
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
07 вересня 2021 року справа № 320/10546/21
Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного сервісного центру МВС Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Київській області (Філія ГСЦ МВС) Територіального сервісного центру №3246 (ТСЦ 3246) про зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 з позовом до Головного сервісного центру МВС Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Київській області (Філія ГСЦ МВС) Територіального сервісного центру №3246 (ТСЦ 3246), в якому просить суд:
- зобов`язати Головний сервісний центр МВС Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Київській області (Філія ГСЦ МВС) Територіальний сервісний центр №3246 (ТСЦ 3246) здійснити державну реєстрацію транспортного засобу марки MERCEDES-BENZ S550" чорного кольору, 2014 року випуску, № двигуна НОМЕР_1 за позивачем, ОСОБА_1 ;
- надати висновок (дозвіл) про можливість дублювання (присвоєння та нанесення спеціального індивідуального) ідентифікаційного номера на правий передній лонжерон з передньою стійкою в зборі на базі науково-дослідницького бюро судових експертиз "Сантодор".
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам ст.160-161 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
При цьому, частиною другою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Згідно з ч. 1 ст. 46 Кодексу адміністративного судочинства України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача (ч. 1 ст. 4 КАС України).
Відповідачем в даному адміністративному позові є Головний сервісний центр МВС Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Київській області (Філія ГСЦ МВС) Територіальний сервісний центр №3246 (ТСЦ 3246). Місцезнаходженням відповідача визначено: вул. Льва Толстого, 2, с. Софіївська Борщагівка, 08131.
За вказаною адресою знаходиться Територіальний сервісний центр МВС №3246 (ТСЦ 3246), що слідує з офіційного сайту Головного сервісного центру МВС (https://hsc.gov.ua/).
В той же час найменування відповідача зазначено позивачем в позовній заяві некоректно, адже з зазначеного найменування неможливо чітко з`ясувати, до якого з зазначених органів пред`явлені позовні вимоги.
У зв`язку з чим позивачу в порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно чітко визначити відповідача у справі.
Відповідно до пункту 9 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, в позовній заяві зазначаються у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Суд зазначає, що пункт 9 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України вказує на невичерпний перелік інформації, яка може бути висвітлена в адміністративному позові задля правильного вирішення спору.
Відповідно до частини першої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; ) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1 - 4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Позов в адміністративному процесі - це письмово оформлена і адресована суду письмова вимога, яка складається з вимоги процесуального характеру (відкрити провадження по справі) і вимоги матеріального характеру (захистити невизнане, оспорюване чи порушене право).
При цьому складовими частинами позову є предмет позову та підстави позову.
Предмет позову - це матеріально-правові вимоги позивача до відповідача, направлені на захист порушеного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу.
Підстави позову - це факти, які обґрунтовують вимогу про захист права чи законного інтересу. Тобто це обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, які об`єктивуються у поданих доказах. Під підставами позову слід розуміти обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги, а не самі по собі посилання позивача на певну норму закону. До підстав позову входять лише юридичні факти, тобто ті, з якими норми матеріального права пов`язують виникнення, зміну чи припинення прав та обов`язків суб`єктів спірного матеріального правовідношення, та які у своїй сукупності дають право особі звернутися до суду з вимогами до іншої особи.
Зі змісту прохальної частини позовної заяви вбачається, що позивач просить суд, зокрема зобов`язати Головний сервісний центр МВС Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Київській області (Філія ГСЦ МВС) Територіальний сервісний центр №3246 (ТСЦ 3246) здійснити державну реєстрацію транспортного засобу марки MERCEDES-BENZ S550" чорного кольору, 2014 року випуску, № двигуна НОМЕР_1 за позивачем, ОСОБА_1 .
Враховуючи нечіткість визначення відповідача, неможливо з`ясувати до якого з зазначених органів пред`явлені позовні вимоги.
Крім того, позовна вимога надати висновок (дозвіл) про можливість дублювання (присвоєння та нанесення спеціального індивідуального) ідентифікаційного номера на правий передній лонжерон з передньою стійкою в зборі на базі науково-дослідницького бюро судових експертиз "Сантодор" не узгоджується із способами захисту порушеного права, визначеними у частині першій статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України, адже не містить вимоги зобов`язального характеру, звернутої до відповідача.
У зв`язку з чим позивачу в порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно уточнити зміст позовних вимог, враховуючи визначені статтею 5 Кодексу адміністративного судочинства України способи захисту порушених прав, свобод або законних інтересів.
Відповідно до пункту 2 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
У той же час, у позовній заяві всупереч вимогам статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України позивачем не вказано ідентифікаційний код відповідача як юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, номерів засобів зв`язку відповідача та офіційної електронної адреси відповідача.
У зв`язку з цим, позивачу в порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно надати уточнену позовну заяву із зазначенням ідентифікаційного коду відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, номерів засобів зв`язку відповідача та офіційної електронної адреси відповідача.
Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- надати уточнену позовну заяву (два примірники), з урахуванням вказаних судом зауважень, а саме, уточнити відповідача та зміст позовних вимог, враховуючи визначені статтею 5 Кодексу адміністративного судочинства України способи захисту порушених прав, свобод або законних інтересів, зазначити ідентифікаційний код відповідача, номери засобів зв`язку відповідача, офіційну електронну адресу відповідача.
3. Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали надіслати позивачу, зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Кушнова А.О.