Рішення № 99589133, 12.08.2021, Немирівський районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
12.08.2021
Номер справи
930/21/21
Номер документу
99589133
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 930/21/21

Провадження №2/930/282/21

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.08.2021 року м.Немирів

Немирівський районний суд Вінницької області в складі:

головуючої судді Войницької Т. Є.

за участі секретаря судового засідання Вакар Г. І.

розглянувши у відкритому судовому засідання цивільну справу за позовом представника позивача ОСОБА_1 до Немирівської міської ради, треті особи-Кабінет Міністрів України, Державна іпотечна установа, Головне управління ДСНС України у Вінницькій області, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

11.01.2021 року адвокат Піпко А.В. звернувся до Немирівського районного суду Вінницької області із позовною заявою в інтересах ОСОБА_5 , до Немирівської міської ради, у якій просить визнати протиправними та скасувати рішення виконавчого комітету Немирівської міської ради №194 від 21.06.2018 року про відмову у безоплатній передачі квартири АДРЕСА_1 у власність громадян, що там мешкають; зобов`язати Немирівську міську раду Вінницької області зареєструвати право комунальної власності Немирівської об`єднаної територіальної громади в особі Немирівської міської ради Вінницької області на житлову квартиру АДРЕСА_1 .; зобов`язати Немирівську міську раду Вінницької області прийняти рішення щодо безоплатної передачі в порядку приватизації житлової квартири АДРЕСА_1 у власність ОСОБА_5 та членів його сім`ї, що відповідає вимогам чинного законодавства.

Позов обґрунтовано тим, що 16.02.2010 року виконавчим комітетом Немирівської міської Ради народних депутатів м. Немирова видано службовий ордер №2101 ОСОБА_5 , сім`я якого складається з 4-х чоловік, на право зайняття 3-х кімнат загальною площею 95,0 кв. м. в окремій службовій квартирі АДРЕСА_1 .

01.02.2018 року рішенням №422 18 сесії 1 скликання Немирівської міської ради Вінницької області «Про передачу в комунальну власність територіальної громади м. Немирова житлового фонду Головного управління ДСНС України у Вінницькій області» вирішено зазначену квартиру прийняти до комунальної власності територіальної громади м. Немирова житловий фонд ГУ ДСНС України у Вінницькій області. Пунктом 2 вказаного рішення визначено здійснити передачу у відповідності до вимог чинного законодавства України з оформленням відповідних документів, пунктом 3 рішення контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію Немирівської міської ради з питань комунальної власності, приватизації, транспорту і зв`язку.

У подальшому, 03.04.2018 року згідно акту прийому-передач квартир, укладеного між ГУ ДСНС у Вінницькій області в особі начальника Головного управління Шевченка Р.Б. та територіальною громадою м. Немирова в особі голови м. Немирів Качура В.М. перший передав, а другий прийняв спірну квартиру, яка, як вказано в акті, знаходиться в оперативному управлінні ГУ ДСНС України у Вінницькій області та є власністю держави в господарському віданні ДІУ. Вказана квартира постановлена на баланс КП «Немирівський комбінат комунальних підприємств» Немирівської міської ради.

24.05.2018 ОСОБА_5 звернувся до Немирівського міського голови із заявою про надання дозволу на приватизацію спірної квартири, однак рішенням №194 від 21.06.2018 року «Про відмову у безоплатній передачі квартири АДРЕСА_1 у власність громадянам, виконавчий комітет Немирівської міської ради Немирівського району Вінницької області відмовив ОСОБА_5 у безоплатній передачі квартири АДРЕСА_2 у зв`язку із тим, що об`єкт нерухомого майна, спірна квартира знаходиться в господарському віданні Державної іпотечної установи Кабінету Міністрів України.

Таким чином, після прийняття рішення про прийняття спірної квартири до комунальної власності територіальної громади міста Немирова, її постановки на баланс комунального підприємства «Немирівський комбінат комунальних підприємств» Немирівської міської ради Вінницької області відповідачем не було виконано п.п. 2, 3 рішення №422 18 сесії 1 скликання Немирівської міської ради Вінницької області, а саме не проведено державну реєстрацію права власності на спірну квартиру, внаслідок чого відмовлено позивачу разом з членами його сім`ї у наданні дозволу на її приватизацію.

