
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
10 вересня 2021 року № 520/12215/21
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бадюкова Ю.В., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області (просп. Науки, буд. 40, 6 поверх, м. Харків, 61166, код ЄДРПОУ 40324829) до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) про зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області (далі по тексту – позивач, ГУ Держпродспоживслужби, владний суб`єкт) звернулось до Харківського окружного адміністративного суду із позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі по тексту – відповідач. ФОП ОСОБА_1 , підприємець), в якому просить суд тимчасово припинити виробництво та обіг харчових продуктів на потужності ФОП ОСОБА_1 (адреса здійснення діяльності АДРЕСА_2 ) до усунення виявлених порушень.
Підстава звернення до суду - виявлення порушень законодавства у сфері безпечності та якості харчових продуктів під час перевірки за результатами якої складено акт № 1495 від 18.06.2021.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 16.07.2021 року відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.
Копію ухвали суду від 05.02.2021 судом направлено за реєстрованим місцем знаходження відповідача, яка останній отримав 28.07.2021 р., що підтверджується зазначенням останнім власноручно дати та підпису на зворотній стороні повідомлення про вручення поштового відправлення.
Однак, до суду відзив не надходив.
Відповідно до ч.5 ст.262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Розгляд справи було призначено в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Згідно з п.10 ч.1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
Частиною 4 статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Відповідно до ч.1 ст.258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Згідно з ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Листом Головного лікаря Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №31» Харківської міської ради від 17.06.2021 №534/0/695-21 (№Вх-057/01-05/12299-21 від 17.06.2021) на адресу Головного управління надійшло письмове повідомлення згідно постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 №818 «Про затвердження Порядку надання інформації про події та ситуації, що становлять загрозу життю і здоров`ю, санітарному та епідемічному благополучну населення», що було госпіталізовано 23 особи з діагнозом: гострий гастроентероколіт.
Відповідно до наказу позивача від 17.06.2021 № 1315, направлення на проведення інспектування 17.06.2021 № 1495 у період з 17.06.2021 - 18.06.2021 проведено позаплановий захід державного нагляду (контролю) Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 та складено Акт № 1495 щодо додержання відповідачем вимог законодавства про харчові продукти та корми, здоров`я та благополуччя тварин, яким встановлені порушення:
1. Потужність не має державної реєстрації.
2. Систему простежуваності не забезпечено (відсутні ТТН та/і будь-які супровідні документи на сировину та харчові продукти).
3.Оператор ринку здійснює обіг харчових продуктів, отриманих з потужностей, що не пройшли державну реєстрацію або не отримали експлуатаційний дозвіл, та/або використовує такі харчові продукти у виробництві інших харчових продуктів.
4. Потужність не підтримується в чистому стані.
5. Стіни приміщень кухні мають сколи не використовуються непроникаючі, непоглинаючі, нетоксичні та придатні до миття матеріали або інші матеріали, які забезпечують можливість дотримання належного рівня гігієнічних вимог до харчових продуктів, включаючи захист від забруднення, під час операцій із харчовими продуктами та між такими операціями.
6. Стеля (або, якщо її немає, внутрішня поверхня даху) та верхні кріплення побудовано так. що не запобігає накопиченню бруду (в приміщенні приготування їжі (піци) над інгредієнтами для харчових продуктів звисають електродроти на яких накопичений пил та павутина. Поверхня стелі не гладка.
7. Усі поверхні (включно з поверхнею обладнання), що контактують з харчовими продуктами, утримуються у пошкодженому стані (дерев`яні дошки для метрової піци).
8. Залежно від типу, розміру та виду діяльності на потужності відсутні приміщення для чищення, дезінфекції і зберігання робочих інструментів та обладнання, які виготовлені з нержавіючих матеріалів, легко чистяться, забезпечені гарячою та холодною водою.
9. Обладнання та інвентар не чисті (дерев`яні дошки для метрової піци).
