
Справа № 310/4513/21
2/310/1921/21
РІШЕННЯ
Іменем України
10 вересня 2021 року м.Бердянськ
Бердянський міськрайонний суд Запорізької області
у складі головуючого судді Богомолової Л.В.
при секретарі Рибалка Н.М.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в приміщенні Бердянського міськрайонного суду цивільну справу в порядку загального позовного провадження за позовом ОСОБА_1 , в особі представника ОСОБА_2 до комунального некомерційного підприємства «Андріївська центральна районна лікарня Андріївської селищної ради» про визнання дій неправомірними, зобов`язання вчинити дії , суд
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до КУ «Андріївська ЦРЛ Бердянської міської ради» про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачка працює у відповідача з 1996 року, а з 07.04.1997 року працює зав.терапевтичним відділенням цієж лікарні. З 16.01.2001 року позивачка заступник головного лікаря з лікувальної роботи, з 01.10.2003 року заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Бердянського району, з 01.09.2013 року заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Бердянського району та тимчасової непрацездатності КУ «БЦР ПМСД» БРР.
Наказом № 127-кп.1 від 02 липня 2014 року ОСОБА_1 було зараховано по переводу на посаду завідувача кабінетом «Довіра», лікарем-інфекціоністом, де вона працює по теперішній час з окладом з урахуванням останнього підвищення заробітної плати на 01 травня 2017 року 3 392 грн. Відповідно до Типового положення про кабінет «Довіра», затвердженого наказом МОЗ України від 25 лютого 2008 року № 12 кабінет «Довіра» є спеціалізованим структурним підрозділом центру з профілактики та боротьби зі СНІДом та/або закладу охорони здоров`я вторинного рівня надання спеціалізованої медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ, і проведення тестування з метою виявлення ВІЛ-інфекції. Оплата праці працівників «Довіра» проводиться відповідно до наказу МОЗ від 05 жовтня 2005 року № 308/519. Згідно наказу головного лікаря Андріївської ЦРЛ від 30 червня 2014 року «Про організаційні заходи щодо усунення недоліків в роботі кабінету «Довіра» КУ «АЦРЛ БРР», кабінет «Довіра» був включений до структури АЦРЛ та укомплектований фахівцями згідно державних нормативних документів у складі завідувача кабінету, лікаря-інфекціоніста на ставку, медичної сестри на ставку, молодшої медичної сестри на 0,5 ставки та психолога з фаху медичної психології на 0,5 ставки. Вказаний наказ передбачає проведення тарифікації згідно наказу МОЗ № 308/519 і призначення працівникам кабінету заробітної плати відповідно до чинного законодавства, чого не проведено до теперішнього часу. Згідно з п.п. 1, 2 додатку № 4 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров`я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом МОЗ № 308/59, посадовий оклад позивачки повинен підвищуватися на 60 відсотків. Незважаючи на це, працівники кабінету «Довіра» отримують надбавку в розмірі 15 відсотків посадового окладу. Просила визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не нарахування та не підвищення їй посадового окладу на 45 відсотків в зв`язку з обійманням посади лікаря-інфекціоніста та завідувача кабінету «Довіра» з липня 2017 року по травень 2021 року (включно) та зобов`язати відповідача нарахувати і виплатити позивачці 45 відсотків посадового окладу в зв`язку з обійманням посади лікаря-інфекционіста та завідувача кабінету «довіра» за період з липня 2017 року по травень 2021 року (включно) з утриманням податків та зборів.
Позивачка у підготовче в судове засідання не зявилася, надала суду письмову заяву про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримала, просить суд їх задовольнити.
Представник відповідача Паско Л.І. подала суду письмову заяву про розгляд справи за її відсутністю, в які позовні вимоги позивачки визнала повністю.
Судом в межах заявлених позовних вимог і на підставі наданих сторонами доказів встановлено наступні обставини та визначені відповідно до них правовідносини.
Згідно ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства
Положеннями ст. 16 ЦК України передбачено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, а способами захисту цивільних прав та інтересів може бути, в тому числі, і примусове виконання обов`язку в натурі, відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди, відшкодування моральної (немайнової) шкоди.
Приписами ст. 233 КЗпП України передбачено, що працівник може звернутися із заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у справах про звільнення - в місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.
У разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.
