
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 серпня 2021 року Справа № 160/9175/21 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кальника В.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «КОДАЦЬКЕ-АГРО» до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування наказу від 17.03.2021 року №3, -
ВСТАНОВИВ:
08.06.2021 року Товариство з обмеженою відповідальністю «КОДАЦЬКЕ-АГРО» звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, в якому позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати наказ начальника Дніпровського РС ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області Бедрань С. від 17.03.2021 року №3.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що на підставі наказу начальника Дніпровського РС ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області Бедрань С. від 17.03.2021 року №3 на підприємстві ТОВ «КОДАЦЬКЕ-АГРО» було проведено планову перевірку. Поряд з цим, позивач вказує на протиправність наказу від 17.03.2021 року №3, з посиланням на положення ч. 1 ст. 7 ЗУ «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, та Положення про ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області, якими передбачено здійснення повноважень Державної служби України з надзвичайних ситуацій також через територіальні органи. При цьому, за позицією позивача, Дніпровський районний сектор ГУ ДСНС у Дніпропетровській області не створено в установленому законодавством порядку, та відомості щодо вказаного районного сектору відсутні в Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних-осіб підприємців та громадських формувань. За вказаних обставин, позивач вважає безпідставним видання наказу керівником органу, що не є юридичною особою, також позивач вказує, що оскаржуваний наказ суперечить правам та інтересам ТОВ «КОДАЦЬКЕ-АГРО», а тому підлягає визнанню протиправним та скасуванню.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14.06.2021 року відкрито провадження у справі, розгляд справи ухвалено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, витребувано від відповідача оскаржуваний наказ та інші документи, що стали підставою для прийняття наказу.
01.07.2021 року відповідачем до суду подано відзив на позовну заяву, в якому ГУ ДНСН України в Дніпропетровській області повністю заперечує проти задоволення позовних вимог. Як на підставу своїх заперечень, відповідач посилається на затвердження річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) на 2021 рік наказом ДСНС від 26.11.2020 року №633 відповідно до вимог законодавства, та оприлюднення даного наказу на офіційному веб-сайті Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Щодо повноважень Дніпровського районного сектору ГУ ДСНС у Дніпропетровській області відповідач зазначив, що здійснення даним підпорядкованим підрозділом державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки та цивільного захисту визначено у п.п. 27, 35 пункту 4 Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, затвердженого наказом ДСНС України 04.02.2013 року №3. Крім того, відповідно до наказу ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області від 01.09.2020 №305, Дніпровський районний сектор є структурним підрозділом Головного управління в Дніпропетровській області, що не має статусу юридичної особи та згідно ЗУ «Про центральні органи виконавчої влади» не потребує внесення до Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних-осіб підприємців та громадських формувань. В обґрунтування законності проведення перевірки ТОВ «КОДАЦЬКЕ-АГРО», відповідач також посилається на матеріали планової перевірки позивача, серед яких міститься наказ від 17.03.2020 №3, повідомлення про проведення планової перевірки, що було вручено 19.03.2021 року, посвідчення від 01.04.2021 №62 на проведення перевірки, копію якого було надано суб`єкту господарювання. Як зазначено відповідачем у відзиві, ознайомившись із матеріалами планової перевірки, можна дійти висновку про дотримання ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області вимог ЗУ «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Окремо відповідачем наголошено щодо допуску позивачем посадових осіб відповідача до проведення перевірки на підставі оспорюваного наказу, що додатково свідчить про дотримання вимог закону в частині призначення такої перевірки.
Дослідивши докази, наявні в матеріалах справи, з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується адміністративний позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «КОДАЦЬКЕ-АГРО» (код ЄДРПОУ 41643151), 06.10.2017 зареєстроване в Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, номер запису: 12031020000029774, юридична адреса: 52063, Дніпропетровська область, Дніпровський район, село Новотаромське, вул. Господарча, буд. 3, основний код економічної діяльності: 01.11 Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.
