Рішення № 99477675, 09.09.2021, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.09.2021
Номер справи
300/1723/21
Номер документу
99477675
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"09" вересня 2021 р. справа № 300/1723/21

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі судді Боршовського Т.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 19.04.2021 звернувся до суду з адміністративним позовом до Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому просить суд: визнати протиправними дії Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, які полягають у відмові позивачу визначити розмір посадового окладу та окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2020 та на 01.01.2021 на відповідні тарифні коефіцієнти і подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області відповідні довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.02.2020 з відображенням у них щомісячних основних і додаткових видів грошового забезпечення в установлених розмірах; визнати протиправними дії Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо відмови в підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області оновлених довідок про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 29.01.2020, 01.01.2021 відповідно до вимог статтей 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу та окладу за військовим званням, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2020 та на 01.01.2021, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704, а також процентної надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення перерахунку основного розміру пенсії позивача з 01.02.2020; зобов`язати Івано-Франківський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області оновлені довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 29.01.2020, 01.01.2021 відповідно до вимог статтей 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу та окладу за військовим званням, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2020 та на 01.01.2021, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704, а також процентної надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення з 01.02.2020 перерахунку основного розміру пенсії позивача.

Позовні вимоги мотивовано тим, що ОСОБА_1 отримує з 2005 року пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 за №2262-XII (далі – Закон № 2262-XII). Для обчислення розміру пенсії відповідачами було взято як основні види (посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років) так і додаткові види грошового забезпечення і премія. У зв`язку із прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови від 21.02.2018 за № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі – Постанова № 103) та введенням в дію постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 за № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", зі змінами (далі – Постанова № 704), пенсію позивачу перераховано з 1 січня 2018 року в розмірах складових грошового забезпечення військовослужбовця, визначених Постановою № 704 станом на 01.03.2018, виходячи лише з основних складових грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років. При цьому, виходячи із нової редакції пункту 4 Постанови № 704 (введеної в дію Постановою № 103) розміри посадових окладів, окладів за військовим званням військовослужбовців визначалися шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом станом на 01.01.2018, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14. До складу грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача у відповідну первинну довідку відповідачем 2, виготовленої станом на 01.03.2018, не включено додаткові види грошового забезпечення, визначені позивачу при звільненні. Надалі постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 у справі за № 826/6453/18 скасовано пункт 6 Постанови № 103, яким внесені зміни до пункту 4 Постанови № 704. У зв`язку із цим, на переконання позивача, відновлено чинність попередньої редакції пункту 4 Постанови № 704, згідно якої розміри посадових окладів, окладів за військовим званням військовослужбовців визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом станом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14. Тому, з 29.01.2020 є чинний пункт 4 Постанови № 704 в редакції до внесення змін Постановою № 103, відтак мало місце скасування обмеження, яким розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, як основа для обчислення посадових окладів, окладів за військовим званням, прив`язувався до календарної дати - 01.01.2018. Як наслідок, позивач вважає, що, оскільки з часу введення в дію Постанови № 704 змінювалися розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб, то у зв`язку з цим мав бути проведений перерахунок посадового окладу та окладу за військовим званням за посадою позивача на день звільнення з військової служби, і як наслідок додаткових видів грошового забезпечення, та в подальшому і розміру його пенсії з цього грошового забезпечення. Так, відповідно до Законів України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" та "Про Державний бюджет України на 2021 рік" з 1 січня 2020 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становив – 2102 грн., з 01.01.2021 – 2270 грн. З урахуванням судового рішення у справі № 826/6453/18, та зважаючи на положення статті 51 Закону України № 2262-XII, з 29.01.2021 розмір посадових окладів та окладів за військовим званням військовослужбовців визначається шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (2020, 2021 років), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14, як того вимагає пункт 4 Постанови № 704 в редакції від 30.08.2017. Проте відповідач на заяву позивача від 15.03.2021, листом від 29.03.2021 № 9/1/1009 відмовив ОСОБА_1 у видачі оновленої довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.2020 та на 01.01.2021 для перерахунку його пенсії з 01.02.2021, безпідставно посилаючись на те, що він діяв відповідно до положень постанов № 704 та № 103. Позивач вказує, що на його заяву від 15.03.2021 відповідач був зобов`язаний виготовити оновлені довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 29.01.2020 та 01.01.2021, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлених законом на 2020 та 2021 роки, і надалі кожного 1 січня поточного року інформувати пенсійний орган про зміни у розмірах грошового забезпечення у зв`язку з цією обставиною з подальшим наданням довідок для перерахунку пенсії з 01.02.2020 та 01.01.2021. Такий алгоритм дій відповідача має відбуватися доки існує чинне положення пункту 4 постанови № 704. Просить позов задовольнити в повному обсязі.

