Рішення № 99579655, 13.09.2021, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.09.2021
Номер справи
520/10417/21
Номер документу
99579655
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 вересня 2021 р. № 520/10417/21

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Спірідонова М.О., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом Ізюмської міської ради (площа Центральна, буд. 1,м. Ізюм,Харківська область,64309) до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області (вул. Космічна, буд. 21-А,м. Харків,61145), треті особи - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ) про скасування повідомлення, декларації,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач, Ізюмська міська рада, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області, треті особи - ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , в якому просить суд:

1. Скасувати повідомлення про початок виконання будівельних робіт, реєстраційний номер - ХК051210121296, дата реєстрації 01 лютого 2021 року;

2. Скасувати декларацію про готовність до експлуатації об`єкта, реєстраційний номер - ХК101210420441, дата реєстрації 21 квітня 2021 року.

В обґрунтування позову зазначено, що повідомлення про початок виконання будівельних робіт, реєстраційний номер - ХК051210121296, дата реєстрації 01 лютого 2021 року та декларація про готовність до експлуатації об`єкта, реєстраційний номер - ХК101210420441, дата реєстрації 21 квітня 2021 року є протиправними та такими, що винесені з порушенням норм чинного законодавства України, а тому підлягають скасуванню.

Ухвалою суду від 15.06.2021 року відкрито спрощене провадження по справі та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана та 26.06.2021 року була вручена відповідачу, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення.

Від відповідача, Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області, відзив на адміністративний позов не надходив, отже, своїм правом на подання відзиву по адміністративній справі відповідач не скористався.

Відповідно до ч. 2 ст. 175 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Треті особи - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , правом на надання пояснень також не скористалися.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України зазначено, що у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

З огляду на вищезазначені приписи Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін в порядку письмового провадження за наявними в матеріалах справи доказами.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вивчивши норми матеріального та процесуального права, якими врегульовані спірні правовідносини вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав та мотивів.

Судом встановлено, що 26 серпня 2020 року рішенням Ізюмської міської ради затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність площею 100 квадратних метрів, яка розташована в межах території Ізюмської міської ради за адресою: АДРЕСА_3 , (кадастровий номер - 6310400000:19:001:0033), для будівництва індивідуального гаражу.

Передано гр. ОСОБА_1 безоплатно у приватну власність земельну ділянку площею 100 квадратних метрів, яка розташована в межах території Ізюмської міської ради за адресою: АДРЕСА_3 , (кадастровий номер 6310400000:19:001:0033), для будівництва індивідуального гаражу.

19 жовтня 2020 року на ім`я Ізюмського міського голови надійшла заява від жителів будинку за адресою: АДРЕСА_4 , АДРЕСА_5 , АДРЕСА_6 щодо будівництва авто мийки поблизу їхнього будинку.

21 жовтня 2020 року розпорядженням Ізюмського міського голови було створено тимчасову комісію щодо перевірки заяви від 19 жовтня 2020 року про самовільне будівництво авто мийки на земельних ділянках, які мають цільове призначення - будівництво індивідуальних гаражів, за адресами: АДРЕСА_7 .

Також судовим розглядом встановлено, що протоколом виїзного засідання тимчасової комісії від 21 жовтня 2020 року було встановлено що на земельних ділянках за адресою: АДРЕСА_7 , які передані ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ведеться будівництво. Відділом містобудування та архітектури апарату виконавчого комітету Ізюмської міської ради не надавалися містобудівні умови та обмеження або інша дозвільна документація для проведення будівництва. Рекомендовано власникам земельних ділянок за адресою: АДРЕСА_7 , припинити будівництво до отримання містобудівних умов та обмежень, іншої дозвільної документації в сфері будівництва та охорони культурної спадщини та надати копії означеної дозвільної містобудівної документації до відділу містобудування та архітектури апарату виконавчого комітету Ізюмської міської ради.

Вказаним протоколом Комісія вирішила надіслати запит до Департаменту державної архітектурно - будівельної інспекції у Харківській області щодо існування дозвільної документації на проведення будівельних робіт на земельних ділянках за адресою: місто Ізюм, вулиця Старопоштова 8-Б, 8-В, АДРЕСА_3 , а також надати інформацію про виявлені порушення законодавства України у сфері містобудування та прийняті заходи.

04 листопада 2020 року заступником Ізюмського міського голови було направлено листа № 3254 до Департаменту державної архітектурно - будівельної інспекції у Харківській області щодо перевірки підстав для проведення будівельних робіт на земельних ділянках за адресою: місто Ізюм, вулиця Старопоштова 8-Б, 8-В, 8-Г та надання інформації про виявлені порушення законодавства у сфері містобудування та прийняті заходи.

