
Господарський суд
Житомирської області
_________
____________
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, веб-сайт: http://zt.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"10" вересня 2021 р. м. Житомир Справа № 906/741/21
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Давидюка В.К.,
секретаря судового засідання Зоренка О.М.
за участю представників сторін:
від позивача: Алєксійчук С.В. - довіреність №08/15072 від 23.12.2020;
від відповідача: не з`явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі за правилами спрощеного позовного провадження справу за позовом Акціонерного товариства "Житомиробленерго"
до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ілларіонівська-16"
про стягнення 11174,74 грн
Акціонерне товариство "Житомиробленерго" звернулося з позовом до суду про стягнення з Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ілларіонівська-16" збитків у сумі 11174,74 грн.
Ухвалою від 05.07.2021 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження, розгляд справи по суті призначено на 17.08.2021 об 11:00.
Ухвалою від 17.08.2021 відкладено розгляд справи по суті на 31.08.2021.
На підставі ухвали від 31.08.2021 через неявку представника відповідача, суд продовжив строк розгляду справи, згідно з ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950, розгляд справи по суті призначив на 10.09.2021 об 11:00.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав.
Представник відповідача в засідання суду не з`явився. Відповідно до інформації з офіційного сайту "Укрпошта" - https://track.ukrposhta.ua/tracking_UA.html - щодо відстеження пересилання поштових відправлень, відправлення за номером 1000232602442 (штрихкодовий ідентифікатор), адресоване ОСББ, в точці видачі/ доставки (а.с. 44-45).
Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, за пошуковими параметрами - ідентифікаційний код 35485792 зареєстровано Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ілларіонівська-16", місцезнаходження якого: 10014, м. Житомир, вул. Михайла Грушевського, 16 (а.с. 32-34).
Станом на 10.09.2021 відомостей щодо зміни місцезнаходження ОСББ "Ілларіонівська-16" у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань немає (а.с.46).
У ст. 7 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" зазначено, що Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб-підприємців з Єдиного державного реєстру.
Згідно з ч. 2 ст. 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", до реєстру вносяться відомості про місцезнаходження юридичної особи (пункти 10).
Як визначено ч.1 ст.10 Закону, якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.
В матеріалах справи наявні: опис вкладення, поштова накладна та фіскальний чек (з номером поштового відправлення) як доказ направлення ОСББ "Ілларіонівська-16" копії позовної заяви АТ "Житомиробленерго" з додатками за адресою: 10014, м. Житомир, вул. Михайла Грушевського, 16 (а.с. 23-26).
За інформацією з офіційного сайту "Укрпошта" - https://track.ukrposhta.ua/ tracking_UA.html - щодо відстеження пересилання поштових відправлень, відправлення за номером 1000902185988 (штрихкодовий ідентифікатор), вручено 02.07.2021 (а.с. 49).
Справа розглядається за наявними в ній матеріалами, відповідно до ч.9 ст. 165 та ч.2 ст.178 ГПК України, за якими господарський суд
ВСТАНОВИВ:
28.12.2018 між Житомирським районом електричних мереж, який діє на підставі положення і є виробничим підрозділом АТ "Житомиробленерго" (позивач), та Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ілларіонівська-16" (відповідач) укладено договір споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії № 2563 (а.с.15-17).
27.07.2020 працівники АТ "Житомиробленерго", за участю голови правління ОСББ "Ілларіонівська-16", здійснили огляд за адресою: м. Житомир, вул. М. Грушевського, 16, в результаті якого виявлено на сходовій клітині порушення підпункту 20 п. 5.5.5. Правил роздрібного ринку електричної енергії, шляхом самовільного позаоблікового підключення до мереж, що не є власністю оператора системи розподілу з порушенням схеми обліку, про що складено акт про порушення №00601-20. У п. 10 акта вказано, що комісія оператора системи з розгляду актів про порушення ПРРЕЕ буде проводити засідання 26.08.2020 о 13:00 за адресою: провулок Селецький, 3, буд 2, кабінет 209. Представник Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ілларіонівська-16" підписав вказаний акт та отримав другий примірник. Зауважень до вказаного акта немає. Як зазначено в акті, до акта про порушення додається фотофіксація порушень (а.с.6).
26.08.2020 комісія Житомирського РЕМ з розгляду актів про порушення ПРРЕЕ, за відсутності представників споживача, розглянула акт №00601-20 від 27.07.2020 та прийняла рішення, оформлене протоколом №100/08-20, за яким:
- акт про порушення №00601-20 від 27.07.2020 складено з дотриманням вимог ПРРЕЕ, та визнано правомірним, а споживача - причетним до порушення;
- здійснено нарахування, відповідно до вимог п. 8.4.13 Постанови №312 від 14.03.2018 про затвердження ПРРЕЕ із змінами та доповненнями №1525 від 18.07.2019, виходячи з найменшого допустимого струму, який може протікати через поперечну площу перерізу проводів, що використані у схемі самовільного підключення за період, з дати останнього технічної перевірки до дня виявлення порушення.