Ухвалою суду від 22.04.2021 суд відкрив провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

13.05.2021 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшов відзив Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 05.05.2021 за № 6/570 на позовну заяву. У відзиві відповідач заперечив проти задоволення позову. Вказав, що згідно діючого на той час пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017, в редакції постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 (тобто в редакції, яка була чинна на дату виготовлення первинної довідки), розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14. Виходячи з наведеного відповідач не погоджується з думкою позивача про необхідність застосування, під час визначення розміру його посадового окладу, вимог постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017 року, в попередній редакції, яка діяла до внесення змін у наведену постанову, які були внесені пунктом 6 постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018. Відповідач вказує на те, що на дату визначенні розміру посадового окладу позивача (01.03.2018) діяла інша, нова редакція пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 за № 704, яка була запроваджена пунктом 3 "Змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України", затверджених постановою Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018. Постанова Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 набрала законної сили 24.02.2018. В свою чергу, загальновідомим є те, що з прийняттям нормативно-правового акта в новій редакції втрачають чинність норми акта в попередній редакції, зокрема про це зазначив Конституційний Суд України в ухвалі від 09.07.1998 по справі №6-уп/98. У зв`язку з вказаним, через втрату чинності попередньої редакції пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704, на яку посилається позивач, вказана норма в цій редакції постанови Уряду обґрунтовано не було застосована при визначенні розміру посадового окладу ОСОБА_1 . Вважає, що дії відповідача були вчинені відповідно до вимог чинного законодавства України, та жодної бездіяльності чи протиправних дій з боку відповідача щодо позивача не допущено. Просить суд відмовити в задоволенні позову.

Обставини справи, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.

ОСОБА_1 з 30.09.2005 отримує пенсію за вислугою років на підставі Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, що підтверджується копією протоколу за пенсійною справою ХД – 18394 (Міноборони) від 01.12.2017 (а.с. 14).

На виконання постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 Івано-Франківський обласний комісаріат видав 11.03.2018 довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій ОСОБА_1 , за посадою начальника мобілізаційного відділу – заступника начальника управління особового складу західного округу (а.с. 69). Так згідно вказаної довідки грошове забезпечення за посадою становить 14490 грн., з яких: посадовий оклад 8180 грн., оклад за військовим званням 1480 грн., надбавка за вислугу років (50 %) 4830 грн.

Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на підставі довідки Івано-Франківського обласного комісаріату від 11.03.2018 провело позивачу перерахунок за пенсійною справою з 01.01.2018 з врахуванням відомстей вказаної довідки, що підтверджується протоколи за пенсійною справою № ХД-18394 від 01.01.2018.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 25.08.2020 у справі № 300/75/20 зобов`язано Івано-Франківський обласний військовий комісаріат підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру його пенсі.

На виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 25.08.2020 у справі № 300/75/20, Івано-Франківським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки видано нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , за № 12/1461 від 15.10.2020. Згідно вказаної довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, за посадою: начальника мобілізаційного відділу – заступника начальника управління особового складу західного округу, яку займав ОСОБА_1 на день звільнення зі служби, становить 28407,5 гривень та складається з: посадового окладу (тк. ПКМУ 704 – 4,64) – 8180 грн.; окладу за військове звання (підполковник) – 1480 грн.; надбавка за вислугу років 50% (ОВЗ+ПО) – 4830 грн.; додаткові види грошового забезпечення, в тому числі: надбавка за таємність - 20% (ПО) – 1636 грн.; надбавка за виконання особливо важливих завдань 65% (ОВЗ+ПО+% вислуга) – 9418,50 грн.; та премія 35% (ПО) – 2863 грн.

Не погоджуючись із розміром визначеного грошового забезпечення в частині посадового окладу, окладу за військовим званням, 15.03.2021 ОСОБА_1 звернувся до Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки із заявою про надання до ГУ ПФУ в Івано-Франківській області оновлених довідок про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії станом на 01.01.2020 та 01.01.2021 з обов`язковим врахуванням в ній щомісячних основних та додаткових видів грошового забезпечення, в якій посадовий оклад, оклад за військовим званням визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року (але не менше 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт у відповідності до вимог чинних на даний час пункту 4 Постанови № 704, для перерахунку його пенсії з 01.02.2020.

