
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду після усунення її недоліків та відкриття провадження у справі
15 вересня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/4331/21 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Пляшкова К.О, перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління ДФС у Луганській області (місце знаходження: 93400, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Енергетиків, будинок 72) про визнання протиправною бездіяльність, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду 16 серпня 2021 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління ДФС у Луганській області (далі – відповідач), про визнання протиправною бездіяльність, зобов`язання вчинити певні дії.
Ухвалою суду від 25.06.2020 позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.
До суду 10 вересня 2021 року позивачем надано уточнений адміністративний позов, вивченням якого встановлено, що позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
З урахуванням уточнених позовних вимог позивач просить:
1) визнати протиправною бездіяльність відповідача у вигляді не здійснення перерахунку та не виплати належного мені грошового забезпечення;
2) визнати протиправними дії відповідача, шо полягають у незастосуванні п. 1 Примітки до Додатку 1 та пункту 1 Примітки до Додатку 14 Постанови при обчисленні, починаючи з 01.01.2018 по 03.11.2020 включно, розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на 1 січня календарного року Законами України «Про державний бюджет України на 2018 рік», «Про державний бюджет України на 2019 рік», «Про державний бюджет України на 2020 рік»;
3) зобов`язати відповідача, починаючи з 01.01.2018 по 03.11.2020 включно, вчинити дії щодо перерахунку розміру грошового забезпечення позивача, виходячи з розміру посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років з урахуванням пункту 1 Примітки до Додатку 1 та пункту 1 Примітки до Додатку 14 Постанови, виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на 1 січня календарного року Законами України «Про державний бюджет України на 2018 рік», «Про державний бюджет України на 2019 рік», «Про державний бюджет України на 2020 рік», та множенням його на відповідні тарифні коефіцієнти;
4) зобов`язати відповідача сплатити на користь позивача недоплачені протягом періоду починаючи з 01.01.2018 по 03.11.2020 включно суми грошового забезпечення (в тому числі і виплати які розраховуються з урахуванням посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років) з урахуванням проведеного перерахунку відповідно до п. 1 Примітки до Додатку 1 та п.1 Примітки до Додатку 14 до Постанови, виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на 1 січня календарного року Законами України «Про державний бюджет України на 2018 рік», «Про державний бюджет України на 2019 рік», «Про державний бюджет України на 2020 рік»;
5) зобов`язати відповідача виплатити позивачу зайве утримані з позивача грошового забезпечення ГУ ДФС у Луганській області, відповідні суми військового збору за періоди участі у АТО та ООС з 20.04.2017 по 17.07.2017 та з 26.08.2017 по 04.09.2017 та з 11.01.2018 по 30.04.2018 та з 30.04.2018 по 31.07.2018 та з 20.12.2018 по 06.04.2019;
6) зобов`язати відповідача виплатити позивачу матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та матеріальну допомогу для оздоровлення за 2017, 2018, 2019, 2020 та 2021 роки із наданням 3 (трьох) діб частини невикористаної щорічної відпустки за 2021 рік;
7) стягнути з відповідача на користь позивача 100000,00 грн моральної шкоди.
В обґрунтування якого зазначено, що 04.06.2015 позивач був прийнятий на службу до податкової міліції Головного управління ДФС у Луганській області на підставі наказу від 04.06.2015 року № 81-о позивач перебуває на службі у ГУ ДФС у Луганській області до теперішнього часу.
Позивач 06.04.2017 вступив до лав Збройних Сил України шляхом укладання відповідного контракту та був призваний на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу з Старобільсько-Новопсковського об`єднаного районного військового комісаріату Луганської області, та наказом командира військової частини А1314 від 06 квітня 2017 року № 64 призначений на посаду помічника начальника стройової частини відділення персоналу штабу управління частини, з 20 квітня 2017 року зрахуваний до списків особового складу військової частини польова пошта В2830.
Позивач 06.11.2020 звернувся до відповідача із запитом про надання інформації щодо нарахованого позивачу за період служби грошового забезпечення.
Листом від 16.11.2020 № Ж-355/14/12-97-08-19 надано інформацію про розмір нарахованого грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по 16.11.2020.
Відповідно до довідки, при обчисленні грошового забезпечення під час проходження служби у ГУ ДФС у Луганській області у період з 01.03.2018 по 07.08.2019 застосовувався посадовий оклад у розмірі 7190,00 грн, оклад за військовим званням у розмірі 1410,00 грн та надбавка за вислугу років у розмірі 3870,00 грн, у період з 08.08.2019 по 16.11.2020 посадовий оклад у розмірі 5500,00 грн, оклад за військовим званням у розмірі 1410,00 грн та надбавка за вислугу років у розмірі 2764,00 грн.
Відповідно до інформації зазначеної у листі відповідача від 16.11.2020 № Ж-355/14/12-97-08-19, наказом Головного управління ДФС у Луганській області від 30.03.2018 року № 98-о «Про зміну окладів співробітникам податкової міліції» позивачу станом на 01.03.2018 встановлено грошове забезпечення за наступними видами оплат за посадою яку я займав, начальника відділу організації викриття економічних злочинів оперативного управління Старобільської ОДПІ Головного управління ДФС у Луганській області: посадовий оклад 7190,00 грн, оклад за спеціальним званням підполковника податкової міліції 1410,00 грн та надбавка за вислугу років 3870,00 грн.
