
Справа 362/4500/21
Провадження 3/362/1906/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10.09.2021 року м. Васильків
суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області Сухарева О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , громадянина України, головного бухгалтера ТОВ «Плисецький гранітний кар`єр», розташованого за адресою: Київська область, Фастівський район, с. Плесецьке, Гранкар`єр, РНОКПП – НОМЕР_1 , –
ВСТАНОВИВ:
26.08.2021 з Головного управління ДПС у Київській області до Васильківського міськрайонного суду Київської області надійшла справа про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, відносно ОСОБА_1 щодо порушення ним абз. 4 п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про час та місце судового засідання повідомлялася належним чином шляхом направлення повістки засобами поштового зв`язку за місцем роботи, оскільки інші дані в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні, тому суд вважає можливим розглянути справу у його відсутності на основі наявних в справі письмових доказів, оскільки його присутність, відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП, є не обов`язковою.
Відповідно до вимог статті 280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до положень ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, судом встановлено, що ОСОБА_1 , головний бухгалтер ТОВ «Плисецький гранітний кар`єр», порушив порядок ведення податкового обліку, що виразилось у неподанні річної фінансової звітності за 2020 рік, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом, згідно абз. 4 п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України, у строк не пізніше 10.06.2021.
Судом досліджено:
- протокол про адміністративне правопорушення від 11.08.2021, в якому викладно фактичні обставини скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення та його кваліфікацію (а.с. 1);
- акт про неявку для складня та підписання протоколу про адміністративне правопорушення від 11.08.2021, згідно якого ОСОБА_1 не з`явився за викликом до уповноваженої особи до головного управління ДПС у Київській області (а.с. 2);
- акт камеральної перевірки від 23.07.2021, яким встановлено, що платником податків порушено абз. 4 п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України, згідно якого платники податку на прибуток, які відповідно до Закону України «Про бухгалтерській облік та фінансову звітність в Україні» зобов`язані оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану звітність разом з аудиторськім звітом, подають контролюючому органу у фінансову звітність, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом у строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітним, що не було зроблено відповідальною посадовою особою підприємства – головним бухгалтером ОСОБА_1 (а.с. 3);
- копія поштового листа про направлення акту перевірки (а.с. 4).
Диспозицією ч. 1 ст. 163-1 КУпАП встановлена відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Аналізуючи досліджені докази, оцінюючи встановлені обставини у їх сукупності, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковано за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, оскільки він дійсно порушив абз. 4 п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України.
У відповідності до ст. 23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, обставини його вчинення, особу правопорушника, суд вважає за необхідне піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 27, 33, 40-1, 124, 221, 282, 283, 284 КУпАП , -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 5 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п`ять) гривень на користь держави (Отримувач ГУК Київ. обл./Васильків МТГ/, код одержувача ЄДРПОУ: 37955989. Банк Казначейство України (ЕАП). № рахунку UA 458999980313000106000010786, код класифікації доходів бюджету 21081100; Адміністративні штрафи та інші санкції. Державний бюджет).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні. (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Відповідно до положень ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурора такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Васильківський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Сухарева О.В.