Судом встановлено, що наказом Андріївської центральної районної лікарні від 30 червня 2014 року № 137б "Про організацію заходів щодо усунення недоліків в роботі кабінету "Довіра" КУ "АЦРЛ БРР" на виконання статті 5 Указу Президента України від 30 листопада 2005 року № 1674 "Про вдосконалення державного управління у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу в Україні", наказу МОЗ України "Про функціонування кабінетів "Довіра" від 25 лютого 2008 року № 102, рішення сесії Бердянської районної ради від 27 червня 2014 року "Про внесення змін до рішення БРР від 21 березня 2014 року № 24 "Про затвердження Структури та Штату КУ "АЦРЛ БРР" та з метою усунення недоліків в роботі згідно акту перевірки комісії КУ "Центр СНІД" ЗОР від 22 жовтня 2013 року до структури АЦРЛ було включено кабінет "Довіра".( а.с. 16).
Відповідно до трудової книжки серії НОМЕР_1 наказом КУ "АЦРЛ БРР" від 02 липня 2014 року № 127-к ОСОБА_1 зараховано по переводу на посаду завідувача кабінетом "Довіра", лікарем-інфекціоністом. ( а.с. 6).
Наказом Міністерства охорони здоров`я України від 25 лютого 2008 року "Про функціонування кабінетів "Довіра" № 102 (в редакції, чинній на день виникнення спірних правовідносин) на виконання пункту 5 Указу Президента України від 30 листопада 2005 року № 1674 "Про вдосконалення державного управління у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу в Україні" затверджено Типове положення про кабінет "Довіра".
Наказом КУ "АЦРЛ БРР" від 05 грудня 2014 року № 216 "Про впровадження Типового положення про кабінет "Довіра" впроваджено Типове положення "Про кабінет "Довіра", затверджене наказом МОЗ України від 25 лютого 2008 року № 102, у редакції наказу Міністерства охорони здоров`я від 21 липня 2014 року № 509 "Про затвердження змін до типового положення про кабінет "Довіра", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 серпня 2014 року №920/25697. ( а.с. 17-18).
Відповідно до пункту 5 глави 1 Типового положення про кабінет "Довіра" кабінет "Довіра" є спеціалізованим структурним підрозділом центрів з профілактики та боротьби зі СНІДом та/ або ЗОЗ вторинного рівня надання медичної допомоги, які створюються Міністерством охорони здоров`я Автономної Республіки Крим, структурними підрозділами з питань охорони здоров`я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій у складі підпорядкованих їм закладів охорони здоров`я.
Відповідно до пункту 8 глави 1 Типового положення про кабінет "Довіра" оплата праці працівників кабінету "Довіра" здійснюється відповідно до наказу Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров`я України від 05 жовтня 2005 року №308/519 "Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров`я та установ соціального захисту населення", зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 17 жовтня 2005 року за № 1209/11489.
У відповідності з наказом КУ «АЦРЛ БРР» від 29 березня 2016 року № 70 «Про відкриття сайту антиретровірусної терапії в КУ «АЦРЛ БРР» на базі КУ «Андріївська центральна районна лікарня БРР» було відкрито сайт антиретровірусної терапії. (а.с.14)
Листами Міністерства охорони здоров`я України від 23 березня 2015 року №10.03.68/8715 та Міністерства соціальної політики від 24 лютого 2017 року № 264/0/102-17/281 ОСОБА_1 роз`яснено, що згідно з пунктами 1, 2 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров`я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров`я України від 05 жовтня 2005 року № 308/519, медичному персоналу, керівникам, професіоналам, фахівцям, технічним службовцям та робітникам центрів з профілактики та боротьби зі СНІДом та закладів і спеціалізованих відділень (кабінетів, палат) закладів охорони здоров`я, що призначені для лікування хворих на СНІД та ВІЛ-інфікованих, які виконують роботу з діагностики, лікування і безпосереднє обслуговування хворих на СНІД і ВІЛ-інфікованих, посадові оклади підвищуються на 60 відсотків. Зазначене підвищення здійснюється із посадового окладу (тарифної ставки) з урахуванням кваліфікаційної категорії, завідування, старшинства без урахування інших підвищень, доплат та надбавок.
У кожному закладі на підставі цього додатка керівником за погодженням з профспілковим комітетом затверджується Перелік посад працівників, яким з урахуванням конкретних умов праці в цьому закладі, структурному підрозділі, на даній посаді посадовий оклад (тарифна ставка) підвищується на 60 відсотків. ( а.с. 37-38).
Наказом головного лікаря КУ "АЦРЛ БРР" від 30 червня 2014 року № 137-б затверджено Положення про кабінет "Довіра" КУ "АЦРЛ БРР". ( а.с. 16).