10.Обладнання та інвентар виготовлені з матеріалів та утримуються у неналежному стані, що не зменшують ризик забруднення та не дають змогу проводити їх чищення та дезінфекцію (дерев`яні дошки для метрової піци).
11.Харчові відходи з приміщення, де є харчові продукти, не видаляються якнайшвидше.
12. Харчові відходи розміщуються у незакритих контейнерах, сконструйованих так, щоб забезпечити максимальний рівень захисту та їх дезінфекцію (помічено утилізація харчових продуктів та твердих побутових відходів, ємності для обох видів відходів не промарковані)
13. Відповідних положень законодавства щодо зберігання і утилізації (знищення) харчових та інших відходів не дотримано та/або договори щодо їх утилізації (знищення) відсутні.
14. Харчові відходи знищуються не відповідно до законодавства (відсутні докази щодо результатів здійснення утилізації харчових відходів (акти виконаних робіт).
15. Вода, що використовується у виробництві харчових продуктів (у технологічному процесі та/або є інгредієнтом), не відповідає вимогам, установленим до води питної (лабораторні дослідження води питної проводяться не на всі показники згідно з ДСанПіН 2.2.4-171-10, затвердженого наказу МОЗ України №400 від 12.05.2010).
16. Первинна продукція та всі інгредієнти, які зберігаються на потужностях, утримуються в умовах, що не запобігають їх псуванню та не забезпечують захист від забруднення. Використовується одна низькотемпературна морозильна камера та одна камера для зберігання харчових продуктів при температурі + 1 + 4 С° ФОП ОСОБА_1 (заклад громадського харчування “ ІНФОРМАЦІЯ_1 »). При зберіганні харчових продуктів встановлені факти порушення товарного сусідства в цих холодильних камерах. В низькотемпературній морозильній камері встановлено сумісне зберігання рибопродуктів, морепродуктів, м`яса, ковбасних виробів, тістечок, тортів, булочки для бургерів тощо. Також в камері для зберігання харчових продуктів при температурі +1+4 С° встановлені факти сумісного зберігання овочів, фруктів, риби охолодженої, мідій, ковбасних виробів, соусів, сирів молоковмісних тощо (в приміщеннях для зберігання, приготування харчових продуктів відсутні повірені прилади що контролюють температуру та вологість, зберігання миючих/дезінфікуючих засобів разом з харчовими продуктами в приміщенні для зберігання круп, соусів, пасти, молока пастеризованого). Молоко пастеризоване зберігалося з порушенням температурних режимів при умовах визначених виробником не більше + 25С° було зафіксована температура зберігання + 26.8 С°- . Вищезазначене несе ризик для загрози життю та/або здоров`ю людини.
17. Харчові продукти не захищено від будь-якого забруднення на всіх стадіях виробництва, переробки та/або обігу (зберігання миючих/дезінфікуючих засобів разом з харчовими продуктами, над інгредієнтами для харчових продуктів звисають електродроти на яких накопичений пил та павутина, поверхні дошок для метрових піц зі сколами, що унеможливлює дбайливе чищення та дезінфекцію). Тильна сторона поверхні столу для приготування піци було брудною, що може спричинити ризик перехресного забруднення харчових продуктів. Ніж для розрізання тіста для піци та сито для борошна зберігалися впритул до стіни, яка має поглинаючу поверхню, яку неможливо належним чином помити та продезінфікувати. Вищезазначене несе ризик для загрози життю та/або здоров`ю людини.
18. Температурний режим харчових продуктів, який унеможливлює розмноження мікроорганізмів, формування токсинів, не дотримується протягом усього технологічного процесу (відсутні повірені прилади які б могли підтвердити дотримання відповідного температурного та вологісного режиму в приміщенні для зберігання круп, соусів, пасти, молока иастерізованого). Молоко пастеризоване зберігалося з порушенням температурних режимів при умовах визначених виробником не більше + 25С° було зафіксована температура зберігання + 26,8 С°. Журнали обліку температурних та вологісних режимів або чек листи обліку таких режимів не надано.
