Постанова № 99688350, 16.09.2021, Радомишльський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
16.09.2021
Номер справи
289/1656/21
Номер документу
99688350
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 289/1656/21

Номер провадження 3/289/845/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.09.2021 м. Радомишль

Суддя Радомишльського районного суду Житомирської області Сіренко Н.С., розглянувши матеріали, що надійшли з відділення поліції №3 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого,

за ч. 1 ст. 130 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

01.09.2021 о 20.00 год. в м. Радомишль по вул. Заводській водій ОСОБА_1 керував автомобілем «Mazda-626» номерний знак НОМЕР_1 в стані наркотичного сп`яніння, чим порушив вимоги п. 2.9.а) Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП. Огляд на стан сп`яніння проводився в КНП «Радомишльська лікарня».

Відповідно до ст. 268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Направлена за зареєстрованим місцем проживання ОСОБА_1 повістка про виклик до суду вручена адресату своєчасно 08.09.2021 (а.с.11), однак в судове засідання належним чином повідомлений ОСОБА_1 не з`явився, приймаючи до уваги те, що останній про день та час розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку, причини своєї неявки суду не повідомляв, заяв чи клопотань не надходило, та враховуючи те, що особи, які беруть участь у справі, зобов`язані добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов`язки, суд розцінює причину його неявку як неповажну.

При цьому неявка ОСОБА_1 в даному випадку не перешкоджає суду ухвалити законне та обґрунтоване судове рішення, оскільки на підставі ст. 129 Конституції України, суд, здійснюючи правосуддя повинен це зробити в розумні строки, а на підставі ст. 277 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається у п`ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.

З урахуванням викладеного, а також враховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, приходжу до висновку про наявність підстав для розгляду справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення та тягне за собою необгрунтовані процесуальні витрати.

Розглянувши матеріали справи приходжу до наступного.

Згідно ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Дослідивши докази по справі, оцінивши їх у сукупності приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення доведена:

- протоколом про адміністративне правопорушення ОБ №123946 від 01.09.2021, в якому зафіксовані вищевикладені обставини керування ОСОБА_1 автомобілем в стані наркотичного сп`яніння, із змістом протоколу ОСОБА_1 ознайомлений під підпис, в поясненнях зазначив, що з протоколом не згоден, тому що «вживав днем раніше», зобов`язався в цей день автомобілем не керувати (а.с.2);

- висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння №15, складеного о 20 год. 50 хв. 01.09.2021 та підтвердженого результатом аналізу №9 швидкісного тесту на виявлення в сечі наркотиків, згідно якого ОСОБА_1 перебуває в стані наркотичного сп`яніння (а.с.3,4);

- відеозаписом, на якому зафіксовані обставини зупинки працівниками поліції автомобіля під керуванням ОСОБА_1 , проведення в медичному закладі огляду на стан сп`яніння (а.с.7);

- копією постанови про накладення адміністративного стягнення від 01.09.2021 серії БАА № 825981, якою підтверджується зупинення автомобіля «Mazda-626» номерний знак НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_1 за порушення ПДР, останнього притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 126 КУпАП та відповідно до змісту якої 01.09.2021 о 20-00 год. в м. Радомишль по вул. Заводській водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом, доказів на підтвердження скасування чи оскарження вказаної постанови ОСОБА_1 не надав (а.с.5).

Відповідно до довідки відділення поліції №3 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області згідно наявних облікових даних АІС МВС України громадянин ОСОБА_1 отримував та має посвідчення водія на право керування транспортними засобами НОМЕР_2 від 22.03.2016, які при складанні адміністративного протоколу для вилучення не передав (а.с.6).

Вказані документи, відповідно до ст. 251 КУпАП є доказами в справі про адміністративне правопорушення і узгоджуються між собою.

За пунктом 1.3. Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306, учасники дорожнього руху зобов`язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил. Особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством (пункт 1.9).

Згідно 2.9 «а» ПДР України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.

Дії ОСОБА_1 за вказаним фактом правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 130 КУпАП, як керування транспортним засобом в стані наркотичного сп`яніння.

Обставин, що обтяжують та пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 , судом не встановлено.

Згідно практики Європейського суду з прав людини, суд своїм рішенням повинен забезпечити не тільки права обвинуваченого, а й високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів.

При цьому суд враховує висловлену у справі «О`Галлоран та Фанціс проти Сполученого Королівства» позицію Європейського суду з прав людини про те, що будь-яка особа, яка керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та керування автомобілем потенційно може завдати серйозної шкоди і ті, хто реалізували таке право, тим самим погодились нести відповідальність та виконувати додаткові обов`язки у правовому полі.

Виходячи з наведеного, враховуючи характер вчиненого правопорушення, значний суспільний резонанс справ зазначеної категорії, беручи до уваги, що умисні протиправні дії правопорушника безпосередньо створюють загрозу для інших учасників дорожнього руху, що свідчить про підвищену суспільну небезпеку скоєних адміністративних правопорушень, враховуючи особу правопорушника, а також інші обставини, що мають істотне значення, вважаю за необхідне у відношенні ОСОБА_1 застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами, визнавши його таким, що забезпечить мету адміністративного стягнення у вигляді належної міри відповідальності за вчинення правопорушення, з метою виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.

Згідно ст. 40-1 КУпАП, з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, стягується судовий збір у розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір».

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33-35, 40-1, 130 ч.1, 268, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення, передбачене ч. 1 статтею 130 КУпАП - штраф в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 грн. (сімнадцять тисяч грн. 00 коп.) з позбавлення права керування транспортними засобами на строк один рік («Адміністративні штрафи у сфері забезпечення дорожнього руху» Отримувач: ГУК у м. Житомирській обл./Житомир. 21081300; Код отримувача (ЄДРПОУ): 37976485; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; р/р: UA368999980313060149000006001).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454,00 грн. (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ 22030106, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір).

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Радомишльський районний суд Житомирської області протягом 10 діб з моменту її винесення.

Суддя Н. С. Сіренко

Постанова набирає законної сили "__"__ 2021

Строк пред`явлення до виконання "__ "__ 2021