Постанова № 99593433, 26.08.2021, Любомльський районний суд Волинської області

Дата ухвалення
26.08.2021
Номер справи
163/931/21
Номер документу
99593433
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 163/931/21

Провадження № 3/163/585/21

ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 серпня 2021 року місто Любомль

Суддя Любомльського районного суду Волинської області Шеремета С.А.

з участю представника Волинської митниці Крижановської О.В.,

розглянувши в приміщенні суду направлені Волинською митницею Держмитслужби матеріали справи за протоколом № 0135/20500/21 про притягнення до відповідальності за ч.1 ст.483 МК України

ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина Нідерландів, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , директора організації «Stichting Caritas Ukraine-Holland», паспорт НОМЕР_1 виданий 29.09.2014,

в с т а н о в и в :

ОСОБА_3 ( ОСОБА_2 ) як директор організації «Stichting Caritas Ukraine-Holland» вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, при таких обставинах.

20.03.2021 року з Республіки Польща в зону митного поста "Ягодин" Волинської митниці Держмитслужби прибув вантажний транспортний засіб, номерні знаки НОМЕР_2 / НОМЕР_3 , під керуванням громадянина України ОСОБА_4 .

До митного контролю разом з митною декларацією №UA205020/2021/000899 від 20.03.2021 водій подав CMR AVC-2002 від 17.03.2021 та фактури за №№010321, 020321, 30321, 040321 від 17.03.2021 кожна.

Згідно з цими документами в автомобілі переміщувалась гуманітарна допомога, загальною вагою 10043 кг. Відправником товару в документах вказано організацією «Stichting Caritas Ukraine-Holland», отримувачем благодійний фонд «Карітас-Чемерівці».

Під час повного митного огляду транспортного засобу виявлено товар, 12 найменувань, який не вказаного в товарно-супровідних документах, загальною вартістю 294 153, 21 гривні.

З огляду на положення п.п.7, 43 ст.4, ч.2 ст.459 МК України ОСОБА_3 ( ОСОБА_2 ) як директор організації «Stichting Caritas Ukraine-Holland» вчинив дії, спрямовані на переміщення цих товарів з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу як підстави їх переміщення товарно-супровідних документів, що в частині цих товарів містили неправдиві відомості про найменування товарів та їх ваги.

ОСОБА_3 ( ОСОБА_2 ) на розгляд справи в суді не з`явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце його проведення, зокрема і шляхом розміщення судового оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України; будь-яких заяв, клопотань з приводу розгляду справи до суду не подав.

Представник Волинської митниці під час розгляду протоколу заявила, що вважає доведеною винуватість ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) у вчиненні порушення митних правил, просила накласти стягнення в межах санкції ч.1 ст.483 МК України, стягнути витрати митниці і судовий збір.

Винуватість ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) у вчиненні правопорушення повністю стверджена матеріалами справи: протоколом про порушення митних правил; митною декларацією №UA205020/2021/000899, CMR AVC-2002 від 17.03.2021, фактурами за №№010321, 020321, 30321, 040321 від 17.03.2021 кожна, актом про проведення митного огляду транспортного засобу, листом директора організації «Stichting Caritas Ukraine-Holland» ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), письмовими поясненнями водія, копією контрольного талону для проходження по "червоному коридору", службовою запискою інспектора митниці, висновком експерта, висновком про здійснення провадження у справі.

Винуватість ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) як посадової особи компанії-відправника також доведена його власними письмовими поясненнями.

З них вбачається, що ОСОБА_3 ( ОСОБА_2 ) є директором організації «Stichting Caritas Ukraine-Holland» та особою, відповідальною за відправлення товару в адресу благодійного фонду «Карітас-Чемерівці».

Згідно із ч.2 ст.459 МК України суб`єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил … при вчиненні таких порушень підприємствами можуть бути посадові особи цих підприємств.

Пунктом 43 ст.4 МК України визначено, що посадові особи підприємств - керівники та інші працівники підприємств (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов`язків відповідають за додержання такими підприємствами вимог, встановлених цим Кодексом, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України, укладеними у встановленому законом по-рядку.

Отже, як відповідальна особа організації ОСОБА_3 ( ОСОБА_2 ) і ніс відповідальність від імені цієї організації за відповідність переміщуваного товару товарно-супровідним документам.