19. Постійно діючі процедури, засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках, не розроблено.
20. Розморожування харчових продуктів здійснюється у такий спосіб, що не мінімізується ризик розмноження патогенних мікроорганізмів або формування токсинів у харчових продуктах (відсутні прилади які б могли підтвердити дотримання відповідного температурного режиму).
21. Під час розморожування харчові продукти утримуються при температурі, яка може спричинити ризик здоров`ю споживачам (відсутні прилади які б могли підтвердити дотримання відповідного температурного режиму).
22. Після розморожування харчові продукти утримуються у спосіб, що не мінімізує ризик розмноження патогенних мікроорганізмів або формування токсинів (відсутні прилади які б могли підтвердити дотримання відповідного температурного режиму).
23. Інформація про харчовий продукт відсутня (на харчових продуктах: філе лососю на шкірі, корюшка, кефаль, соуси в асортименті, нарізка (шинка, філе курки варене, ковбаски мисливські нарізані, трюфельне масло, напівфабрикати для піци, яйце куряче, бульйон курячий, тощо) не мають назву оператора ринку, який виробив, запакував ці харчові продукти.
24.Гігієнічні вимоги до виробництва та обігу рибних продуктів, у тому числі до їх розвантаження, зберігання, транспортування та реалізації не дотримано (при зберіганні риби та рибних продуктів порушене товарне сусідство, відсутні прилади, які б підтвердили дотримання відповідного температурно-вологісного режиму зберігання, відсутність повної інформації про харчовий продукт на маркуванні).
25.Інформація про харчовий продукт наявна не в повному обсязі (відсутні назви виробників, країни походження, або ж повністю відсутнє маркування на рибі: кефалі та корюшки, тощо).
26.Дотримання вимог законодавства щодо надання інформації про харчові продукти не забезпечено (Інформація про харчовий продукт наявна не в повному обсязі або відсутня).
27.Обов`язкову інформацію про харчові продукти оператором ринку в межах його діяльності не надано (на контейнерах з їжею підготовленої для доставки споживачеві відсутнє маркування.
28.Інформацію про фасовані харчові продукти на зовнішній упаковці (контейнері), у якій ці харчові продукти перебувають в обігу, не зазначено (на контейнерах з їжею підготовленої для доставки споживачеві відсутнє маркування.
29.Вимоги до розміщення та представлення обов`язкової інформації про харчові продукти не дотримано (на контейнерах з їжею, підготовленою для доставки споживачеві, відсутнє маркування, дотримання вимог законодавства щодо надання інформації про харчові продукти не забезпечено, інформація про харчовий продукт наявна не в повному обсязі або відсутня).
30.Інформація про харчові продукти надасться державною мовою (у приміщення приготування рису для суші зберігається в мішках риз з маркуванням на іноземній мові, маркування на державній мові з невідомих причин зірване на всіх мішках).
31.Мінімальний термін придатності, дату "вжити до..." та дату замороження харчового продукту зазначено не на всіх продуктах, вимоги щодо них не дотримано.
32.Умови зберігання або умови використання харчового продукту зазначено не на кожному харчовому продукті.
33.Країну походження або місця походження харчового продукту у передбачених законодавством випадках зазначено не в кожному харчовому продукті.
34.Обладнання не калібровано відповідно до законодавства (відсутні підтверджуючі документи щодо калібрування датчику піці-печі, пароконвектомат, ваги кухонні.
35.Не ведеться результативна боротьба зі шкідниками та гризунами (не надані відповідні підтверджуючі документи). Пастки для гризунів в приміщеннях відсутні.
36.Персонал потужностей періодично не проходить навчання щодо гігієнічних вимог до виробництва та обігу харчових продуктів у цього оператора ринку.
