
Справа № 215/5872/21
2-а/215/528/21
У Х В А Л А
09 вересня 2021 року м. Кривий Ріг
Суддя Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Демиденко Ю.Ю., розглянувши матеріали адміністративної позовної заяви ОСОБА_1 до заступника начальника управління охорони здоров`я Виконавчого комітету Криворізької міської ради Сухіної Тетяни Вікторівни про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язаня вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
03.09.2021 позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до заступника начальника управління охорони здоров`я Виконавчого комітету Криворізької міської ради Сухіної Т.В. з позовними вимогами про:
- визнання протиправною бездіяльності заступника начальника управління охорони здоров`я Виконавчого комітету Криворізької міської ради Сухіної Т.В. у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень за результатом розгляду заяви від 17.06.2021 вх.С-1526-П, яка виявилась у відмові звернутися до Криворізької міської ради для усунення причин подання звернення згідно правового порядку ст.ст.140, 144 Конституції України та встановити наявність у нього компетенції (повноважень) вирішувати питання місцевого значення в межах ст.22, ч.2 ст.28, ч.1 ст.ст.29, 49 Конституції України та зобов`язання прийняти рішення в розумінні ст.ст.140, 144 Конституції України, дія якого вичерпується його виконанням;
- визнання протиправною бездіяльності заступника начальника управління охорони здоров`я Виконавчого комітету Криворізької міської ради Сухіної Т.В. у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень за результатом розгляду заяви від 17.06.2021 вх.С-1526-П, яка виявилась у відмові рішенням згідно ст.144 Конституції України зобов`язати КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» КМР забезпечувати ОСОБА_1 , як ОНКО хвору людину безкоштовними медикаментами, а не як особу з інвалідністю, та встановити наявність у нього компетенції (повноважень) так діяти;
- визнання протиправною бездіяльності заступника начальника управління охорони здоров`я Виконавчого комітету Криворізької міської ради Сухіної Т.В. у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень за результатом розгляду заяви від 17.06.2021 вх.С-1526-П, яка виявилась у відмові надати повідомлення про повноваження осіб, які розглядали заяву і у відмові вирішувати питання місцевого значення в межах ст.ст.22, 60 Конституції України дисциплінарного стягнення медичному директору КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» КМР ОСОБА_2 у вигляді попередження за свідоме втручання в лікування позивача, згоду на яке вона не давала, та встановити наявність у неї такої компетенції (повноважень).
Згідно п.4 ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Відповідно до вимог ст.20 КАС України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
З урахування викладеного, та як випливає з аналізу змісту ст.ст.19, 20, 22 КАС України, спори про публічно-правовий спір, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, підсудні окружним адміністративним судам.
Як видно з позовної заяви, ОСОБА_1 звернулась з позовом до заступника начальника управління охорони здоров`я Виконавчого комітету Криворізької міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
За таких обставин, дана адміністративна справа предметно підсудна Дніпропетровському окружному адміністративному суду, а не Тернівському районному суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.
У відповідності до положень п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно ч.6 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону).
Оскільки, дана адміністративна справа предметно не підсудна Тернівському районному суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, то вона підлягає передачі до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст.4, 7, 19, 20, 29, 170, 171 КАС України, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до заступника начальника управління охорони здоров`я Виконавчого комітету Криворізької міської ради Сухіної Тетяни Вікторівни про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії – передати до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду підписана суддею 09 вересня 2021 року.
Ухвала суду може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Третього апеляційного адміністративного суду через Тернівський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
СУДДЯ: