Ухвала суду № 99415526, 06.09.2021, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.09.2021
Номер справи
500/2980/20
Номер документу
99415526
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Справа № 500/2980/20

06 вересня 2021 рокум.ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, у складі:

головуючого судді Баранюка А.З.

за участю:

секретаря судового засідання Якібчук О.Д.

позивача: ОСОБА_1 ;

представника позивача: Фльорківа О.В.;

представника відповідача: Гулкевич С.Б.,

представника третьої особи: Ганкевич Н.В.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву про відстрочення рішення суду у справі за позовом ОСОБА_1 до управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Виконавчий комітет Тернопільської міської ради про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Тернопільського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Виконавчий комітет Тернопільської міської ради про:

визнання протиправною відмову Управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради у видачі ОСОБА_1 будівельного паспорта на забудову земельної ділянки площею 0,06 га, для індивідуального садівництва, кадастровий номер 6110100000:17:002:0557, за межами населеного пункту на території Тернопільської міської ради Тернопільської області (автодорога Н02 Львів-Тернопіль);

зобов`язання Управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради видати ОСОБА_1 будівельний паспорт на забудову земельної ділянки площею 0,06 га, для індивідуального садівництва, кадастровий номер 6110100000:17:002:0557, за межами населеного пункту на території Тернопільської міської ради Тернопільської області (автодорога Н02 Львів-Тернопіль).

Рішенням суду від 25.01.2021 у справі №500/2980/20, залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 27.05.2021, позов задоволено.

На виконання вказаного рішення 08.06.2021 було видано виконавчий лист зобов`язального характеру.

05.07.2021 представник Управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради подав до суду заяву про відстрочення виконання судового рішення у даній справі.

Дана заява обґрунтована тим, що Детальним планом території індивідуальних земельних ділянок садівницького поселення, що розташовані за межами м. Тернополя на території міської ради (автодорога Краковець-Львів-Тернопіль-Умань Н-02) загальною площею 84,3 га з майбутньою реконструкцією під поселення садибної забудови, затвердженого розпорядженням голови Тернопільської обласної державної адміністрації від 22 серпня 2018 року № 636-од передбачено проведення реконструкції садівницького поселення під поселення садибної забудови, що в містобудівному аспекті територія проекту сформувалась двома основними чинниками: садибна забудова на території всієї ділянки та громадська забудова, а також метою Детального плану є зміна цільового призначення земельної ділянки згідно плану зонування м. Тернополя та розробка архітектурно-планувальних рішень Генерального плану.

Згідно з викопіюваннями з генерального плану території м. Тернополя, затвердженого рішенням Тернопільської міської ради від 10.08.2010р. №5/37/11 (із внесеними зміна) та з плану зонування території міста Тернополя, затвердженого рішенням міської ради від 27.01.2014р. №6/44/12 (із внесеними зміна) територія в районі автомобільної дороги М-09 Тернопіль-Львів-Рава- Руська (колишня автодорога Н-02 Львів - Тернопіль), де знаходиться земельна ділянка позивача визначена для розташування садибної житлової забудови (зона Ж-1).

Тернопільською міською радою вживаються заходи щодо коригування Детального плану шляхом внесення змін в дану документацію відповідно до вимог містобудівної документації на місцевому рівні та чинного законодавства. Внесення змін в Детальний план є довготривалою процедурою, що включає: прийняття відповідного рішення міської ради, проведення тендеру із визначенням переможця, заключення договору на внесення змін документації, збір вихідних даних від органів виконавчої влади та інших організацій та установ. Після отримання вихідних даних розробниками розробляється проект документації, яка відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.2011р. №555 «Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні підлягає оприлюдненню та проведення громадського обговорення щодо врахування громадських інтересів, після чого готуються матеріали рішення Тернопільської міської ради на затвердження даної документації.

Тому, з урахуванням наведеного, просить відстрочити виконання судового рішення у справі №500/2980/20 до 25 січня 2022 року.

Ухвалою суду від 15.07.2021 призначено судове засідання з розгляду вказаної заяви.

20.07.2021 представник позивача подав до суду заперечення на заяву про відстрочення виконання судового рішення, в яких вказує, що позивач має намір реалізувати своє право на будівництво садового будинку згідно з цільовим призначенням земельної ділянки, а зазначені боржником у заяві про відстрочку виконання судового рішення обставини не є об`єктивними чи виключними обставини, що ускладнюють виконання судового рішення на сьогоднішній день або фактично унеможливлюють його виконання, а навпаки, на їх думку, можуть у майбутньому (у разі внесення змін в Детальний план) створити боржнику можливість ухилятися від виконання судового рішення у даній справі, оскільки (в залежності від внесених змін) може виникати невідповідність намірів забудови земельної ділянки позивачем вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, невідповідність цільового призначення земельної ділянки позивача вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, тощо.