Листом від 09.12.2020 року № № 1020-3791 В.о. директора Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у харківській області заступнику Ізюмського міського голови повідомлено про відсутність даних в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва інформації щодо об`єктів будівництва за адресою: АДРЕСА_7 .

29 грудня 2020 року в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва були зареєстровані містобудівні умови за № MU01:4773-3365-4713-3208 (вулиця Старопоштова 8-Б, 8-В).

21 січня 2021 року в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва були зареєстровані містобудівні умови за № MU01:l 565-3675-9222-3921(вулиця Старопоштова 8-Г).

21 січня 2021 року в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва з`явилось повідомлення про початок виконання будівельних робіт. Місце розташування об`єкту місто Ізюм, вулиця Старопоштова 8-Б, 8-В, містобудівні умови видані Виконавчим комітетом Ізюмської міської ради №02 від 26 серпня 2020 року.

01 лютого 2021 року в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва з`явилось повідомлення про початок виконання будівельних робіт. Місце, розташування об`єкту місто Ізюм, вулиця Старопоштова 8-Г, містобудівні умови видані Виконавчим комітетом Ізюмської міської ради №01 від 26 серпня 2020 року.

10 лютого 2021 року позивачем було направлено листа № 424 до Департаменту державної архітектурно - будівельної інспекції у Харківській області щодо проведення перевірки та надання інформації про виявленні порушення законодавства України у сфері містобудування та прийняті заходи відносно самовільних робіт на земельних ділянках за адресою: АДРЕСА_7 та на землі комунальної форми власності , які створюють екологічну небезпеку і загрожують зсувом мешканцям сусідніх багатоквартирних будинків.

10 березня 2021 року на ім`я Ізюмського міського голови надійшов лист № 1020-172 від Департаменту державної архітектурно - будівельної інспекції у Харківській області про наявність інформації в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва щодо реєстрації повідомлень про початок виконання будівельних робіт з будівництва індивідуальних гаражів за адресами: місто Ізюм, вулиця Старопоштова 8-Б, 8-В (ХК051201229934), 8-Г(ХК051210121296).

27 квітня 2021 року позивачем було направлено листа № 1380 до Департаменту державної архітектурно - будівельної інспекції у Харківській області щодо скасування Повідомлення про початок виконання будівельних робіт № ХК 51201229934 та № ХК051210121296 в зв`язку з тим, що Виконавчим комітетом Ізюмської міської ради не приймалось рішення про видачу та не надавались містобудівні умови та обмеження забудови земельних ділянок за адресою: АДРЕСА_7 , які складені на недостовірно наданій інформації.

18 травня 2021 року на ім`я Ізюмського міського голови надійшов лист № 1020-560 від 14 травня 2021 року від Департаменту державної архітектурно - будівельної інспекції у Харківській області про наявність в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва інформації про початок виконання будівельних робіт стосовно об`єкту: «Будівництво гаражу за адресою: АДРЕСА_3 » № ХК051210121296; повідомлення про початок виконання будівельних робіт стосовно об`єкту: «Будівництво гаражу за адресою: АДРЕСА_8 та 8-В» № ХК051201229934; декларація про готовність до експлуатації об`єкта: «Будівництво гаражу за адресою: АДРЕСА_8 та 8-В» № ХК101210421732, декларація про готовність до експлуатації об`єкта: «Будівництво гаражу за адресою: АДРЕСА_8 » № ХК 101210420441.

Також судом встановлено, що 21 травня 2021 року позивачем було направлено листа № 1623 до Департаменту державної архітектурно - будівельної інспекції у Харківській області з проханням надати роз`яснення щодо дій головного інспектора будівельного нагляду відділу по роботі з дозвільними документами Департаменту Державної архітектурної - будівельної інспекції у Харківській області Дацковської В.Ю., завдяки якій власникам земельних ділянок за адресами: АДРЕСА_9 (6310400000:19:001:0034), 8-Б (6310400000:19:001:0035), 8-Г (6310400000:19:001:0033), громадяни ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , вдалося зареєструвати містобудівні умови та обмеження, повідомлення про початок виконання будівельних робіт, та декларацію про готовність до експлуатації об`єктів, які далекі від завершення.

