
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№380/4268/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 вересня 2021 року
Львівський окружний адміністративний суд:
в складі головуючої судді – Потабенко В.А.,
за участю секретаря судового засідання – Гулій М.Р.,
за участі:
представника позивача – не прибув,
представника відповідача – Красій Н.Р.,згідно наказу,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львова за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправною відмови та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі - ГУ ПФУ у Львівській області, відповідач) з такими позовними вимогами:
- визнати протиправною відмову та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 25.01.2021 №913230141735 щодо відмови у перерахунку пенсії за віком;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити обчислення пенсійного забезпечення ОСОБА_1 , призначеного відповідно до Закону України “Про державну службу”, на підставі довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 04.03.2020 №97-Ф та від 31.01.2020 №6-Ф, починаючи з 31.01.2020.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 30.01.2020 була звільнена з посади начальника Самбірського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області за власним бажанням відповідно до ч. 1 ст. 86 Закону України “Про державну службу”. Цю посаду позивач займала з 29.12.2017, до цього з 26.09.2011 працювала на посаді начальника управління ПФУ в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області. На час звільнення - 30.01.2020 - одержувала пенсію по віку відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”. Зазначає, що рішенням Львівського окружного адміністративного від 27.04.2020 визнано протиправною відмову ГУ ПФУ у Львівській області в призначенні ОСОБА_1 пенсії відповідно до п.10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII та зобов`язано ГУ ПФУ України у Львівській області призначити та виплачувати ОСОБА_1 пенсію по віку відповідно до п.10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII, відповідно до довідок Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 31.01.2020 №5-Ф, №6-Ф починаючи з 31.01.2020. Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 07.10.2020 апеляційну скаргу ГУ ПФУ України у Львівській області задоволено частково, рішення Львівського окружного адміністративного суду від 27.04.2020 в адміністративній справі № 380/1723/20 змінено, замінивши в резолютивній частині рішення суду першої інстанції слова «призначенні, призначити» на слова «переведенні, перевести». У решті рішення суду залишено без змін. 01.12.2020 ГУ ПФУ здійснило призначення позивачу шляхом переведення з одного виду пенсії на інший, пенсії по віку відповідно до п.10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889- VIII, відповідно до довідок Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 31.01.2020 №5-Ф, №6-Ф. Пенсія обчислена починаючи з 31.01.2020 на підставі довідок про складові заробітної плати від 31.01.2020 №5-Ф, №6-Ф. Позивач зазначає, ще до настання цих подій, видано нову довідку від 04.03.2020 № 97-Ф про заробітну плату на день звернення за переведенням на пенсію державного службовця станом на січень 2020 року за посадою начальника Самбірського відділу обслуговування громадян (сервісний центр), з якої позивач вийшла на пенсію. Підставою видачі даної довідки було набуття чинності постанови Кабінету Міністрів України від 15.01.2020 № 16 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 № 15», якою встановлено нову схему посадових окладів на посадах державної служби починаючи із січня 2020 року. Враховуючи вищезазначене та після виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 27.04.2020 у справі № 380/1723/20, позивач звернулася до відділу обслуговування громадян № 3 (сервісний центр) Управління обслуговування громадян ГУ ПФУ України у Львівській області із заявою про перерахунок пенсії із заробітної плати чинної на день призначення мені пенсії державного службовця 31.01.2020, однак, рішенням від 25.01.2021 № 913230141735 їй відмовлено у перерахунку пенсії відповідно до Закону № 889-VIII. Позивач вважає, що відповідач видавши нову довідку про заробітну плату, повинен був її врахувати при визначенні розміру пенсійного забезпечення, оскільки таке суттєво впливе на розмір отримуваної пенсії. Відтак, відмова відповідача є протиправною та такою, що порушує її право на пенсійне забезпечення, а тому звернулася до суду за захистом своїх прав.
Відповідач позову не визнав, 28.05.2021 подав відзив на позовну заяву (вх. 38123). В обґрунтування відмови проведення перерахунку пенсії позивачу зазначив, що в ході реформування системи державного управління 10.12.2015 прийнято новий закон, який регулює відносини, що виникають у зв`язку із вступом на державну службу, - її проходженням та припиненням, - Закон №889-VIII. У зв`язку з набуттям з 1 травня 2016 року чинності зазначеним Законом, положення Закону № 3723-ХІІ втратили чинність, в тому числі норми, якими було врегульоване пенсійне забезпечення державних службовців (крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 розділу XI Закону №889-VIII). Натомість, у статті 90 Закону №889-VIII закріплено правило, за яким пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону №1058-ІV, стаття 42 якого визначає підстави перерахунку призначених пенсій, підвищення розміру заробітку працюючих державних службовців до яких не віднесено. Тобто, з 01.06.2015 пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 723 не призначаються, а призначені раніше не перераховуються. Враховуючи приписи ст. 90 Закону України «Про державну службу» № 889- VIII від 10.12.2015 року та Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV, з 01.05.2016, відсутні підстави для перерахунку пенсії державним службовцям у зв`язку з підвищенням заробітної плати працюючих державних службовців.