За таких обставин, з метою реалізації права позивача разом з членами його сім`ї приватизувати спірну квартиру існує потреба визнання протиправним та скасування оскаржуваного рішення і зобов`язання відповідача зареєструвати право комунальної власності на спірну квартиру за Немирівською міською об`єднаною територіальною громадою в особі Немирівської міської ради Вінницької області та прийняти рішення щодо безоплатної передачі в порядку приватизації житлової квартири АДРЕСА_1 у власність позивача та членів його сім`ї.

Справа неодноразово призначалася до судового розгляду, 12.08.2021 ОСОБА_5 та його представник – адвокат Піпко В.Г. в судове засідання не з`явились, надали суду заяви, у яких підтримали позов та просили його задовольнити з наведених у ньому підстав, розгляд справи просили проводити у їх відсутність.

Аналогічні заяви подані до суду третіми особами – ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_5 .

Представник Немирівської міської ради в судове засідання не з`явився, надав суду заяву, у якій просив розглянути справу за його відсутності, позов визнав у повному обсязі.

Представник Кабінету Міністрів України Ю. Іванов в судове засідання не з`явився, надіслав на адресу суду пояснення, в яких висловив думку щодо непідсудності даного спору Немирівському районному суду Вінницької області, вважаючи, що він підлягає розгляду адміністративним судом, у зв`язку із чим просив закрити провадження у справі (дане клопотання вирішено ухвалою суду від 31.03.2021), розгляд справи провести у його відсутність.

Головне управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області вважаючи, що рішення у даній цивільній справі не вплине на його права та обов`язки, просив здійснювати розгляд справи без участі його представника.

Представник Державної іпотечної установи в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений, про що свідчить зворотне рекомендоване повідомлення.

Відповідно д ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось

Дослідивши письмові матеріали справи, оцінивши зібрані у справі докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

За частиною 1 ст. 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 82 цього Кодексу.

У відповідності до ч.1, ч.2 ст.89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Відповідно до ч. 1, 4 ст. 206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Судом встановлено, що 24 вересня 2009 року між товариством з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Партнер Інвест» та Державною іпотечною установою було укладено договір купівлі - продажу нерухомого майна (з відстроченням платежу), зокрема, квартири АДРЕСА_1 . 02 лютого 2010 року сторони уклали доповнення до зазначеного договору, яким п.п. 3.1. п. 3 Порядок розрахунків виклали в іншій редакції, яка визначає сплату коштів частинами.

Згідно витягу «Про реєстрацію права власності на нерухоме майно» №24207625 від 21.10.2009 року «Тульчинським міжрайонним бюро технічної інвентаризації» зареєстровано право власності на квартиру АДРЕСА_1 . Власником є держава в особі Кабінету Міністрів України в господарському віданні Державної іпотечної установи.

З технічного паспорту, виготовленого станом на 20.01.2010 року на квартиру АДРЕСА_1 «Тульчинським міжрайонним бюро технічної інвентаризації», також вбачається, що власником зазначеної квартири є держава в особі Кабінету Міністрів України в господарському віданні Державної іпотечної установи.

Відповідно до акту №21 прийому-передач квартир від 11.02.2010 року Державна іпотечна установа передала спірну квартиру Міністерству України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. Факт передачі квартири також підтверджується актом прийому-передачі, підписаного складом комісії та затвердженого в.о. Міністра надзвичайних ситуацій Бут В.П. Згідно витягу з балансового рахунку, долученого до акту, балансова вартість квартири станом на 30.09.2011 складає 370 500 грн.

З ордеру №2101-службовий від 16.02.2010 року, виданого виконавчим комітетом Немирівської міської ради народних депутатів, вбачається, що він виданий ОСОБА_5 , сім`я якого складається з 4-х чоловік, на право зайняття 3-х кімнат загальною жилою площею 95,0 в окремій службовій квартирі АДРЕСА_1 .

03 червня 2021 Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи передало квартиру АДРЕСА_1 Головному управлінню МНС України у Вінницькій області, що підтверджується актом прийому-передачі квартир АДРЕСА_3 . Факт передачі квартири також підтверджується накладною №368398 від 19.08.2010 року.

