
Номер справи 623/3231/21
Номер провадження 3/623/690/2021
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2021 року Ізюмський міськрайонний суд Харківської області
у складі: головуючого судді Герцова О.М.,
прокурора Молодовського І.О.,
особи, щодо якої розглядається справа
про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали, які надійшли від Харківського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , уродженця м. Ізюм, Харківської області, громадянина України, який працював до 29.01.2021 року оперуповноваженим сектору кримінальної поліції Ізюмського ВП, який зареєстрований та фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за частиною 1 статті 172-6 КУпАП,
Правопорушник з вимогами статті 268 КУпАП ознайомлений.
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №34/21 від 12 серпня 2021 року громадянин ОСОБА_1 , несвоєчасно подав без поважних причин декларації, чим скоїв правопорушення, передбачене частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судовому засіданні ОСОБА_1 , свою вину визнав, щиро розкаявся.
В судовому засіданні прокурор Ізюмської окружної прокуратури Харківської області Молодовський І.О., підтримав обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративних правопорушень, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 , ознак діяння, передбаченого ч.1ст. 172-6 КУпАП, враховуючи повне визнання вини та щире каяття правопорушника, просив суд призначити покарання ОСОБА_1 , у вигляді мінімального штрафу.
Дослідивши матеріли справи про адміністративні правопорушення та заслухавши пояснення ОСОБА_1 , надані ним у судовому засіданні, суддею встановлено наступне.
ОСОБА_1 , який з 29.01.2021 звільнений зі служби в поліції, будучи згідно з п. п. «з» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно, а саме 02.08.2021 о 22.04 год., подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, (перед звільненням) за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до наказу Головного управління Національної поліції в Харківській області від 06.12.2016 № 515 о/с старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 призначено на посаду оперуповноваженого сектору кримінальної поліції, звільнивши з посади інспектора сектору реагування патрульної поліції Ізюмського відділу поліції ГУНП в Харківській області, закріпивши спеціальний жетон з індивідуальним номером 0088052.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.
ОСОБА_1 07 листопада 2015 року прийняв Присягу працівника Національної поліції України.
Згідно до наказу Головного управління Національної поліції в Харківській області від 26.01.2021 № 31 о/с «По особовому складу» оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Ізюмського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 з 29.01.2021 звільнено зі служби в поліції відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію».
Роз`ясненням Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) від 03.02.2021 № 1 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» передбачено один із типів декларацій суб`єкта декларування: декларація перед звільнення - декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону не пізніше 20 робочих днів з дня припинення діяльності. Декларація «перед звільненням» охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані відповідно до ст. 45 Закону. Днем припинення діяльності є останній день виконання суб`єктом декларування публічних функцій. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані відповідно до ст. 45 Закону. Днем припинення діяльності є останній день виконання суб`єктом декларування публічних функцій. Тобто відлік строку подачі декларації «перед звільненням» починається з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення діяльності.
Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
ОСОБА_1 29 січня 2021 року отримав в Управлінні кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції в Харківській області трудову книжку та інші документи, а також був ознайомлений з вимогами ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином ОСОБА_1 , якого з 29 січня 2021 року звільнено зі служби в поліції, на виконання абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» був зобов`язаний не пізніше 24 годин 00 хвилин 26 лютого 2021 року подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням) за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування, тобто із 01.01.2021 по 29.01.2021.
На виконання вказаних вимог Закону ОСОБА_1 , якого з 29.01.2021 звільнено із служби в поліції, 02.08.2021 о 22.04 год. подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, (перед звільненням) за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції: гіперпосилання на декларацію в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування.
Згідно з частини 1 статті 172-6 КУпАП, відповідальність за цією нормою настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Приміткою до статті 172-6 КУпАП визначено, що суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до абзацу 1 частини 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Стаття 27 КУпАП - штраф є грошовим стягненням, що накладається на громадян і посадових осіб за адміністративні правопорушення у випадках і розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
При накладенні адміністративного стягнення відповідно до статті 33 КУпАП враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, що пом`якшують відповідальність правопорушника ОСОБА_1 , щире каяття.
Обставиною, що обтяжує відповідальність правопорушника ОСОБА_1 , не встановлено.
Відповідно до статті 401 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Виходячи з вищевикладеного, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 , який скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП, і тому вважаю за необхідне піддати правопорушника адміністративному стягненню, визначеному у санкції статті, у вигляді штрафу на користь держави у розмірі п`ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі викладеного, керуючись частиною 1 статті 1726,ст. ст. 283, 284 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, та притягнути до адміністративної відповідальності.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень 00 копійок на користь держави (отримувач коштів: ГУК Харків обл/МТГ Ізюм, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37874947, рахунок UA508999980313010106000020575, код класифікації доходів: 21081100, призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 454 гривні 00 копійок (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджет 22030106).
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.М. Герцов