
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 914/2181/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 вересня 2021 року м.Львів
Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу №914/2181/18 за позовом Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Львівської міської ради про демонтаж тимчасової споруди,-
ВСТАНОВИВ:
На розгляд до Львіського окружного адміністративного суду надійшла справа №914/2181/18 за позовом Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Львівської міської ради про демонтаж тимчасової споруди.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем встановлено тимчасову споруду на АДРЕСА_1 , для здійснення підприємницької діяльності. В результаті комісійного обстеження, оформленого актом від 27.07.2018, представниками Сихівської районної адміністрації встановлено, що згідно ухвали Львівської міської ради від 17.05.2018 № 3417 «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 № 1568, від 27.04.2017 № 1888 та від 26.10.2017 № 2526» відповідачу не продовжено термін здійснення підприємницької діяльності у вказаній тимчасовій споруді.
Листом від 01.08.2018 № 34-вих-6603 позивач повідомив відповідача про виявлення факту самочинно встановленої тимчасової споруди за вищевказаною адресою. Розпорядженням Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради від 18.09.2018 № 543 відповідачу було надано можливість в добровільному порядку забезпечити демонтаж тимчасової споруди в термін до 14.10.2018.
В результаті проведення повторного комісійного обстеження на вул. Стрийській, 107 у м. Львові, оформленого актом від 16.10.2018, уповноваженими представниками Сихівської районної адміністрації та КП «Адміністративно-технічне управління» встановлено, що спірна тимчасова споруда відповідачем не демонтована.
У зв`язку із наведеними обставинами позивач звернувся до суду з вимогою зобов`язати відповідача здійснити демонтаж тимчасової споруди, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, надала суду додаткові пояснення, просила позов задоволити повністю.
Відповідач проти позову заперечив, з підстав, що між ним та Львівською міською радою 01.03.2011 було укладено договір оренди землі за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 107, який закінчив свою дію 30.12.2016. Однак, відповідач і до тепер продовжує користуватись вказаною земельною ділянкою та сплачує орендну плату за неї. У зв`язку із цим, відповідач вважає, що саме Львівська міська рада чи Департамент містобудування, якому делеговано повноваження на укладення договорів оренди землі, можуть бути позивачами у даному спорі.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги заперечив, надав суду додаткові пояснення, вважає позовну заяву необґрунтованою та безпідставною, а тому просив суд відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.
Третя особа, - Львівська міська рада позовні вимоги позивача підтримала, вважає, що відповідно до Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові, затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 23.04.2015 № 4526, Сихівська районна адміністрація вправі звертатися до суду із позовом до власників тимчасових споруд про їх демонтаж, у разі встановлення тимчасових споруд з порушенням порядку, визначеного вказаним Положенням.
Згідно п. 3 ч. 3 ст. 246 КАС України, суд зазначає, що ухвалою судді від 30 червня 2021 року відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі.
Судом встановлені наступні обставини:
18.09.2018 Розпорядженням Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради за № 543 «Про демонтаж тимчасової споруди за адресою: АДРЕСА_1 » відповідачу було надано можливість в добровільному порядку забезпечити демонтаж тимчасової споруди в термін до 14.10.2018. Вказане розпорядження було скеровано відповідачу разом із супровідним листом від 19.09.2018 № 34-вих-8021, що підтверджується копією поштової квитанції від 06.10.2018.
16.10.2018 комісією у складі представників позивача та КП «Адміністративно-технічне управління» було проведено повторне обстеження на вул. Стрийській, 107 у м. Львові, в результаті якого встановлено, що розпорядження від 18.09.2018 року № 543 відповідачем не виконано, а спірна тимчасова споруда не демонтована, про що було складено відповідний акт комісійного обстеження.
Зміст спірних правовідносин полягає в тому, що позивач просить суд зобов`язати відповідача демонтувати самовільно встановлену тимчасову споруду відповідно до розпорядження Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради від 18.09.2018 за № 543 «Про демонтаж тимчасової споруди за адресою: АДРЕСА_1 ».
Згідно із статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Згідно із ст. 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту. Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення. Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Відповідно до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244, підставою для розміщення тимчасової споруди є паспорт прив`язки тимчасової споруди. Згідно п. п. 2.1, 2.20, 2.30, 2.31 вказаного Порядку, встановлення тимчасової споруди здійснюється відповідно до паспорта прив`язки. У разі закінчення строку дії, анулювання паспорта прив`язки, самовільного встановлення тимчасової споруди така тимчасова споруда підлягає демонтажу. Розміщення тимчасової споруди самовільно забороняється.
