Ухвала суду № 99515569, 06.09.2021, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.09.2021
Номер справи
320/10618/21
Номер документу
99515569
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

06 вересня 2021 року справа № 320/10618/21

Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробничий центр "Інвесткон" до Головного управління ДПС у Київській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень та зобов`язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробничий центр "Інвесткон" з позовом до Головного управління ДПС у Київській області, Державної податкової служби України, в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДПС у Київській області №2832861/32034397 від 05.07.2021, про відмову у реєстрації, відповідно, податкової накладної №14 від 23.07.2020;

- визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДПС у Київській області №2832862/32034397 від 05.07.2021, про відмову у реєстрації, відповідно, податкової накладної №13 від 23.07.2020;

- визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДПС у Київській області №2832863/32034397 від 05.07.2021, про відмову у реєстрації, відповідно, податкової накладної №6 від 09.07.2020;

- визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДПС у Київській області №2832864/32034397 від 05.07.2021, про відмову у реєстрації, відповідно, податкової накладної №1 від 03.07.2020;

- зобов`язати ДПС України зареєструвати податкову накладну №6 від 13.05.2020, №10 від 27.05.2020, №11 від 27.05.2020 в Єдиному реєстрі податкових накладних та вважати їх прийнятою та зареєстрованою датою направлення.

Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам ст.160-161 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.

Відповідно до пункту 9 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, в позовній заяві зазначаються у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.

Суд зазначає, що пункт 9 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України вказує на невичерпний перелік інформації, яка може бути висвітлена в адміністративному позові задля правильного вирішення спору.

Відповідно до частини першої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:

1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;

2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;

3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;

4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії;

5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень;

6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1 - 4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Позов в адміністративному процесі - це письмово оформлена і адресована суду письмова вимога, яка складається з вимоги процесуального характеру (відкрити провадження по справі) і вимоги матеріального характеру (захистити невизнане, оспорюване чи порушене право).

При цьому складовими частинами позову є предмет позову та підстави позову.

Предмет позову - це матеріально-правові вимоги позивача до відповідача, направлені на захист порушеного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу.

Підстави позову - це факти, які обґрунтовують вимогу про захист права чи законного інтересу. Тобто це обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, які об`єктивуються у поданих доказах. Під підставами позову слід розуміти обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги, а не самі по собі посилання позивача на певну норму закону. До підстав позову входять лише юридичні факти, тобто ті, з якими норми матеріального права пов`язують виникнення, зміну чи припинення прав та обов`язків суб`єктів спірного матеріального правовідношення, та які у своїй сукупності дають право особі звернутися до суду з вимогами до іншої особи.

Зі змісту прохальної частини позовної заяви вбачається, що позивач просить суд визнати протиправними та скасувати рішення ГУ ДПС у Київській області №2832861/32034397 від 05.07.2021 про відмову у реєстрації податкової накладної №14 від 23.07.2020; №2832862/32034397 від 05.07.2021 про відмову у реєстрації податкової накладної №13 від 23.07.2020; №2832863/32034397 від 05.07.2021 про відмову у реєстрації податкової накладної №6 від 09.07.2020 та №2832864/32034397 від 05.07.2021 про відмову у реєстрації податкової накладної №1 від 03.07.2020.

У той же час, у пункті 4 прохальної частини позовної заяви позивач просить суд зобов`язати ДПС України зареєструвати податкові накладні №6 від 13.05.2020, №10 від 27.05.2020, №11 від 27.05.2020 в Єдиному реєстрі податкових накладних, вважаючи їх прийнятими та зареєстрованими датою направлення.

До позовної заяви позивачем додано копії оскаржуваних рішень ГУ ДПС у Київській області №2832861/32034397 від 05.07.2021 про відмову у реєстрації податкової накладної №14 від 23.07.2020; №2832862/32034397 від 05.07.2021 про відмову у реєстрації податкової накладної №13 від 23.07.2020; №2832863/32034397 від 05.07.2021 про відмову у реєстрації податкової накладної №6 від 09.07.2020 та №2832864/32034397 від 05.07.2021 про відмову у реєстрації податкової накладної №1 від 03.07.2020 разом із копіями податкових накладних №4 від 23.07.2020, №13 від 23.07.2020, №6 від 09.07.2020 та №1 від 03.07.2020.

Також зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачем не зазначено обґрунтування позовних вимог щодо податкових накладних №6 від 13.05.2020, №10 від 27.05.2020, №11 від 27.05.2020, які позивач просить суд зобов`язати ДПС України зареєструвати.

Отже позовні вимоги сформульовані в такий спосіб, що не дозволяє суду визначити чітко матеріально-правові вимоги позивача до відповідача, у зв`язку з чим позовні вимоги підлягають уточненню.

В порядку усунення недоліків позовної заяви позивачу слід надати уточнену позовну заяву, в якій уточнити прохальну частину позову в частині позовних вимог про зобов`язання ДПС України зареєструвати податкові накладні.

Недотримання позивачем даної вимоги, яка пред`являється до позовної заяви, не дозволяє суду в повній мірі здійснити підготовку справи для судового засідання та відповідно відкрити провадження у справі.

Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, а саме:

- надати уточнену позовну заяву (два примірники), з урахуванням вказаних судом зауважень, в якій уточнити прохальну частину позову в частині позовних вимог про зобов`язання ДПС України зареєструвати податкові накладні.

3. Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали надіслати позивачу, зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Кушнова А.О.