
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 385/906/21>
2-а/385/16/21
14.09.2021 року Гайворонський районний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого судді – Гришака А.М.,
з участю секретаря судового засідання – Зеленко О.І.,
позивача – ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в залі суду м. Гайворон Кіровоградської області справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Гайсинського районного відділу Управління МВС України у Вінницькій області про скасування постанови про адміністративне правопорушення серії БАВ № 459629 від 29.06.2021 року, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Гайсинського районного відділу Управління МВС України у Вінницькій області про скасування постанови про адміністративне правопорушення серії БАВ № 459629 від 29.06.2021 року.
Позивач обґрунтовує свої вимоги тим, що 29.06.2021 року відносно нього була складена постанова про адміністративне правопорушення серії БАВ №459629, якою його було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 121 КУпАП та накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 340 гривень.
Постанова складена відносно нього за те, що він 29.06.2021 року в м. Бершадь по вул. Миколаєнка керував транспортним засобом, автомобілем «BMW ХЗ», д.н.з. НОМЕР_1 , у якого встановлено на скло додаткові предмети, нанесено покриття які обмежують оглядовість з місця водія і погіршують його прозорість, а саме затоноване лобове скло тонувальною плівкою чорного кольору, чим порушив п.п. 31.4.7 ПДР України.
Вказану постанову вважає протиправною та необґрунтованою, винесеною з порушенням вимог КУпАП.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просить їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Причини неявки представника відповідача суду не відомі. Відзиву щодо позовної заяви до суду не направив, у зв`язку з чим, відповідно до ч. 3 ст. 205 КАС України, справа вирішується на підставі наявних у ній доказів.
Вислухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Судом встановлено, що постановою серії БАВ № 459629 від 29.06.2021 року про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі позивача було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 121 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 340 гривень (а.с. 7).
З матеріалів справи вбачається, що позивач при притягненні його до адміністративної відповідальності факт вчинення правопорушення не визнав. Однак незважаючи на це, відповідач не дослідив та не перевірив жодних доказів по обставинах, викладених ним в постанові і які б підтверджували вину ОСОБА_1 . Жодних доказів вини позивача, відповідач суду не надав. За таких обставин, відповідач не виконав вимоги про всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин справи, у зв`язку з чим його постанова підлягає скасуванню як незаконна. Викладене є порушенням ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка підлягає застосуванню до даних правовідносин і передбачає, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Крім того, Європейський суд з прав людини у п. 36 рішення в справі «Суомінен проти Фінляндії» (Suominen v. Finland), від 1 липня 2003 року № 37801/97, зазначив, що хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов`язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень (рішення).
З огляду на встановлені в судовому засіданні обставини та визначені відповідно до них правовідносини, приймаючи до уваги той факт, що будь-які відомості, які б спростовували зазначені позивачем обставини у суду відсутні, а відповідачем надані не були, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 286 КАС України за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право скасувати рішення суб`єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення.
Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення.
У справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону України «Про судовий збір», які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають. Така правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 18.03.2020 року по справі № 543/775/17, яка є обов`язковою для застосування суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи вищевикладене з відповідача на користь позивача підлягає стягненню сплачений останнім судовий збір у розмірі 454 гривні.
Враховуючи викладені обставини та керуючись ст.ст. 7, 121, 247, 258, 265, 268, 282-284, 297 КУпАП, ст.ст. 5-10, 14, 77, 139, 242-246, 250, 286, 295, 297 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Гайсинського районного відділу Управління МВС України у Вінницькій області про скасування постанови про адміністративне правопорушення серії БАВ № 459629 від 29.06.2021 року задовольнити.
Скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії БАВ № 459629 від 29.06.2021 року, про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 121 КУпАП, а провадження по справі про адміністративне правопорушення закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Стягнути з Гайсинського районного відділу Управління МВС України у Вінницькій області, код ЄДРПОУ 08670243, на користь ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , судовий збір в сумі 454 гривні 00 копійок.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту проголошення рішення.
Суддя: А. М. Гришак
Дата документа 14.09.2021