Постанова № 99568907, 13.09.2021, Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області

Дата ухвалення
13.09.2021
Номер справи
937/8452/21
Номер документу
99568907
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Дата документу 13.09.2021 ЄУН 937/8452/21

3/937/2808/21

ЄУН 937/8453/21

3/937/2809/21

ЄУН 937/8453/21

3/937/2809/21

ЄУН 937/8454/21

3/937/2810/21

ЄУН 937/8455/21

3/937/2811/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 вересня 2021 року м. Мелітополь

Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі:

головуючого судді Юрлагіної Т.В.,

за участю секретаря – Бондаренко Г.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративні матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області департаменту стратегічних розслідувань національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України РНОКПП - НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , працює начальником штабу – перший заступник командира інженерного-батальйону в/ч А2558,

за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,

за участі сторін:

прокурора – Чиніна Д.Ю.,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №445 від 30 серпня 2021 року, вбачається, що ОСОБА_1 , займаючи посаду заступника командира батальйону з морально-психологічного забезпечення військової частини А2558 ЗСУ, відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язаний був до 01 квітня 2018 року подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік. Проте, згідно публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 , як суб`єкт декларування, несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом заповнення відповідних форм на веб-ресурсі, а саме 23.06.2021, що є порушенням вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», за що ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №446 від 30 серпня 2021 року, вбачається, що ОСОБА_1 , займаючи посаду заступника командира батальйону з морально-психологічного забезпечення військової частини А3137 ЗСУ, відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», враховуючи що з 03.02.2019 по 09.04.2019 ОСОБА_1 , перебував в зоні проведення антитерористичної операції, зобов`язаний був до 08 липня 2019 року (протягом 90 календарних днів із дня прибуття до місця проходження служби) подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік. Проте, згідно публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 , як суб`єкт декларування, несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом заповнення відповідних форм на веб-ресурсі, а саме 23.06.2021, що є порушенням вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», за що ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №447 від 30 серпня 2021 року, вбачається, що ОСОБА_1 , займаючи посаду заступника командира батальйону з морально-психологічного забезпечення військової частини А3137 ЗСУ, відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язаний був до 01 червня 2020 року подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік. Проте, згідно публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 , як суб`єкт декларування, несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом заповнення відповідних форм на веб-ресурсі, а саме 23.06.2021, що є порушенням вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», за що ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.

Крім того, Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №448 від 30 серпня 2021 року, вбачається, що ОСОБА_1 , займаючи посаду заступника командира інженерного батальйону військової частини А2558 ЗСУ, відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язаний був до 01 квітня 2021 року подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік. Проте, згідно публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 , як суб`єкт декларування, несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом заповнення відповідних форм на веб-ресурсі, а саме 23.06.2021, що є порушенням вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», за що ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.

В судовому засіданні ОСОБА_1 повністю визнав свою провину, розкаявся у скоєному, просить суворо його не карати і зобов`язується в подальшому подібної поведінки не допускати.

Під час розгляду адміністративного матеріалу прокурор Запорізької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону Чинін Д.Ю. зазначив, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тому на нього має бути накладено відповідне адміністративне стягнення.

Суд, дослідивши матеріали справи приходить до наступного висновку.

Згідно ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила декілька адміністративних правопорушень, справи за якими одночасно розглядаються одним й тим самим органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції статті, встановленої за більш суворе порушення з числа скоєних. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Таким чином, суд приходить до висновку про необхідність об`єднання в одне провадження адміністративних матеріалів № ЄУН 937/8452/21 (3/937/2808/21), ЄУН 937/8453/21 (3/937/2809/21), ЄУН 937/8453/21 (3/937/2809/21), ЄУН 937/8454/21 (3/937/2810/21), ЄУН 937/8455/21 (3/937/2811/21) з присвоєнням єдиного номеру №937/8452/21 та розглядати вказані справи одночасно.

Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідності до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є військові посадові особи Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової військової служби, курсантів вищих військових навчальних закладів, курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, курсантів факультетів, кафедр та відділень військової підготовки.

Згідно ч.1 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

У відповідності до п.п. 14 п.1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», інші особи, які зобов`язані подавати декларацію та виконувати інші вимоги фінансового контролю відповідно до цього Закону.

Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Для кваліфікації діяння, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КпАП України необхідним є встановлення несвоєчасності подання декларації, тобто подання поза строком, визначеним законом.

Таким чином, під час розгляду справ про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 судом було встановлено, що він подав щорічні електронні декларації за 2017 р., 2018 р., 2019 р., 2020 р. 23.06.2021 року, тобто поза строком, передбаченим ч.1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції».

Щодо суб`єктивної сторони скоєння правопорушення, то необхідно зазначити, що конструктивною ознакою правопорушення, передбаченого ст. 172-6 КпАП України є несвоєчасне подання декларації без поважних причин. Тобто, за наявності останніх відповідальність за аналізованою частиною статті виключається. Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.

Суб`єктивна сторона цього правопорушення характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу. Вчинення цього діяння через необережність виключає притягнення особи до адміністративної відповідальності.

При розгляді справи судом не було встановлено наявність поважних причин неподання декларацій.

Крім того, у рішенні ЄСПЛ «Гавенда проти Польщі» зазначено, що якість закону вимагає, щоб він був доступний для даної особи і вона також могла передбачити наслідки його застосування до неї та щоб закон не суперечив принципові верховенства права. Це означає, що в національному праві закон має містити досить зрозумілі й чіткі формулювання, які давали б громадянам належне уявлення стосовно обставин та умов, за якими державні органи уповноважені вдаватися до втручання в право.

Суддя вважає за необхідне зазначити, що розглядаючи вищевказане рішення ЄСПЛ через призму даної справи про адміністративне правопорушення, можливо зробити висновок, що ч.1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» містить досить зрозумілі й чіткі формулювання, які дають громадянам належне уявлення стосовно обставин та умов, за якими вони можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності, тож вони можуть передбачити наслідки його застосування, що не суперечить принципові верховенства права.

За таких обставин, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КпАП України, за кваліфікуючою ознакою несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Суд при накладенні стягнення враховує: ступінь суспільної небезпеки правопорушення, особистість правопорушника, той факт, що він раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності, ступінь його провини, майновий стан.

Обставин, які відповідно до ст. 34 КУпАП, пом`якшують відповідальність, судом не встановлено.

Обставин, які відповідно до ст. 35 КУпАП, обтяжують відповідальність, судом не встановлено.

Враховуючи вищевикладене та вирішуючи питання про адміністративне стягнення, яке слід застосувати до особи, що притягується до адміністративної відповідальності, суд вважає, що воно має бути визначене у виді штрафу згідно санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до положень ст. 40-1 КУпАП з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, також підлягає стягненню судовий збір.

Керуючись ст.ст. 33-35, 40-1, ч.1 ст. 172-6, ст.ст. 283, КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції», суд

ПОСТАНОВИВ:

Об`єднати справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 в одне провадження, присвоївши об`єднаній справі єдиний номер 937/8452/21.

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень на користь держави (реквізити для сплати штрафу: отримувач коштів: ГУК у Запорізькій області/ТГ м. Мелітополь/21081100; код ЄДРПОУ: 37941997; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA858999980313080106000008491; призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок (реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106; призначення платежу: судовий збір, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).

Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з дня її винесення.

Відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у 15-денний строк з дня вручення йому постанови, в порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: Т.В.Юрлагіна