Рішення № 99703027, 07.09.2021, Кіцманський районний суд Чернівецької області

Дата ухвалення
07.09.2021
Номер справи
718/1255/21
Номер документу
99703027
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №718/1255/21

Провадження №2/718/309/21

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.09.2021 року м. Кіцмань Чернівецька область

Кіцманський районний суд Чернівецької області в складі: головуючого судді Мізюка В.М., секретаря Харабара А.О., за участю позивача ОСОБА_1 , представника позивача ОСОБА_2 , представника відповідача виконавчого комітету Неполоковецької селищної ради - Петренко В.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Кіцмань цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , який діє в інтересах неповнолітньої дочки ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , виконавчого комітету Неполоковецької селищної ради, третя особа без самостійних вимог на стороні позивача: виконавчий комітет як орган опіки та піклування Чернівецької міської ради, ОСОБА_5 про визнання дій незаконними, скасування та поновлення реєстрації місця проживання малолітньої дитини, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_4 , виконавчого комітету Неполоковецької селищної ради, третя особа без самостійних вимог на стороні позивача: виконавчий комітет як орган опіки та піклування Чернівецької міської ради, ОСОБА_5 про визнання дій незаконними, скасування та поновлення реєстрації місця проживання малолітньої дитини, мотивуючи свої вимоги тим, що позивач ОСОБА_1 та відповідач ОСОБА_4 є батьками малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Згідно рішення Шевченківського районного суду м. Чернівці від 17.9.2019 року шлюб між ними розірвано. Рішенням виконавчого комітету Чернівецької міської ради № 628/24 від 12.11.2019 року вирішено надати висновок про доцільність місця проживання малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з батьком. Відповідно до висновку органу піки та піклування виконавчого комітету Чернівецької міської ради № 01/02-24/3019 від 15.11.2019 року орган опіки та піклування вважав за доцільним визначити місце проживання малолітньої з батьком.

Вказує, що погіршення відносин між ним та відповідачем мало місце до розлучення з вини останньої. Водночас, у кінці травня 2021 року після надання законним представником позивача для побачення з ним доньки із зобов`язанням повернути назад доньку, відповідачка не повернула її та по даний час не повідомила про своє місцезнаходження, а також доньки. Враховуючи не повернення доньки, він звернувся до правоохоронних органів, що підтверджується повідомленням Чернівецького районного управління поліції ГУНП в Чернівецькій області № 1316/123/39/04-21 від 28.04.2021 року.

Зазначає, що малолітня донька ОСОБА_3 проживала із законним представником позивача, проте місце реєстрації останньої з 21.01.2004 року по 05.01.2021 року було зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 . Згодом, без присутності та згоди законного представника позивача на зміну реєстрації його доньки, відповідачі самостійно зняли її з реєстрації та зареєстрували 05.01.2021 року по новій адресі: АДРЕСА_2 .

Вважає, що його, як законного представника,батька дитини, не було залучено до процесу прийняття відповідачами своїх протиправних і незаконних рішень, які стосуються зняття з реєстрації місця проживання дитини та реєстрації за новим місцем проживання, оскільки він такої згоди не надавав. На підставі вищенаведеного, просив суд визнати незаконними дії ОСОБА_4 та виконавчого комітету Неполоковецької селищної ради щодо зняття з реєстрації місця проживання малолітньої ОСОБА_3 , за адресою АДРЕСА_1 ; визнати незаконними дії ОСОБА_4 та виконавчого комітету Неполоковецької селищної ради щодо реєстрації місця проживання малолітньої ОСОБА_3 , за адресою: АДРЕСА_2 та скасувати реєстрацію місця проживання малолітньої ОСОБА_3 за адресою : АДРЕСА_2 поновленням реєстрації місця проживання малолітньої ОСОБА_3 , за адресою: АДРЕСА_1 .

29.06.2021 року представник позивача звернувся до суду з позовною заявою в новій редакції та просив суд визнати незаконними дії ОСОБА_4 та Неполоковецької селищної ради щодо зняття з реєстрації місця проживання малолітньої ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_1 ; визнати незаконними дії ОСОБА_4 та Неполоковецької селищної ради щодо реєстрації місця проживання малолітньої ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_2 та скасувати реєстрацію місця проживання малолітньої ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_2 , з поновленням реєстрації місця проживання малолітньої ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_1 .

ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити.

Відповідач ОСОБА_4 в судове засідання не з`явилася, проте була належним чином повідомлена про розгляд справи, шляхом розміщення оголошення про її виклик на офіційному сайті суду, причини неявки суду не повідомила, відзиву на позовну заяву не подала.