Ухвалою Львівської міської ради від 23.04.2015 № 4526 із змінами і доповненнями, в редакції на час розгляду справи, затверджено Порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові (далі – Порядок), який згідно п. 1.1. встановлює правила розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові (надалі – Правила) розроблені з врахуванням Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», постанови Кабінету Міністрів України від 30.03.1994 № 198 «Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони», наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244 «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про благоустрій населених пунктів».
1.2. Ці Правила визначають механізм:
1.2.1. Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.
1.2.3. Укладення та продовження договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою для розміщення тимчасових споруд.
1.2.4. Встановлення режиму роботи об`єктів торгівлі та побутового обслуговування, ресторанного господарства у тимчасових спорудах торговельного призначення.
1.2.5. Демонтажу тимчасових споруд.
1.7. Дія цих Правил поширюється на всі підприємства, установи і організації незалежно від форми власності та відомчої належності, а також на фізичних осіб, які встановлюють тимчасові споруди для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові.
1.8. Для розміщення групи ТС розробляється єдиний паспорт прив`язки тимчасових споруд з прив`язкою кожної окремої тимчасової споруди, з відображенням благоустрою прилеглої території та інженерного забезпечення (на топографо-геодезичній основі М 1:500).
1.9. При виготовленні документів, пов`язаних із виконанням цього Положення (ухвал Львівської міської ради, договорів оренди окремих елементів благоустрою, паспортів прив`язки та схем розміщення тимчасових споруд тощо), конфігурація, місце розташування та площа ділянки визначаються відповідно до плану земельної ділянки, виготовленого землевпорядною організацією.
1.10. З 01.01.2017 тимчасові споруди на території м. Львова розміщуються відповідно до договорів оренди окремих конструктивних елементів благоустрою.
2.1. Розміщення тимчасових споруд здійснюється замовником відповідно до паспорту прив`язки, плану земельної ділянки та договору окремих конструктивних елементів благоустрою. Місце встановлення тимчасових споруд повинно відповідати адресі, вказаній у паспорті прив`язки, та плану земельної ділянки або схемі прив`язки.
2.2. Термін розміщення тимчасових споруд не може перевищувати термін дії договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою, встановлений ухвалою міської ради.
2.3. Тимчасові споруди розміщуються і функціонують відповідно до вимог чинного законодавства України та інших нормативних актів, прийнятих у межах компетенції органами державної влади та органами місцевого самоврядування.
3.1. З метою отримання листа про можливість подальшого розміщення тимчасової споруди для укладення договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою фізична особа – підприємець або юридична особа особисто через уповноважений орган чи особу або поштовим відправленням звертається у Центр надання адміністративних послуг м. Львова із письмовою заявою встановленої форми на ім`я начальника управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування про можливість подальшого розміщення тимчасової споруди.
3.6. Для отримання паспорта прив`язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності суб`єкт підприємницької діяльності звертається у Центр надання адміністративних послуг м. Львова з письмовою заявою на ім`я начальника управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування про надання паспорта прив`язки тимчасової споруди.
3.8. Паспорт прив`язки ТС надає управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної у пункті 3.7 цього Положення заяви.
5.1. Для укладення договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою для розміщення тимчасових споруд (у тому числі у разі закінчення терміну дії договорів оренди землі), а також для продовження терміну дії договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою для розміщення тимчасових споруд заявник подає у Центр надання адміністративних послуг м. Львова пакет таких документів:
5.1.1. Письмову заяву на ім`я начальника управління комунальної власності департаменту економічного розвитку.
5.1.2. Цифровий топографічний план ділянки масштабу М1:500 на паперовому носії, погоджений управлінням регулювання забудови департаменту містобудування.
5.1.3. Лист про можливість подальшого розташування тимчасової споруди для укладення договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою.
5.2. Адміністратор Центру надання адміністративних послуг м. Львова не пізніше наступного робочого дня після отримання пакету документів, зазначених у пункті 5.1 цього Положення, передає його в управління комунальної власності департаменту економічного розвитку.
5.3. Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку у 10-ти денний термін з дня надходження документів здійснює розрахунок орендної плати, готує та укладає договір оренди окремих конструктивних елементів благоустрою для розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.
5.4. Адміністратор Центру надання адміністративних послуг м. Львова не пізніше наступного робочого дня після отримання договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою для розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності повідомляє заявника про місце і час його надання.
5.5. Договір оренди окремих конструктивних елементів благоустрою для розміщення ТС укладається за умови відсутності заборгованості з орендної плати за попередніми договорами станом на дату укладення договорів на термін, визначений ухвалою міської ради.
