
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
05 березня 2021 року Справа № 160/15975/20
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Врони О.В., розглянувши в письмовому провадженні у м. Дніпрі питання про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом Акціонерного товариства “Оператор газорозподільної системи “Дніпропетровськгаз” до відповідача 1: Державної податкової служби України, відповідача 2: Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Акціонерне товариство “Оператор газорозподільної системи “Дніпропетровськгаз” звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової служби України в особі Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність Державної податкової служби України в особі Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, що виразилася у незабезпеченні автоматичного збільшення суми, на яку Акціонерне товариство “Оператор газорозподільної системи “Дніпропетровськгаз” (код ЄДРПОУ 03340920) має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних за квітень 2020 року у розмірі 12 790 339,00 (дванадцять мільйонів сімсот дев`яносто тисяч триста тридцять дев`ять гривень 00 копійок) у системі електронного адміністрування податку на додану вартість та не відображення відповідного збільшення у витягу з системи електронного адміністрування податку на додану вартість;
- зобов`язати Державну податку службу України в особі Головного управління ДПС у Дніпропетровській області збільшити у системі електронного адміністрування податку на додану вартість суму, на яку Акціонерне товариство “Оператор газорозподільної системи “Дніпропетровськгаз” (код ЄДРПОУ 03340920) має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних за квітень 2020 року у розмірі 12 790 339,00 (дванадцять мільйонів сімсот дев`яносто тисяч триста тридцять дев`ять гривень 00 копійок), та відобразити у витягу з системи електронного адміністрування податку на додану вартість відповідне збільшення;
- визнати незаконними дії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області щодо надання відповіді №73098/04-36-51-30 від 23.07.2020 року.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07.12.2020 року позовну заяву залишено без руху, надано позивачу строк, протягом п`яти днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків.
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшли документи від позивача на виконання ухвали від 07.12.2020 року.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.12.2020 року відкрито провадження у справі №160/15975/20 та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні). Відповідачам надано п`ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали для надання відзиву на позов.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05.03.2021 року замінено відповідача - Головне ДПС у Дніпропетровській області на правонаступника - Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків.
Відповідно до матеріалів адміністративної справи №160/15975/20, станом на 05 березня 2021 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду відзивів від відповідачів на позовну заяву не надходило.
Вирішуючи питання про зупинення провадження у справі суд виходить з наступного.
Статтею 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" передбачено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору.
Зупинення провадження в адміністративній справі - це тимчасове припинення вчинення у справі будь-яких процесуальних дій у зв`язку з обставинами, що перешкоджають розглядові справи, до моменту, коли ці обставини перестануть існувати або будуть вчинені необхідні дії.
Приписами ч. 2 ст. 236 КАС України встановлені підстави, за якими суд має право зупинити провадження у справі.
Довіра сторін до суду заснована на знанні того, що у них була можливість висловити погляди щодо кожного документа у справі (у тому числі документи, що суд отримав за своїм клопотанням: ("К. С. проти Фінляндії", § 22, "Нідерьост-Хубер проти Швейцарії", §29; "Пеллеґріні проти Італії", § 45).Принцип "рівності сторін" є складовою більш широкого розуміння поняття справедливого судового розгляду. Умова "рівності сторін" у розумінні "справедливого балансу" між сторонами фактично застосовується як у цивільних, так і у кримінальних провадженнях ("Фелдбрюгге проти Нідерландів", § 44).
Зміст забезпечення "справедливого балансу" між сторонами: рівність сторін передбачає, що кожній стороні має бути надана можливість представляти справу і докази, в умовах, що не є суттєво гіршими за умови опонента: ("Домбо Бегеер Б.В. проти Нідерландів", § 33).
Принцип змагальності процесу означає, що кожній стороні повинна бути надана можливість ознайомитися з усіма доказами та зауваженнями, наданими іншою стороною, і відповісти на них. (Рішення у справі "Ruiz-Mateos проти Іспанії", п. 63).
Згідно ч.2 ст.74 КАС України, обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу (ч.1 ст.77 КАС України).
У відповідності до ч.2 ст.76 КАС України, питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Відповідно до положень ст.119 КАС України, суд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій. Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню адміністративного судочинства.
З урахуванням наведеного, з метою недопущення порушення строків розгляду адміністративної справи та з метою забезпечення процесуальних гарантій повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи по суті заявлених позовних вимог, суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у справі №160/15975/20.
Керуючись статями: 74, 76, 77, 119, 236, 248, 258 КАС України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Зупинити провадження в адміністративній справі №160/15975/20 за позовною заявою Акціонерного товариства “Оператор газорозподільної системи “Дніпропетровськгаз” до відповідача 1: Державної податкової служби України, відповідача 2: Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії до надання відповідачами відзиву на позовну заяву.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтями 295 та 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII Перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Врона