Відповідно до листа Державної іпотечної установи № 0281-4 від 29.12.2010 року щодо виведення квартир із числа службових, адресованого Міністерству надзвичайних ситуацій України, вартість квартир, які передані структурним підрозділам МНС відповідно до Урядової програми, Установі не компенсована, квартири мають статус службових, прийняття рішення про виключення службової квартири із переліку службових є передчасним.

Згідно відповіді ОСОБА_5 , наданої начальником Управління МНС у Вінницькій області Шевчуком Р.Б. 21.01.2011, останнє не заперечувало щодо безоплатного одержання у приватну власність займаної службової квартири АДРЕСА_1 .

З заяви ОСОБА_5 до Немирівського міського голови від 28.01.2011 року вбачається, що заявник просить надати перелік документів, необхідних для приватизації службової квартири АДРЕСА_1 .

Відповідно до листа виконавчого комітету Немирівської міської ради від 11.02.2011 року, направленого на адресу ОСОБА_5 , останнього поінформовано про те, що актом прийому – передачі квартир від 11.02.2011 року Державною іпотечною установою зазначена квартира не передана до комунальної власності територіальної громади м. Немирова. Станом на 01.02.2011 року перебуває у державній власності. Для вирішення питання приватизації рекомендовано звернутись до МНС України.

Згідно заяви ОСОБА_5 від 03.03.2011, адресованого Управлінню МНС у Вінницькій області, заявник просить звернутися з клопотанням до Немирівської міської ради з клопотанням з приводу зняття статусу службового житла з квартири АДРЕСА_1 для подальшої передачі її на баланс територіальної громади м. Немирова та приватизації.

16.03.2011 року міському голові Немирова Качуру В.М. направлено звернення начальника управління МНС України у Вінницькій області Шевчука Р.Б. з проханням зняти статус «службової» з квартири АДРЕСА_1 .

Згідно рішення виконавчого комітету Немирівської міської ради №48 від 22.03.2011 року виключено трьохкімнатну квартиру АДРЕСА_4 , яка належить Головному управлінню МНС України у Вінницькій області, з числа службових приміщень.

З акту прийому – передачі документів № 10 від 19.12.2011 вбачається, що МНС України передало, а Управління МНС України у Вінницькій області прийняло документи, які, зокрема, стосуються квартири АДРЕСА_1 (копія договору купівлі-продажу нерухомого майна(з відстроченням платежу ) від 24.09.2009 року за реєстрованим номером №4397, копію договору про внесення змін та доповнень №1 від 02.02.2010 року за зареєстрованим №168 до договору купівлі-продажу майна нерухомого майна (з відстроченням платежу), посвідченого 24.09.2009 року приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу, за зареєстрованим №4397, технічний паспорт на квартиру, витяг з бухгалтерського балансового рахунку Державної іпотечної установи.

Згідно листа-відповіді Головному управлінню ДСНС України у Вінницькій області, адресованого йому 16.03.2011 Державною службою надзвичайних ситуацій України, остання не заперечувала щодо виведення із числа службових квартири, наданої ОСОБА_5 .

Рішенням виконавчого комітету Немирівської міської ради від №61 від 21.06.2016 року виключено трьохкімнатну квартиру АДРЕСА_4 , яка належить Міністерству надзвичайних ситуацій, з числа службових приміщень.

Відповідно до рішення Немирівської міської ради Вінницької області №422 від 01.02.2018 року «Про передачу в комунальну власність територіальної громади м. Немирова житлового фонду Головного управління ДСНС України у Вінницькій області» спірну квартиру прийнято до комунальної власності територіальної громади м. Немирова житловий фонд ДСНС України у Вінницькій області, при цьому п. 2 даного рішення визначено передачу здійснити відповідно до вимог чинного законодавства України з оформленням відповідних документів. Контроль за виконанням даного рішення покладено на постійну комісію Немирівської міської ради з питань комунальної власності, приватизації і зв`язку (п. 3 рішення).

Згідно акту прийому-передачі квартир від 03.04.2018 року, укладеного між ГУ ДСНС у Вінницькій області в особі начальника Головного управління Шевчука Р.Б. та територіальною громадою м. Немирова в особі голови міста Немирів Качура В.М., перший передав, а другий прийняв квартиру АДРЕСА_1 , яка знаходиться в оперативному управлінні Головного управління ДСНС України у Вінницькій області та є власністю держави в господарському віданні Державної іпотечної установи.