Відповідь Департаменту державної архітектурно - будівельної інспекції у Харківській області на вказаний лист позивача від 21.05.2021 року в матеріалах справи відсутня, також доказів надання відповідачем відповіді на лист від 21.05.2021 року суду надано не було.

Позивач, не погоджуючись з зазначеним, звернувся до суду.

Суд, надаючи оцінку спірним правовідносинам, зазначає наступне.

Відповідно до ст. 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об`єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками, об`єктах, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт.

Виконувати будівельні роботи без подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт забороняється.

Отримання замовником інших документів дозвільного характеру для виконання будівельних робіт, крім направлення повідомлення про початок виконання будівельних робіт до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю відповідно до частини першої статті 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», не вимагається.

Форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт, порядок його подання, форма повідомлення про зміну даних у поданому повідомленні визначаються Кабінетом Міністрів України.

У разі якщо право на будівництво об`єкта передано іншому замовнику або змінено осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, а також у разі коригування проектної документації на виконання будівельних робіт в установленому законодавством порядку, замовник протягом трьох робочих днів повідомляє про такі зміни відповідний орган державного архітектурно-будівельного контролю.

Право на початок виконання будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення, може бути скасовано відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі:

- подання замовником заяви про скасування повідомлення про початок виконання будівельних робіт;

- отримання відомостей про ліквідацію юридичної особи, що є замовником;

- встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об`єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об`єкта, вимогам будівельних норм, стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю.

Відомості про скасування права на виконання будівельних робіт вносяться до реєстру.

Замовник відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» несе відповідальність за повноту та достовірність даних, зазначених у поданому ним повідомленні про початок виконання будівельних робіт, та за виконання будівельних робіт без повідомлення.

Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки (далі -містобудівні умови та обмеження) - документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об`єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Суд зазначає, що фізична або юридична особа, яка має намір щодо забудови земельної ділянки, що перебуває у власності або користуванні такої особи, повинна одержати містобудівні умови та обмеження для проектування об`єкта будівництва.

Містобудівні умови, обмеження та технічні умови для проектування об`єктів будівництва в рамках здійснення державно-приватного партнерства або реалізації проекту, що здійснюється на умовах концесії, можуть надаватися приватному партнеру, концесіонеру на підставі документа, що засвідчує право користування земельною ділянкою, виданого підприємству, установі, організації, що є балансоутримувачем майна, що передається у концесію, за умови, що така земельна ділянка (або її частина) відповідно до положень договору необхідна для здійснення державно-приватного партнерства або реалізації проекту, що здійснюється на умовах концесії.

Містобудівні умови та обмеження надаються відповідними уповноваженими органами містобудування та архітектури на підставі містобудівної документації на місцевому рівні на безоплатній основі за заявою замовника (із зазначенням кадастрового номера земельної ділянки), до якої додаються:

- копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію - у разі, якщо речове право на земельну ділянку не зареєстровано в Державному у реєстрі речових прав на нерухоме майно;

- копія документа, що посвідчує право власності на об`єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці - у разі, якщо право власності на об`єкт нерухомого майна не зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, або згода його власника, засвідчена в установленому законодавством порядку (у разі здійснення реконструкції або реставрації);

- викопіювання з топографо-геодезичного плану М 1:2000. Інформацію про речове право на земельну ділянку, право власності на об`єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці, відомості з Державного земельного кадастру уповноважені органи містобудування та архітектури отримують відповідно до частини восьмої статті 9 Закону України "Про адміністративні послуги".

Для отримання, містобудівних умов та обмежень до заяви замовник також додає містобудівний розрахунок, що визначає інвестиційні наміри замовника, який складається у довільній формі з доступною та стислою інформацією про основні параметри об`єкта будівництва.

Витяг з містобудівного кадастру для формування містобудівних умов та обмежень до документів замовника додає служба містобудівного кадастру.

Перелік об`єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються, визначає центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування.

Підставами для відмови у наданні містобудівних умов та обмежень є:

1) неподання визначених частиною третьою цієї статті документів, необхідних для прийняття рішення про надання містобудівних умов та обмежень;

2) виявлення недостовірних відомостей у документах, що посвідчують право власності чи користування земельною ділянкою, або у документах, що посвідчують право власності на об`єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці;

3) невідповідність намірів забудови вимогам містобудівної документації на місцевому рівні.