Івано-Франківський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки листом від 29.03.2021 за № 9/1/1009 у відповідь на звернення позивача повідомив, що ним на виконання рішення суду від 25.08.2020 у справі № 300/75/20 видано довідку для перерахунку пенсії позивача з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років та додаткових видів грошового забезпечення, премії, за відповідною посадою, яку позивач займав на дату звільнення зі служби, що встановлені станом на 05.03.2019. При цьому, розмір посадового окладу та окладу за військовим званням визначено відповідно до діючої, як на той час, так і на час надання відповіді редакції Постанови № 704, яка передбачає, що розміри посадового окладу, окладу за військовим званням визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14. Після 01.03.2018 і 05.03.2019 рішення про збільшення розміру грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців Урядом України не приймалося, відповідно, нема й підстав для перерахунку пенсій таким особам.

Не погоджуючись з такою відмовою Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, ОСОБА_1 звернувся з позовом до суду.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склались між сторонами, суд виходить із наступних підстав та мотивів.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, в державній пожежній охороні і в органах і підрозділах цивільного захисту є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992 за № 2262-XII. Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Згідно з частиною 2 статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (частина 3 статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей").

Частиною 3 статті 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

У разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку (частина 18 статті 43 Закону № 2262-ХІІ).

Вказана норма статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" міститься в розділі V "Обчислення пенсії", тобто в загальному розділі, та безпосередньо визначає складові грошового забезпечення для обчислення пенсій. При цьому під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.

Такий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 12.11.2019 у справі № 826/3858/18.

Відповідно до частини 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розмірів складових грошового забезпечення для такого перерахунку, а підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців та осіб, які мають право на отримання пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", проведена на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 за № 45 затверджено "Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 за № 393" (далі - Порядок № 45).

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

За змістом абзацу 1 пункту 5 Порядку № 45, в редакції Постанови № 103, під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Разом з цим, у Додатку 2 до Порядку № 45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою № 103 було викладено у новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 і постановою Верховного Суду від 12.11.2019, в адміністративній справі №826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і Додатку 2 Порядку № 45.

Проте, зміни внесені постановою № 103, зокрема до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, відтак з 05.03.2019 - дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.

Такий висновок зроблено Верховним Судом в постанові від 17.12.2019 в зразковій справі № 160/8324/19.

При цьому порядок дій, який повинні вчинити, зокрема, відповідач та орган пенсійного фонду, у зв`язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 Постанови №103 та змін до пункту 5 і Додатку 2 Порядку №45, не змінився.

Зокрема, пункт 3 Порядку № 45 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, який враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної у списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (надалі по тексту також - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Згідно з абзацами другим та четвертим пункту 2.6 Інструкції з організації роботи із соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 31.12.2014 за № 937, на обласні військові комісаріати покладаються: оформлення та подання до органів, що призначають пенсії, документів для призначення за Законом пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам сімей померлих військовослужбовців і осіб, звільнених з військової служби; визначення розміру грошового забезпечення для обчислення і перерахунку пенсій органами, що призначають пенсії, відповідно до Закону № 2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 за № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їх сімей" (зі змінами) та Порядку №45 і Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2007 за №3-1 (далі - Порядок № 3-1). У разі якщо розмір грошового забезпечення на день призначення пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам їх сімей змінився, обласний військовий комісаріат складає довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій згідно з нормами, що діють на день призначення пенсії за відповідною посадою.

Тобто на обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (правонаступника обласного військового комісаріату) покладено функції зі складання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку за формою згідно з додатком 1 до Порядку № 45.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений постановою Правління Пенсійного Фонду України №3-1 від 30.01.2007 (далі – Порядок № 3-1).

Відповідно до пункту 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток №5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Тотожні за змістом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у разі зміни розміру їх грошового забезпечення містяться у пунктах 2, 3 Порядку № 45.

Водночас, абзацом 1 пункту 4 Порядку № 3-1 встановлено, що заява про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання.