Розрахунок вартості необлікованої електричної енергії становить 11174,74 грн (а.с. 8).
28.08.2020 АТ "Житомиробленерго" направило на адресу Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ілларіонівська-16" претензію (вих.№100/08-20 від 26.08.2020) з проханням сплатити 11174,74 грн збитків, до якої додано розрахунок за актом №00601-20 від 27.09.2020, рахунок на відшкодування завданих збитків, копію протоколу з розгляду актів про порушення ПРРЕЕ (а.с. 10-11).
За позицією позивача, збитки, завдані порушенням ПРРЕЕ не відшкодовані, що стало підставою для звернення до суду із відповідним позовом.
Згідно з ч. 1 ст. 179 Господарського кодексу України, майново-господарські зобов`язання, які виникають між суб`єктами господарювання або між суб`єктами господарювання і негосподарюючими суб`єктами - юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов`язаннями.
Частиною 7 ст. 179 ГК України визначено, що господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.
Відповідно до ч. 1 ст. 275 ГК України, за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується. Окремим видом договору енергопостачання є договір постачання електричної енергії споживачу. Особливості постачання електричної енергії споживачам та вимоги до договору постачання електричної енергії споживачу встановлюються Законом України "Про ринок електричної енергії".
Правилами РРЕЕ врегульовано взаємовідносини, які виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між електропостачальником (електропостачальниками) та споживачем (для власного споживання), а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії, визначеними цими Правилами.
Підпунктом 1.2.1. ПРРЕЕ (в редакції, чинній на момент складання акта про порушення ПРРЕЕ) передбачено, на роздрібному ринку електричної енергії споживання та використання електричної енергії для потреб електроустановки споживача здійснюється за умови забезпечення розподілу/передачі та продажу (постачання) електричної енергії на підставі договорів про розподіл/передачу, постачання електричної енергії, надання послуг комерційного обліку, які укладаються відповідно до цих Правил, Кодексу системи передачі, Кодексу систем розподілу та Кодексу комерційного обліку.
Згідно з абзацом першим підпункту 1.2.4. цих Правил точка розподілу (передачі) електричної енергії споживачу установлюється на межі балансової належності його електроустановок та зазначається в договорі споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії з оператором системи.
Частинами 1, 2 ст. 193 ГК України передбачено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором (ст. 216 ГКУкраїни).
Приписами ч. 2 ст. 217 ГК України встановлено, що у сфері господарювання застосовуються такі види господарських санкцій: відшкодування збитків; штрафні санкції; оперативно-господарські санкції.
Підпунктом 8.2.5 ПРРЕЕ передбачено, що у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів безоблікового споживання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача (представника споживача) або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи), оформлюється акт про порушення.
Акт про порушення складається представниками оператора системи, які мають таке право згідно з посадовою інструкцією, пройшли відповідне навчання та інструктаж, після пред`явлення ними службових посвідчень.
В акті про порушення мають бути зазначені зміст виявленого порушення з посиланням на відповідні пункти цих Правил та всі необхідні для визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії параметри, що характеризують електроустановку споживача, схему підключення електроустановки споживача та її графічне зображення із зазначенням:
- меж балансової належності;
- перерізів та матеріалу всіх проводів (кабелів), наявних у схемі підключення;
- номінальної сили струму спрацювання комутаційних апаратів, задіяних у схемі підключення;
- фазування лічильника на дату оформлення акта про порушення.
Споживачі, представники оператора системи, інші особи, присутні при перевірці, під час здійснення перевірки електроустановок мають право здійснювати фото- та відеозйомку для фіксації виявлених порушень та/або відмови споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписувати акт про порушення, про що зазначається в акті про порушення.
В акті про порушення заповнюються всі графи та рядки без пропусків. Виправлення чи підчищення не допускаються. Текст повинен бути однозначним, без можливості подвійного тлумачення.
В акті зазначаються заходи, яких було вжито або яких необхідно вжити для усунення допущених порушень.
Акт про порушення складається у двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві.
Акт про порушення підписується представником (представниками) оператора системи, який (які) брали участь у перевірці, та споживачем (представником споживача) або іншою особою, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи).
У разі відмови споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписати акт про порушення в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт про порушення вважається дійсним, якщо його підписали більше одного уповноваженого представника оператора системи та незаінтересована особа (представник житлово-експлуатаційної організації, балансоутримувача або управителя будинку, виборна особа будинкового, вуличного, квартального чи іншого органу самоорганізації населення або представник органу місцевого самоврядування, інший споживач тощо) за умови посвідчення цієї особи або більше одного уповноваженого представника оператора системи, а відмова споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписувати акт про порушення підтверджується відеозйомкою.
