Постанова № 99545940, 09.09.2021, Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
09.09.2021
Номер справи
401/2397/21
Номер документу
99545940
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 401/2397/21

Провадження № 3/401/861/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 вересня 2021 року Суддя Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області Волошина Н.Л., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли від Головного управління ДПС у Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Світловодським міськрайонним судом Кіровоградської області отримано матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли від Головного управління ДПС у Кіровоградській області з протоколом про адміністративне правопорушення № 3146/12/11-28-18-08 від 05 серпня 2021 року, складеним відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Вивчивши матеріали справи, вважаю, що вони підлягають поверненню до Головного управління ДПС у Кіровоградській області для належного оформлення, з огляду на таке.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Так, у протоколі про адміністративне правопорушення вказано, що керівником ТОВ «Світловодський маслосирзавод» ОСОБА_1 не подано до контролюючого органу аудиторський звіт разом з фінансовим звітом за 2020 рік, чим порушено п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 1631 КУпАП. (а.с. 1)

З акту про результати камеральної перевірки № 2421/11-28-18-08/40236151 від 19 липня 2021 року вбачається, що головним державним ревізором – інспектором Олександрійського відділу камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку річної фінансової звітності разом з аудиторським висновком, яка підлягає оприлюдненню у строк не пізніше 10 червня 2021 року за 2020 рік ТОВ «Світловодський маслосирзавод», керівником якого є ОСОБА_1 .

В даному акті зазначено, що відповідно до вимог п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України платники податку на прибуток, які відповідно до п. 3 ст. 14 Закону України № 996 "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" зобов`язані оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом, подають контролюючому органу річну фінансову звітність, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом у строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітним.

Вказаний акт містить висновок про те, що дані камеральної перевірки свідчать про неподання (несвоєчасне подання) податкової звітності разом з аудиторським висновком, яка підлягає оприлюдненню. (а.с. 2)

Особою, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 до суду подано клопотання про закриття провадження у справі. Вказане клопотання обґрунтоване тим, що він, як керівник ТОВ «Світловодський маслосирзавод» не є суб`єктом даного правопорушення, оскільки дане підприємство не відноситься до великих чи/або середніх підприємств та, відповідно, не зобов`язане оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом.

Відповідно до абз. 4 п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України платники податку на прибуток, які відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" зобов`язані оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом, подають контролюючому органу річну фінансову звітність, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом у строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітним.

Згідно п. 3 ст. 14 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" підприємства, що становлять суспільний інтерес (крім великих підприємств, які не є емітентами цінних паперів), публічні акціонерні товариства, суб`єкти природних монополій на загальнодержавному ринку та суб`єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, зобов`язані не пізніше ніж до 30 квітня року, що настає за звітним періодом, оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі) та в інший спосіб у випадках, визначених законодавством.

Великі підприємства, які не є емітентами цінних паперів, та середні підприємства зобов`язані не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі).

Інші фінансові установи, що належать до мікропідприємств та малих підприємств, зобов`язані не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на власній веб-сторінці (у повному обсязі).

Підприємства зобов`язані забезпечувати доступність фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності для ознайомлення юридичних та фізичних осіб за місцезнаходженням цих підприємств.

З викладеного вбачається, що зазначена норма Закону містить вичерпний перелік підприємств, які мають обов`язок оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом, подавати контролюючому органу річну фінансову звітність, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом у строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітним.

Проте, матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять інформації про те, до якої категорії підприємств, передбачених п. 3 ст. 14 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", ТОВ «Світловодський маслосирзавод» відноситься та, відповідно, чи його керівник є суб`єктом даних правовідносин. Також матеріали справи не містять доказів на підтвердження зазначених обставин.

Згідно з п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23 грудня 2005 року, визнано правильною практику суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без дотримання вимог, передбачених ст. 256 КУпАП, відповідному органу для належного оформлення.

Зважаючи на викладене, матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню до Головного управління ДПС у Кіровоградській області для належного оформлення, шляхом зазначення до якої категорії підприємств, передбачених п. 3 ст. 14 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" ТОВ «Світловодський маслосирзавод» відноситься та, відповідно, чи його керівник є суб`єктом даних правовідносин та надати відповідні докази.

Керуючись ст.ст. 278, 280 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП повернути до Головного управління ДПС у Кіровоградській області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Світловодського

міськрайонного суду Н.Л. Волошина

09.09.2021