30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - Постанова № 704), яка набрала чинності 1 березня 2018 року та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Зокрема, цією постановою Уряду установлено такі додаткові види грошового забезпечення:

- надбавка за особливості проходження служби військовослужбовцям в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов`язків за посадою (абзац четвертий підпункту 1 пункту 5 Постанови № 704);

- надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу (підпункт 6 пункту 6 Постанови № 704).

Підпунктом 2 пункту 5 Постанови № 704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Зважаючи на введення в дію з 01.03.2018 положень Постанови № 704, оцінюючи правомірність виключення із грошового забезпечення додаткових його видів і премії як складових забезпечення, що враховують при перерахунку пенсії військовослужбовців, Верховний Суд у постанові від 12.11.2019, ухваленій у справі № 826/3858/18, вказав на відсутність у Кабінету Міністрів України повноважень на зміну структури грошового забезпечення, а приводом для перерахунку пенсій є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій, саме розмір якого, а не складові, можуть змінюватись Кабінетом Міністрів України.

Нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду (частина 2 статті 265 КАС України).

В рішенні в зразковій адміністративній справі № 160/8324/19 Верховний Суд вказав на таке:

38. Таким чином, з 05.03.2019 - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати ОСОБА_1 має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону № 2011-ХІІ”.

Отже, з 5 березня 2019 року - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення. Таким чином, ОСОБА_1 з 05.03.2019 має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою № 704 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-ХІІ.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 25.08.2020 у справі 300/75/20 подано до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 05.03.2019, із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру його пенсії.

Отже рішення суду від 25.08.2020 у справі № 300/75/20 відповідачем виконано, що й не заперечується позивачем.

Постановою № 704, серед іншого, затверджено:

- тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1;

- схему тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 14;

- розміри надбавки за вислугу років військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу згідно з додатком 16.

Пунктом 4 Постанови № 704 (в редакції, чинній до 24.02.2018) встановлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.

Аналогічні за змістом положення (врахування прожиткового мінімуму для працездатних осіб і 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати) були внесені до Приміток Додатку 1 і Додатку 14 Постанови № 704 "Тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу" і "Схема тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу".

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 за № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", яка набрала чинності 24.02.2018, до Постанови № 704 внесено зміни, якими пункт 4 даної постанови викладено у новій редакції: "Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.".

При цьому, зміст приміток до Додатків 1 та 14 Постанови № 704 не приведено у відповідність з нормою пункту 4 вказаної Постанови.

Приведення у відповідність коментованих приміток додатків до нової редакції пункту 4 Постанови № 104 мало місце з 03.11.2020 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.10.2020 за № 1038 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2006 року за № 1644 і від 30 серпня 2017 року за № 704".

Таким чином, пункт 4 Постанови № 704 з 24.02.2018 визначав, що при обчисленні розмірів посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу використовується такий сталий показник як "розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018".

Разом з тим, постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 у справі № 826/6453/18 визнано протиправним та скасовано пункт 6 Постанови № 103, яким, серед іншого, внесено зміни до пункту 4 Постанови № 704.

Повертаючись до попередньої редакції правового регулювання спірного питання, відповідно до редакції пункту 4 Постанови № 704, яка діяла до внесення змін, та вимог пункту 1 Приміток Додатку 1 та пункту Примітки Додатку 14 до Постанови № 704, розміри посадового окладу та окладу за військовими (спеціальними) званнями з 29.01.2020 мають визначатися шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.

Пунктом 4 Постанови № 704 визначено граничну нижню величину, яка береться для розрахунку посадового окладу, що складає розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня відповідного року, але не менше 50% мінімальної заробітної плати станом на 1 січня відповідного року. Відтак, у випадку, коли у календарному році, в якому застосовується відповідна норма зазначеного підзаконного нормативно-правового акту, 50% мінімальної заробітної плати перевищують прожитковий мінімум, мінімальна заробітна плата стає розрахунковою величиною для обрахунку посадових окладів.

При цьому, суд зазначає, що пунктом 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (далі – Закон № 1774-VІІІ), який набрав чинності 01.01.2017, встановлено, що після набрання чинності вказаним Законом мінімальна заробітна плата не застосовується, як розрахункова величина для визначення посадових окладів та заробітної плати працівників та інших виплат.

Норми пункту 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України № 1774-VIII були чинними як на дату прийняття Постанови № 704, так і станом на 29.01.2020, неконституційними не визнавалися.

Відтак, вказаний пункт Постанови № 704 у частині, яка суперечить нормам розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України №1774-VIII, не підлягає застосуванню.