До акта про порушення сторонами можуть бути додані пояснення, зауваження та докази, перелік яких (за наявності) зазначається в цьому акті.
Представники оператора системи перед складанням акта про порушення зобов`язані повідомити споживача про його право внести пояснення та зауваження до акта, викласти мотиви своєї відмови від його підписання або підписати його без зауважень.
За підпунктом 8.2.6. ПРРЕЕ на підставі акта про порушення уповноваженими представниками оператора системи під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг необлікованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.
Комісія з розгляду актів про порушення створюється оператором системи і має складатися не менше ніж з 3 уповноважених представників оператора системи.
Споживач має право бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів про порушення.
Оператор системи повинен вести журнал реєстрації засідань комісії з розгляду актів про порушення, в якому зазначаються дата проведення засідання; номер протоколу; склад комісії; склад запрошених на засідання комісії (представники Регулятора, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів); відмітка про присутність або відсутність споживача; перелік питань, які розглядалися на засіданні комісії; час розгляду кожного з питань, зміст окремої думки учасників комісії (у разі її наявності) та стислий зміст рішення.
Споживач має бути повідомлений оператором системи про місце, час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 7 календарних днів до призначеної дати засідання.
У разі відмови споживача або представника споживача від отримання акта про порушення, у якому визначено місце, час та дату проведення засідання комісії, або окремого повідомлення про місце, час і дату засідання комісії оператор системи направляє споживачу таке повідомлення рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення на адресу, визначену в даних щодо споживача, наявних в оператора системи. У такому разі оператор системи має право розглянути акт про порушення на засіданні комісії, яке має відбутися по закінченню 30 календарних днів від дати направлення споживачу такого повідомлення. За зверненням споживача оператор системи може розглянути акт про порушення на засіданні комісії раніше указаного терміну.
Рішення комісії оформлюється протоколом, копія якого видається споживачу.
У разі причетності споживача до порушення цих Правил у протоколі зазначаються відомості щодо обсягу та вартості необлікованої електричної енергії. В такому разі разом з протоколом споживачу надаються розрахунок обсягу та вартості необлікованої електричної енергії з посиланням на відповідні пункти глави 8.4 цього розділу та розрахункові документи для оплати необлікованої електричної енергії та/або збитків.
Відповідно до п. 8.2.7. ПРРЕЕ, кошти за необліковану електричну енергію та суми збитків перераховуються споживачем на поточний рахунок оператора системи.
Споживач має оплатити розрахункові документи за необліковану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка (у випадку неотримання споживачем рахунка у поштовому відділенні упродовж 5 робочих днів з дня надходження рахунка до поштового відділення споживача рахунок вважається отриманим споживачем на 5 робочий день).
У разі незгоди споживача з фактом безоблікового споживання електричної енергії та відмови від сплати вартості необлікованої електричної енергії оператор системи звертається з позовом до суду для підтвердження факту безоблікового споживання електричної енергії та стягнення вартості необлікованої електричної енергії.
Якщо судом прийнято рішення, яким спростовано факт безоблікового споживання електричної енергії споживачем та/або відмовлено оператору системи в задоволенні позову щодо стягнення зі споживача вартості необлікованої електричної енергії, розрахованої на підставі акта про порушення, та за умови набрання рішенням суду законної сили оператор системи скасовує відповідний акт про порушення.
За твердженнями представника позивача, під час проведення огляду за адресою: м. Житомир, вул. М. Грушевського, 16 виявлено самовільне позаоблікове підключення до електромережі, що не є власністю оператора системи розподілу з порушенням схеми обліку.
Як зазначено в пункті 8.4.2. ПРРЕЕ, визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії здійснюється оператором системи на підставі акта про порушення, складеного у порядку, визначеному цими Правилами, у разі виявлення таких порушень, зокрема, самовільного підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електромережі, що не є власністю оператора системи, з порушенням схеми обліку (підпункт 7).
Відповідно до п. 8.4.13. ПРРЕЕ, у разі виявлення у побутового споживача порушень, зазначених у підпунктах 6-8 пункту 8.4.2 цієї глави, величина розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії через проводи (кабелі), якими здійснене самовільне підключення (Wдоб.с.п., кВт·год), визначається за формулою 8 цієї глави.
При цьому час використання самовільного підключення протягом доби (t вик.с.п.) приймається рівним 8 год.
Відповідно до п. 8.4.12. ПРРЕЕ у разі виявлення у непобутового споживача порушень, зазначених у підпунктах 6-8 пункту 8.4.2 цієї глави, величина розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії через проводи (кабелі), якими здійснене самовільне підключення (Wдоб.с.п., кВт·год), розраховується за формулою
W доб.с.п. = Pс.п. х t вик.с.п.,
де: P с.п. - потужність самовільного підключення (кВт);
t вик.с.п. - час використання самовільного підключення протягом доби (приймається рівним 8 год/добу).