Відповідно до довідки №113 від 22.05.2018, виданій ОСОБА_5 , житловий будинок по АДРЕСА_5 знаходиться на балансі КП «Немирівський ККП».

Листом виконавчого комітету Немирівської міської ради №02-17-1265 від 10.05.2018 ОСОБА_5 надано перелік документів, необхідний для отримання дозволу на приватизацію.

24.05.2018 ОСОБА_5 звертається до Немирівського міського голови з приводу надання дозволу на приватизацію квартири АДРЕСА_6 , що підтверджується відповідною заявою.

Рішенням №194 від 21.06.2018 року «Про відмову у безоплатній передачі квартири АДРЕСА_1 у власність громадянам, що у ній мешкають» виконавчий комітет Немирівської міської ради Вінницької області відмовив ОСОБА_5 у безоплатній передачі квартири АДРЕСА_1 .

Відповідно до довідки Немирівського районного бюро технічної інвентаризації №297 від 24.05.2018, за даними його архіву, станом на 01.01.2013 року право власності за ОСОБА_5 по м. Немирову та Немировському району не зареєстровано. Аналогічна інформація міститься в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, реєстрі прав власності на нерухоме майно, сформованому станом на 22.05.2018 на підставі заяви ОСОБА_5 .

Згідно зазначеного реєстру, станом на 18.06.2018 право власності на квартиру АДРЕСА_1 зареєстровано за державою в особі Кабінету Міністрів України в господарському віданні Державної іпотечної установи.

За даними виконкому Немирівської міської ради ОСОБА_5 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_5 . Разом з ним зареєстровані: дружина – ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , дочка – ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , син – ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Згідно листа - відповіді ГУ ДСНС у Вінницькій області №4701-4625/47-09 від 07.09.2020 на адвокатський запит ОСОБА_1 , станом на 03.09.2020 року нерухоме майно-квартира АДРЕСА_2 на балансі ГУ ДСНС у Вінницькій області не знаходиться.

З відповіді ОСОБА_5 іпотечною установою №3116/18/28 від 05.07.2018 року вбачається, що спірна квартира придбана за квотою МНС України та передана йому відповідно до акту прийому-передачі квартир від 11.02.2010 року №21.

Згідно листа зазначеної вище установи №3783/15/3 від 08.09.2020 року, станом на дату складання відповіді, квартира АДРЕСА_1 списана з балансу Державної іпотечної установи та безоплатно передана в управління Міністерству надзвичайних ситуацій України.

За даними Немирівської міської ради, наведеними в листі №02-17-1785 від 09.09.2020 року на адвокатський запит ОСОБА_1 , право власності на квартиру АДРЕСА_2 , за Немирівською міською радою, не зареєстровано.

Відповідно до ч. 1 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров`я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об`єкти, визначені відповідно до закону як об`єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.

Частиною 2 ст. 60 Закону Украйни «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що підставою для набуття права комунальної власності є передача майна територіальним громадам безоплатно державою, іншими суб`єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом.

В ч. 5 ст. 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що від імені та в інтересах територіальних громад права суб`єкту комунальної власності здійснюють відповідні ради.

Згідно ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю та мирно володіти своїм майном; право приватної власності є непорушним; ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності.

Згідно з положеннями ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ч. 1 ст. 317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.

В ч. 1, 2 ст. 319 ЦК України передбачено, що власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свогомайна будь-які дії, які не суперечать закону.

Згідно із ч. 1 ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Відповідно до ст. 182 ЦК України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації. Державна реєстрація прав на нерухомість є публічною, здійснюється відповідним органом, який зобов`язаний надавати інформацію про реєстрацію та зареєстровані права в порядку, встановленому законом. Відмова у державній реєстрації права на нерухомість, ухилення від реєстрації, відмова від надання інформації про реєстрацію можуть бути оскаржені до суду. Порядок проведення державної реєстрації прав на нерухомість та підстави відмови в ній встановлюються законом.

Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, розміщене на території України, та обтяжень таких прав, регулює Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі Закон).

Закон визначає, що державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно

Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону реєстраційні дії здійснюються в день реєстрації відповідної заяви в Державному реєстрі прав.

Стаття 20 Закону визначає, що заява на проведення реєстраційних дій та оригінали документів, необхідних для проведення таких дій, подаються заявником у паперовій або електронній формі у випадках, передбачених законодавством.