Під час розв`язання колізії між нормами пункту 3 розділу ІІ Закону України № 1774-VIII та пункту 4 Постанови № 704 у редакції до внесення змін Постановою №103 перевагу слід надати положенням Закону, як акту права вищої юридичної сили з урахуванням статті 8 Конституції України.

Враховуючи те, що норма пункту 3 розділу ІІ Закону України № 1774-VIII не втратила чинності і за юридичною силою є вищою за приписи пункту 4 Постанови № 704 у редакції до внесення змін Постановою № 103, правові підстави для обчислення розміру окладу за посадою та окладу за військовим званням із використанням величини мінімальної заробітної плати відсутні.

Таким чином, з огляду на зазначене, суд вважає, що згідно з Постановою № 704 розрахунковою величиною для визначення розмірів посадових окладів та окладів за військовим званням, як складових грошового забезпечення військовослужбовців, що проходять військову службу, є стала величина - розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а мінімальна заробітна плата (чи її частина) для розрахунків розмірів цих окладів не застосовується. Такі ж правила діють при визначенні грошового забезпечення для перерахунку пенсій особам, звільненим з військової служби.

В спірному випадку, позивач в позовній заяві не оспорює відмову відповідача за його заявою від 15.03.2021 в частині розрахунку посадового окладу, окладу за військовим званням в розмірі, що становитиме не менше 50% мінімальної заробітної плати станом на 1 січня відповідного року (2020 та 2021). Отже, спору в цій частині між сторонами немає. Натомість, є спір щодо правомірності відмови відповідача виготовити та подати до пенсійного органу довідок про розмір грошового забезпечення позивача за відповідною посадою, в яких посадовий оклад, оклад за військовим званням, та похідні від них додаткові види грошового забезпечення, повинні бути розраховані шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року - 2020, 2021, на відповідний тарифний коефіцієнт.

Редакція законів України про державний бюджет на 2019, 2020 і 2021 роки свідчить про зміни в розмірах прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме про їх збільшення (станом на 01.01.2019 розмірах прожиткового мінімуму для працездатних осіб становив 1921 грн., з 01.01.2020 -2102 грн., з 01.01.2021 – 2270 грн.).

Отже, у ОСОБА_1 з 29.01.2020 (дати набрання чинності судового рішення у справі № 826/6453/18) виникло право на перерахунок пенсії забезпечення позивача за відповідною посадою, в яких посадовий оклад, оклад за військовим званням, та похідні від них додаткові види грошового забезпечення, повинні бути розраховані шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2020 та 01.01.2021, на відповідний тарифний коефіцієнт. Таке право повинно бути реалізоване у спосіб підготовки компетентним органом (в спірному випадку відповідачем) та подання ним до пенсійного органу нових довідок із включенням відомостей про основні та додаткові види грошового забезпечення із застосуванням пункту 4 Постанови № 704 в редакції: "Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14" для проведення Головним Управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області перерахунку пенсії позивача.

Суд відхиляє доводи відповідача, викладені в листі від 29.03.2021 за № 9/1/1009, про те, що через втрату чинності попередньої редакції пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704, з огляду на зміни, внесені постановою Кабінету Міністрів України № 103, вказана норма в цій редакції постанови Уряду обґрунтовано не була застосована при визначенні розміру посадового окладу ОСОБА_1 .

Суд в цьому випадку враховує правову позицію Верховного Суду в цитованій вище зразковій справі № 160/8324/19, згідно якої в зв`язку з визнанням судом нечинними окремих положень постанови Кабінету Міністрів України № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45, з дати набрання законної сили судовим рішенням (05.03.2019), діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін. Тобто, застосовуючи вказаний підхід Верховного Суду в зразковій справі, суд вище вже зробив висновок про те, що з 29.01.2020 – дати набрання законної сили судовим рішенням у справі № 826/6453/18, яким визнано протиправним та скасовано пункт 6 Постанови № 103, яким, серед іншого, внесено зміни до пункту 4 Постанови № 704, відновлена дія попередньої редакції пункту 4 Постанови № 704, яка діяла до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України № 103.