Вищевказаний акт підписано ОСОБА_2 , уповноваженою особою за довіреністю від 13.09.2018 №1267 без зауважень.
В зв`язку з виявленими порушеннями видано припис від 18.06.2021 № 010, у відношенні ФО-ІІ ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення від 22.06.2021 №09, а також прийнято рішення про тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів ФО-П ОСОБА_1 (адреса здійснення діяльності АДРЕСА_2 ) строком на 10 робочих днів, починаючи з 18.06.2021 року.
Як зазначено у позові, оскільки вищезазначені порушення законодавства, щодо безпечності харчових продуктів усунуті не були, а їх наявність може спричинити загрозу життю та здоров`ю людей, позивач звернувся до адміністративного суду з метою зобов`язання тимчасово припинити обіг харчових продуктів до усунення порушень в повному обсязі.
Вирішуючи дану справу, суд виходить з наступного.
За змістом пункту 1 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2.09.15 №667, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства та який реалізує державну політику (...) з контролю за цінами (...)
Відповідно до пункту 1 Положення про Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області від 24.02.2020 № 164, Головне управління Держпродспоживслужби в відповідно до покладених на нього завдань у галузі ветеринарної медицини та безпечності харчових продуктів забезпечує здійснення державного ветеринарно-санітарного нагляду (контролю), державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти.
Згідно абз.3 - абз.5 п.п.1 п.4 Положення Головне управління відповідно до покладених на нього завдань у галузі ветеринарної медицини та безпечності харчових продуктів здійснює державний нагляд (контроль) за: дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин, у тому числі під час ввезення (пересилання) на митну територію України; іншими об`єктами санітарних заходів, що пов`язані з продуктами тваринного походження, репродуктивним матеріалом, племінною справою у тваринництві, білолгічними продуктами, патологічним матеріалом, ветеринарними препаратами, субстанціями, кормовими добавками, преміксами та кормами, засобами ветеринарної медицини, засобами догляду за тваринами та супутніми об`єктами, штамами мікроорганізмів, а також потужностями, що використовуються для їх виробництва, переробки, зберігання та обігу, в тому числі під час ввезення (пересилання) на митну територію України.
Статтею 3 Конституції України визначено, що людина, її життя та здоров`я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю.
Відповідно до вимог ст. 42 Конституції України держава захищає права споживачів, здійснює контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт, сприяє діяльності громадських організацій споживачів.
Таким чином, держава гарантує захист прав споживачів та здійснює контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт.
Преамбулою Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" (далі Закон) передбачено, що цей закон регулює відносини між органами виконавчої влади, операторами ринку харчових продуктів та споживачами харчових продуктів і визначає порядок забезпечення безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, що виробляються, перебувають в обігу, ввозяться (пересилаються) на митну територію України та/або вивозяться (пересилаються) з неї.
Відповідно до ст.4 Закону державне регулювання у сфері безпечності харчових продуктів здійснюється з метою захисту життя, здоров`я та інтересів споживачів.
Статтею 5 Закону встановлено, що до системи органів виконавчої влади у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів належать, зокрема, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів (компетентний орган).
Оператор ринку харчових продуктів (далі - оператор ринку) - суб`єкт господарювання, який провадить діяльність з метою або без мети отримання прибутку та в управлінні якого перебувають потужності, на яких здійснюється первинне виробництво, виробництво, реалізація та/або обіг харчових продуктів та/або інших об`єктів санітарних заходів (крім матеріалів, що контактують з харчовими продуктами), і який відповідає за виконання вимог цього Закону та законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів. До операторів ринку належать фізичні особи, якщо вони провадять діяльність з метою або без мети отримання прибутку та займаються виробництвом та/або обігом харчових продуктів або інших об`єктів санітарних заходів; потужності - споруди або комплекс споруд, приміщення, будівлі, обладнання та інші засоби, включаючи транспортні засоби, а також територія, що використовуються у виробництві та/або обігу об`єктів санітарних заходів (п.55 ч.1 ст.1 Закону).