Заявником відповідно ст. 2 Закону є власник, інший правонабувач, сторона правочину, у яких виникло, перейшло чи припинилося речове право, або уповноважені ними особи - у разі подання документів для проведення державної реєстрації набуття, зміни або припинення права власності та інших речових прав.

Відповідно до ч. 2 ст. 18 Закону перелік документів, необхідних для державної реєстрації прав, та порядок державної реєстрації прав визначаються Кабінетом Міністрів України у Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Умови, підстави та процедуру проведення відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, об`єкти незавершеного будівництва та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав), перелік документів, необхідних для її проведення, права та обов`язки суб`єктів у сфері державної реєстрації прав, а також умови, підстави та процедуру взяття на облік безхазяйного нерухомого майна визначає Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 1127 від 25.12.2015 (зі змінами) (далі Порядок).

Зокрема, пункт 62 Порядку встановлює, що для державної реєстрації права власності на підставі рішення власника майна, уповноваженого ним органу про передачу об`єкта нерухомого майна з державної у комунальну власність чи з комунальної у державну власність або з приватної у державну чи комунальну власність також подаються: рішення правонабувача майна, уповноваженого ним органу про надання згоди на передачу об`єкта нерухомого майна; акт приймання-передачі такого об`єкта нерухомого майна.

В судовому засіданні встановлено, що зазначені документи - рішення 18 сесії 1скликання Немирівської міської ради Вінницької області № 422 від 01.02.2018 року «Про передачу в комунальну власність територіальної громади м. Немирова житлового фонду Головного управління ДСНС України у Вінницькій області» та акт приймання - передачі від 03.04.2018 року були наявні у відповідача, проте останній реєстрацію права власності на квартиру АДРЕСА_1 не здійснив та з підстав наявності прав на спірну квартиру Державної іпотечної установи відмовив у безоплатній передачі позивачу з членами його сім`ї спірної квартири в порядку її приватизації.

В ст. 41 Конституції України гарантовано набуття права приватної власності в порядку, визначеному законом.

Статтею 47 Конституції України визначено, що кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду.

Згідно із ст. 1 ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Відповідно до ч. 1 ст. 345 ЦК України фізична або юридична особа може набути право власності у разі приватизації державного майна та майна, що є в комунальній власності.

За приписами п. 1 ч. 2 ст. 4 ЖК УРСР житловий фонд включає жилі будинки і жилі приміщення в інших будівлях, що належать державі (державний житловий фонд).

Частино 3 статті 9 ЖК УРСР громадяни мають право на приватизацію квартир (будинків) державного житлового фонду, житлових приміщень у гуртожитках, які перебувають у власності територіальних громад, або придбання їх у житлових кооперативах, на біржових торгах, шляхом індивідуального житлового будівництва чи одержання у власність на інших підставах, передбачених законом.

На момент отримання ордеру ОСОБА_5 на право зайняття квартири, вона мала статус службового житла.

Порядок надання службового житла врегульовано ч. 1 ст. 118 ЖК УРСР, де зазначено, що службові жилі приміщення призначаються для заселення громадянами, які у зв`язку з характером їх трудових відносин повинні проживати за місцем роботи або поблизу від нього. Жиле приміщення включається до числа службових рішенням виконавчого комітету районної, міської, районної в місті Ради народних депутатів. Під службові жилі приміщення виділяються, як правило, окремі квартири.

Статтею 119 ЖК УРСР зазначено, що відповідно до Основ житлового законодавства Союзу PCP і союзних республік у випадках, які визначаються Радою Міністрів СРСР, службові жилі приміщення можуть надаватися окремим категоріям військовослужбовців.

Крім того, п. 25 та п. 37 Постанови Ради Міністрів Української PCP №37 від 04.02.1988 року «Про службові жилі приміщення» передбачено, що до категорій працівників, яким може бути надано службові жилі приміщення відносяться працівники МВС, а також підпорядкованих йому органів, закладів та установ, військовослужбовці Національної гвардії; Військовослужбовці та працівники Управління державної охорони до одержання постійного жилого приміщення.

Порядок надання службових жилих приміщень передбачено ст. 121 ЖК УРСР, де зокрема визначено, що службові жилі приміщення надаються за рішенням адміністрації підприємства, установи, організації, правління колгоспу, органу управління іншої кооперативної та іншої громадської організації.