Ухвалами суду від 22.07.2021,18.08.2021 та 30.08.2021 розгляд заяви відкладено.

В судовому засіданні позивач та її представник вказали, що позивач не заперечує щодо зміни цільового призначення земельної ділянки із земель для садівництва на землі житлової та громадської забудови та реалізувати своє право на будівництво житлового будинку. Заначили, що здійснювати будівництво садового будинку у строк на який відповідача просить відстрочити виконання судового рішення не буде. Проте, зауважили, що заперечують щодо задоволення заяви та відстрочення виконання судового рішення у даній справі, оскільки позивач не має наміру пред`являти до примусового виконання вказаний виконавчий лист.

Представники відповідача та третьої особи в судовому засіданні заяву підтримали, просили її задовольнити.

Суд, заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши подану заяву та матеріали справи, дійшов наступних висновків.

Стаття 129 Конституції України передбачає, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов`язковими до виконання на всій території України.

Принцип обов`язковості судових рішень, як один з визначальних принципів здійснення правосуддя в Україні, полягає в обов`язковому виконанні на всій території України судових рішень, що набрали законної сили, а також у встановлені відповідальності за невиконання таких рішень.

Вказаний принцип обов`язковості судових рішень поряд із Конституцією України знайшов своє відображення і в Кодексі адміністративного судочинства України, а саме в статті 370 КАС України: судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

Разом з тим, КАС України передбачає можливість відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення.

Так, частиною першою статті 378 КАС України визначено, що за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Згідно з частиною третьою статті 378 КАС України підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.

Відповідно до частини четвертої статті 378 КАС України вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує:

1) ступінь вини відповідача у виникненні спору;

2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім`ї, її матеріальне становище;

3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.

Відповідно до ч. 5 ст. 378 КАС України відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення, ухвали, постанови.

Отже, при вирішенні питання про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення, суд задовольняє таку заяву лише у виняткових випадках, які він визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо). Підставою для цього можуть бути конкретні обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, та суд враховує ступінь вини відповідача у виникненні спору.

Судом встановлено, що генеральним планом міста Тернополя, який затверджений рішенням Тернопільської міської ради від 10.08.2010 № 5/37/11 «Про затвердження Генерального плану міста Тернополя» визначено, що територія в районі автомобільної дороги М-09 Тернопіль-Львів-Рава-Руська знаходиться за межами міста Тернополя в проектній межі міста та відповідно до пояснювальної записки до генерального плану міста Тернополя визначена для розташування садибної житлової забудови.

З метою здійснення організації планування території на місцевому рівні відповідно до ст.5, ст.8, ст. 19, ст.21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», на підставі абзацу другого частини другої статті 19 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» було прийнято рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради №572 від 07.07.2021 «Про розроблення (корегування) детального плану території».

Так, при прийнятті рішення враховано необхідність забезпечення принципу рівності прав суб`єктів містобудування, зокрема власників земельних ділянок (учасників АТО та ООО) на масиві за адресою автошлях М09 Тернопіль-Львів-Рава-Руська (в напрямку Львівської автомобільної дороги) щодо отримання права на будівництво індивідуальних житлових будинків, враховуючи Генеральний план міста Тернополя, плану зонування території міста Тернополя.

Отже, на даний час відповідачем здійснюється процедура зі зміни цільового призначення земельної ділянки із земель сільськогосподарського призначення (землі для садівництва) на землі житлової та громадської забудови, зокрема і тієї, що належить позивачці, згідно плану зонування м. Тернополя та розробка архітектурно-планувальних рішень Генерального плану. Наведені дії відповідача в повній мірі відповідають наміру позивачки щодо зміни цільового призначення земельної ділянки площею 0,06 га, кадастровий номер 6110100000:17:002:0557.

Тому, з урахуванням наведеного, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення заяви та відстрочення виконання рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 25 січня 2021 року у справі № 500/2980/20 за позовом ОСОБА_1 до управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Виконавчий комітет Тернопільської міської ради до 25 січня 2022 року.

Керуючись статтями 241, 248, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Відстрочити виконання рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 25 січня 2021 року у справі № 500/2980/20 за позовом ОСОБА_1 до управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Виконавчий комітет Тернопільської міської ради до 25 січня 2022 року.

Ухвала набирає законної сили в порядку визначеному статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Повний текст ухвали складено 07 вересня 2021 року.

Реквізити учасників справи:

позивач: ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 );

відповідач: управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради (місцезнаходження: вул. Коперника, 1,м. Тернопіль, 46001, код ЄДРПОУ 34334305);

третя особа: Виконавчий комітет Тернопільської міської ради (місцезнаходження: вул. Листопадова, 5,м. Тернопіль,46001, код ЄДРПОУ 04058344).

Головуючий суддя Баранюк А.З.