Справа № 2а-23010/09/1270
Категорія №6.13
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«09» липня 2009 року
Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді: Твердохліба Р.С. , при секретарі: Лустіной Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області до Комунального підприємства «Алчевський завод будівельних матеріалів» про стягнення заборгованості по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, -
ВСТАНОВИВ:
27 травня 2009 року позивач звернувся до суду з позовом до Комунального підприємства «Алчевський завод будівельних матеріалів», в якому зазначив, що 19 грудня 2006 року Комунальне підприємство «Алчевський завод будівельних матеріалів» включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України в м. Алчевську. Згідно ст. 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» є страхувальником та платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Відповідно до п.6 ч.2 ст. 17, п.6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальники зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати у встановлені строки та в повному обсязі страхові внески до Пенсійного фонду України не пізніше, ніж через 20 календарних днів із дня закінчення базового звітного періоду. В порушення вимог законодавства, Комунальне підприємство «Алчевський завод будівельних матеріалів» своєчасно не сплачує страхові внески, нараховані у відповідності до розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за січень 2009 року, лютий 2009 року, березень 2009 року, що спричинило виникнення заборгованості, яка станом на 01.05.2009 року становить 16649, 34 грн. та складається з недоїмки в розмірі 14691, 06 грн. фінансових санкцій у розмірі 1651, 50 грн. та пені в розмірі 306, 78 грн. У зв'язку з тим, що страхові внески та фінансові санкції у встановлений Законом термін не сплачені, позивачем на адресу позивача згідно вимог п.3 ст. 6 Закону надіслано вимогу про сплату боргу №Ю-319 від 06.05.2009 року на суму 16649, 34 грн., але в рахунок сплати боргу за вказаною вимогою коштів не надходило, у зв'язку з чим позивач просить стягнути з Комунального підприємства «Алчевський завод будівельних матеріалів» заборгованість по сплаті внесків у сумі 16649, 34 грн.
Представник позивача в судовому засіданні надав заяву про уточнення позовних вимог, у якій просив суд змінити позовні вимоги зменшивши їх на суму 2825, 10 грн. та стягнути з Комунального підприємства «Алчевський завод будівельних матеріалів» заборгованість по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 13824, 24 грн.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився. В матеріалах справи мається відзив відповідача в якому він повністю визнає уточнені позовні вимоги та просить суд розглянути справу за його відсутності
Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що уточнений позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Частиною 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Справи за участю управлінь Пенсійного фонду України є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті З КАС стосовно визначення адміністративної справи. Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.
Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам є Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальниками відповідно до цього Закону є підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи— суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб— суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.
Частиною 3 ст. 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що страхувальники набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.
В судовому засіданні встановлено, що Комунальне підприємство «Алчевський завод будівельних матеріалів» зареєстрований як юридична особа виконавчим комітетом Алчевської міської ради Луганської області 09.08.1996 року за №990 та 18 грудня 2006 року перереєстровано за № 13841050001001634, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру (арк. справи 5) та зареєстровано в управлінні Пенсійного фонду України в м. Алчевськ Луганської області як платник страхових внесків.
Згідно з ч. 6 ст. 20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Для вищезазначених страхувальників - календарний місяць.
Частиною 2 ст. 106 передбачено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Протягом січня, лютого та березня 2009 року відповідачем до управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську надавалися розрахунки суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Загальна сума страхових внесків за цей період склала 14691, 06 грн. (арк. справи 6-8)
Відповідно до ч.12 ст. 20 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. №1058 страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків. У разі наявності в платника страхових внесків одночасно із зобов'язаннями із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами, зобов'язання із сплати страхових внесків виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань щодо виплати заробітної плати (доходу). Рішенням начальника управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області до Комунального підприємства «Алчевський завод будівельних матеріалів» застосовано штрафні санкції у розмірі 1651, 50 грн. та пеня в розмірі 306, 78 грн. за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхових внесків (арк. справи 11-12). Вищезазначене рішення відповідачем оскаржено не було.
У зв'язку з тим, що страхові внески та фінансові санкції у встановлений Законом термін не сплачені, позивачем на адресу позивача згідно вимог п.3 ст. 6 Закону надіслано вимогу про сплату боргу №Ю-319 від 06.05.2009 року на суму 16649, 34 грн. (арк. справи 10). Згідно довідки про сплату заборгованості по страховим внескам за період з 01.05.2009 року по 22.06.2009 року Комунальним підприємством «Алчевський завод будівельних матеріалів» частково сплачено заборгованість у розмірі 2825, 10 грн. (арк. справи 26).
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 112 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач — визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається
Постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Враховуючи, що уточнені позовні вимоги документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, відповідають чинному законодавству, визнані відповідачем, суд вважає, що уточнений адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області до Комунального підприємства «Алчевський завод будівельних матеріалів» про стягнення заборгованості по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування підлягає задоволенню в повному обсязі.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 14, 15, 17, 20, 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р.№1058, Розділом 2 Порядку нарахування та сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за деякі категорії застрахованих осіб, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 25.08.2004 р. №1092 , ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Уточнені позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області до Комунального підприємства «Алчевський завод будівельних матеріалів» про стягнення заборгованості по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства «Алчевський завод будівельних матеріалів» (р/р 26002301182698 відділення ШБ в м. Алчевськ, МФО 304342, ідентифікаційний код 01235716,
вул. Індустріальна, буд. 27, м. Алчевськ) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області ( м. Алчевськ, вул. Ленінградська, 43, р/р 25605301727 у ЛОУ Ощадбанку України, МФО 304665, ід. код 21792347), заборгованість (недоїмку) по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 13824, 24 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.