Представник відповідача - Петренко В.О. в судовому засіданні позов не визнав та суду пояснив, що не вбачає порушень Неполоковецької селищної ради.

Представник третьої особи служби у справах дітей міської ради Никитенко І.Л. подала заяву в якій вказала, що просить розглянути справу у її відсутність, позовну заяву ОСОБА_1 підтримує.

Третя особа ОСОБА_5 в судове засідання не з`явилася, повідомлялась про дату, час та місце розгляду справи належними чином та своєчасно, причини неявки суду не повідомила.

Заслухавши учасників судового процесу, розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини у справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, ухвалюючи рішення відповідно до вимог ст.263 ЦПК України, суд приходить до наступних висновків.

Вирішуючи спірні правовідносини суд виходить з того, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави (частина 1 статті 2 Цивільного процесуального кодексу України).

Згідно з частиною 1 статті 4 Цивільного процесуального кодексу України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором (стаття 5 Цивільного процесуального кодексу України).

Положеннями статті 55 Конституції України визначено, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Частиною 1 статті 81 Цивільного процесуального кодексу України, відповідно до яких кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 82 цього кодексу.

Приписами частини 2 статті 77 та частини 1 статті 82 Цивільного процесуального кодексу України встановлено, що предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 та відповідач ОСОБА_4 16.09.2011 року зареєстрували шлюб у відділі державної реєстрації актів цивільного стану Чернівецького міського управління юстиції, що підтверджується копією свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 . (а.с.14)

Від шлюбу у них народилася дочка ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 . (а.с.13)

Згідно рішення Шевченківського районного суду м. Чернівці від 17.09.2019 року шлюб між ними розірвано. (а.с.15-16)

Відповідно до витягу з рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради № 628/24 від 12.11.2019 року вирішено надати висновок про доцільність визначення місця проживання малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 із батьком ОСОБА_1 , не порушуючи права матері ОСОБА_4 брати участь у вихованні та спілкуванні із дитиною.(а.с.17)

Висновком органу опіки та піклування виконавчого комітету Чернівецької міської ради № 01/02-24/3019 від 15.11.2019 року орган опіки та піклування вважав за доцільне визначити місце проживання малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 із батьком ОСОБА_1 , не порушуючи права матері ОСОБА_4 брати участь у вихованні та спілкуванні з дитиною. (а.с.18-20)

Відповідно до наказу служби у справах дітей Чернівецької міської ради № 2/24 від 19.02.2021 року вирішено взяти на облік малолітню ОСОБА_3 , як таку, що опинилась в складних життєвих обставинах, у зв`язку з неналежними виконаннями батьками своїх батьківських обов`язків.(а.с.23)

Згідно відповіді на письмове звернення Чернівецького міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді № 01-17/528 від 16.05.2019 року ОСОБА_4 з жовтня 2016 року перебуває на обліку Чернівецького міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді в зв`язку з неналежним виконанням батьківських обов`язків по відношенню до дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.22)

Згідно власноручно написаних заявах ОСОБА_7 та ОСОБА_8 останні вказали, що не бачили відповідачку. Коли батько тільки забрав від відповідача дитину до себе, вони помітили, що донька була не доглянута та важко спілкувалась з оточуючими, була боязка. Однак, протягом року перебування доньки на вихованні у законного представника позивача вона змінилась на краще. Раніше та зараз вказується, що донька при розмові взагалі не згадує відповідача(а.с.24-25).

Згідно довідки ДНЗ № 9 від 03.02.2020 року доньку приводить та забирає законний представник позивача, який як зазначено в довідці з любов`ю та повагою ставиться до дитини, дбає про її добробут, емоційний стан, загальний розвиток завжди цікавиться життям дитини в ДНЗ. Відповідачка в дитячий садок не приходить. (а.с.26)

Згідно довідки Комунального некомерційного підприємства «міська дитяча поліклініка» малолітня ОСОБА_3 проживає за адресою: АДРЕСА_3 . На прийом з дитиною звертається законний представник позивача, останній виконує рекомендації та призначення лікаря. (а.с.27)

Відповідно до характеристики виданої Житлово-будівельного кооперативу 11.02.2021 року відповідачка за час проживання зарекомендувала себе з негативної сторони, постійно надходять скарги від сусідів про конфлікти з нею, поводить себе зухвало та неадекватно, має велику заборгованість за комунальні послуги. (а.с.29)

