
Справа № 462/6190/21
ПОСТАНОВА
Іменем України
14 вересня 2021 року м. Львів
Суддя Залізничного районного суду м. Львова Мруць І.С., за участю секретаря Тимощук І.І., з участю прокурора Дячук Н.В. розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який працює майстром служби теплової автоматики та вимірювань у ЛМКП «Львівтеплоенерго», проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серія НОМЕР_1 , РНОКПП: НОМЕР_2
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
ОСОБА_1 займаючи посаду майстра служби теплової автоматики та вимірювань ЛМКП «Львівтеплоенерго», являючись відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушенні вимог ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 09.04.2021 року подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну декларацію за 2020 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Разом із тим, на адресу суду надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення відносного однієї і тої ж особи – ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, відповідно до яких, ОСОБА_1 займаючи посаду майстра служби теплової автоматики та вимірювань ЛМКП «Львівтеплоенерго», являючись відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушенні вимог ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 26.07.2021 року подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну декларацію за 2019 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постановою Залізничного районного суду м. Львова від 14.09.2021 року розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП справа №462/6190/21 та ч.1 ст. 172-6 КУпАП, справа №462/6192/21 вчинені ОСОБА_1 , об`єднано в одне провадження за номером 462/6190/21 провадження 3/462/2523/21.
У судовому засіданні ОСОБА_1 факт вчинення вказаного правопорушення підтвердив, вину визнав.
Прокурор підтримала викладені в протоколі обставини, вважає, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки його вина повністю доведена зібраними по справі доказами та просить накласти стягнення у виді штрафу.
Згідно диспозиції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно із ч.1 ст. 68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватись Конституції України та Законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього ж Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до пункту 5 ч. 1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти. Згідно ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», нормативно-правові акти Національного агенства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089, щорічна декларація суб`єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Так, згідно витягу з наказу директора ЛМКП «Львівтеплоенерго» від 03.04.2017 року № 157-К, ОСОБА_1 , інженера служби теплової автоматики та вимірювань переведено на посаду майстра цієї ж служби з посадовим окладом 7100 грн. з 03.04.2017 р. та у відповідності до підпункту «а» п.2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» відноситься до суб`єктів відповідальності, на яких поширюється дія цього Закону.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов`язаний був подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2019 рік в період з 00:00 год 01.01.2020 року до 00:00 год. 01.04.2020 року, за 2020 рік в період з 00:00 год 01.01.2021 року до 00:00 год. 01.04.2021 року.
Однак, згідно даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, лише 26.07.2021 року о 21:46 год., за 2020 рік, лише 09.04.2021 року о 16:01 год., тобто несвоєчасно.
Поважні причини, щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019, 2020 роки у ОСОБА_1 судом не встановлено.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи на посаді майстра служби теплової автоматики та вимірювань ЛМКП «Львівтеплоенерго», являючись, згідно підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019, 2020 роки, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, ОСОБА_1 підтверджується:
-протоколом про адміністративне правопорушення №581 від 17.08.2021 р. №580 від 17.08.2021 р.;
-витягом з наказу від 03.04.2017 року № 157-К,
-посадовою інструкцією майстра служби теплової автоматики та вимірювань;
-наказом №26 від 27.01.2020 року про щорічне електронне декларування майна;
-наказом №87 від 05.03.2021 року про щорічне електронне декларування майна;
-табелем обліку використання робочого часу з 01.01.2021 р по 31.03.2021 р.;
-копією е-декларацій ОСОБА_1 ;
-письмовими поясненнями ОСОБА_1 ;
Враховуючи наведене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
З врахуванням даних про особу правопорушника у сукупності із обставинами справи та ступеня тяжкості вчиненого ним правопорушення, для досягнення мети адміністративного стягнення, визначеної ст.23 КУпАП, вважаю, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, у разі винесення суддею постанови про накладання адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір у відповідності до ст.4 Закону України «Про судовий збір» в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454 грн.
Керуючись ст. ст. 36, 40-1, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про запобігання корупції»,
постановив:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та обрати йому адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави 454 грн. судового збору.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 цього КУпАП, особою, щодо якої її винесено, протягом 10 днів з дня винесення до Львівського апеляційного суду через Залізничний районний суд м. Львова.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: І.С. Мруць