єкта декларування у такій декларації зазначається відповідно до місця роботи (проходження служби) та займаної посади, перебування (проходження) на яких зумовили обов`язок подання такої декларації.

Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Частиною першою ст. 172-6 КУпАП визначено, що несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, є адміністративним правопорушенням, пов`язаним з корупцією.

У відповідності до статті 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Отже, оцінивши досліджені у судовому засіданні докази у їх сукупності суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 , у порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, не подав у встановлений законом строк декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, подавши її 07.04.2021 року, своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Причини несвоєчасного подання вказаної декларації, на які в судовому засіданні послався ОСОБА_1 , а саме його лікування від ускладнень внаслідок Ковід-19, суд вважає є недоведеними належними доказами. Зокрема, ОСОБА_1 не підтвердив відповідними доказами те, що його хвороба мала настільки тяжкий перебіг, що перешкоджала фізично подати вищевказану декларацію вчасно. До того ж суд звертає увагу на те, що згідно наданої ОСОБА_1 довідки КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Радомишльської міської ради від 15.09.2021, останній звернувся за медичною допомогою 22.03.2021, що не перешкоджало йому подати вказану декларацію до вказаної дати. Незнання ж ОСОБА_1 про необхідність подання цієї декларації до 01 квітня також не являється поважною причиною для її подання з порушенням строку.

Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , в ході розгляду справи не встановлено. Враховуючи особу правопорушника, а також характер вчиненого правопорушення, суд накладає на останнього адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» із ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, оскільки на нього судом накладено адміністративне стягнення.

Керуючись ст. ст. 27, 33-35, 40-1, 283, 285, 287-291 КУпАП, суд, –

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правоп орушення, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Штраф належить стягнути на р/р UA198999980313010106000006777, отримувач коштів ГУК у Житомир.обл/ ТГ м. Радомишль/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37976485, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081100; призначення платежу: «Адміністративні штрафи та інші санкції».

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 454,00 гривень на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір).

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Радомишльський районний суд Житомирської області протягом 10 днів з моменту її винесення.

Суддя О. О. Кириленко

Постанова набирає законної сили "__"__ 2021

Строк пред`явлення до виконання "__ "__ 2021