Позивач зазначає, що враховуючи наявні періоди служби вислуга років позивача станом на 01.01.2018 у календарному обчисленні становить 21 рік 0 місяців 14 днів, отже відповідно до додатку 16 Постанови повинен був застосований відсоток у розмірі 45% та надбавка за вислугу років становити 4090,00 грн ((7600+1490)*45%), а згідно інформації ГУ ДФС у Луганській області застосовувався 40%.
Відповідач, при наявності усіх підтверджуючих документів у особовій справі, безпідставно та неправомірно встановив вислугу років менше 20 років, що не відповідає дійсності, та такою, що не відповідає вимогам нормативним документам, в наслідок чого був застосований коефіцієнт 40% ври визначенні суми надбавки за вислугу років а не 45%.
Позивач зазначає, що посадовий оклад за посадою з 39 тарифним розрядом в 2019 році повинен складати 8510,00 грн, оклад за спеціальним званням підполковник податкової міліції повинен складати 1670,00 грн та надбавка за вислугу років повинна складати 4581,00 грн ((8510+1670) 45%).
В подальшому з 08.08.2019 наказом ГУ ДФС у Луганській області від 08.08.2019 № 251-о позивача призначено на посаду старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ другого оперативного відділу оперативного управління Головного управління ДФС у Луганській області з тарифним розрядом 27.
Посадовий оклад за посадою з 27 тарифним розрядом в 2020 році повинен складати 7370,00 грн (2361,50 х 3,12 = 7370), оклад за спеціальним званням підполковник податкової міліції повинен складати 1900,00 грн (2361,50 х 0,8 = 1900), а надбавка за вислугу років повинна складати 4171,5 грн ((7370+1900)*45%).
Під час нарахування та виплати позивачу грошового забезпечення Головним управлінням ДФС у Луганській області у відповідні періоди з позивача утримано відповідні суми військового збору, разом з тим слід зауважити, що у періоди з 20.04.2017 по 17.07.2017 та з 26.08.2017 по 04.09.2017 та з 11.01.2018 по 30.04.2018 та з 30.04.2018 по 31.07.2018 та з 20.12.2018 по 06.04.2019, позивач брав безпосередню участь в антитерористичній операції та здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення операції Об`єднаних сил (ООС), що підтверджується довідками про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України та у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення від 08.12.2020 № 457 та від 08.12.2020 № 456, виданої на ім`я позивача та відповідними витягами із наказів командирів.
Крім того відповідач, відмовив позивачу у виплаті матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та матеріальної допомоги для оздоровлення.
На підставі зазначеного позивач просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Після усунення недоліків позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не вбачає, у зв`язку з чим вважає за необхідне відкрити провадження у справі.
Оглядом позовної заяви встановлено, що позивачем заявлені такі клопотання: про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження; про витребування доказів.
Щодо клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд зазначає таке.
Частинами першою, другою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Частиною третьою статті 12 КАС України визначено, що загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до частини третьої статті 257 КАС України, суд при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Таким чином, виходячи з наведених в статті 257 КАС України критеріїв, з огляду на предмет спору в даній справі, суд дійшов висновку, що дана адміністративна справа підлягає розгляду в загальному позовному провадженні, тому клопотання позивача задоволенню не підлягає.
Вирішуючи клопотання про витребування доказів, в якому позивач просить витребувати у відповідача копію трудової книжки, суд виходить з такого.
Відповідно до частини першої статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (частина друга статті 77 КАС України).
Відповідно до частини другої статті 79 КАС України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви.
Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу (частина четверта статті 79 КАС України).
Згідно з частиною першою статті 80 КАС України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
З огляду на покладений на відповідача обов`язок доказування правомірності свого рішення, суд вважає за необхідне зобов`язати відповідача подати до суду копію трудової книжки позивача.
Керуючись положеннями статті 9, 77, 80 КАС України, суд вважає за необхідне з власної ініціативи витребувати від відповідача докази, яких, на думку суду, не вистачає для з`ясування всіх обставин у справі.
Керуючись статтями 5, 77, 160, 168, 171, 174, 175, 257, 260, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Справа розглядатиметься за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання у справі на 12 жовтня 2021 року о 14 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.
Клопотання про витребування доказів задовольнити.
Зобов`язати Головне управління ДФС у Луганській області надати до суду у строк до 29 вересня 2021 року такі докази:
- копію трудової книжки позивача;
- штатні розписи за спірний період (з 01.01.2018 по 03.11.2020);
- довідку про нараховане та виплачене у спірному періоді грошове забезпечення позивача із зазначенням всіх складових;
- довідку про проходження служби позивачем у спірному періоді із зазначенням періоду посади, місця проходження служби;
- довідку про перебування позивача у відпустках у спірному періоді, а також про виплату матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань;
- довідку про залишок невикористаної позивачем відпустки у спірному періоді;
- звернення позивача та відповіді на них щодо його грошового забезпечення.
Запропонувати відповідачу надати до суду протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше ніж до підготовчого судового засідання:
- відзив на позовну заяву разом зі всіма доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та доказами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.
Роз`яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 КАС України неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Роз`яснити сторонам, що згідно з частинами другою, четвертою, п`ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Попередити сторони, що відповідно до частини дев`ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі «Електронний суд» для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:
- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;
- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов`язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідачам разом з ухвалою про відкриття провадження надіслати адміністративний позов з додатками.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяК.О. Пляшкова