Ухвалою судді від 29.03.2021 залишено позовну заяву без руху.
Ухвалою судді від 21.04.2021 відкрито провадження у справі та вирішено проводити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення учасників сторін.
Ухвалою суду від 04.06.2021 вирішено продовжити розгляд справи в порядку загального позовного провадження.
В судове засідання 13.09.2021 позивач не прибула. Причин неявки суду не повідомила. Належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи. В підготовчому засідання позов підтримала повністю, просила задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечила з підстав, наведених у відзиві на позов. Просила у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі факти, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Позивач, ОСОБА_1 , перебувала на обліку в ГУ ПФУ у Львівській області та одержувала пенсію за віком відповідно до Закону України від 09.07.2003 №1058 «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 27.04.2020 адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено повністю. Визнано протиправною відмову ГУ ПФУ у Львівській області в призначенні ОСОБА_1 пенсії відповідно до п.10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII та зобов`язано ГУ ПФУ у Львівській області призначити та виплачувати ОСОБА_1 пенсію по віку відповідно до п.10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII, відповідно до довідок Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 31.01.2020 №5-Ф, №6-Ф починаючи з 31.01.2020.
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 07.10.2020 апеляційну скаргу ГУ ПФУ у Львівській області задоволено частково. Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 27.04.2020 в адміністративній справі № 380/1723/20 змінено, замінено в резолютивній частині рішення суду першої інстанції слова «призначенні, призначити» на слова «переведенні, перевести». У решті рішення суду залишено без змін.
На виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 07.10.2020 у справі № 380/1723/20, відповідач 31.01.2020 здійснив переведення пенсії позивача з пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на пенсію по віку відповідно до п.п. 10,12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу», з урахуванням довідок 6-Ф, 5-Ф від 31.01.2020 про складові заробітної плати для призначення особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.
В подальшому, у відповідь на заяву позивача про перерахунок пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» та долучені до неї документи, а саме довідкуи від 04.03.2020 № 97-Ф про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислу років) та № 6-Ф та № 5-Ф від 31.01.2020 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, Управлінням пенсійного забезпечення відділу перерахунків пенсій №2 ГУ ПФУ у Львівській області прийнято рішення про відмову у перерахунок пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» №913230141735 від 25.01.2021. Дане рішення відповідач мотивує тим, що Законом №889-VIII перерахунки пенсій державним службовцям не передбачені.
Не погоджуючись із таким рішенням відповідача, позивач звернулася до суду з даним позовом з метою захисту свого порушеного права.
Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях, передбачено Законом України «Про державну службу» № 889-VIII від 10.12.2015.
Так, 01.05.2016 набув чинності Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII, яким визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ від 16.12.1993 року.
Частиною 1 ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ (далі - Закон № 3723-ХІІ) встановлено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом 1 частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.
Пенсія за віком у розмірах, передбачених ч. 1 цієї статті, призначається за наявності страхового стажу, встановленого для призначення пенсії за віком відповідно Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» особам, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України мають право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Після 01.05.2016 (дата набрання чинності Законом України від 10.12.2015 № 899 «Про державну службу» зберігають право на призначення пенсії державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723 «Про державну службу» лише ті особи, які мають стаж державної служби, визначений п. 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 10.12.2015 № 899 «Про державну службу», та мають передбачені ч. 1 ст. 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723 «Про державну службу» вік і страховий стаж.
Відповідно до п. 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 899 державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців,с- визначених статтею 25 Закону № 3723 та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723 у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Згідно з п. 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 899 для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону № 3723 та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723 в порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Тобто, Прикінцевими та перехідними положеннями Закону № 899 передбачено, що за наявності у особи станом на 01.05.2016 певного стажу держслужби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років стажу держслужби незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 року на держслужбі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723, але за певної додаткової умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Таким чином, право на пенсію одержують особи, зазначені в п.п. 10 та 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 10.12.2015 № 899, які мають необхідний стаж державної служби, страховий стаж та відповідний вік і в жодному із зазначених вище Законів не зазначається, що таке право особа одержує при умові, що їм раніше пенсія за Законом України «Про державну службу» не призначалась.
Суд зазначає, що первинно позивач отримувала пенсію за віком на загальних підставах, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Однак, на виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 07.10.2020 у справі № 380/1723/20 відповідач 31.01.2020 здійснив переведення пенсії позивача з пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», на пенсію по віку відповідно до п.п. 10,12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу», з урахуванням довідок 6-Ф, 5-Ф від 31.01.2020 про складові заробітної плати для призначення особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.
Суд зазначає, що в постанові Восьмого апеляційного адміністративного суду від 07.10.2020 у справі № 380/1723/20 судом зроблено висновок, що стаж роботи позивача на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, на день набрання чинності Законом № 889-VIII становить не менше 20 років, позивач досягла віку, визначеного законом та має відповідний страховий стаж, що дає їй право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону №3723-XII.
