
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДУ Х В А Л А
про витребування доказів
13 вересня 2021 р. м. Львів Справа № 380/10358/21
Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Карп`як О.О., розглянувши у письмовому провадженні питання про витребування доказів у справі № 380/10358/21 за позовом ОСОБА_1 до Івано-Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області про визнання протиправною бездіяльність та зобов"язання до вчинення дій ,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) звернувся в суд з позовом до до Івано – Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області (пл.Ринок, буд.1, смт. Івано – Франкове, Яворіський район, Львівська область, 81070; код ЄДРПОУ – 34106981) в якому просить:
«Визнати протиправною бездіяльність Івано – Франківської селищної ради, а саме: ненадання точної та повної інформації у відповідь на запит на отримання публічної інформації від 13.11.2020 року, результатом чого є порушення мого права на отримання інформації гарантоване статтею 5 Закону України «Про інформацію» та Конституційного права на інформацію гарантованого статтею 34 Конституції України;
Зобов`язати відповідача надати повну і точну інформацію на мій запит від 13.11.2020 року;
Судові витрати покласти на відповідача.»
Ухвалою судді від 30 червня 2021 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Вирішуючи питання про витребування доказів, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини четвертої статті 9 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно із частиною першою статті 80 КАС України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Відповідно до частин третьої, шостої, сьомої, восьмої, дев`ятої статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
У разі неподання суб`єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.
Суд відзначає, що до матеріалів позовної заяви позивач додав запит на інформацію, що подається фізичним особам відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13.11.2020 року, розпорядником інформації у запиті вказано – Домажирську сільську раду Яворівського району Львівської області.
Згідно відповіді Івано – Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області від 23.03.21 року за № 02-15/445, було надано відповідь на лист №6730.4/М-3035.3/21/30.1 від 10.03.2021 року, в якому повідомлялося наступне: «Івано – Франківська селищна рада є правонаступником Домажирівської сільської ради. Щодо питань висвітлених в запиті на формацію ОСОБА_1 до Домажирівської сільської ради, Івано – Франківська селищна рада повідомляє Вам наступне: 1. Івано – Франківській селищній рад невідомо, чи Домажирівська сільська рада створювала комісію по поводженню з безхазяйними відходами. В Івано – Франківській селищній раді така комісія була створена 02.02.2021 року. 2. На адресу Івано – Франківську селищну раду не скеровувався лист Яворівської РДА від 01.06.2020 року № 1257/10. Додатково зазначаємо, що маршрут автобуса 131 не проходить по території Івано – Франківської селищної ради. 3. Несанкціонованих сміттєзвалищ на території Івано – Франківської селищної ради немає. 4. Враховуючи те, що сміттєзвалища відсутні, то відповідно до їх ліквідовано до створення Івано – Франківської селищної комісії по поводженні з побутовими відходами. 5. Івано – Франківській селищній раді невідомий реєстраційний номер та дата реєстрації комісії при колишній Домажирській сільській раді.».
Проте у матеріалах справи відсутні докази надання відповіді на запит позивача від 13 листопада 2020 року, оскільки у відповіді Івано – Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області від 23.03.21 року за № 02-15/445, було розглянуто лист за № 6730.4/М-3035.3/21/30.1 від 10.03.2021 року.
Як зазначено в позовній заяві, підставою для звернення з даним адміністративним позовом стала відмова у наданні інформації на запит громадянина ОСОБА_1 від 13.11.2020 року.
Враховуючи вищенаведене, суд, беручи до уваги предмет позову у цій справі, з метою повного, об`єктивного та всебічного дослідження всіх обставин справи вважає за необхідне витребувати у Івано – Франківської селищної ради яка є правонаступником Домажирської сільської ради, належним чином засвідчені копії: відповіді на запит на інформацію ОСОБА_1 від 13 листопада 2020 року.
Керуючись статтями 80, 242, 243, 248 КАС України, суд
у х в а л и в:
Витребувати у Івано – Франківської селищної ради яка є правонаступником Домажирської сільської ради, належним чином засвідчені копії: відповіді на запит на інформацію ОСОБА_1 від 13 листопада 2020 року.
Витребувані судом докази подати через канцелярію суду у п`ятиденний строк з дня отримання цієї ухвали.
Повідомити відповідача, що відповідно до частини восьмої статті 80 КАС України у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом шляхом постановлення ухвали про накладення штрафу.
Роз`яснити відповідачу, що відповідно до вимог статті 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення щодо ухвали можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду, прийняте за наслідками розгляду справи.
Повна ухала суду складена 13 вересня 2021 року.
Суддя Карп`як Оксана Орестівна