Пунктом 1.1 даного Положення передбачено, що кабінет "Довіра" є спеціалізованим структурним підрозділом АЦРЛ з профілактики та боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом, а згідно розділу ІІ визначено його функції. В тому числі до функцій кабінету відноситься проведення роботи щодо профілактики поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу на адміністративній території; проведення консультування на ВІЛ-інфекцію; забір крові для дослідження на ВІЛ-інфекцію; проведення після тестового консультування; ознайомлення з положеннями законодавства щодо прав і обов`язків ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД, медичних працівників та інших працівників охорони здоров`я; направлення пацієнтів у разі потреби до відповідних лікувально-профілактичних закладів. У разі потреби розширення функцій на Кабінет додатково покладаються обов`язки проведення організаційно-методичної роботи, клініко-епідеміологічного обстеження зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції, надання консультативної, лікувально-діагностичної та поза лікарняної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД.
Згідно зі статтею 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.
Статтею 94 КЗпП України визначено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Статтею 98 КЗпП України передбачено, що оплата праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, здійснюється на підставі законів та інших нормативно-правових актів України, генеральної, галузевих, регіональних угод, колективних договорів, у межах бюджетних асигнувань та позабюджетних доходів.
З метою упорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров`я і установ соціального захисту населення та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року № 1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" спільним наказом Міністерства охорони здоров`я України та Міністерства праці і соціальної політики України від 05 жовтня 2005 року № 308/519 затверджено Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров`я та установ соціального захисту населення на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери (далі - Умови).
Відповідно до пункту 1.4 Умов розміри посадових окладів (тарифних ставок) визначаються за тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки, які встановлюються професіоналам, фахівцям залежно від наявної кваліфікаційної категорії, робітникам - кваліфікаційного розряду у межах діапазону, визначеного для цих посад (професій) Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників і відображаються у тарифікаційному списку (додаток 1). Оплата праці працівників здійснюється за фактично відпрацьований час, виходячи з посадового окладу (тарифної ставки), або в залежності від виконання норм виробітку і відрядних розцінок з урахуванням підвищень, доплат та надбавок, передбачених діючим законодавством. Заробітна плата працівника граничними розмірами не обмежується.
Згідно з пунктом 1.6 Умов конкретні розміри доплат, надбавок та інших виплат визначаються керівником закладу, установи за рахунок і в межах фонду заробітної плати та відображаються в розрахункових відомостях на виплату заробітної плати.
Підпунктом 2 пункту 2.4.5 Умов передбачено, що посадові оклади (тарифні ставки) працівників закладів охорони здоров`я (структурних підрозділів), які працюють з ВІЛ, підвищуються на 60 відсотків (додаток 4).
Водночас додатком 4 до Наказу № 308/519 затверджено Перелік закладів та їх підрозділів, а також посад, робота в яких дає право на підвищення посадових окладів на 60 відсотків.
Так, доплата праці здійснюється: 1) у розмірі 60 відсотків посадового окладу посад медичного персоналу, керівників, професіоналів, фахівців, технічних службовців та робітників центрів з профілактики та боротьби зі СНІДом, які займаються діагностикою, лікуванням і безпосереднім обслуговуванням хворих на СНІД та ВІЛ-інфікованих; 2) у розмірі 60 відсотків посадового окладу посад медичного персоналу, керівників, професіоналів, фахівців, технічних службовців та робітників закладів та спеціалізованих відділень (кабінетів, палат) закладів охорони здоров`я, що призначені для лікування хворих на СНІД та ВІЛ-інфікованих, які займаються лікуванням і безпосереднім обслуговуванням хворих на СНІД та ВІЛ-інфікованих; 3) 60 відсотків погодинної ставки (окладу) посад медичного персоналу, керівників, професіоналів, фахівців, технічних службовців та робітників закладів охорони здоров`я та їх структурних підрозділів, за винятком тих, що перелічені в пунктах 1, 2, за кожну годину роботи безпосереднього контакту з хворими на СНІД та ВІЛ-інфікованими при проведені консультацій, оглядів, наданні медичної допомоги, судово-медичної експертизи та проведення іншої роботи; 4) 60 відсотків погодинної ставки (окладу) посад медичного персоналу, керівників, професіоналів, фахівців, технічних службовців та робітників лабораторій та груп закладів охорони здоров`я, на які покладено органами охорони здоров`я обстеження населення на ВІЛ-інфекцію та дослідження крові, біологічних рідин, отриманих від хворих на СНІД та ВІЛ-інфікованих за кожну годину роботи безпосереднього контакту з хворими на СНІД та ВІЛ-інфікованими при проведені консультацій, оглядів наданні медичної допомоги, судово-медичної експертизи та проведення іншої роботи.
