
Справа№409/2005/21
Пров.№3/409/473/21
П О С Т А Н О В А
10 вересня 2021 року смт Білокуракине
Суддя Білокуракинського районного суду Луганської області Максименко О.Ю. за участю прокурора Зінченка Є.Ю., розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту стратегічних розслідувань в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Олександропіль Білокуракинського району Луганської області, громадянина України, не працюючого, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Білокуракинським РВ УМВС України в Луганській області 16.09.1997 року, РНОКПП: НОМЕР_2 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
В с т а н о в и в :
ОСОБА_1 , будучи особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначеною у підпункті "б" пункту 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" (далі - Закону № 1700-VII), в порушення вимог частини 1 та абзацу 2 частини 2 статті 45 цього закону, несвоєчасно, без поважних причин подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до витягу з протоколу 1 сесії Білокуракинської районної ради Луганської області сьомого скликання від 20.11.2015, на ряду з іншими депутатами 7 скликання були визнані повноваження ОСОБА_1 як депутата вказаної ради. У відповідності до підпункту "б" пункту першого частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" депутати місцевих рад є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону. Таким чином, ОСОБА_1 відповідно до підпункту "б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону № 1700-VII. є суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону.
Згідно п.п. 1 п. 6' розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в України» (розділ V доповнено пунктом 6' згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій» № 1009-ІХ від 17.11.2020) у день набуття повноважень, зокрема, сільською радою, обраною територіальною громадою, припиняються повноваження, зокрема, сільських рад, обраних територіальними громадами, територія яких включена до території сформованої територіальної громади.
Частиною 2 статті 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачено, що повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.
Так, рішенням Сватівської районної ради Луганської області восьмого скликання від 07.12.2020 № 1/1 «Про початок повноважень депутатів Сватівської районної ради Луганської області 8 скликання» були визнані повноваження депутатів Сватівської районної ради Луганської області 8 скликання, де серед інших, відсутній ОСОБА_1 ..
Також рішенням Сватівської районної ради від 17.12.2020 № 2/6 «Про початок реорганізації, зокрема, Білокуракинської районної ради Луганської області шляхом приєднання до Сватівської районної ради Луганської області», Білокуракинська районна рада була реорганізована та увійшла до складу Сватівської районної ради.
Таким чином, із відкриттям першого пленарного засідання восьмого скликання Сватівської районної ради луганської області, яке відбулося 07 грудня 2020 року, припинилися повноваження депутатів сьомого скликання білокуракинської районної ради, зокрема ОСОБА_1 ..
Абзацом другим частини 2 статті 45 Закону № 1700-VII визначено, особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 ч. 1 ст. 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
У відповідності до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Крім того, відповідно до наказу Національного агентства від 12.12.2019 № 168/19, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2019 за № 1300/34271 «Про затвердження змін до рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року № 3», декларація після звільнення - декларація, яка подається відповідно до абзацу другого частини другої статті 45 Закону до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Таким чином, ОСОБА_1 , припинивши у 2020 році діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов`язаний був наступного року після припинення такої діяльності подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (далі - Декларацію після звільнення, за 2020 рік) до 01.04.2021.
Відповідно до відомостей, які вказані у публічній частині інформаційно- телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування». ОСОБА_1 подав Декларацію після звільнення, за 2020 рік лише 12.08.2021 о 10 годині 12 хвилин, тобто несвоєчасно.
Перевіркою сайту Акредитований цент сертифікації ключів acsk.privatbank.ua встановлено, що ОСОБА_1 отримав електронний цифровий ключ в АЦСК «ПриватБанк» в 2021 році лише 06.08.2021, а попередній ЕЦП в нього закінчився 16.03.2021.
Згідно з відомостями, які вказані в ІТС Реєстр ОСОБА_1 подав щорічні декларації за 2017, 2018 та 2019 роки, в установлений законом строк, а саме 23.03.2018, 06.03.2019 та 16.03.2020 роки, що вказує на його обізнаність з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».
