
Справа № 146/1123/21
Провадження №3/148/852/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 вересня 2021 року м. Тульчин
Суддя Тульчинського районного суду Вінницької області Штифурко Л.А., за участю секретаря Лиженко Є.М., прокурора Льолі В.Б., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Серебрія Бершадського району Вінницької області, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , не працюючого за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
встановив:
ОСОБА_1 , будучи депутатом VIII скликання Вапнярської селищної ради та відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік лише 19.04.2021, чим вчинив правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вказаного вище правопорушення визнав. Зазначив, що несвоєчасно подав декларацію, тому що в листопаді-грудні 2020 він хворів, а потім забув подати декларацію у встановлені строки. Інших причин, які б завадили цьому у нього не було.
Прокурор у судовому засіданні висловив думку, що зібрані у справі докази, вказують на наявність у діях ОСОБА_1 ознак адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, щодо несвоєчасного подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави за 2020 рік. Просив накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення № 350 від 11.08.2021 (а.с. 4-10), копію листа НАЗК щодо встановлення осіб, які несвоєчасно подали щорічні декларацій (а.с.16), повідомлення Національного агентства з питань корупції про факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік (а.с.18), роздруківку послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування» за 19.04.2021, з якої слідує, що останній увійшов до інформаційно-телекомунікаційної системи для заповнення електронної декларації лише 19.04.2021 та подав електронну декларацію 19.04.2021 о 10:09 год. (а.с. 19, 20), копію щорічної декларації ОСОБА_1 за 2020 рік, подану 19.04.2021 о 10:09 год. (а.с. 21-24), копію листа Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про надання інформації та копій документів (а.с.25), роздруківку з сайту Вапнярської громади про депутатський склад Вапнярської селищної ради VIII скликання (а.с. 27), рішення І сесії VIII скликання Вапнярської селищної ради № 1 від 08.12.2020, згідно якого ОСОБА_1 обрано депутатом VIII скликання Вапнярської селищної ради (а.с. 28- 31), копію проколу І сесії VIII скликання Вапнярської селищної ради № 1 від 08.12.2020 (а.с.32-38), копію листа (роз`яснення) НАЗК (а.с.39), приходжу до висновку, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 , є суб`єктом декларування та зобов`язаний подавати декларації відповідно до цього Закону.
Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національне агентство з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно ст. 68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Відповідно до положень ст. 19 Конституції України, посадові особи органів державної влади зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В ході судового розгляду даної справи, встановлено, що ОСОБА_1 не вчасно подав декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, а саме лише 19.04.2021. Жодних поважних причин такого несвоєчасного подання в ході судового засідання не встановлено.
Встановлено під час судового засідання те, що датою вчинення ОСОБА_1 правопорушення, пов`язаного з корупцією, є 19.04.2021- дата фактичного подання декларації, а виявлено правопорушення 11.08.2021, коли складено протокол про адміністративне правопорушення.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП, завданням провадження в справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин, вирішення її в точній відповідності з законом. При розгляді справи про адміністративне правопорушення в обов`язковому порядку має бути з`ясовано: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують чи обтяжують її відповідальність, тощо.
Враховуючи характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу порушника, ступінь його вини та майновий стан, а також обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, керуючись ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, вважаю, що з метою попередження вчинення ОСОБА_1 нових правопорушень його слід піддати адміністративному стягненню в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу.
За змістом ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
На підставі викладеного, керуючись ст. 23, 33, 40-1, ч. 1 ст. 172-6 283, 287, 289 КУпАП, суддя,
постановив:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 454,00 (чотириста п`ятдесят чотири) грн., (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача: (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Вінницького апеляційного суду через Тульчинський районний суд Вінницької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Л.А.Штифурко