Згідно до пункту 1 примітки до додатку № 4 зазначено, що працівникам, які передбачені в даному Переліку, підвищення здійснюється із посадового окладу (тарифної ставки) з урахуванням кваліфікаційної категорії, завідування, старшинства без урахування інших підвищень, доплат та надбавок. Крім того, пунктом 2 вказаної примітки встановлено, що у кожному закладі на підставі цього додатка керівником за погодженням з профспілковим комітетом затверджується Перелік посад працівників, яким з урахуванням конкретних умов праці в цьому закладі, структурному підрозділі, на даній посаді посадовий оклад (тарифна ставка) підвищується на 60 відсотків. Посадові оклади працівників, зазначених у пунктах 3 та 4, підвищуються пропорційно безпосередньо відпрацьованому з хворими на СНІД та ВІЛ-інфікованими часу. Фактичні години цієї роботи реєструються у журналі за підписом керівника структурного підрозділу.
Отже, чинним законодавством не передбачено визначення поняття "безпосереднє обслуговування хворих на СНІД та ВІЛ-інфікованих" в розумінні положень додатку 4 до Наказу № 308/519, тому для з`ясування питання про те, чи охоплюється цим поняттям робота того чи іншого працівника необхідно надати оцінку завданням та обов`язкам відповідного працівника, а також його функціям за посадою і умовам виконуваної праці.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 29 січня 2019 року у справі №428/7956/18 (провадження №61-5987св19).
Посадовою інструкцією завідувача лікаря-інфекціоніста кабінету "Довіра" КУ "АЦРЛ БРР", затвердженою головним лікарем 24 грудня 2014 року, передбачено, що основними завданнями лікаря-інфекціоніста є, зокрема, встановлення діагнозу ВІЛ-інфекції; проведення антиретровірусної терапії; ведення обліку людей, які живуть з ВІЛ, та здійснення медичного нагляду за ними відповідно до Порядку встановлення діагнозу ВІЛ-інфекції; здійснення медичного нагляду за ВІЛ-інфікованими вагітними жінками; призначення та проведення супроводу медикаментозної профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини із застосуванням антиретровірусних препаратів; організація надання комплексної медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ із залученням інших фахівців, лікарів інших спеціальностей; забезпечення вторинної профілактики у ВІЛ-інфікованих осіб тощо. (а.с.9-10)
Позивачка ОСОБА_1 є лікарем інфекціоністом, котра безпосередньо займається обслуговуванням хворих на СНІД та здійснює їх лікування, повний перелік дій також зазначено у її посадовій інструкції, а тому суд першої інстанції прийшов до помилкового висновку, що ОСОБА_1 не обслуговує хворих на СНІД і до неї не можливо застосувати п. 2 Умов.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про колективні договори і угоди" колективний договір, угода укладаються на основі чинного законодавства, прийнятих сторонами зобов`язань з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів працівників та роботодавців.
Згідно зі статтею 5 Закону України "Про колективні договори і угоди" умови колективних договорів і угод, укладених відповідно до чинного законодавства, є обов`язковими для підприємств, на які вони поширюються, та сторін, які їх уклали. Умови колективних договорів або угод, що погіршують порівняно з чинним законодавством становище працівників, є недійсними, і забороняється включати їх до договорів і угод.
Положеннями статті 7 вказаного Закону передбачено, що у колективному договорі встановлюються взаємні зобов`язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин, зокрема: нормування і оплати праці, встановлення форми, системи, розмірів заробітної плати та інших видів трудових виплат (доплат, надбавок, премій та ін.).
Статтею 18 КЗпП України передбачено, що положення колективного договору поширюються на всіх працівників підприємства, установи, організації незалежно від того, чи є вони членами професійної спілки, і є обов`язковими як для власника або уповноваженого ним органу, так і для працівників підприємства, установи, організації.
Згідно до пункту 2 примітки до додатку № 4 до Наказу № 308/519 зазначено, що у кожному закладі на підставі цього додатка керівником за погодженням з профспілковим комітетом затверджується Перелік посад працівників, яким з урахуванням конкретних умов праці в цьому закладі, структурному підрозділі, на даній посаді посадовий оклад (тарифна ставка) підвищується на 60 відсотків.