Наказом Дніпровського районного сектору Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області від 17.03.2021 року №3, на виконання вимог Кодексу цивільного захисту України, Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та з метою виконання річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державної служби з надзвичайних ситуацій на 2021 рік, було призначено проведення планової перевірки з 01.04.2021 по 14.04.2021 ТОВ «КОДАЦЬКЕ-АГРО» головним інспектором Дніпровського РС Рашевським С.П., провідним інспектором Дніпровського РС Лисогоря Д.О., провідним інспектором Дніпровського РС Цой Л.О., що також вбачається з витягу з Переліку до наказу Дніпровського РС ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області від 17.03.2021 №3.
Повідомленням №299 від 18.03.2021 року, ТОВ «КОДАЦЬКЕ-АГРО» було поінформовано про проведення планового заходу зі здійснення державного нагляду (контролю) у період з 01.04.2021 по 14.04.2021 року додержання (виконання) вимог нормативно-правових актів та нормативних документів у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки за адресами: Дніпропетровська область, Дніпровський район, с. Горського, вул. Наукова, 8; Дніпропетровська область, Дніпровський район, с. Горького, вул. Академіка Іванова, 25; Дніпропетровська область, Дніпровський район, с. Новотаромське, вул. Паркова, 2; Дніпропетровська область, Дніпровський район,, с Горького, вул. Академіка Іванова, 23; Дніпропетровська область, Дніпровський район, с. Новотаромське, вул. Господарча, 10; Дніпропетровська область, Дніпровський район, с. Горького, вул. Академіка Іванова, 18; Дніпропетровська область, Дніпровський район, с. Новотаромське, вул. Господарча, 3; Дніпропетровська область, Дніпровський район, с. Новотаромське, вул. Господарча, 8; Дніпропетровська область, Дніпровський район, с. Горького, вул. Дружби, 11; Дніпропетровська область, Дніпровський район, с. Горького, вул. Академіка Іванова, 15; Дніпропетровська область, Дніпровський район, с. Горького, вул. Наукова, 55. Копія повідомлення була вручена бухгалтеру ТОВ «КОДАЦЬКЕ-АГРО» 19.03.2021 року.
Відповідно до посвідчення №62 від 01.04.2021 року на проведення заходу державного нагляду (контролю), обов`язки щодо проведення перевірки ТОВ «КОДАЦЬКЕ-АГРО» надані Головному інспектору Дніпровського районного сектору ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області Рашевському С.П., провідному інспектору – Лисогорі Д.О., провідному інспектору – Цой Л.О. Копію посвідчення було вручено директору ТОВ «КОДАЦЬКЕ-АГРО» - Рожковському С.О.
За результатами проведеної перевірки, призначеної на підставі наказу Дніпровського районного сектору Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області від 17.03.2021 року №3, Дніпровським районним сектором Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області було складено акт від 14.04.2021 №23 за результатами проведення планового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки. Примірник акта від 14.04.2021 №23 директором ТОВ «КОДАЦЬКЕ-АГРО» було отримано 14.04.2021 року.
Позивач не погоджується з наказом Дніпровського районного сектору Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області від 17.03.2021 року №3, вважає його таким, що прийнятий безпідставно та порушує права та інтереси позивача, у зв`язку із чим подав до суду відповідний позов.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Згідно вимог ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначаються Законом України № 877-V від 05.04.2007 року "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності"(надалі Закон № 877-V ).
Статтею 1 Закону № 877-V визначено, що державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища; заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом;
Статтею 66 Кодексу цивільного захисту України встановлено способи здійснення державного нагляду (контролю). Так, закріплено, що центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, здійснює державний нагляд (контроль) шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону № 877-V, планові заходи здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду (контролю) не пізніше 1 грудня року, що передує плановому. Внесення змін до річних планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) не допускається, крім випадків зміни найменування суб`єкта господарювання та виправлення технічних помилок. Плановим періодом вважається рік, який обчислюється з 1 січня по 31 грудня планового року.
Плани здійснення заходів державного нагляду (контролю) на наступний плановий період повинні містити дати початку кожного планового заходу державного нагляду (контролю) та строки їх здійснення.
Протягом планового періоду здійснення більш як одного планового заходу державного нагляду (контролю) щодо одного суб`єкта господарювання одним і тим самим органом державного нагляду (контролю) не допускається.
За наявності у суб`єкта господарювання відокремлених підрозділів планові заходи державного нагляду (контролю) щодо такого суб`єкта господарювання можуть здійснюватися одночасно в усіх відокремлених підрозділах протягом строку здійснення одного планового заходу.