При цьому, суд не бере до уваги посилання відповідача на висновки Верховного Суду, викладені в постанові від 22.01.2020 у справі № 521/11620/16, оскільки вони зроблені за інших обставин, а саме: за результатами оцінки правовідносин, що мали місце до скасування судовими рішеннями пунктів 1, 2 Постанови № 103 та зміни до пункту 5 і Додатку 2 Порядку № 45 (справа № 826/3858/18, рішення набрало законної сили 05.03.2019), та пункту 6 Постанови № 103 (справа № 826/3858/18, судове рішення набрало законної сили 29.01.2020).

Отже, враховуючи викладене, з огляду на набуття позивачем права на перерахунок пенсії з моменту набрання законної сили постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 у справі № 826/6453/18, суд вважає необґрунтованою відмову обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у складенні та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області нових довідок про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 із врахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення станом на 29.01.2020 та 01.01.2021 із розрахунку, в якому посадовий оклад, оклад за військовим званням визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року (2020, 2021), на відповідний тарифний коефіцієнт.

При цьому, суд вважає, що оцінка правомірності дій відповідача щодо відмови визначити розмір посадового окладу та окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, на відповідні тарифні коефіцієнти, входить в оцінку правомірності відмови відповідача підготовити та видати довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 29.01.2020 та 01.01.2021.

За наведеного, суд вважає, що порушене право позивача на перерахунок пенсії на підставі належних числових показників його грошового забезпечення станом на 29.01.2020 та 01.01.2021за відповідною посадою, яку він займав на день звільнення, належить відновити у спосіб зобов`язання відповідача підготовити та подати до пенсійного органу нові довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 .

При цьому, суд не погоджується з позивачем про те, що спосіб відновлення порушеного права позивача повинен передбачати дату – 01.02.2020, з якої має бути проведений перерахунок основного розміру пенсії позивача. Суд вважає, що до моменту отримання належної довідки від відповідача у пенсійного органу не виникає обов`язку з перерахунку пенсії позивача. На цей час пенсійний орган ще не отримав нової довідки, та відповідно не здійснював перерахунку основного розміру пенсії позивача. Даний спір виник між ОСОБА_1 та Івано-Франківським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки щодо видачі довідки. Між цими сторонами відсутній спір щодо дати перерахунку пенсії позивача.

Підсумовуючи, суд вважає, що ефективним способом відновлення порушених прав позивача є зобов`язання Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки підготувати та надати до територіального органу Пенсійного фонду України нові довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 29.01.2020 та 01.01.2021 за відповідною посадою, яку він займав на день звільнення, з урахуванням в них щомісячних основних та додаткових видів грошового забезпечення, та в яких посадовий оклад, оклад за військовим званням визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року (2020 та 2021), на відповідний тарифний коефіцієнт відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 за № 2262-ХІІ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та з врахуванням положень пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 за № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" в редакції від 30.08.2017.

Отже, позов ОСОБА_1 до Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки належить частково задовольнити.

Щодо розподілу судових витрат у справі.

Згідно з копією посвідчення серії НОМЕР_1 , ОСОБА_1 є інвалідом ІІІ групи і має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни – інвалідів війни (а.с. 13).

Відповідно до пункту 8 частини 1 статті 5 Закону України “Про судовий збір” позивач звільнений від сплати судового збору.

Враховуючи, що позивач не поніс судових витрат по сплаті судового збору, за відсутності доказів понесення сторонами інших судових витрат у справі, керуючись частинами 3, 5 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про те, що відсутні підстави для розподілу судових витрат у справі.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо відмови надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , що враховується при перерахунку пенсії станом на 29.01.2020 та на 01.01.2021 з урахуванням в них щомісячних основних та додаткових видів грошового забезпечення, та в яких посадовий оклад та оклад за військовим званням визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт відповідно до вимог пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 за № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" в редакції від 30.08.2017.

Зобов`язати Івано-Франківський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 29.01.2020 та 01.01.2021 за відповідною посадою, яку він займав на день звільнення з військової служби, з урахуванням в них щомісячних основних та додаткових видів грошового забезпечення, та в яких посадовий оклад, оклад за військовим званням визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року (2020 та 2021), на відповідний тарифний коефіцієнт відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 за № 2262-ХІІ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та з врахуванням положень пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 за № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" в редакції від 30.08.2017.

В задоволенні решти позову відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

Позивач – ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків – НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ).

Відповідач - Івано-Франківський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, ідентифікаційний код – 07742609, вулиця Довженка, 21, місто Івано-Франківськ, 76026.

Суддя /підпис/ Боршовський Т.І.