Відмова у наданні містобудівних умов та обмежень здійснюється шляхом направлення листа з обґрунтуванням підстав такої відмови відповідним уповноваженим органом містобудування та архітектури у строк, що не перевищує встановлений строк їх надання. Містобудівні умови та обмеження містять:

- назву об`єкта будівництва, що повинна відображати вид будівництва та місце розташування об`єкта;

- інформацію про замовника;

- відповідність на дату надання містобудівних умов та обмежень цільового та функціонального призначення земельної ділянки містобудівній документації на місцевому рівні;

- гранично допустиму висотність будинків, будівель та споруд у метрах;

- максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки;

- максимально допустиму щільність населення в межах житлової забудови відповідної житлової одиниці (кварталу, мікрорайону);

- мінімально допустимі відстані від об`єкта, що проектується, до червоних ліній, ліній регулювання забудови, існуючих будинків та споруд;

- планувальні обмеження (охоронні зони пам`яток культурної спадщини, межі історичних ареалів, зони регулювання забудови, зони охоронюваного ландшафту, зони охорони археологічного культурного шару, в межах яких діє спеціальний режим їх використання, охоронні зони об`єктів природно-заповідного фонду, прибережні захисні смуги, зони санітарної охорони);

- охоронні зони об`єктів транспорту, зв`язку, інженерних комунікацій, відстані від об`єкта, що проектується, до існуючих інженерних мереж.

Надання містобудівних умов та обмежень або прийняття рішення про відмову в їх наданні здійснюється відповідним уповноваженим органом містобудування та архітектури протягом 10 робочих днів з дня реєстрації заяви, затверджується наказом такого органу.

Відомості про надані містобудівні умови та обмеження підлягають внесенню до реєстру містобудівних умов та обмежень, який веде відповідний уповноважений орган містобудування та архітектури.

Також суд зазначає, що порядок ведення реєстру містобудівних умов та обмежень визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування.

Доступ користувачів до даних реєстру містобудівних умов та обмежень здійснюється безоплатно через офіційний веб-сайт уповноваженого органу містобудування та архітектури.

Містобудівні умови та обмеження є чинними до завершення будівництва об`єкта незалежно від зміни замовника.

Внесення змін до містобудівних умов та обмежень може здійснювати орган, що їх надав, за заявою замовника, на виконання приписів головних інспекторів будівельного нагляду центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, або за рішенням суду. Скасування містобудівних умов та обмежень здійснюється:

- за заявою замовника;

- головними інспекторами будівельного нагляду в порядку здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду у разі невідповідності містобудівних умов та обмежень містобудівному законодавству, містобудівній документації на місцевому рівні, будівельним нормам, стандартам і правилам;

- за рішенням суду.

Завдання на проектування визначає обґрунтовані вимоги замовника до планувальних, архітектурних, інженерних і технологічних рішень об`єкта будівництва, його основних параметрів, вартості та організації його будівництва і складається з урахуванням технічних умов, містобудівних умов та обмежень.

Відповідно до ст. 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об`єктах будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з середніми (СС2) та значними (ССЗ) наслідками або підлягають оцінці впливу на довкілля згідно із Законом України "Про оцінку впливу на довкілля", підключення об`єкта будівництва до інженерних мереж та споруд надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після отримання дозволу на виконання будівельних робіт.

Дозвіл на виконання будівельних робіт видається органами державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви.

Для отримання дозволу подається заява, до якої додаються:

- копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію;

- копія розпорядчого документа щодо комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду у разі здійснення комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду на замовлення органів державної влади чи органів місцевого самоврядування на відповідних землях державної чи комунальної власності (замість копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою);

- проектна документація на будівництво, розроблена та затверджена в установленому законодавством порядку;

- копія документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, або згода його власника (співвласників), засвідчена у встановленому законодавством порядку, на проведення будівельних робіт у разі здійснення реконструкції, реставрації чи капітального ремонту;

- копії документів про призначення осіб, відповідальних за виконання будівельних робіт, та осіб, які здійснюють авторський і технічний нагляд;

- інформація про інженера-консультанта (у разі його залучення);

- інформація про ліцензію, що дає право на виконання будівельних робіт, та кваліфікаційні сертифікати;

- результати оцінки впливу на довкілля у випадках, визначених Законом України "Про оцінку впливу на довкілля".

Копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, копія договору суперфіцію або копія документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, не подається у разі, якщо державна реєстрація такого права здійснювалася у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. У цьому випадку інформація про документ, який посвідчує відповідне речове право, зазначається у заяві про видачу дозволу на виконання будівельних робіт.