Колективним договором КУ "АЦРЛ БРР" затверджено перелік підрозділів, а також посад, робота на яких дає право на підвищення схемних посадових окладів на 60 відсотків (Додаток № 10). Згідно із вказаним переліком медичний персонал, керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці та робітники, які виконують проведення усіх видів лабораторних досліджень крові населення та матеріалів, які надходять від хворих на СНІД та ВІЛ-інфікованих мають право на підвищення посадових окладів на 60 відсотків погодинної ставки (окладу) за кожну годину роботи (проведення дослідження); медичний персонал, керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці та робітники, які безпосередньо контактують з хворими на СНІД та ВІЛ-інфікованими при проведенні консультацій, оглядів, наданні медичної допомоги та проведенні іншої роботи, мають право на підвищення посадових окладів на 60 відсотків погодинної ставки (окладу) за кожну годину роботи, безпосередньо відпрацьовану з хворими на СНІД та ВІЛ-інфікованими. (т. 1 а.с. 227-251).
Як зазначено вище та підтверджено відповідними доказами, що ОСОБА_1 очолює кабінет « Довіра» та безпосередньо здійснює огляд та лікування хворих, а повний перелік дій зазначено у посадовій інструкції позивачки.
Згідно зі статтею 5 Закону України "Про колективні договори і угоди" умови колективних договорів або угод, що погіршують порівняно з чинним законодавством становище працівників, є недійсними, і забороняється включати їх до договорів і угод.
Про підвищення посадових окладів на 60 відсотків зазначається і в листі Державної служби України з питань протидії Від - інфекції СНІД та інших соціально небезпечних захворювань від 04 червня 2014 року «№22.2/1/1708\Єн.
У цьому ж листі стверджується, що умови колективних договорів або угод, що погіршують порівняно з чинним законодавством становище працівників, є недійсними і забороняється включати їх до договорів і угод.
Отже, зниження надбавки з 60% до 15%, яку наразі отримує позивачка є недійсним, та таким, що погіршує становище ОСОБА_1 .
Таким чином, з матеріалів справи вбачається, що посада, яку займає ОСОБА_1 , з урахуванням характеру виконуваних нею робіт, належить до посад, робота на яких дає право на підвищення посадових окладів на 60 відсотків, таким чином бездіяльність відповідача щодо не нарахування та не підвищення їй посадового окладу на 45 відсотків в зв`язку з обійманням посади лікаря-інфекціоніста та завідувача кабінету «Довіра» з липня 2017 року по травень 2021 року (включно), є протиправною.
Порядок розподілу та відшкодування судових витрат регламентується статтею 141 ЦПК України.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 141 ЦПК України судові витрати, пов`язані з роглядом справи, покладаються у разі задоволення позову - на відповідача. Якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а інша частина компенсується за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» (що діяв на час виникнення спірних правовідносин) за подання до суду фізичною особою позову майнового характеру, до сплати підлягає судовий збір у розмірі 1% ціни позову, але не менше 0, 4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. (не менше 908,00 грн).
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України « Про судовий збір» позивачка звільняється від сплати судового збору за позовом про стягнення заробітної плати .
Оскільки ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом щодо не нарахування та не підвищення їй посадового окладу щодо зобов`язання відповідача нарахувати і виплати їй заборгованість по заробітній платі, тому вона звільняється від сплати судовго збору відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України « Про судовий збір», отже з відповідача на користь держави підлягають стягненню судові витрати у вигляді судового збору у розмірі 908.00 грн.
Керуючись ст.ст. 4, 13, 18, 259, 263-265, 352, 354 ЦПК України, суд
вирішив:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Комунальної установи «Андріївська центральна районна лікарня Бердянської районної ради» Міністерства охорони здоров`я про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити дії - задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Комунальної установи «Андріївська центральна районна лікарня Бердянської районної ради» Міністерства охорони здоров`я щодо не нарахування та не підвищення ОСОБА_1 посадового окладу на 45 відсотків в зв`язку з обійманням посади лікаря-інфекціоніста та завідувача кабінету «Довіра» з 01 липня 2017 року по травень 2021 року (включно) та зобов`язати Комунальну установу «Андріївська центральна районна лікарня Бердянської районної ради» Міністерства охорони здоров`я нарахувати і виплатити ОСОБА_1 заборгованість за період з 01 липня 2017 року по травень 2021 року включно у розмірі 45 відсотків посадового окладу з утриманням податків та зборів.
Стягнути з Комунальної установи «Андріївська центральна районна лікарня Бердянської районної ради» Міністерства охорони здоров`я на користь держави судовий збір у розмірі 908 (дев`ятсот вісім) гривень.
Рішення може бути оскаржене до Запорізького апеляційного суду через Бердянський міськрайонний суд Запорізької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складений 10 вересня 2021 року.
Суддя Бердянського міськрайонного суду
Запорізької області Л. В. Богомолова