
Дата документу 10.09.2021
ЄУН 937/6762/21
3/937/2369/21
937/6763/21
3/937/2370/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 вересня 2021 року м. Мелітополь
Суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Честнєйша Ю.О., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП – НОМЕР_1 , місце роботи – Військова частина А2558ЗСУ, посада – начальник речової служби тилу, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , ,
за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Начальник речової служби тилу військової частини А2558 Прокопенко М.П., будучи згідно з п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у порушення вимог п. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3 (нової редакції від 12.12.2019 року) подав щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік несвоєчасно, лише 01.06.2021.
Крім того, начальник речової служби тилу військової частини А2558 ОСОБА_1 , будучи згідно з п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у порушення вимог п. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3 (нової редакції від 12.12.2019 року) подав щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік несвоєчасно, лише 31.05.2021.
Згідно зі ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила декілька адміністративних правопорушень, справи за якими одночасно розглядаються одним й тим самим органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції статті, встановленої за більш суворе порушення з числа скоєних. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Таким чином, суд доходить висновку про необхідність об`єднання в одне провадження адміністративних матеріалів ЄУН 937/6762/21 (3/937/2369/21), 937/6763/21 (3/937/2370/21) з присвоєнням єдиного номеру 937/6762/21 та розгляду вказаних справ одночасно.
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що йому було відомо про необхідність подання певними особами декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в строк, передбачений діючим законодавством, але вважав, що він, як начальник речової служби тилу військової частини А2558 не є матеріально відповідальною особою і у його підпорядкуванні відсутні особи, а тому він не зобов`язаний заповнювати відповідну декларацію.
Прокурор Орешко С.І. обставини, викладені у протоколах про вчинення адміністративних правопорушень, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, просив призначити стягнення у вигляді штрафу.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , прокурора та дослідивши матеріали справи, суд доходить наступного висновку.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд повинен належним чином з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Здійснення ОСОБА_1 вказаних адміністративних правопорушень підтверджується зібраними у справі доказами: даними протоколів про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 371 та №372 від 13.07.2021; письмовими поясненнями ОСОБА_1 ; листом прокурора Запорізької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Григор`єва Д. адресованого начальнику Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань НПУ Хименку О.; копією витягу з наказу ВЧ А2558 (по строковій частині) №266 від 03.12.2019; копією витягу з наказу командувача військ оперативного командування «Південь» №318 від 08.11.2019; копією контракту про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України на посадах осіб офіцерського складу; листом в.о.керівника Управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя ОСОБА_2 , адресованого Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Національної поліції України; витягом про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 , дата реєстрації:28.02.2020 09:18, податковий номер: 2527507593, період: 01.01.2020-01.06.2020; логами дій суб`єкта декларування; щорічною декларацією, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 та 2020р.р. ОСОБА_1 ; листом тимчасово в.о. командира ВЧ А2558 Гнезділова Ю. №1398 від 18.06.2021; копією посвідчення офіцера ОСОБА_1 серія НОМЕР_2 ; копією посвідчення ОСОБА_1 серія НОМЕР_3 ; копією пенсійного посвідчення ОСОБА_1 № НОМЕР_1 ; копією листа прокурора Запорізької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері №5-4/324 вих.21 від 09.07.2021; листом т.в.о. заступника начальника підполковника поліції Тимошенка В. №3173ак/55/107/03-2021 від 13.07.2021.
Згідно з ч.1 ст.172-6 КУпАП відповідальність настає у разі несвоєчасного подання декларації.
Суб`єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, характеризується наявністю вини у формі прямого чи не прямого умислу, вчинення діяння через необережність виключає притягнення особи до адміністративної відповідальності.
При цьому склад адміністративних правопорушень, передбачених ст.172-6 КУпАП, є формальним, характеризується недодержанням різноманітних правил, коли діяння становить склад проступку незалежно від настання шкідливих наслідків.
Вирішуючи питання про наявність в діях конкретної особи складу адміністративного правопорушення, крім іншого, необхідно враховувати наявність суб`єктивної сторони даного правопорушення.
Об`єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, виражається у бездіяльності суб`єктів декларування, а саме несвоєчасне подання відповідної декларації.
Майор ОСОБА_1 , займаючи посаду начальника речової служби тилу військової частини А2558 ЗСУ, відповідно до ч. 1 примітки до ст. 172-6 КУпАП, п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 , займаючи посаду начальника речової служби тилу військової частини А2558 ЗСУ, відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язаний був до 01 квітня 2021 року подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік та до 01 червня 2020 року подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік.
Згідно публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (гіперпосилання на Реєстр – https://public.nazk.gov.ua) ОСОБА_1 , як суб`єкт декларування, несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, (гіперпосилання на декларацію в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування шляхом заповнення відповідних форм на веб-ресурсі https://nazk.gov.ua, а саме 31.05.2021, що є порушенням вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (гіперпосилання на Реєстр – https://public.nazk.gov.ua) ОСОБА_1 , як суб`єкт декларування, несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, (гіперпосилання на декларацію в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування шляхом заповнення відповідних форм на веб-ресурсі https://nazk.gov.ua, а саме 01.06.2021, що є порушенням вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, суд дійшов висновку про те, що у своїй сукупності надані докази підтверджують факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладанні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, які пом`якшують та обтяжують відповідальність.
Враховуючи ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, особу порушника, обставини вчинення ним правопорушення, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також інші обставини у справі, зокрема той факт, що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, суд вважає необхідним піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу, передбаченого санкцією статті.
Відповідно до положень ст. 40-1 КУпАП з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, також підлягає стягненню судовий збір.
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284, 294 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Об`єднати адміністративні матеріали ЄУН 937/6762/21 (3/937/2369/21), 937/6763/21 (3/937/2370/21) відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП в одне провадження з присвоєнням єдиного унікального номеру 937/6762/21 (3/937/2369/21).
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок. (Отримувач: ГУК у Зап.обл/ТГ м.Мелітополь/21081100, код ЄДРПОУ: 37941997, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок: UA858999980313080106000008491).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 коп. (р/р UA908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м. Києва /м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету - 22030106, призначення платежу «Судовий збір»).
У відповідності до вимог ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у 15-денний строк з дня повідомлення про винесення зазначеної постанови, в порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред`явлення постанови до виконання протягом трьох місяців.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Мелітопольський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: Ю.О. Честнєйша