Згідно п.1 ч.2 ст.20 Закону оператори ринку зобов`язані: забезпечувати дотримання вимог цього Закону щодо гігієнічних вимог до харчових продуктів на всіх стадіях їх виробництва та обігу.
Положеннями статті 41 Закону встановлено, що потужності, на яких здійснюється виробництво та/або обіг харчових продуктів, повинні відповідати таким вимогам:
1) підтримуватися в чистому та робочому стані;
2) бути спланованими, сконструйованими та розміщеними для належного утримання, чищення та/або дезінфекції, запобігання або мінімізації будь-якого забруднення, а також здійснення заходів, необхідних для забезпечення гігієнічних вимог, у тому числі заходів з боротьби із шкідниками, запобігання накопиченню бруду, контакту з токсичними речовинами та матеріалами, забрудненню харчових продуктів, підтримання необхідних температурних режимів;
3) мати належну природну або механічну вентиляцію. Система вентиляції має бути сконструйована таким чином, щоб механічний потік повітря із забрудненої зони не потрапляв до чистої зони, був забезпечений безперешкодний доступ до фільтрів та інших частин, які необхідно чистити або замінювати;
4) забезпечуватися належним природним та/або штучним освітленням приміщення, необхідним для виробництва та/або зберігання харчових продуктів;
5) підлога повинна мати достатню дренажну систему, конструкція якої запобігатиме ризику забруднення. При відкритих та/або частково відкритих дренажних каналах рух відходів має бути з чистої до забрудненої зони.
Також, зі змісту ст.43 Закону вбачається, що рухомі та/або тимчасові потужності (палатки, кіоски, прилавки, рухомі транспортні засоби для торгівлі) повинні відповідати таким вимогам:
1) утримуватися в чистоті та належному стані;
2) забезпечувати захист від будь-якого ризику забруднення, зокрема від шкідників та гризунів;
3) бути обладнані засобами для підтримання належної особистої гігієни;
4) поверхні (включаючи поверхню обладнань), що контактують з харчовими продуктами, утримуються у непошкодженому стані, легко чистяться та дезінфікуються, зроблені з гладких, нержавіючих, нетоксичних, придатних до миття матеріалів;
5) бути забезпечені гарячою та/або холодною питною водою у необхідній кількості;
6) мати належні засоби для гігієнічного зберігання небезпечних та/або неїстівних речовин та відходів (рідких або твердих), а також засоби для їх зберігання та подальшого поводження та/або мати відповідний договір щодо їх утилізації (знищення);
7) мати належні засоби для підтримання температури, необхідної для зберігання харчових продуктів, та її контролю;
8) забезпечувати розміщення харчових продуктів таким чином, щоб максимально знизити ризик їх забруднення.
Порядок тимчасового припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів та/або кормів визначено статтею 67 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин».
Відповідно до вказаного порядку, не пізніше наступного дня з дня виявлення порушення законодавства про харчові продукти та корми головний державний інспектор (головний державний ветеринарний інспектор) приймає рішення про тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів та/або кормів, якщо таке виробництво та/або обіг становлять загрозу для життя та/або здоров`я людини та/або тварини. Рішення про тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів та/або кормів повинно обмежувати відповідну господарську діяльність лише в частині, що є необхідною та достатньою для усунення загрози для життя та/або здоров`я людини та/або тварини, та має визначати, який конкретний вид діяльності та з використанням якої потужності (її частини) підлягає тимчасовому припиненню.
Рішення про тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів та/або кормів набирає чинності з моменту його вручення операторові ринку і оприлюднення на офіційному веб-сайті компетентного органу та діє протягом визначеного таким рішенням строку, але не більше 10 робочих днів.