Внесення одного й того самого суб`єкта господарювання до планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) різних органів державного нагляду (контролю) є підставою для проведення щодо такого суб`єкта господарювання комплексного планового заходу державного нагляду (контролю).
Суб`єкт господарювання має право відмовитися від проведення комплексного планового заходу державного нагляду (контролю) шляхом письмового звернення до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику, політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності. У такому разі перевірка такого суб`єкта господарювання проводиться згідно з річними планами органів державного нагляду (контролю).
Органи державного нагляду (контролю) щороку визначають перелік суб`єктів господарювання, які підлягають плановим заходам державного нагляду (контролю) у плановому періоді, та не пізніше 15 жовтня року, що передує плановому, забезпечують внесення відомостей про таких суб`єктів господарювання до інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) для автоматичного виявлення нею суб`єктів господарювання, які підлягають комплексним плановим заходам державного нагляду (контролю).
Проект плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) формується інтегрованою автоматизованою системою державного нагляду (контролю).
У разі виникнення потреби у внесенні змін до сформованого проекту плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) щодо узгоджених між органами державного нагляду (контролю) інших дат початку та строків здійснення комплексних планових заходів державного нагляду (контролю) органи державного нагляду (контролю) звертаються письмово з відповідними пропозиціями не пізніше 1 листопада року, що передує плановому, до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику, політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності, який має право вносити такі зміни до інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю).
План здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на відповідний плановий період для всіх органів державного нагляду (контролю) затверджує центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику, політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності, оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті та вносить відомості до інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) до 15 листопада року, що передує плановому.
Річні плани здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) на відповідний плановий період з урахуванням узгоджених дат початку та строків здійснення визначених у плані здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) затверджують органи державного нагляду (контролю), оприлюднюють на своїх офіційних веб-сайтах та вносять відомості до інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) до 1 грудня року, що передує плановому.
Вимоги до оформлення річних та комплексного планів здійснення заходів державного нагляду (контролю), внесення змін до них та звіту щодо їх виконання визначаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику, політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності.
Комплексні планові заходи державного нагляду (контролю) здійснюються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч. 4 ст. 5 Закону №877-V, органи державного нагляду (контролю) здійснюють планові заходи з державного нагляду (контролю) за умови письмового повідомлення суб`єкта господарювання про проведення планового заходу не пізніш як за десять днів до дня здійснення цього заходу.
Повідомлення повинно містити:
дату початку та дату закінчення здійснення планового заходу;
найменування юридичної особи або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких здійснюється захід;
найменування органу державного нагляду (контролю).
Повідомлення надсилається рекомендованим листом та/або за допомогою електронного зв`язку (у тому числі через електронний кабінет чи іншу інформаційну систему, користувачами якої є відповідний орган державного нагляду (контролю) та суб`єкт господарювання, який ним перевіряється) або вручається особисто під розписку керівнику чи уповноваженій особі суб`єкта господарювання - юридичної особи, її відокремленого підрозділу, фізичній особі - підприємцю або уповноваженій ним особі.
Суб`єкт господарювання має право не допускати посадову особу органу державного нагляду (контролю) до здійснення планового заходу в разі неодержання повідомлення про здійснення планового заходу.
Згідно положень ч. 5 ст. 5 Закону №877-V, строк здійснення планового заходу не може перевищувати десяти робочих днів, а щодо суб`єктів мікро-, малого підприємництва - п`яти робочих днів.
Продовження строку здійснення планового заходу не допускається.
Відповідно до ч. ч. 1, 2, 3 ст. 7 Закону № 877-V, для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ (рішення, розпорядження), який має містити найменування суб`єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки.
На підставі наказу (рішення, розпорядження) оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу державного нагляду (контролю), яке підписується керівником органу державного нагляду (контролю) (головою державного колегіального органу) або його заступником (членом державного колегіального органу) із зазначенням прізвища, ім`я та по батькові і засвідчується печаткою.