5.6. Орендна плата за користування окремими конструктивними елементами благоустрою для розміщення ТС нараховується:
5.6.1. Управлінням комунальної власності департаменту економічного розвитку і сплачується суб`єктом підприємницької діяльності незалежно від факту встановлення ТС крім періоду демонтажу ТС у зв`язку з проведенням реконструкції або ремонту відповідно до пункту 2.14 цього Положення.
5.6.2. З дати підписання договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою для розміщення тимчасових споруд та до дати, визначеної ухвалою міської ради – для суб`єктів підприємницької діяльності, що не мали діючих договорів оренди окремих конструктивних елементів благоустрою для розміщення тимчасових споруд.
5.6.3. З дня наступного після закінчення терміну дії попереднього договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою для розміщення тимчасових споруд та до дати, визначеної ухвалою міської ради – для суб`єктів підприємницької діяльності, які мали укладені договори оренди окремих конструктивних елементів благоустрою для розміщення тимчасових споруд.
5.7. Продовження терміну дії договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою для розміщення ТС здійснюється на підставі відповідних ухвал міської ради з дотриманням вказаних в ухвалах термінів.
5.8. У разі зміни власника тимчасової споруди новий власник тимчасової споруди звертається із відповідною заявою на підставі ухвали міської ради про внесення змін до управління комунальної власності департаменту економічного розвитку для укладення договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою для розміщення тимчасових споруд.
5.9. Якщо суб`єкт підприємницької діяльності не сплачує орендну плату за користування окремими конструктивними елементами благоустрою для розміщення тимчасової споруди більше п`яти місяців управління комунальної власності департаменту економічного розвитку подає інформацію в управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування та постійній комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища для підготовки проекту ухвали щодо виключення ТС з Комплексної схеми розміщення ТС.
5.10. Якщо протягом шести місяців з дати прийняття ухвали міської ради суб`єкт підприємницької діяльності не уклав договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою для розміщення тимчасових споруд він втрачає право на встановлення ТС, у подальшому – на укладення договору.
7.1. Демонтажу підлягають ТС:
7.1.1. Для встановлення яких закінчився термін дії договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою або термін дії договору оренди земельної ділянки і суб`єкту господарювання відмовлено у його продовженні.
7.1.2. Самовільно встановлені.
7.1.3. Зовнішній вигляд яких не відповідає виданому паспорту прив`язки або погодженому проекту та суб`єкту господарювання мотивовано відмовлено у внесенні змін до паспорту прив`язки чи проекту.
7.1.4. Розміщені з порушенням вимог пунктів 2.5 та 2.6 цих Правил.
7.2. Інформація про ТС, у яких закінчився термін дії договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою або термін дії договору оренди земельної ділянки або встановлені з порушенням вимог цих Правил надається також у контролюючі органи для вжиття відповідних заходів.
Цим же Порядком та Законами на час виникнення спірних правовідносин було встановлено:
Згідно Порядку:
7.1.2. Самовільно встановлені тимчасові споруди підлягають демонтажу.
7.6. Розпорядження районної адміністрації про демонтаж тимчасових споруд надсилається суб`єкту господарювання протягом 2 днів з дати набрання ним чинності з наданням терміну для добровільного виконання демонтажу тимчасових споруд у термін до 1 місяця.
У разі невиконання власником тимчасових споруд вимог пункту 7.6 Порядку, районна адміністрація звертається до відповідного суду з позовом про примусовий демонтаж тимчасових споруд, встановлених з порушенням цих Правил (п. 7.8. Порядку).
Згідно із ч. 3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
До компетенції виконавчих органів міських рад належать власні (самоврядні) повноваження, зокрема: організація благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян (п.п. 7 п. «а» ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
Згідно статті 31 Закону України «Про місцеве самоврядування» виконавчим органам міських рад делеговано повноваження у галузі будівництва, зокрема, зі здійснення в установленому порядку державного контролю за дотриманням законодавства, затвердженої містобудівної документації при плануванні та забудові відповідних територій; зупинення у випадках, передбачених законом, будівництва, яке проводиться з порушенням містобудівної документації і проектів окремих об`єктів, а також може заподіяти шкоди навколишньому природному середовищу.
Згідно п. 1 та п. 3 ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов`язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території. Місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи та організації, а також громадяни несуть встановлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяну місцевому самоврядуванню шкоду їх діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийнятих у межах наданих їм повноважень.