Згідно висновку за результатами психологічної діагностики ОСОБА_3 ,виданого Чернівецьким міським центром соціальних служб від 26.02.2021 року встановлено, що найбільш значимим членом сім`ї дитина вважає батька, зокрема у складних ситуаціях схильна опиратися на підтримку та допомогу тата та виявляє бажання жити разом з ним. (а.с.21)

Згідно довідки Житлово-будівельного кооперативу № 21 від 02.03.2021 року № 779 відповідачка була зареєстрована та проживала з 21.01.2004 по 05.01.2021 року за адресою: АДРЕСА_1 . Разом з нею вибула її донька ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.28)

Згідно довідки виконкому Неполоковецької селищної ради № 239 від 05.03.2021 року відповідачка з 05.01.2021 року зареєстрована в АДРЕСА_2 , проте за даною адресою не проживає. (а.с.30)

З відповіді Неполоковецької селищної ради Чернівецького району Чернівецької області від 19.03.2021 року вбачається, що з приводу реєстрації дитини ОСОБА_3 , відповідачка надала оригінал свідоцтва про народження дитини, рішення суду про розірвання шлюбу, договір дарування житлового будинку АЕК № 367104 виданого 06.06.2002 року. Батько малолітньої дитини не був присутній при реєстрації і згоду на зміну реєстрації його доньки ОСОБА_3 у нього не брали.(а.с.32)

05.01.2021 року виконавчим комітетом Неполоковецької селищної ради здійснено реєстрацію місця проживання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_2 . (а.с.33-34)

Згідно договору дарування будинку від 06.06.2002 року ОСОБА_5 на праві приватної власності належить житловий будинок, що розташований за адресою: АДРЕСА_2 .(а.с.35)

Згідно з ч. 1 ст. 29 Цивільного кодексу України, місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово. Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров`я, в якому вона проживає.

Згідно ч. 1 ст. 160 Сімейного кодексу України місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків.

Відповідно до ст. 161 Сімейного кодексу України якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Відповідно до пунктів 4, 6, 10, 12 частини 1 статті 3 Закону України від 11 грудня 2003 року № 1382 ІV «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» місце проживання житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає, а також спеціалізовані соціальні установи, заклади соціального обслуговування та соціального захисту, військові частини. Орган реєстрації виконавчий орган сільської, селищної або міської ради, сільський голова (у разі якщо відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено), що здійснює реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання особи на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради. Реєстрація внесення інформації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку. Зняття з реєстрації внесення інформації про зняття з реєстрації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.

Згідно з частиною 1 статті 7 Закону України від 11 грудня 2003 року № 1382 ІV «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі: заяви особи або її представника, що подається до органу реєстрації; судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою; свідоцтва про смерть; паспорта або паспортного документа, що надійшов з органу державної реєстрації актів цивільного стану, або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку; інших документів, які свідчать про припинення: підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства; підстав для проживання або перебування особи у спеціалізованій соціальній, установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту; підстав на право користування житловим приміщенням.

При цьому положення статті 7 Закону України від 11 грудня 2003 року № 1382 ІV «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» підлягають застосуванню до усіх правовідносин, виникнення, зміна чи припинення яких пов`язані з юридичним фактом зняття з реєстрації місця проживання.

Пунктом 1 частини 1 та частиною 2 статті 9-1 Закону України від 11 грудня 2003 року № 1382 ІV «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» орган реєстрації відмовляє в реєстрації або знятті з реєстрації місця проживання, якщо: особа не подала передбачені цим Законом документи або інформацію. Рішення про відмову приймається в день звернення особи. Заява про реєстрацію чи зняття з реєстрації місця проживання повертається особі із зазначенням у ній причин відмови.

Правила здійснення реєстрації місця проживання, форми необхідних для цього документів порядок передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру встановлюються Кабінетом Міністрів України (стаття 10 Закону України від 11 грудня 2003 року № 1382 ІV «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»).

02 березня 2016 року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову за № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру». Вказані Правила визначають механізм здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб в Україні, а також встановлюють форми необхідних для цього документів (далі Правила реєстрації місця проживання).