У посвідченні (направленні) на проведення заходу зазначаються: найменування органу державного нагляду (контролю), що здійснює захід; найменування суб`єкта господарювання та/або його відокремленого підрозділу або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких здійснюється захід; місцезнаходження суб`єкта господарювання та/або його відокремленого підрозділу, щодо діяльності яких здійснюється захід; номер і дата наказу (рішення, розпорядження), на виконання якого здійснюється захід; перелік посадових осіб, які беруть участь у здійсненні заходу, із зазначенням їх посади, прізвища, ім`я та по батькові; дата початку та дата закінчення заходу; тип заходу (плановий або позаплановий); форма заходу (перевірка, ревізія, обстеження, огляд, інспектування тощо); підстави для здійснення заходу; предмет здійснення заходу; інформація про здійснення попереднього заходу (тип заходу і строк його здійснення).
Як встановлено судом, ТОВ «КОДАЦЬКЕ-АГРО» було допущено до проведення планової перевірки посадових осіб відповідача на підставі наказу від 17.03.2021 року №3, повідомлення №299 від 18.03.2021 року та посвідчення №62 від 01.04.2021 року. Копії зазначених документів надавались представникам позивача, та позивач не скористався правом недопуску до перевірки у разі наявності порушень зі сторони відповідача.
Разом з тим, в обґрунтування незаконності оспорюваного наказу, позивач здійснив посилання на відсутність повноважень у представників відповідача для призначення та проведення планової перевірки.
Так, відповідно до ч.1, ч. 2 ст. 64 Кодексу цивільного захисту України, центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, уповноважений організовувати та здійснювати державний нагляд (контроль) щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб.
Центральний орган виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення.
Згідно з п. 1 Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, затвердженого наказом ДСНС України №3 від 04.02.2013 року (у редакції наказу ДСНС України від 12.11.2018 №661), (надалі – Положення), Головне управління є територіальним органом Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, уповноваженим на забезпечення реалізації державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб.
Згідно п.п. 27, 35 пункту 4 Положення, Головне управління відповідно до покладених на нього завдань організовує і здійснює безпосередньо та через підпорядковані підрозділи державний нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та суб`єктами господарювання.
Наказом ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області від 01.09.2020 №305 затверджено Положення про Дніпровський районний сектор Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області (надалі - Положення про Дніпровський РС), відповідно до якого Дніпровський районний сектор є структурним підрозділом Головного управління в Дніпропетровській області і в межах наданих повноважень забезпечує реалізацію на рівні відповідної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту заходів у сфері цивільного захисту.
Відповідно до п. 3.1. Положення про Дніпровський РС, такий структурний підрозділ здійснює державний нагляд за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, іншими суб`єктами господарювання незалежно від форми власності, а також громадянами України, іноземцями та особами без громадянства.
Згідно п. 6.2 Положення про Дніпровський РС, сектор у межах повноважень видає накази організаційно-розпорядчого характеру з питань, що стосуються функцій державного нагляду (контролю) у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту, за діяльністю аварійно-рятувальних служб на території відповідної адміністративної одиниці.
Відповідно до п. 7.3.5 Положення про Дніпровський РС, начальник сектору підписує накази організаційно-розпорядчого характеру з питань, що стосуються функцій державного нагляду (контролю) у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту, за діяльністю аварійно-рятувальних служб.
Таким чином, судом встановлено, що Дніпровський районний сектор Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області не має статусу юридичної особи та не потребує внесення до Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних-осіб підприємців та громадських формувань. Поряд з цим, керівник Дніпровського районного сектору був наділений повноваженнями щодо прийняття наказу від 17.03.2021 року №3, а тому наказ є правомірним та скасуванню не підлягає.
Суд зауважує, що позивачем не наведено інших доводів щодо порушення оспорюваним наказом прав та інтересів ТОВ «КОДАЦЬКЕ-АГРО».
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Частиною 1 ст. 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
З урахуванням вищенаведених обставин, суд вважає, що позовні вимоги про визнання протиправним та скасування наказу начальника Дніпровського РС ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області Бедрань С. від 17.03.2021 року №3 не підлягають задоволенню.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З урахуванням відмови в задоволенні позову повністю, судові витрати, сплачені позивачем, не стягуються.
Керуючись ст.ст. 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «КОДАЦЬКЕ-АГРО» до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування наказу від 17.03.2021 року №3 – відмовити.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.В. Кальник