
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 вересня 2021 року справа №380/7814/21
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Мартинюка В.Я.
секретар судового засідання Новак Л.М.
розглянувши у письмовому провадженні у м.Львові адміністративну справу за позовом Галицької районної адміністрації Львівської міської ради до ОСОБА_1 за участю третьої особи, яка не заявляє самостіних вимог на предмет спору на стороні позивача ЛКП «Айсберг» про зобов`язання до вчинення дій, -
В С Т А Н О В И В :
Галицька районна адміністрація Львівської міської ради звернулася в суд з позовом до ОСОБА_1 , в якому просить за власні кошти демонтувати два кондиціонери, кронштейни для їх кріплення, обладнання для їх підключення та відновити стіну головного фасаду будинку АДРЕСА_1 .
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що відповідачем самовільно встановлено кондиціонери за адресою АДРЕСА_2 . Вказує, що неодноразово скеровував попередження та припис відповідачу про демонтаж вказаних кондиціонерів, однак такі виконані не були. Стверджує, що встановлення згаданих кондиціонерів є незаконним. При цьому, жодних звернень від відповідача щодо надання дозволу на їхнє розміщення не було.
Окрім того, 27.08.2021 року на адресу суду надійшли письмові пояснення від третьої особи, в яких зазначено, що згадані кондиціонери були встановлені без відповідного дозволу, наявні скарги на шум цих кондиціонерів, При цьому, відповідач добровільно не здійснив їх демонтаж.
Від відповідача неодноразово повертались конверти з відміткою, що адресат відсутній за вказаною адресою.
При цьому, згідно відповіді Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання Головного управління ДМС України у Львівській області від 25.05.2021 року вона проживає за адресою АДРЕСА_3 , на яку відправлялась кореспонденція.
Відтак, суд вважає, що відповідач належним чином повідомлений, проте у встановлений судом строк відзив на позов не подав, жодного разу в судове засідання не з`явився, а тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Ухвалою суду від 07.06.2021 року відкрито загальне позовне провадження.
Ухвалою суду занесеною до протоколу судового засідання від 03.08.2021 року продовжено строк проведення підготовчого провадження на 30 днів.
Ухвалою суду занесеною до протоколу судового засідання від 31.08.2021 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Розглянувши матеріали справи та дослідивши докази, судом встановлено такі обставини.
Згідно з реєстраційним посвідченням Львівського обласного державного комунального бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки серія КММ №038692 від 23.03.2000 року квартира АДРЕСА_1 в цілому зареєстрована за ОСОБА_1 на праві особистої власності на підставі договору купівлі-продажу посвідченого приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу 02.03.2000 року за №573.
Окрім того, відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, який міститься в матеріалах справи, за згаданою адресою зареєстроване приватне підприємство «Туристична агенція «Всесвіт». Керівником вказаної юридичної особи є ОСОБА_1 .
Балансоутримувачем будинку за адресою м Львів, вул. Ференца Ліста, 3 є Львівське міське комунальне підприємство «Айсберг».
Попередженням №704 від 01.09.2020 року Львівське міське комунальне підприємство «Айсберг» зобов`язало відповідача до 10.09.2020 року демонтувати самовільно влаштовані на головному фасаді будинку АДРЕСА_2 два кондиціонери.
10.09.2020 року Львівським міським комунальним підприємством «Айсберг» складено протокол про адміністративне правопорушення за ст.150 КУпАП №432 про те, що відповідач без дозвільних документів встановив два кондиціонери на головному фасаді будинку АДРЕСА_2 .
Як вбачається з листа Франківської районної адміністрації №35 вих.-88070 від 05.11.2020 року адміністративною комісією при Франківській районній адміністрації 24.09.2020 року розглянуто протокол №432 від 10.09.2020 року та прийнято постанову №320 про накладення на правопорушника адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 грн. 00 коп.
Згідно з приписом №1003 від 11.11.2020 року Львівське міське комунальне підприємство «Айсберг» зобов`язало відповідача до 16.11.2020 року провести демонтаж кондиціонерів в кількості 2 шт., які встановлені на головному фасаді будинку АДРЕСА_2 .
В акті обстеження технічного стану будинку (квартири) АДРЕСА_2 від 02.03.2021 року встановлено самовільно встановлені кондиціонери в кількості 2 шт. на головному фасаді будинку АДРЕСА_2 .
Окрім того, згідно з витягом протоколу №7 засідання міжвідомчої комісії Галицького району від 09.03.2021 року вирішено відповідачу за власні кошти демонтувати самовільно влаштовані два кондиціонери, кронштейни для їх кріплення, обладнання для підключення та відновити стіну головного фасаду будинку АДРЕСА_2 .
18.03.2021 року Галицька районна адміністрація Львівської міської ради розпорядженням №49 розпорядилась відповідачу за власні кошти демонтувати самовільно влаштовані два кондиціонери, кронштейни для його кріплення, обладнання для його підключення та відновити стіну головного фасаду будинку АДРЕСА_2 .
Відповідно до припису №513 від 13.04.2021 року Львівське міське комунальне підприємство «Айсберг» згідно розпорядження Галицької районної адміністрації №49 від 18.03.2021 року зобов`язало відповідача провести демонтаж самовільно влаштованих двох кондиціонерів на головному фасаді будинку АДРЕСА_2 .
Як вбачається з акта складеного Львівським міським комунальним підприємством «Айсберг» 14.04.2021 року відповідачем не проведено демонтаж самовільно влаштованих двох кондиціонерів, кронштейнів для їх кріплення, обладнання для їх підключення та відновлення стіни головного фасаду будинку АДРЕСА_2 .