Водночас Pс.п. - потужність самовільного підключення (кВт), що розраховується за формулами у разі підключення до однієї фази
Р с.п. = I х U ном.фаз. х cos ф,
де: I - сила струму, що може протікати по колу самовільного підключення, визначена виходячи:
з найменшого допустимого струму, який може протікати через поперечну площу перерізу проводів (кабелів), що використані у схемі самовільного підключення до електричної мережі, згідно з главою 1.3 ПУЕ, А; відповідно до положень глави 1.3 ПУЕ: І-19А)
U ном.фаз. - номінальна фазна напруга, кВ (U ном.фаз- 0,22 кВ (220V));
cos ф - косинус кута між фазною напругою Uфаз та струмом навантаження, який протікає тією самою фазою, визначений на підставі показів відповідних засобів вимірювальної техніки, повірених у терміни, передбачені законодавством у сфері метрології. У разі відсутності у представників оператора системи відповідних засобів вимірювальної техніки cosф приймається рівним 0,9;
За розрахунком АТ "Житомиробленерго" (а.с. 8), Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ілларіонівська-16" підключене до однофазної мережі, тому потужність самовільного підключення (P с.п.) становить 3,762 кВт (19А х 0,22 кВ х 0,9), а Wдоб.с.п. - 30,096 кВт/год (3,762 кВт х 8 год/доб).
За підпунктом 2 пункту 8.4.8. ПРРЕЕ, якщо споживач здійснив самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі з порушенням схеми обліку, вчинив інші дії, що призвели до споживання необлікованої електричної енергії, виявити які представники оператора системи під час проведення контрольного огляду засобу комерційного обліку мали можливість, - з дня останнього контрольного огляду засобу комерційного обліку або технічної перевірки (якщо технічну перевірку було проведено після останнього контрольного огляду засобу комерційного обліку) до дня виявлення порушення, але не більше загальної кількості робочих днів у шести календарних місяцях, що передували дню виявлення порушення.
В матеріалах справи наявна копія відомості контрольного огляду засобів обліку ОСББ "Ілларіонівська-16" від 24.03.2020, в якій в графі за порядковим номером 4 зазначено сходи, вул. Грушевського, 16, лічильник електроенергії №1073119, покази 19851 (а.с. 12).
Відповідно до розрахунку за актом №00601-20 від 27.07.2020, споживачу здійснено розрахунок збитків з 25.03.2020 до 31.03.2020 у сумі 466,87 грн (211 кВт/год (7 днів х 30,096 кВт/год) х 2,21264 грн (тариф)), з 01.04.2020 до 30.04.2020 у сумі 2251,43 грн (903 кВт/год (30 днів х 30,096 кВт/год) х 2,49328 грн (тариф)), з 01.05.2020 до 31.05.2020 у сумі 2377,30 грн (933 кВт/год (31 день х 30,096 кВт/год) х 2,54802 (тариф), з 01.06.2020 до 30.06.2020 у сумі 2257,68 грн (903 кВт/год (30 днів х 30,096 кВт/год) х 2,50020 (тариф)), з 01.07.2020 до 26.07.2020 - 1959,01 грн (782 Вт/год (26 днів х 30,096 кВт/год х 2,50513 (тариф)). Враховуючи ПДВ (20%), загальна сума збитків становить 11174,74 грн.
Відповідач суду не надав будь-яких документів на спростування позовних вимог, зокрема, доказів скасування рішення комісії від 26.08.2020, оформленого проколом №100/08-20.
Як передбачено підпунктом 20 пункту 5.5.5. Правил роздрібного ринку електричної енергії, споживач електричної енергії зобов`язаний не допускати безоблікового користування електричною енергією від технологічних електричних мереж споживача, а також відшкодовувати збитки, завдані оператору системи та/або споживачу (основному споживачу), у разі виявлення безоблікового користування електричною енергією від технологічних електричних мереж споживача.
Відповідно до ч. 1 ст. 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
За приписами ч. 1 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджуються належними доказами, які є в матеріалах справи, та підлягають задоволенню.
Судові витрати по сплаті судового збору покладаються на Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ілларіонівська-16".
Керуючись ст. ст. 123, 129, 233, 236 - 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ілларіонівська-16" (10014, м. Житомир, вул. Михайла Грушевського, 16, ідентифікаційний код 35485792)
на користь Акціонерного товариства "Житомиробленерго" (10008, м. Житомир, вул. Пушкінська, 32/8, ідентифікаційний код 22048622):
- 11174,74 грн вартості необлікованої електричної енергії;
- 2270,00 грн судового збору.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено: 13.09.21
Суддя Давидюк В.К.
Віддрукувати:
1 - в справу;
2,3- сторонам (рек. з пов)