
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
16 вересня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/4431/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О.., перевіривши матеріали заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контроля за виконанням судового рішення в порядку ст. 382 КАС України, у справі № 360/4431/20 за позовом ОСОБА_1 до Старобільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання протиправним рішення, зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі також – позивача) до Старобільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області (далі також – відповідач), відповідно до якої просить:
- визнати протиправним рішення Старобільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області від 15.10.2020 про відмову в перерахунку ОСОБА_1 щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці згідно із заявою від 23.09.2020;
- зобов`язати Старобільське об`єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області здійснити ОСОБА_1 , як судді у відставці, перерахунок та виплату щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці згідно із довідкою Територіального управління Державної судової адміністрації у Луганській області від 18.09.2020 №2142/20-Вих., з урахуванням фактично виплачених сум, починаючи з 19.02.2020.
Розглянувши матеріали заяви, суд зазначає наступне.
Порядок здійснення судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах врегульований статтею 382 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), відповідно до положень якої суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. За наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення визначені статтею 167 КАС України.
Частиною першою статті 167 КАС України встановлено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Підстави подання заяви клопотання передбачають виклад певних обставин, з урахуванням яких, суд має розглянути відповідне клопотання.
Як вбачається з вказаної заяви, вона не містить підстав її подання із зазначенням таких обставин: чи звертався позивач до відповідача з приводу виконання судового рішення, чи відкрито виконавче провадження за вказаним рішенням суду в справі № 360/4431/20, якими доказами підтверджені такі обставини.
Зазначені обставини як підстави відповідної заяви є суттєвими для її розгляду, оскільки вирішення питання про встановлення судового контроля віднесені до процесуальних питань, пов`язаних з виконанням судових рішень в адміністративних справах (розділ IV КАС України), а також позивач звернувся до суду з відповідною заявою саме на стадії виконання судового рішення.
Згідно з вимогами частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини шостої статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Статтею 382 та Перехідними положеннями КАС України окремо не врегульовані питання щодо залишення заяви про встановлення судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах, внаслідок чого суд вважає за можливе на підставі частини шостої статті 7 КАС України застосувати до вказаних правовідносин за аналогією закону положення статей 161, 169, 171 КАС України.
Керуючись статтями 161, 169, 171, 241, 243, 248, 256, 383 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контроля за виконанням судового рішення в порядку ст. 382 КАС України, у справі № 360/4431/20 за позовом ОСОБА_1 до Старобільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання протиправним рішення, зобов`язання вчинити певні дії залишити без руху.
Запропонувати ОСОБА_1 протягом 5-ти (п`яти) календарних днів з дати отримання даної ухвали усунути недоліки заяви шляхом надання уточненої заяви із зазначенням підстав її подання, в тому числі, зазначивши такі обставини: чи звертався позивач до відповідача з приводу виконання судового рішення, чи відкрито виконавче провадження за вказаним рішенням суду в справі № 360/4431/20, якими доказами підтверджені такі обставини.
Якщо недоліки заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, заява про визнання протиправною бездіяльності суб`єкта владних повноважень - відповідача на виконання рішення суду буде повернута позивачу та вважатиметься неподаною.
Копію ухвали про залишення заяви про визнання протиправною бездіяльності суб`єкта владних повноважень - відповідача на виконання рішення суду без руху невідкладно надіслати представнику позивача.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Є.О. Кисельова