Змістом спірних правовідносин є демонтаж за власні кошти двох кондиціонерів, кронштейнів для їх кріплення, обладнання для їх підключення та відновлення стіни головного фасаду будинку АДРЕСА_1 .
Даючи правову оцінку спірним правовідносинам, судом враховано наступні обставини справи та норми чинного законодавства.
Частиною 2 ст.19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п.7 ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування» від 21.05.1997 року №280/97-ВР (з наступними змінами та доповненнями) до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать організація благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян.
Згідно з п.4.34 розділу 4 Положення про Галицьку районну адміністрацію Львівської міської ради, затвердженого рішенням виконкому Львівської міської ради від 01.11.2016 року № 977 (з наступними змінами та доповненнями) до повноважень Галицької районної адміністрації віднесено здійснення контролю за утриманням будинків (квартир), які належать громадянам, а також прилеглих територій; розгляд питань та вжиття заходів у порядку, встановленому виконавчим комітетом, щодо фактів самовільного будівництва (погодження, приведення до попереднього стану, демонтажу тощо).
Забезпечення нормального функціонування жилих будівель, проведення єдиної технічної політики в житловій сфері регулюють Правила утримання житлових будинків та прибудинкових територій, затверджені наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 року №76 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України від 25.08.2005 року за №927/11207 (з наступними змінами та доповненнями) (далі – Правила).
Згідно з пп.1.4.1 п.1.4 Правил переобладнання і перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень дозволяється робити після одержання дозволу виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів відповідно до законодавства.
Підпункт 1.4.2 п.1.4 Правил передбачає, що переобладнання жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень містить у собі - улаштування в окремих жилих будинках, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень індивідуального опалення та іншого інженерного обладнання, перенесення нагрівальних, сантехнічних і газових приладів; влаштування і переобладнання туалетів, ванних кімнат, вентиляційних каналів.
Порядок розгляду питань щодо розміщення технічних елементів (пристроїв) ззовні будинків і споруд у м.Львові регулює Положення про порядок розміщення технічних елементів (пристроїв) на фасадах та зовнішніх частинах будинків і споруд на території м. Львова, затверджене рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради № 28 від 01.02.2002 (з наступними змінами та доповненнями) (далі – Положення).
Згідно з п.2.1. розділу 2 Положення технічними елементами (пристроями), що розміщуються ззовні на будівельних конструкціях житлової, громадської і виробничої забудови, є:
- пп.2.1.1. пристрої та устаткування інженерного забезпечення будинків і транспорту;
- пп.2.1.2. пристрої нічного оформлення та освітлення фасадів будинків;
- пп.2.1.3. великі радіоприймальні антени, антени супутникового телебачення;
- пп.2.14. пристрої та устаткування систем опалення, вентиляції і кондиціонування повітря;
- пп.2.1.5. пристрої та устаткування для генерації електроенергії.
Відповідно до пп.3.1.2. п.3.1. розділу 3 Положення забороняється розміщення та встановлення технічних елементів (пристроїв), перелічених у підпунктах 2.1.1, 2.1.2, 2.1.3, 2.1.4, 2.1.5, на видимих зі сторони вулиць та площ фасадах та зовнішніх частинах будинків і споруд, які знаходяться на території історичного ареалу, а також на усіх фасадах та зовнішніх частинах будинків і споруд – пам`ятках архітектури.
Як вбачається з матеріалів справи, на головному фасаді будинку за АДРЕСА_2 встановлено два кондиціонери.
Вказане підтверджується численними приписами та розпорядженнями, а також фотографіями, які містяться в матеріалах справи.
Згадане приміщення, у відповідності до реєстраційного посвідчення Львівського обласного державного комунального бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки серія КММ №038692 від 23.03.2000 року, перебуває у власності відповідача.
Суд звертає увагу, що в матеріалах справи міститься достатньо доказів, які підтверджують, те що позивач самовільно встановила згадані кондиціонери на фасаді будинку АДРЕСА_2 , оскільки жодних дозволів вона не отримувала.
Позивач та третя особа неодноразово розпоряджалися демонтувати їх, а також кронштейни для кріплення, обладнання для підключення та відновити стіну головного фасаду.
При цьому, жодних дій на усунення зазначених порушень відповідачем вчинено не було.
Окрім того, судом беруться до уваги також пояснення ЛКП «Айсберг», відповідно до яких мешканці будинку за адресою АДРЕСА_2 скаржаться на шум від роботи кондиціонерів, а також підтверджують незаконність їх встановлення.
Наведене дозволяє прийти суду до висновку, що відповідач, всупереч численним попередженням, ухиляється від демонтажу незаконно встановлених кондиціонерів, а тому позовні вимоги є підставними та обґрунтованими.
З огляду на викладене, позов підлягає задоволенню у повному обсязі, оскільки згадана бездіяльність відповідача не відповідає критерію правомірності передбаченому п.1 ч.2 ст.2 КАС України.
Що стосується судових витрат, то, у відповідності до вимог ч.2 ст.139 КАС України, такі не підлягають стягненню, оскільки в даній справі не залучалися свідки та не проводились експертизи.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, –
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити повністю.
Зобов`язати ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_3 ) за власні кошти демонтувати два кондиціонери, кронштейни для їх кріплення, обладнання для їх підключення та відновити стіну головного фасаду будинку АДРЕСА_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя В.Я.Мартинюк