Ухвала суду № 99650905, 15.09.2021, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.09.2021
Номер справи
120/6696/21-а
Номер документу
99650905
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

м. Вінниця

15 вересня 2021 р. Справа № 120/6696/21-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Яремчука Костянтина Олександровича, розглянувши в порядку письмового провадження заяву відповідача про заперечення щодо розгляду за правилами спрощеного позовного провадження справи за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Вінницької міської ради про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду з позовом звернувся ОСОБА_1 до виконавчого комітету Вінницької міської ради.

Ухвалою від 29 червня 2021 року відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено її розгляд здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні).

13 вересня 2021 року представником виконавчого комітету Вінницької міської ради в порядку частини 4 статті 260 Кодексу адміністративного судочинства України подано заяву із запереченнями щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, у якій просить розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження. У заяві йдеться про те, що незважаючи на те, що в ухвалі про відкриття провадження у справі від 29 червня 2021 року суд не встановив відповідачу строк для подання заяви із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, проте відповідач все ж вважає за необхідне таку подати. Подана заява обгрунтована тим, що спірні правовідносини, що виникли, не свідчать про їх малозначність, адже рішення суду, ухвалене за результатами розгляду такої справи, може призвести до порушення окремих норм чинного законодавства та рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради від 13 лютого 2020 року №330.

Розглянувши подану представником відповідача заяву, суд зважає на таке.

Згідно із статтею 259 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.

Таке клопотання має стосуватися розгляду за правилами спрощеного позовного провадження всієї справи і не може стосуватися лише певної частини позовних вимог, інакше суд повертає його без розгляду, про що зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Відповідно до частини 1 статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Частинами 2 та 3 статті 260 КАС України визначено, що у випадку, передбаченому частиною першою статті 259 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може: 1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження; 2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.

Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі.

За приписами частини 4 статті 260 КАС України, якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд залежно від обгрунтованості заперечень відповідача протягом двох днів із дня її надходження до суду постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.

Із системного аналізу наведених норм можливо дійти висновку, що встановленню відповідачу строку для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження передує розгляд судом клопотання позивача щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Разом із тим, якщо суд ухвалив розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з власної ініціативи (тобто, не за результатами розгляду клопотання позивача), то такий строк для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження відповідачеві не встановлюється.

Таким чином, оскільки суд вирішив розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження не за результатами розгляду клопотання позивача, а дійшовши такого висновку самостійно, тому в ухвалі про відкриття провадження у справі від 29 червня 2021 року не пропонувалося відповідачеві подати заяву із запереченнями щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до частини 1 статті 166 КАС України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування тощо щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.

Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення встановлені частиною 1 статті 167 КАС України.

Якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду (частина 2 статті 167 КАС України).

Відтак, оскільки подана представником відповідача заява є очевидно безпідставною та необгрунтованою, тому суд дійшов висновку таку повернути без розгляду.

Керуючись статтями 166, 167, 248, 259, 260 КАС України,

УХВАЛИВ:

Заяву представника виконавчого комітету Вінницької міської ради із запереченнями щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження повернути без розгляду.

Ухвала суду першої інстанції оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному статті 256 КАС України.

Суддя Яремчук Костянтин Олександрович