
Справа № 289/1467/21
Номер провадження 3/289/732/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.09.2021 м. Радомишль
Суддя Радомишльського районного суду Житомирської області Сіренко Н.С., розглянувши матеріали, що надійшли з Відділення поліції № 3 Житомирського РУП ГУ НП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого,
за ч. 1 ст. 130 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
31.07.2021 о 23 год. 55 хв. по вул. Карпенка, 13 в м. Радомишль Житомирської обл. ОСОБА_1 , порушуючи вимоги п. 2.9 А Правил дорожнього руху, керував автомобілем LADA 2121, д.н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп`яніння, огляд проводився на місці зупинки в присутності двох свідків із застосуванням приладу Alсotest 6820, тест №63 результат 3,03 %.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, за місцем його проживання, яке він вказав при складанні протоколу, за адресою: АДРЕСА_1 , судом направлялась судова повістка про необхідність з`явитись на розгляд справи (а.с.14).
З матеріалів справи вбачається, що у протоколі про адміністративне правопорушення серії ОБ № 123973 міститься підпис ОСОБА_1 про ознайомлення його з текстом вказаного протоколу, роз`яснення йому прав, передбачених ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, повідомлення його про те, що справа буде розглянута Радомишльським районним судом Житомирської області (а.с.2).
Окрім того у справі є підписана ОСОБА_1 заявка про отримання судової повістки в електронній формі за допомогою SMS-повідомлення на його мобільний номер телефону НОМЕР_2 (а.с.9). За вказаним номером мобільного телефону ОСОБА_1 повідомлений про необхідність з`явитись на розгляд справи 17.09.2021, що підтверджується довідкою про доставку СМС (а.с.13).
На офіційному вебпорталі «Судова влада України» у відкритому доступі з 09.08.2021 міститься інформація про місце, дату та час судового розгляду даної справи.
У справі відсутні будь-які заяви ОСОБА_1 про відкладення розгляду справи.
Статтею 277 КУпАП передбачено 15-денний строк розгляду справи про адміністративне правопорушення з дня одержання органом, який уповноважений розглядати справу.
З матеріалів справи видно, що дана справа надійшла до Радомишльського районного суду Житомирської області для розгляду 05.08.2021.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 року у справі «Смірнов проти України» згідно з положеннями частини першої статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмет спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням п. 1 ст. 6 даної Конвенції.
Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 3 квітня 2008 наголосив, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження». Крім того, враховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суддя вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративне правопорушення.
Зважаючи на викладені обставини, ОСОБА_1 належно сповіщався про час і місце розгляду справи, був обізнаний про складання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення, не подавав письмових заперечень, пояснень та доказів, до суду не з`явився, його поведінка свідчить про не бажання брати участь у розгляді справи. Проте, відкладення розгляду справи нівелюватиме завдання КУпАП, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП), тому суд вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що дії ОСОБА_1 містять склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, його вина повністю доведена та підтверджується матеріалами справи, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ОБ № 123973 від 01.08.2021, якими зафіксовані вищевикладені обставини (а.с.2). При цьому, також слід враховувати, що у справі про адміністративне правопорушення протокол є не тільки джерелом доказів, але й виступає ще й як юридичний документ – акт (процесуальна дія і процесуальне рішення компетентної особи, яка уповноважена його складати), який свідчить про порушення компетентною особою поліції справи про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху;
- письмовими поясненнями ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , які були свідками огляду ОСОБА_1 на стан сп`яніння (а.с.3,4);
- результатом алкотестера Drager від 01.08.2021 з результатом 3,03 % з підписом ОСОБА_1 та підписом останнього в Акті огляду про згоду з результатами огляду на стан сп`яніння (а.с.5,6);
- копією постанови про накладення адміністративного стягнення від 31.07.2021 серії БАА № 825756, якою підтверджується факт зупинки автомобіля ВАЗ 2121 за порушення ОСОБА_1 Правил дорожнього руху (а.с.7);
-відеозаписом, на якому зафіксована зупинка працівниками поліції автомобіля під керуванням ОСОБА_1 , проведення на місці зупинки транспортного засобу огляду на стан сп`яніння за його згоди за допомогою приладу Drager Alсotest 6820 з результатом тесту 3,03 проміле (а.с.10).
Всі наявні в справі протоколи про адміністративне правопорушення складені у відповідності до вимог ст. 256 КУпАП.
Досліджені в судовому засіданні документи відповідно до ст. 251 КУпАП є доказами в справі про адміністративне правопорушення і узгоджуються між собою.
За пунктом 1.3. Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306, учасники дорожнього руху зобов`язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил. Особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством (пункт 1.9).
Згідно 2.9. «а» ПДР України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Дії ОСОБА_1 за вказаним фактом кваліфікую за ч. 1 ст. 130 КУпАП, як керування транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння.
Обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність за правопорушення, відповідно до ст. ст. 34, 35 КУпАП, не встановлено.
Із наявної в матеріалах справи довідки вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не отримував та не (має) посвідчення водія на право керування транспортними засобами (а.с.8).
Виходячи з наведеного, враховуючи характер вчиненого правопорушення, значний суспільний резонанс справ зазначеної категорії, беручи до уваги, що умисні протиправні дії правопорушника безпосередньо створюють загрозу для інших учасників дорожнього руху та оточуючих, що свідчить про підвищену суспільну небезпеку скоєного адміністративного правопорушення, враховуючи особу правопорушника, а також інші обставини, що мають істотне значення, вважаю за необхідне у відношенні ОСОБА_1 застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу без позбавленням права керування транспортними засобами, визнавши його таким, що забезпечить мету адміністративного стягнення у вигляді належної міри відповідальності за вчинення правопорушення, з метою виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, стягується судовий збір у розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір».
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33-35, 40-1, ч. 1 ст. 130, 268, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 (сімнадцять тисяч) грн. без позбавленням права керування транспортними засобами («Адміністративні штрафи у сфері забезпечення дорожнього руху» Отримувач: ГУК у м. Житомирській обл./Житомир. 21081300; Код отримувача (ЄДРПОУ): 37976485; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; р/р: UA368999980313060149000006001).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 454,00 гривень на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ 22030106, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір).
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Радомишльський районний суд Житомирської області протягом 10 діб з моменту її винесення.
Суддя Н. С. Сіренко
Постанова набирає законної сили "__"__ 2021
Строк пред`явлення до виконання "__ "__ 2021