Твердження порушника в своїх письмових поясненнях про помилку при упаковці цих речей волонтерами є безпідставними.

Частинами 1, 2 ст.190 МК України встановлено, що товари можуть вважатися помилково ввезеними на митну територію України, якщо митний орган переконається в тому, що ввезення цих товарів не є результатом умисних дій. Помилкове ввезення товарів не може вважатися порушенням митних правил.

Отже, саме по собі твердження про помилку не може братись безумовною підставою для висновку про відсутність правопорушення. Для такого висновку має бути сукупність обставин, у встановленому порядку підтверджених відповідними доказами.

В цій справі встановлено очевидну невідповідність значної кількості товару поданим до митного контролю товарно-супровідним документам – 12 найменуваннь або 824 одиниці.

Сама по собі така кількість товару дає підстави для обґрунтованого сумніву щодо допущеної помилки.

Відповідно до ст. 8 Закону України "Про гуманітарну допомогу", випуск у вільний обіг на митній території України вантажів, визнаних гуманітарною допомогою, здійснюється митними органами на підставі відповідного рішення, отриманого від спеціально уповноваженого державного органу з питань гуманітарної допомоги з використанням механізму "єдиного вікна" відповідно до Митного кодексу України. За вимогами п. 7 "Порядку митного оформлення вантажів гуманітарної допомоги", затвердженої постановою КМУ від 22 березня 2000 р. № 544, митне оформлення гуманітарного товару із звільненням від оподаткування здійснюється митними органами за наявності рішення відповідного спеціально уповноваженого державного органу з питань гуманітарної допомоги про визнання товару гуманітарною допомогою.

Матеріали справи не містять відповідного наказу Міністерства соціальної політики України про визнання цього вантажу гуманітарною допомогою.

Згідно ч. 1 ст. 257 МК України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

У зв`язку із вищенаведеним, суд приводить до висновку про використання твердження про помилку в назві товару для уникнення відповідальності, а отже – вчинення умисних дій для переміщення товарів з приховуванням від митного контролю.

Враховуючи передбачену законом санкцію та доведеність вини порушника, стягнення на нього слід накласти у вигляді штрафу в розмірі 100% вартості переміщуваних предметів та їх конфіскації.

З порушника відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України № 3674-VI підлягає стягненню судовий збір у відповідному розмірі, а з врахуванням приєднаної до протоколу довідки митниці – витрати митниці на зберігання товарів протягом 144 діб за курсом НБУ на дату розгляду справи в порядку ст.ст.519, 520 МК України та наказу Міністерства фінансів України від 15.06.2012 року №731.

Керуючись ст.ст.522, 527, 528 МК України,

п о с т а н о в и в :

ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України, і накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 294 153 (двісті дев`яносто чотири тисячі сто п`ятдесят три) гривні 21 копійка з конфіскацією у власність держави товару - нового одягу та рушників, 12 найменування (824 одиниці), загальною вартістю 294 153, 21 гривні, вилученого за протоколом №0135/20500/21.

Штраф в розмірі 294 153 (двісті дев`яносто чотири тисячі сто п`ятдесят три) гривні 21 копійка підлягає стягненню на рахунок UA758999980313010106005003500 в Казначействі України (ЕАП) (ЄДРПОУ 38009371, отримувач ГУК у Волин.обл/с.Вишнів, код класифікації доходів бюджету 21081100, призначення платежу «адміністративні штрафи та інші санкції «05» Державна митна служба України»).

Стягнути з ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) в користь Волинської митниці 7 221 (сім тисяч двісті двадцять одну) гривню 61 копійку витрат по справі на зберігання товарів на рахунок UA558201720313281002201160644 в Державній казначейській службі України, місто Київ (МФО 820172, код ЄДРПОУ 43350888, призначення платежу "за зберігання товарів").

Стягнути із ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) в користь держави 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні судового збору на рахунок UA958999980313161206000003480 в Казначействі України (ЕАП) (МФО 899998, одержувач: ГУК у Волин.обл/м.Любомль, код ЄДРПОУ 38009371, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу "судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050").

Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду через Любомльський районний суд Волинської області.

Суддя Любомльського районного суду

Волинської області С.А.Шеремета