Якщо для усунення оператором ринку порушення законодавства про харчові продукти та/або корми необхідно припинити виробництво та/або обіг харчових продуктів та/або кормів на час, що перевищує граничний строк, встановлений частиною другою цієї статті, головний державний інспектор (головний державний ветеринарний інспектор) звертається в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України, до суду з позовом про зобов`язання оператора ринку тимчасово припинити виробництво та/або обіг харчових продуктів та/або кормів. Позов про зобов`язання оператора ринку тимчасово припинити виробництво та/або обіг харчових продуктів та/або кормів має бути подано до суду не пізніше закінчення строку дії рішення про тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів та/або кормів.
Оператор ринку має право відновити виробництво та/або обіг харчових продуктів та/або кормів, якщо:
1) відсутня постанова суду, що набрала законної сили, про зобов`язання оператора ринку тимчасово припинити виробництво та/або обіг харчових продуктів та/або кормів та закінчився строк тимчасового припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів та/або кормів, визначений у рішенні головного державного інспектора (головного державного ветеринарного інспектора);
2) суд скасував рішення головного державного інспектора (головного державного ветеринарного інспектора) про тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів та/або кормів;
3) суд, який ухвалив постанову про зобов`язання оператора ринку тимчасово припинити виробництво та/або обіг харчових продуктів та/або кормів, постановив ухвалу про її скасування на підставі усунення або припинення існування обставин, які стали підставою для її прийняття;
4) головний державний інспектор (головний державний ветеринарний інспектор) скасував винесене ним рішення про тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів та/або кормів на підставі усунення або припинення існування обставин, які стали підставою для його винесення.
Згідно з ч.5 ст.4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.
Відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб`єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.
У відповідності до п.7 ст.7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.
У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
Позаяк перевіркою встановлено порушення відповідачем частини першої статті 25, статті 22, частини 8 статті 20, пункту 1 частини першої статті 41, пункту 1 частини першої, частини другої статті 42, пункту 2 частини першої, частини другої статті 42, пункт 5 частини першої статті 42, пункт 6 частини першої статті 42, пункту 1 частини першої статті 45, пункту 2 частини першої статті 45, частина друга статті 45, пункту 1 частини першої статті 46, пункту 2 частини першої статті 46, пункт 3 частини першої статті 46, частини другої статті 46, пункт 4 частини першої статті 47, пункт 2 частини першої статті 48, пункт 2 частини першої етап і 49, пункт 3 частини першої статті 49, пункту 4 частини першої статті 49, пункт 5 частини першої статті 49, пункт 8 частини першої статті 49, частина перша статті 21 Закону України «Про основні принципи та вимоги щодо безпечності та якості харчових продуктів» від 23 грудня 1997 року № 771, частини першої статті 5, частина 2 статті 5, частини 4 статті 5, частини шостої статті 5, статей 6, 9, частини сьомої статті 5, статті 8, статті 10, статті 18, 19, 20 Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» від 6 грудня 2018 року № 2639-УІІІ, частини першої статті 39 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, ветеринарну медицину та благополуччя тварин» від 18.05.2012 №2042, та вказані порушення створюють загрозу здоров`ю людей та приймаючи до уваги відсутність жодних доказів станом на час розгляду справи щодо усунення підприємцем виявлених порушень, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позову.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь позивача як суб`єкта владних повноважень, а також за відсутністю витрат позивача, пов`язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, судові витрати (судовий збір), згідно з ч.2 ст.139 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області (просп. Науки, буд. 40, 6 поверх, м. Харків, 61166, код ЄДРПОУ 40324829) до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) про зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.
Тимчасово припинити виробництво та обіг харчових продуктів на потужності ФОП ОСОБА_1 (адреса здійснення діяльності АДРЕСА_2 ) до усунення виявлених порушень.
Розподіл судових витрат не здійснюється.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне рішення складено 10.09.2021 р.
Суддя Бадюков Ю.В.