Листом Національного агентства від 21.05.2021 № 71-03/35108/21 про стан функціонування інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - ІТС Реєстр) зазначено, що у зв`язку із проведенням програмно - технічного обслуговування ІТС Реєстр, доступ до нього було обмежено 15.01.2021 у період з 17:00 до 22:58, та 21.01.2021 у період з 09:00 до 12:28. Також у листі вказано, що у зв`язку з проведенням переналаштування комутаційного обладнання ІТС Реєстр, доступ до нього було обмежено 02.02.2021 у період з 13:09 до 14:19. Через помилки у роботі програмного забезпечення ІТС Реєстр, 25.03.2021 у період з 15:43 по 22:02 доступ до його публічної частини (https://public.nazk.gov.ua) та частини для доступу до персонального електронного кабінету суб`єкта декларування (https://portal.nazk.gov.ua) було частково обмежено. Також, у розділі 11, поданих суб`єктами декларування в цей проміжок часу до ІТС Реєстр декларацій, відбулось некоректне відображення інформації у його публічній частині та персональному електронному кабінеті суб`єкта декларування. Помилку із некоректним відображенням розділу 11 декларацій у публічній частині ІТС Реєстр було усунуто 26.03.2021 о 15:00. Помилку із некоректним відображенням розділу 11 декларацій у персональному електронному кабінеті суб`єкта декларування в ІТС Реєстр було усунуто 30.03.2021 о 14:54. Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі ІТС Реєстр, які б завадили поданню документів до ІТС Реєстр у період з 01.01.2021 по 01.04.2021, не зафіксовано.
Також з листа ВССУ від 22.05.2017 № 223-943/0/4-17, адресованого головам апеляційних судів України, щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов`язані з корупцією вбачається, що під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.
Таким чином об`єктивних причин, які б унеможливлювали виконання вимог ч. 1, абз. 2 ч. 2 ст. 45 розділу VII «Фінансовий контроль» Закону № 1700- VII у ОСОБА_1 не встановлено.
Згідно з ч. 1ст. 172-6 КУпАП відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно- правову відповідальність.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначену у підпункті «б» пункту 1 частини першої статті З Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 1, абзацу 2 частини 2 статті 45 розділу VII «Фінансовий контроль» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 12.08.2021 о 10 годині 12 хвилині, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік (після звільнення), за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Місцем вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією є смт Білокуракине Білокуракинського району Луганської області, так як обов`язок подання декларації після звільнення у ОСОБА_1 виник у зв`язку з припиненням повноважень депутата Білокуракинської районної ради Луганської області, що знаходиться за адресою: Луганська область смт Білокуракине пл. Шевченка буд. 6.
Датою вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією є день несвоєчасного подання ОСОБА_1 до офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік (після звільнення), тобто 12.08.2021.
Також, у відповідності до абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов`язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями протягом 20 робочих днів починаючи з терміну, який визначається подією "припинення діяльності", а саме: з 07.12.2020 до 00:00 год. 06.01.2021.
Відповідно до відомостей, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", ОСОБА_1 подав Декларацію перед звільненням лише 06.08.2021 о 09 годині 17 хвилин, тобто несвоєчасно.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою визнав частково, зазначивши, що своєчасно не подав декларації у зв`язку з обставинами, які не залежали від нього, а саме: не було чітко роз`яснено щодо подання декларації, їм було сказано, що повноваження припиняються з моменту проведення 1-ї сесії Сватівської районної ради, проте, їм не повідомляли коли це буде та коли пройшла ця сесія також не повідомили. Умислу у нього ніякого не було, ніякої матеріальної вигоди з цього не мав.