Згідно п. 1.1 Положення про Сихівську районну адміністрацію Львівської міської ради, затвердженого рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 01.11.2016р. № 977, Сихівська районна адміністрація Львівської міської ради є виконавчим органом Львівської міської ради відповідно до ухвали міської ради від 26.05.2016 № 505 «Про затвердження структури виконавчих органів Львівської міської ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів», утвореним відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Згідно п. 4.49. та п. 4.50. вказаного Положення, до компетенції Сихівської районної адміністрації належать повноваження, зокрема, щодо надання дозволів на влаштування елементів благоустрою і озеленення у встановленому виконавчим комітетом порядку; розгляд питань та вжиття заходів у порядку, встановленому виконавчим комітетом, щодо фактів самовільного будівництва (погодження, приведення до попереднього стану, демонтажу тощо).
Судом не враховуються заперечення відповідача про те, що Сихівська районна адміністрація Львівської міської ради є неналежним позивачем у справі, оскільки вказаний виконавчий орган Львівської міської ради наділений як самоврядними, так і делегованими повноваженнями від Львівської міської ради, які закріплені ухвалою Львівської міської ради від 14.07.2016 № 777 «Про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради», де зокрема, передбачено, що до повноважень районної адміністрації у галузі економічного, культурного та соціального розвитку віднесено розгляд та вжиття заходів у встановленому міською радою та виконавчим комітетом порядку щодо фактів порушення розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, малих архітектурних форм та літніх майданчиків.
Крім того, згідно п. 7.8. Порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові, дія якого поширюється на всі підприємства, установи і організації незалежно від форми власності та відомчої належності, а також на фізичних осіб, які встановлюють тимчасові споруди для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові (п. 1.7. Порядку), саме районні адміністрації наділені повноваженнями на звернення до суду з позовом про примусовий демонтаж тимчасових споруд, встановлених з порушенням цього Порядку.
Твердження відповідача про те, що даний спір стосується лише правовідносин з оренди землі, які існували у відповідача і Львівської міської ради не відповідають дійсності, оскільки, відповідно до п. 1.3. Порядку, тимчасова споруда вважається самовільно встановленою у разі відсутності не лише договору оренди землі, на якій вона встановлена, а й зокрема, ухвали міської ради про надання дозволу на здійснення підприємницької діяльності у відповідній споруді та паспорту прив`язки тимчасової споруди, які у даному випадку відповідач суду не представив, а Витяг з протоколу постійної комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Львівської міської ради від 23.01.2019 р. № 118, на який посилається відповідач, та яким погоджено включення тимчасової споруди відповідача до Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові, за відсутності відповідного рішення (ухвали) Львівської міської ради, належним та достатнім доказом вважатися не може.
Таким чином, виходячи із вищезазначеного суд встановив, що Сихівська районна адміністрація Львівської міської ради наділена необхідними повноваженнями на звернення до суду з позовом про примусовий демонтаж тимчасових споруд, встановлених з порушенням Порядку їх розміщення, відтак є належним позивачем у даній справі.
По суті фактичних обставин справи судом також встановлено:
01.03.2011 між Львівською міською радою та Фізичною особою – підприємцем ОСОБА_1 було укладено договір оренди землі, за умовами якого відповідач отримав в оренду земельну ділянку площею 0,0056 га, кадастровий № 4610136800:08:004:0011, яка знаходиться у АДРЕСА_1 , для обслуговування малої архітектурної форми. Відповідно до п. 8 вказаного договору, з врахуванням змін внесених додатковими угодами від 11.09.2014 та від 15.09.2015, договір було укладено терміном до 30.12.2016.
Ухвалою Львівської міської ради від 02.03.2017 № 1568 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова» (п.1), був продовжений термін здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах, що розміщені на території м. Львова до 31.05.2018 згідно з додатком 1. Під порядковим номером № 105 у додатку № 1 до вказаної ухвали зазначено відповідача.
Ухвалою Львівської міської ради від 17.05.2018 № 3417 «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 № 1568, від 27.04.2017 № 1888 та від 26.10.2017 № 2526», подальший строк розміщення тимчасової споруди відповідачу продовжено не було.
Актом комісійного обстеження від 27.07.2018, складеним представниками позивача та КП «Адміністративно-технічне управління» встановлено, що на АДРЕСА_1 розміщена тимчасова споруда, яка належить ФОП ОСОБА_1 , однак, згідно ухвали Львівської міської ради від 17.05.2018 № 3417 термін здійснення підприємницької діяльності у вказаній тимчасовій споруді не продовжено.
Позивач листом від 01.08.2018 № 34-вих-6603 повідомив відповідача про виявлення факту самочинно встановленої тимчасової споруди за адресою: АДРЕСА_1 , з огляду на не продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у вказаній споруді та її вилучення з переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності відповідно до ухвали Львівської міської ради від 17.05.2018 № 3417.
27.08.2018 інженером КП «Адміністративно-технічне управління» було складено протокол № 1-081б про адміністративне правопорушення, у якому зазначено про самочинне встановлення відповідачем тимчасової споруди за адресою: АДРЕСА_1 , чим вчинено адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 152 КпАП України.
Постановою адміністративної комісії при виконавчому комітеті Сокільницької сільської ради від 19.09.2018, відповідача було притягнуто до адміністративної відповідальності за самочинне встановлення тимчасової споруди на АДРЕСА_1 , та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 850,00 грн, який відповідач оплатив 19.09.2018 (що підтверджується копією квитанції яка міститься в матеріалах справи).
Розпорядженням Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради від 18.09.2018 року № 543 «Про демонтаж тимчасової споруди за адресою: АДРЕСА_1 » відповідачу було надано можливість в добровільному порядку забезпечити демонтаж тимчасової споруди в термін до 14.10.2018. Вказане розпорядження було скеровано відповідачу разом із супровідним листом від 19.09.2018 № 34-вих-8021, що підтверджується копією поштової квитанції від 06.10.2018, долученою до позовної заяви.
16.10.2018 комісією у складі представників позивача та КП «Адміністративно-технічне управління» було проведено повторне обстеження на вул. Стрийській, 107 у м. Львові, в результаті якого встановлено, що розпорядження від 18.09.2018 року № 543 відповідачем не виконано, а спірна тимчасова споруда не демонтована, про що було складено відповідний акт комісійного обстеження.
На звернення Сихівської районної адміністрації із запитом до Управління комунальної власності ЛМР останнє, листом від 02.11.2018 № 4-2302-2107, повідомило, що звернень від відповідача для продовження терміну дії договору на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення тимчасової споруди на АДРЕСА_1 не надходило. Також, Управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування ЛМР у відповідь на звернення позивача листом від 13.11.2018 за вих. №4-2401-1475 повідомило, що паспорт прив`язки розміщення тимчасової споруди за адресою: АДРЕСА_1 відповідачу не видавався.
В результаті зазначеного, у зв`язку із тим, що відповідач добровільно не виконав розпорядження Сихівської районної адміністрації ЛМР від 18.09.2018 року № 543 «Про демонтаж тимчасової споруди за адресою: АДРЕСА_1 », позивач звернувся до суду із позовом про зобов`язання відповідача здійснити демонтаж тимчасової споруди, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Доказів виконання чи скасування вказаного вище Розпорядження відповідачем до суду не подано, відповідно суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради про зобов`язання Фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 здійснити демонтаж тимчасової споруди на АДРЕСА_1 є підставним та обґрунтованими.
Також суд враховує положення Висновку N 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів щодо якості судових рішень (пункти 32-41), в якому, серед іншого, звертається увага на те, що усі судові рішення повинні бути обґрунтованими, зрозумілими, викладеними чіткою і простою мовою і це є необхідною передумовою розуміння рішення сторонами та громадськістю; у викладі підстав для прийняття рішення необхідно дати відповідь на доречні аргументи та доводи сторін, здатні вплинути на вирішення спору; виклад підстав для прийняття рішення не повинен неодмінно бути довгим, оскільки необхідно знайти належний баланс між стислістю та правильним розумінням ухваленого рішення; обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент заявника на підтримку кожної підстави захисту; обсяг цього обов`язку суду може змінюватися залежно від характеру рішення.
При цьому, зазначений Висновок також акцентує увагу на тому, що згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах.
Суд також враховує позицію Європейського суду з прав людини, сформовану, зокрема у справах «Салов проти України» (заява N 65518/01; пункт 89), «Проніна проти України» (заява N 63566/00; пункт 23) та «Серявін та інші проти України» (заява N 4909/04; пункт 58): принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» (Ruiz Torija v. Spain) серія A. 303-A; пункт 29).
З цих же підстав судом враховуються аргументи позивача та не враховуються заперечення відповідача, відповідно позов підлягає задоволенню повністю.
Згідно п. 2 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведення експертизи.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 139, 242-246, 255, 262-263, 293, 295, підп.15.5 п.15
ВИРІШИВ:
Позов Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради (79049, м. Львів, просп. Червоної Калини, 66) до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ) за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Львівської міської ради (79000, м. Львів, пл.. Ринок, 1) про демонтаж тимчасової споруди, - задоволити повністю.
Зобов`язати фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) за власні кошти демонтувати самочинно встановлену тимчасову споруду, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення може бути оскаржене за правилами, встановленими ст. ст. 295 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно, з урахуванням положень підп.15.5 п.15 розд. VII «Перехідні положення» цього Кодексу.
Рішення суду складено в повному обсязі 20.09.2021 року.
Суддя Гавдик З.В.