Як було зазначено вище, ордер №2101 від 16.02.2010 року на право зайняття спірної квартири позивачу було надано Виконавчим комітетом Немирівської міської Ради народних депутатів міста Немирова.

Порядок реалізації громадянами права на вільний вибір способу задоволення потреб у житлі передбачено Законом^України «Про приватизацію державного житлового фонду», далі - Закон № 2482-ХІІ.

В ст. 1 Закону № 2482-ХІІ визначено, що приватизація державного житлового фонду (далі - приватизація) - це відчуження квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках, призначених для проживання сімей та одиноких осіб, кімнат у квартирах та одноквартирних будинках, де мешкають два і більше наймачів, та належних до них господарських споруд і приміщень (підвалів, сараїв і т. ін.) державного житлового фонду на користь громадян України.

Державний житловий фонд - це житловий фонд місцевих Рад народних депутатів та житловий фонд, який знаходиться у повному господарському віданні чи оперативному управлінні державних підприємств, організацій, установ.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону № 2482-ХІІ до об`єктів приватизації належать квартири багатоквартирних будинків, одноквартирні будинки, житлові приміщення у гуртожитках (житлові кімнати, житлові блоки (секції), кімнати у квартирах та одноквартирних будинках, де мешкають два і більше наймачів (далі - квартири (будинки), які використовуються громадянами на умовах найму.

За ч. 2 ст. 2 Закону № 2482-ХІІ не підлягають приватизації: квартири-музеї; квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, розташовані на територіях закритих військових поселень, підприємств, установ та організацій, природних та біосферних заповідників, національних парків, ботанічних садів, дендрологічних, зоологічних, регіональних ландшафтних парків, парків-пам`яток садово-паркового мистецтва, історико-культурних заповідників, музеїв; квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, що перебувають в аварійному стані (в яких неможливо забезпечити безпечне проживання людей); квартири (кімнати, будинки), віднесені у встановленому порядку до числа службових, а також квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, розташовані в зоні безумовного (обов`язкового) відселення, забрудненій внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Як встановлено в судовому засіданні, квартира АДРЕСА_1 на момент звернення ОСОБА_5 із заявою про її приватизацію, була виведена із числа службових та за іншими ознаками до переліку квартир, які не підлягають приватизації відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону “Про приватизацію державного житлового фонду», не належала.

Відповідно до ч. 5 ст. 5 Закону № 2482-ХІІ кожний громадянин України має право приватизувати займане ним житло безоплатно в межах номінальної вартості житлового чеку або з частковою доплатою один раз.

Згідно з ч. 10 ст. 8 Закону № 2482-ХІІ органи приватизації не мають права відмовити мешканцям квартир (будинків) у приватизації займаного ними житла, за винятком випадків, передбачених Законом.

Таким чином, отримавши спірну квартиру з господарського відання Державної іпотечної установи у комунальну власність, Немирівська міська рада не вжила заходів для реєстрації права власності на дану квартиру, чим порушила право ОСОБА_5 на її приватизацію.

Враховуючи наведене, а також те, що відповідач визнав позов і визнання даного позову не порушує прав, законних інтересів інших осіб, суд вважає за необхідне його задовольнити.

Відповідно до заяви позивача судові витрати у справі слід залишити за ним.

Керуючись ст. ст. 81,89,206, 258, 259, 263-265, 273, 354, 355 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В:

Позов задовольнити.

Зобов`язати Немирівську міську раду Вінницької області зареєструвати право комунальної власності Немирівської міської об`єднаної територіальної громади в особі Немирівської міської ради Вінницької області на житлову квартиру АДРЕСА_1 .

Зобов`язати Немирівську міську раду Вінницької області прийняти рішення щодо безоплатної передачі в порядку приватизації житлової квартири АДРЕСА_1 у власність ОСОБА_5 та членів його сім`ї, що відповідає вимогам чинного законодавства України.

Судові витрати залишити за позивачем.

Рішення може бути оскаржене до Вінницького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Немирівський районний суд Вінницької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було проголошено лише вступну і резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду (вирішення питання ) без повідомлення (виклику) учасників справи, цей строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Суддя: Т. Є. Войницька