Пунктом 26 Правил реєстрації місця проживання встановлено, що заяви особи або її представника за формою згідно з додатком 11; рішення суду, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про зняття з реєстрації місця проживання особи, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою; свідоцтва про смерть; повідомлення територіального органу або підрозділу ДМС із зазначенням відповідних реквізитів паспорта померлої особи або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку; інших документів, які свідчать про припинення: підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства (інформація територіального органу ДМС або територіального підрозділу ДМС, на території обслуговування якого зареєстровано місце проживання особи, про закінчення строку дії посвідки на тимчасове проживання або копія рішення про скасування посвідки на тимчасове проживання чи скасування дозволу на імміграцію та посвідки на постійне проживання в Україні); підстав для перебування бездомної особи на обліку/для отримання бездомною особою соціальних послугу спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту (письмове повідомлення соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту); підстав на право користування житловим приміщенням (закінчення строку дії договору оренди, найму, піднайму житлового приміщення, строку навчання в навчальному закладі (у разі реєстрації місця проживання в гуртожитку навчального закладу на час навчання), відчуження житла та інших визначених законодавством документів).

Зняття з реєстрації місця проживання на підставах, визначених в абзацах восьмому та дев`ятому цього пункту, здійснюється за клопотанням уповноваженої особи спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту або за заявою власника/наймача житла або їх представників.

Разом із заявою особа подає: документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання. Якщо дитина не досягла 16 років, подається свідоцтво про народження; квитанцію про сплату адміністративного збору; військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).

Згідно з пункту 27 Правил реєстрації місця проживання працівник органу реєстрації або центру надання адміністративних послуг перевіряє належність документа, до якого вносяться відомості про місце проживання, особі, що його подала, його дійсність, правильність заповнення заяви про зняття з реєстрації місця проживання та наявність документів, необхідних для зняття з реєстрації місця проживання, про що зазначений працівник робить відповідний запис у цій заяві.

Судом встановлено, що 05.01.2021 року до виконавчого комітету Неполоковецької селищної ради звернулася ОСОБА_4 із заявою встановленого взірця про реєстрацію місця проживання своєї малолітньої дочки - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_2 .

Виконавчим комітетом Неполоковецької селищної ради рішення про реєстрацію місця проживання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 було прийняте за заявою матері, до якого було долучено оригінал свідоцтва про народження дочки, рішення суду про розірвання шлюбу та договір дарування житлового будинку. Батько не був присутній і при реєстрації і згоду на зміну реєстрації його доньки у нього не брали, керуючись рішенням суду про розлучення і словами матері, що дитина зареєстрована і проживає разом з нею і перебуває на її утриманні.

Статтею 3 Конвенції «Про права дитини» (схваленої резолюцією 44 сесії Генеральної Асамблеї ООН від 20.11.1989р. №44/25, ратифікованої Постановою Верховної Ради України від 27.02.1991р. №789-XII) передбачено, що в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.

Суд враховує, що відсутність реєстрації місця проживання малолітньої дитини суперечить її інтересам та суттєво обмежує реалізацію їх прав і свобод, які гарантовані Конституцією України та законами України, зокрема права на свободу пересування та вільний вибір місця проживання, право на освіту, охорону здоров`я та соціальний захист.

З врахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що відсутність письмової згоди одного з батьків (якщо її неможливо отримати з будь-яких причин) не повинна бути перешкодою для здійснення реєстрації місця проживання дітей за адресою іншого з батьків.

Тому дії посадових осіб Неполоковецької селищної ради Кіцманського району Чернівецької області щодо реєстрації місця проживання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_2 , є такими, що вчинені відповідно до вимог чинного законодавства, а вимоги позивача про визнання незаконними дій ОСОБА_4 та Неполоковецької селищної ради щодо реєстрації та скасування реєстрації місця проживання малолітньої ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_2 , з поновленням реєстрації місця проживання малолітньої дитини за адресою: АДРЕСА_1, 1 такими, що не ґрунтуються на вимогах закону, а відтак до задоволення не підлягають.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні вищевказаних позовних вимог позивача.

Керуючись ст.ст. 4, 5, ст.. 55 Конституції України, Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», Постанова № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до ЄДДР, ст.. 3 Конвенції «Про права дитини», ст.. 29 ЦК України, ст.. 160-161 Сімейного кодексу України, ст. ст..12, 13, 81, 82, 259, 263-265, 268, 273 ЦПК України, суд -

У Х В А Л И В:

У задоволенні позову ОСОБА_1 , який діє в інтересах неповнолітньої дочки ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , виконавчого комітету Неполоковецької селищної ради, третя особа без самостійних вимог на стороні позивача: виконавчий комітет як орган опіки та піклування Чернівецької міської ради, ОСОБА_5 про визнання дій незаконними, скасування та поновлення реєстрації місця проживання малолітньої дитини - відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Чернівецького апеляційного суду через Кіцманський районний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а в разі якщо рішення було постановлено без участі особи, яка його оскаржує, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня отримання копії рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Повний текст рішення виготовлено 17.09.2021 року.

Суддя: В.М.Мізюк