Видача дозволу на виконання будівельних робіт здійснюється з використанням Реєстру будівельної діяльності. У заяві про видачу дозволу на виконання будівельних робіт та у Реєстрі будівельної діяльності зазначається, зокрема, така інформація:

- кадастровий номер земельної ділянки (для земельних ділянок, право власності чи користування на які виникло до 2004 року, а також земель, що використовуються для будівництва об`єктів на замовлення органів державної влади чи органів місцевого самоврядування відповідно до частини четвертої статті 34 цього Закону та частини першої статті 12-1 Закону України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи", - за його наявності);

- реєстраційний номер містобудівних умов та обмежень, технічних умов у Реєстрі будівельної діяльності;

- реєстраційний номер звіту про результати експертизи проектної документації на будівництво об`єкта в Реєстрі будівельної діяльності;

- реєстраційний номер енергетичного сертифіката в Реєстрі будівельної діяльності;

- ідентифікатор об`єкта будівництва (закінченого будівництвом об`єкта) (у заяві про видачу дозволу зазначається для об`єктів, яким присвоєно ідентифікатор об`єкта будівництва (закінченого будівництвом об`єкта) до подання заяви);

- відомості про складові частини об`єкта (квартири, вбудовані чи вбудовано-прибудовані житлові та нежитлові приміщення в будинку, будівлі, споруді, гаражні бокси, машиномісця, інші житлові та нежитлові приміщення, які після прийняття об`єкта в експлуатацію є самостійними об`єктами нерухомого майна).

У день виготовлення з використанням Реєстру будівельної діяльності дозволу на виконання будівельних робіт програмні засоби електронної системи забезпечують автоматичне направлення до органу з присвоєння адреси повідомлення про необхідність присвоєння адреси об`єкту нового будівництва.

Форма дозволу на виконання будівельних робіт, форма заяви, що подається для його отримання, форма відмови у видачі дозволу на виконання будівельних робіт, порядок видачі та анулювання дозволу на виконання будівельних робіт визначаються Кабінетом Міністрів України.

Відмова у видачі дозволу на виконання будівельних робіт видається заявнику в письмовому вигляді з відповідним обґрунтуванням у строк, передбачений для видачі дозволу.

Підставою для відмови у видачі дозволу на виконання будівельних робіт є:

- неподання документів, необхідних для прийняття рішення про видачу такого дозволу;

- невідповідність поданих документів вимогам законодавства;

- виявлення недостовірних відомостей у поданих документах;

- результати оцінки впливу на довкілля у випадках, визначених Законом України "Про оцінку впливу на довкілля".

Рішення про видачу або анулювання дозволу на виконання будівельних робіт може бути розглянуто у порядку нагляду центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду (без права видачі дозволу), або оскаржено до суду.

Дозвіл на виконання будівельних робіт може бути анульовано органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі:

- подання замовником заяви про анулювання дозволу на виконання будівельних робіт;

- наявності відомостей про ліквідацію юридичної особи, що є замовником;

- встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об`єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об`єкта, вимогам будівельних норм, стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю;

- скасування містобудівних умов та обмежень;

- систематичного (два і більше разів підряд) перешкоджання проведенню перевірки посадовими особами органу державного архітектурно-будівельного контролю.

З урахуванням вищевикладеного, та зважаючи на те, що Виконавчий комітет Ізюмської міської ради не надавав містобудівні умови та обмеження на будівництво за адресами: АДРЕСА_9 (6310400000:19:001:0034), 8-Б (6310400000:19:001:0035), 8-Г (6310400000:19:001:0033), громадянам ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , доказів зворотного суду надано не було, суд дійшов висновку, що повідомлення про початок виконання будівельних робіт, реєстраційний номер - ХК051210121296, дата реєстрації 01 лютого 2021 року та декларація про готовність до експлуатації об`єкта, реєстраційний номер - ХК101210420441, дата реєстрації 21 квітня 2021 року є протиправними та такими, що винесені з порушенням норм чинного законодавства України, а тому підлягають скасуванню.

Згідно частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Отже, розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Ізюмської міської ради (площа Центральна, буд. 1,м. Ізюм,Харківська область,64309) до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області (вул. Космічна, буд. 21-А,м. Харків,61145), треті особи - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ) про скасування повідомлення, декларації - задовольнити в повному обсязі.

Скасувати повідомлення про початок виконання будівельних робіт, реєстраційний номер - ХК051210121296, дата реєстрації 01 лютого 2021 року.

Скасувати декларацію про готовність до експлуатації об`єкта, реєстраційний номер - ХК101210420441, дата реєстрації 21 квітня 2021 року.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Спірідонов М.О.