Прокурор в судовому засіданні вважав, що вина ОСОБА_1 доведена матеріалами справи, а тому просить його притягнути до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172- 6 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172- 6 КУпАП, підтверджується зібраними доказами, а саме:
- поясненням ОСОБА_1 (а.с.11-12);
- витягом з Єдиного державного реєстру декларацій (а.с.16-20);
- копією довідки про надання послуг КЕП (а.с.22);
- запитом з Департаменту стратегічних розслідувань в Луганській області від 13.08.2021 року № 2958/55/111/02-2021 (а.с.23-24);
- копією інформаційного листа Сватівської районної ради Луганської області від 16.08.2021 № 02-01.20/2-123 (а.с.25);
- копією інформаційного листа Сватівської районної ради Луганської області від 17.08.2021 № 02-01.20/2-124 (а.с.26);
- витягом з протоколу 1 сесії 7 скликання від 20.11.2015 (а.с.27-28);
- витягом з протоколу п`ятдесят шостої сесії районної ради сьомого скликання від 21.10.2020 (а.с.29);
- витягом з протоколу п`ятдесят шостої сесії районної ради сьомого скликання від 27.11.2020 (а.с.30);
- копією відомості про перебування депутатів на сесіях Білокуракинської районної ради за 2020 (а.с.31);
- рапортом оперуповноваженого 1-го сектору (протидії корупції) УСР в Луганській області ДСР НП України (а.с.32);
- копією рішення Сватівської районної ради Луганської області восьмого скликання перша сесія від 07.12.2020 № 1/1 (а.с.33);
- копією рішення Сватівської районної ради Луганської області восьмого скликання друга сесія від 17.12.2020 № 2/6 (а.с.35-37);
- копією результатів поіменного голосування від 07.12.2020 Сватівської районної ради Луганської області восьмого скликання перша сесія (а.с.31);
- листом з Національної поліції України Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Луганській області від 12.08.2021 року № 2941/55/111/02-2021 щодо надання інформації (а.с.38-39);
- листом з Національного агентства з питань запобігання корупції Управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя (а.с.42-44);
- листом з Національного агентства з питань запобігання корупції Управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації (а.с.45-46);
- положенням про Управління стратегічних розслідувань в Луганській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України (Витяг) (а.с.47-49).
- рапортом оперуповноваженого 1-го сектору (протидії корупції) УСР в Луганській області ДСР НП України (а.с.50).
Дослідивши матеріали справи, заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, який вину визнав частково, вислухавши думку прокурора, який вважає, що вина ОСОБА_1 доведена повністю, суд приходить до висновку, що у діях ОСОБА_1 вбачається склад адмінправопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією.
Доводи, викладені ОСОБА_1 як на підстави, що унеможливлювали вчасне подання декларації, суд до уваги не приймає, оскільки вони частково спростовуються матеріалами справи, а частина їх не є такими, що перешкоджали вчасно подати декларацію: суд не приймає до уваги посилання ОСОБА_1 на той факт, що йому не повідомили про необхідність подання декларації після звільнення, оскільки знання вимог Закону "Про запобігання корупції" щодо обов`язку подачі декларації передумовлює собою сам статус депутата.
Суд, враховуючи, що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, вважає за необхідне призначити йому адміністративне стягнення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у вигляді штрафу.
На підставі ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 454 гривні 00 коп. на користь держави.
На підставі викладеного та керуючись Законом України "Про запобігання корупції", ст.ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, 268, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.172-6 КУпАП, призначити йому стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок, де отримувач: ГУК у Луг.обл./СТГсмт Білокур/21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ) - 37991110, Банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.), Номер рахунку (IBAN) - UA988999980313020106000012421, Код класифікації доходів бюджету - 21081100 Найменування коду класифікації доходів бюджету – Адміністративні штрафи та інші санкції.
Строк пред`явлення постанови до виконання - три місяці.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у сумі 454 гривні 00 копійок, де стягувач: Державна судова адміністрація України, 01601, м.Київ, вул.Липська, 18/5, код ЄДРПОУ 26255795, реквізити для зарахування до державного бюджету: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030101, код отримувача за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 «Судовий збір».
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду протягом десяти днів з моменту її проголошення.
Суддя Білокуракинського
районного суду Луганської області О. Ю. Максименко