
справа № 204/5754/21
провадження № 3/204/2634/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 вересня 2021 року суддя Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська Некрасов О.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого ТОВ «Холлеман Україна» на посаді директора, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
Головним державним ревізором-інспектором відділу податкового адміністрування підприємств невиробничої сфери ОСОБА_2 на підставі даних інформаційної системи податкових органів та за результатами камеральної перевірки (акт від 09 липня 2021 року № 546/32-00-04-03-03-36202142) Товариство з обмеженою відповідальністю «Холлеман Україна», посадовою особою ОСОБА_1 , який працює на посаді директора, було допущено порушення - неподання до контролюючого органу річної фінансової звітності, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом за 2020 рік у строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітним (граничний строк подання звітності – 10 червня 2021 року. Чим порушив п. 46.2 ст. 46 та п. 49.4 ст. 4 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-ІV та Закону України від 16 липня 1999 року № 996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про час та місце слухання справи був повідомлений, про причини неявки суд не повідомив. Суд на підставі ч.1 ст. 268 КУпАП розглядає адміністративний матеріал за відсутністю особи, відносно якої складено адміністративний протокол.
01 вересня 2021 року на адресу суду від ОСОБА_1 надійшли письмові заперечення на протокол про адміністративне правопорушення. Відповідно до яких, ТОВ «Холлеман Україна» зареєстровано 26 січня 2009 року. З 27 січня 2009 року вказане підприємство взято на облік як платника податків Східним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків та є платником податку на додану вартість з 07 лютого 2009 року на підставі свідоцтва. Відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» для цілей цього закону підприємства (крім бюджетних установ) можуть належати до мікропідприємств, малих, середніх або великих підприємств. Середніми є підприємства, які не відповідають критеріям для малих підприємств та показники яких на дату складання річної звітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв: балансова вартість активів до 20 мільйонів євро, чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) до 40 мільйонів євро, середня кількість працівників до 250 осіб. Великі підприємства, які не відповідають критеріям для середніх підприємств та показники яких на дату складання річної звітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв: балансова вартість активів понад 20 мільйонів євро, чистий дохід від реалізації (товарів, робіт, послуг) понад 40 мільйонів євро, середня кількість працівників понад 250 осіб. Якщо підприємство однієї з невеликих категорій за показниками річної фінансової звітності протягом двох років поспіль не відповідає наведеним критеріям, воно відноситься до відповідної категорії підприємств. Тобто, для відношення товариства до будь-якої вищевказаної категорії, показники річної фінансової звітності повинні відповідати вимогам протягом двох років поспіль. Звертає увагу суду, що ТОВ «Холлеман Україна» не належить до категорії підприємств, які зобов`язані оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським звітом згідно до вимог Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», оскільки до середнього підприємства ТОВ «Холлеман Україна» стало відноситись з 2021 року, з вимогою до аудиторської фінансової звітності та її оприлюднення, а не з 2019 року, як вказує орган ДПС. Таким чином, у ТОВ «Холлеман Україна» відсутній обов`язок подавати до органів ДПС річну фінансову звітність разом з аудиторським звітом до органів ДПС, що виключає наявність в її діях ознак об`єктивної сторони адміністративного правопорушення, за вчинення якого вона притягується до відповідальності. Просив провадження по справі закрити в зв`язку з відсутністю в його діях складу і події адміністративного правопорушення.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується зібраними по справі матеріалами: протоколом про адміністративне правопорушення № 462/32-00-04-03-03-18 від 27 липня 2021 року; актом № 546/32-00-04-03-03-3620 від 09 липня 2021 року, відповідно до якого, результати камеральної перевірки свідчать про несвоєчасне подання ТОВ «Холлеман Україна» річної фінансової звітності, яка підлягає оприлюдненню з аудиторським звітом за 2020 рік, у строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітним (граничний строк подання звітності 10 червня 2021 року).
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Частиною 1 ст. 163-1 КУпАП передбачено відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» для цілей цього Закону підприємства (крім бюджетних установ) можуть належати до мікропідприємств, малих, середніх або великих підприємств. Мікропідприємствами є підприємства, показники яких на дату складання річної фінансової звітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв: балансова вартість активів - до 350 тисяч євро; чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - до 700 тисяч євро; середня кількість працівників - до 10 осіб. Малими є підприємства, які не відповідають критеріям для мікропідприємств та показники яких на дату складання річної фінансової звітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв: балансова вартість активів - до 4 мільйонів євро; чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - до 8 мільйонів євро; середня кількість працівників - до 50 осіб. Середніми є підприємства, які не відповідають критеріям для малих підприємств та показники яких на дату складання річної фінансової звітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв: балансова вартість активів - до 20 мільйонів євро; чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - до 40 мільйонів євро; середня кількість працівників - до 250 осіб. Великими є підприємства, які не відповідають критеріям для середніх підприємств та показники яких на дату складання річної фінансової звітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв: балансова вартість активів - понад 20 мільйонів євро; чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - понад 40 мільйонів євро; середня кількість працівників - понад 250 осіб. Новоутворені підприємства під час визначення відповідності критеріям застосовують показники на дату складання річної фінансової звітності. Якщо підприємство однієї з наведених категорій за показниками річної фінансової звітності протягом двох років поспіль не відповідає наведеним критеріям, воно відноситься до відповідної категорії підприємств.
Як вбачається з долученого до протоколу про адміністративне правопорушення акту № 546/32-00-04-03-03-3620 від 09 липня 2021 року, згідно наданої ТОВ «Холлеман Україна» до контролюючого органу фінансової звітності, а саме Балансу (звіт про фінансовий стан), Форми 2 Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід), а також Звіту про суму нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску загальнообов`язкового державного соціального страхування до органів доходів та зборів за 2019 рік та 2020 рік за встановленими критеріями підприємство належить до «середнього» підприємства згідно Закону № 996- ХІV.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» середніми є підприємства, які не відповідають критеріям для малих підприємств та показники яких на дату складання річної фінансової звітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв: балансова вартість активів - до 20 мільйонів євро; чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - до 40 мільйонів євро; середня кількість працівників - до 250 осіб.
Як вбачається з таблиці 1, яка міститься в акті № 546/32-00-04-03-03-3620 від 09 липня 2021 року, середня кількість працівників та чистий дохід від реалізації продукції ТОВ «Холлеман Україна» за 2019 рік та 2020 рік відповідають критеріям середнього підприємства на протязі двох років поспіль.
Частиною 3 статті 14 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» великі підприємства, які не є емітентами цінних паперів, та середні підприємства зобов`язані не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі).
Таким чином, ТОВ «Холлеман Україна» в особі директора ОСОБА_1 , не подало річну фінансову звітність, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом за 2020 рік в граничний строк до 10 червня 2021 року.
Приймаючи до уваги викладене, суд робить висновок про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
При призначенні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, обставини, які пом`якшують та які обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, його майновий стан та інші вимоги передбачені ст. ст. 33-35 КУпАП та вважає за необхідне накладення на винного стягнення, достатнього для його виховання у вигляді штрафу в дохід держави, оскільки застосування саме такого стягнення буде достатнім для його виправлення і попередить нові правопорушення.
Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується судовий збір у розмірі 454 гривень 00 копійок.
Тому, оскільки ОСОБА_1 визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення та притягнуто до адміністративної відповідальності, вважаю необхідним стягнути з нього на користь держави судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 40-1, ч. 1 ст. 163-1, 280, 283, 284, 294, ч. 1 ст. 303 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 5 (п`яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п`ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду через Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська.
Суддя О.О. Некрасов