Тобто, право на отримання позивачем пенсії відповідно ст. 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-XII встановлено вказаним вище судовим рішенням.
Відповідно до ч. 4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Відтак, позивачу призначена пенсія за віком відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-XII, коли вже діяв Закон № 889-VIII, однак норми цього Закону (п. 10 Прикінцевих та перехідних положень) надають право на призначення пенсії позивачу відповідно до ст. 37 Закону №3723-XII за певних умов, які у неї наявні.
Згідно з п. 31 Порядку № 622 державні службовці, які на день набрання чинності Законом № 889-VIII займали посади державної служби та які пенсію, призначену відповідно до Закону, не отримували з дати призначення до дня набрання чинності Законом України від 10.12.2015 № 889-VIII «Про державну службу», мають право на обчислення пенсії на умовах цього Порядку після звільнення з посади державної служби.
Пунктом 4 Порядку № 622 передбачено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Частиною 1 ст. 1 Закону України від 24.03.1993 № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі - Закон № 108/95-ВР) встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Статтею 2 Закону № 108/95-ВР визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.
Згідно з ч. 1 ст. 66 Закону України від 05.11.1991 № 1788-ХІІ «Про пенсійне забезпечення» до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Відповідно до ст. 41 Закону України № 1058-IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-IV) до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування.
За змістом наведених норм, отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати, на які нараховувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, має враховуватися при обчисленні розміру пенсії, оскільки як перевагу мають спеціальні норми, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, а саме, за наведених обставин - ст. 41 Закону № 1058-IV.
Таким чином, позивач має право на обчислення пенсії державного службовця із врахуванням заробітної плати, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3 затверджено форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією).
Згідно довідок від 31.01.2020 №6-Ф та від 04.03.2020 №97-Ф виданій позивачу, встановлено, що на всі види оплати праці нараховано єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Як вбачається із вказаних довідок, вони складені за формами, затвердженими Постановою від 17.01.2017 № 1-3, видані належним державним органом, їх зміст відображає всі належні складові оплати праці.
Щодо здійснення перерахунку пенсії призначеного відповідно до Закону України “Про державну службу”, на підставі довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 04.03.2020 №97-Ф та від 31.01.2020 №6-Ф з 31.01.2020, суд зазначає таке.
Частиною 5 ст. 45 Закону №1058-IV передбачено, що документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Згідно ч. 4 ст. 45 Закону №1058-IV перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених ч. 1 ст. 35, ч. 2 ст. 38, ч. 3 ст. 42 і ч. 5 ст. 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.
Тобто, чинним законодавством України встановлено певний порядок розгляду документів на призначення пенсії, зокрема, органи Пенсійного фонду України за наслідками розгляду цих документів повинні винести рішення або про призначення пенсії, або про відмову у її призначенні, а особі, якій відмовлено у призначенні пенсії, видати або направити відповідне повідомлення.
Відповідачем не заперечується, що заяву про здійснення перерахунку пенсії позивачем подано 12.01.2021, тобто до 15 числа поточного місяця.
Відтак, перерахунок пенсії позивача призначеного відповідно до Закону України “Про державну службу” на підставі довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 04.03.2020 №97-Ф та від 31.01.2020 №6-Ф слід здійснити з 01.02.2020.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що належним способом захисту порушених права позивача є визнання протиправним та скасування рішення ГУ ПФУ у Львівській області від 25.01.2021 №913230141735 від 25.01.2021 щодо відмови ОСОБА_2 здійснити перерахунок пенсії на підставі довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 04.03.2020 №97-Ф та від 31.01.2020 №6-Ф та зобов`язання відповідача здійснити обчислення пенсійного забезпечення ОСОБА_1 , призначеного відповідно до Закону України “Про державну службу”, на підставі довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 04.03.2020 №97-Ф та від 31.01.2020 №6-Ф.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України та ч. 2 ст. 2 КАС України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити повністю.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 2, 19-20, 22, 25-26, 90, 139, 143, 241-246, 255, 257-258, 293, 295, пп. 15.5 п.15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В :
адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області №913230141735 від 25.01.2021 щодо відмови ОСОБА_2 здійснити перерахунок пенсії на підставі довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 04.03.2020 №97-Ф та від 31.01.2020 №6-Ф.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (код ЄДРПОУ 13814885, місцезнаходження: 79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10) здійснити обчислення пенсійного забезпечення ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ), призначеного відповідно до Закону України “Про державну службу”, на підставі довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 04.03.2020 №97-Ф та від 31.01.2020 №6-Ф.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (код ЄДРПОУ 13814885, місцезнаходження: 79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) 908 (дев`ятсот вісім) гривень рівно судових витрат у вигляді судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складений 20.09.2021.
Суддя Потабенко В.А.