
Справа № 686/15298/21
Провадження № 2-а/686/285/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.09.2021 м. Хмельницький
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
у складі: головуючого - судді Стефанишина С.Л.,
при секретарі Дзюба В.В. за участю позивача та представника Кримчака О.А., представника відповідача Павлик О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хмельницький справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області про скасування постанови про адміністративне правопорушення
ВСТАНОВИВ:
23 червня 2021 року до Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області звернувся ОСОБА_2 з вказаним позовом в якому просив скасувати постанову серії ПН МХМ №000448 від 17 червня 2021 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.203 Кодексу України.
В обгрутування позову зазначив, що має посвідку на постійне проживання до травня 2022 року та не знав про прийняте рішення про її скасування тому вважає постанову незаконною та такою що порушує його законні права та інтереси та просить скасувати постанову про притягнення його до відповідальності.
Ухвалою суду від 01 липня 2021 року відкрито провадження по справі та призначено до розгляду у спрощеному провадженні.
22 липня 2021 року на адресу суду від відповідача надійшов відзив на поданий позов. В своєму відзиві, відповідач позов не визнав, просив відмовити у його задоволенні.
Позивач та представник з`явилися у судове засідання, підтримали позов та надали пояснення, що відповідають змісту позовних вимог.
Представник відповідача заперечив проти позовних вимог.
Перевіривши матеріали справи та дослідивши наявні у ній докази, суд вважає що поданий позивачем позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що постановою начальника Хмельницького РВ Управління ДМС України в Хмельницькій області Сідлецького В.Б. від 17.06.2021 року ПН МХМ 000448 накладено адміністративне стягнення на позивача за правопорушення ч.1,3 ст.9 ч.1 ст.17 ЗУ «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» , передбаченого ч.1 ст. 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення України у виді штрафу у розмірі 3400 грн.
За обставинами справи громадянин республіки Азербайджан ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 11 червня 2019 року звернувся до Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області із заявою про оформлення посвітки на тимчасове проживання в Україні відповідно до дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства серії АА №033645 від 31.05.2019 року.
05 липня 2019 року позивач отримав посвідку на тимчасове проживання в Україні № НОМЕР_1 від 14.06.2019 року.
01.10.2019 року до Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області надійшов лист Хмельницького обласного центру зайнятості про скасування дії дозволу на застосування праці іноземця в Україні від 13.09.2019 року №22-03/2673 в якому зазначено, що на виконання вимог ст.42-10 ЗУ «Про зайнятість населення» за неподання роботодавцем копії трудового договору у встановлений цим законом строк, наказом№104 від 13.09.2019 року Хмельницьким обласним центром зайнятості прийнято рішення скасувати дозвіл №628 виданий ТОВ «УСАС ВУД» на застосування праці позивача.
07 жовтня 2019 року Управлінням Державної міграційної служби України в Хмельницькій області прийнято рішення №68011500003302 про скасування посвідки на тимчасове проживання в Україні № НОМЕР_1 .
09 травня 2021 року Позивач здійснив в`їзд в Україну в порядку безвізового порядку в`їзду, як громадянин Азербайджанської Республіки, по паспортному документу серії НОМЕР_2 . В подальшому здійснював наступні поїздки, як громадянин Азербайджанської Республіки в пункті пропуску державного кордону «Львів»: 21.05.2021 року виїзд з України (13 днів);в`їзд в Україну - 28.05.2021 року виїзд з України (7 днів);в`їзд в Україну - 05.06.2021 року виїзд з України (7 днів);в`їзд в Україну - 07.06.2021 року виїзд з України (2 дня);в`їзд в Україну - 11.06.2021 року виїзд з України (4 днів);в`їзд в Україну - 17.06.2021 року (дата контролю) (5 днів);.
08 травня 2021 року при здійсненні перетину державного кордону у пункті пропуску державного кордону «Львів» інспекторами прикордонної служби Позивачу було повідомлено, що посвідка на тимчасове проживання в Україні серії № НОМЕР_1 від 14.06.2019 року з терміном дії до 31.05.2022 року (орган видачі 6800) видана на ім`я Позивача, значиться не дійсною і потребує вилучення (протокол про вилучення документу від 08.05.2021 року додається).
Відповідно до ст. 16 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» «Реєстрація іноземців та осіб без громадянства, які в`їжджають в Україну, здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон України органами охорони державного кордону та відмітка в паспортному документі дійсна на всій території України незалежно від місця перебування чи проживання іноземця або особи без громадянства на території України».
В частині третій Порядку обчислення строку тимчасового перебування в Україні іноземців, затвердженого Наказом МВС № 884 від 20.07.15. (далі - Порядок), вказане таке: під час в`їзду іноземця на територію України обчислення дозволеного йому строку перебування здійснює посадова особа Держприкордонслужби безпосередньо в пункті пропуску (пункті контролю) через державний кордон України шляхом відрахування від дня фактичного в`їзду 180 днів назад, де перед кожним в`їздом на територію держави повідомляється кількість днів дозволеного терміну перебування.
Дозвіл на в`їзд в Україну іноземця чи особи без громадянства надається уповноваженими службовими особами Державної прикордонної служби України, які безпосередньо несуть службу в пунктах пропуску через державний кордон у разі дотримання ним всіх передбачених законодавством України умов перетинання державного кордону України іноземцями, зазначених у статті 8 Закону України «Про прикордонний контроль» і виконання умов, визначених Порядком.
Згідно з КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом, а провадження у справах про адміністративні правопорушення, у тому числі й віднесених до компетенції органів внутрішніх справ, здійснюється на основі додержання принципу законності (частини перша, друга статті 7); завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом (стаття 245).
Водночас, стаття 280 КУпАП закріплює обов`язок посадової особи при розгляді справи про адміністративне правопорушення з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна дана особа в його вчиненні.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Судом встановлено, що в матеріалах справи наявні документи які не дають можливості достовірно встановити порушення позивачем вимог ч.1,3 ст.9 ч.1 ст.17 ЗУ «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» так, як останній, не ознайомлений з рішенням відповідача від 07.10.2019 року про скасування посвідки на тимчасове проживання тобто останній був позбавлений можливості залишити територію України протягом строку визначеного в законі.
Тому, суд вважає, що матеріали справи не містять, а відповідачем не надано достатніх доказів порушення позивачем вимог ч.1,3 ст.9 ч.1 ст.17 ЗУ «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства». Тобто, в порушення вказаних норм КУпАП, відповідач при винесенні оскаржуваної постанови керувався виключно власними припущеннями щодо вчинення позивачем вказаного правопорушення, що є неприпустимим та свідчить про протиправність спірної постанови відповідача.
На підставі викладеного, суд вважає, що позов є обґрунтований та підлягає до задоволення, а доводи відповідача не спростовують позиції позивача.
Відповідно до вимог ст.143 КАС України судовий збір у розмірі 454 грн. підлягає стягненню з належного відповідача на користь позивача.
Керуючись ст.ст. 2,3,5,72-77,241-246, 257- 258, 260, 268 КАС України, суд –
У Х В А Л И В:
Позов ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області про скасування постанови про адміністративне правопорушення – задовольнити.
Скасувати постанову начальника Хмельницького РВ Управління ДМС України в Хмельницькій області Сідлецького В.Б. від 17.06.2021 року ПН МХМ 000448 щодо накладення адміністративне стягнення на ОСОБА_1 за правопорушення, передбачене ч.1 ст. 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення України у виді штрафу у розмірі 3400 грн., справу закрити.
Стягнути з Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 454 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня складення повного судового рішення до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області.
Суддя С. Стефанишин