
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 вересня 2021 року Справа №480/4881/21
Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Савицької Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/4881/21 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, Сумського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання рішення, дії та бездіяльності неправомірними, зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до Міністерства оборони України, Сумського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, і просить суд:
- визнати неправомірним рішення дії, бездіяльність відповідача-1 (МО України), які полягають у довготривалому не розгляді заяви позивача про призначення одноразової грошової допомоги (ОГД) та не прийнятті у місячний строк з моменту надходження заяви відповідного рішення про виплату ОГД;
- зобов`язати відповідача-2 (Сумський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки) повторно направити відповідачу заяву ОСОБА_1 з доданими документами для призначення одноразової грошової допомоги;
- зобов`язати відповідача-1 (МО України) розглянути в місячний строк з дня надходження заяви позивача та призначити і виплатити позивачу - ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу у зв`язку із загибеллю при захисті Батьківщини її сина, молодшого сержанта ОСОБА_2 в порядку і розмірі, передбаченому законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» із змінами та доповненнями.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач звернулася через Сумський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки до Міністерства оборони України із заявою про призначення та виплату одноразової грошової допомоги у зв`язку із загибеллю сина та надала всі необхідні документи, проте, відповідач не розглянув у встановлений місячний строк вказану заяву та не прийняв відповідне рішення, чим допустив на думку позивача протиправну бездіяльність, що порушує права позивача.
Ухвалою суду від 08.06.2021 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін. Також витребувано у Сумського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки первісну та послідуючу заяву позивача, а також висновок ТЦКСП про можливість виплати ОГД та усі додані до заяви документи, які були направлені в Департамент фінансів МО України та повернуті на доопрацювання разом із супровідними листами.
Міністерством оборони України подано до суду відзив на позовну заяву, у якому проти позовних вимог заперечує у повному обсязі та просить відмовити у їх задоволенні. Зазначає, що 19 березня 2015 року позивачка у встановленому порядку, через Сумський ОВК, звернулась до відповідача із заявою про призначення та виплату одноразової грошової допомоги у зв`язку із загибеллю сина та надала всі необхідні документи, які від неї вимагалися. Згідно свідоцтва про народження НОМЕР_1 позивач ОСОБА_1 є мамою загиблого військовослужбовця ОСОБА_2 .
Розпорядник бюджетних коштів - Міноборони, в особі Комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум приймає рішення про призначення або відмову у призначенні одноразової грошової допомоги виключно на підставі документів, що надходять до Міністерства оборони України для призначення одноразової грошової допомоги, передбаченої статтею 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
В свою чергу, розпорядник бюджетних коштів - Міноборони, в особі Комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум без обвинувального вироку позбавлений можливості винести рішення про призначення одноразової грошової допомоги або про відмову в її призначенні позивачу, оскільки, рішення Комісії не може ґрунтуватися на припущеннях, а також на документах, збирання яких здійснено з порушенням установленого законом порядку.
Також зазначає, що повноваження Міноборони щодо призначення або відмову у призначенні одноразової грошової допомоги є дискреційними та виключною компетенцією Міноборони, як уповноваженого органу, щодо призначення і виплата одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, військовозобов`язаним та резервістам, яких призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві.
Як вбачається з матеріалів справи, датою смерті сина позивачки є 13.03.2015 року, а останній звернувся із заявою про виплату одноразової грошової допомоги до Сумського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки лише у 2021 році, тобто після спливу трьохрічного строку, а отже вказані обставини справи є підставою для відмови у виплаті позивачу одноразової грошової допомоги.
Крім того, відповідач зазначає, що лише 08 червня 2021 року позивач звернулась до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Міноборони. Відтак, з моменту коли позивач дізналась про порушення своїх прав, свобод чи інтересів минуло більше ніж шість років, тобто, більше ніж шість місяців, а тому вважає, що позивач без поважних причин пропустила строк звернення до адміністративного суду.
Сумським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки відзиву на позовну заяву, а також витребуваних судом документів не надходило.
Дослідивши письмові матеріали справи, встановивши всі фактичні обставини справи та оцінивши подані учасниками справи докази у їх сукупності, суд встановив наступне.
Судом встановлено, що син позивачки, військовослужбовець Збройних сил України молодший сержант ОСОБА_2 був мобілізований на військову службу та зарахований до особового складу в/ч польова пошта В2260 на посаду головного сержанта 2-ї роти охорони військової частини.
Згідно наказу Першого заступника керівника Антитерористичного Центру при Службі безпеки України №23 від 23.01.2015 молодший сержанта ОСОБА_2 прибув до складу сил та засобів, які залучаються та беруть безпосередню участь в Антитерористичній організації на території Донецькій та Луганській областей, забезпеченні її проведення з метою виконання службових (бойових) завдань.
13.03.2015, в с.Новозванівка, Луганської області, молодший сержант ОСОБА_2 загинув від вогнепального поранення, заподіяного місцевим мешканцем ОСОБА_3
ОСОБА_3 притягнуто до кримінальної відповідальності і справа по його обвинуваченню за ст.263 ч. 1, 115 ч. 1 КК України знаходиться на розгляді Лисичанського міського суду Луганської області. Вирок по справі на даний час не винесено.
19.03.2015 позивачка у встановленому порядку, через Сумський ОВК, звернулась до відповідача із заявою про призначення та виплату одноразової грошової допомоги у зв`язку із загибеллю сина та надала всі необхідні документи, які від неї вимагалися.
Згідно свідоцтва про народження НОМЕР_1 позивач ОСОБА_1 є мамою загиблого військовослужбовця ОСОБА_2 .
Після звернення представника позивача до Сумського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, заява позивача про призначення одноразової грошової допомоги та подані до неї документи 01.03.2021 направлені до Міністерства оборони України.
Згідно листа Департаменту фінансів Міністерства оборони України документи позивача надіслані до Сумського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки на доопрацювання (а.с.9).
Позивач вважає протиправною бездіяльність відповідача щодо не розгляду заяви ОСОБА_1 про призначення одноразової грошової допомоги в місячний строк, у зв`язку з чим звернувся до суду із даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Згідно із ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із ч. ч. 1, 2 ст. 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" № 2011-ХІІ (в редакції, чинній на час звернення позивача із заявою про призначення одноразової грошової допомоги від 23.12.2016, далі - Закон 2011-ХІІ), одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - одноразова грошова допомога), - гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання.
Одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі загибелі (смерті) військовослужбовця під час виконання ним обов`язків військової служби або внаслідок захворювання, пов`язаного з виконанням ним обов`язків військової служби.
Відповідно до пп. "а" ч. 1 ст. 16-2 Закону 2011-ХІІ, одноразова грошова допомога призначається і виплачується у розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов`язаного або резервіста у випадках, зазначених у підпунктах 1 - 3 пункту 2 статті 16 цього Закону.
Законом України від 06.04.2017 р. № 2004-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення рівня соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей", який набрав чинності 07.05.2017, внесено зміни до Закону № 2011-XII, і пп. "а" ч. 1 статті 16-2 Закону №2011-XII викладено в такій редакції: "Одноразова грошова допомога призначається і виплачується у розмірі 750-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, - у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов`язаного або резервіста у випадках, зазначених у підпункті 1 пункту 2 статті 16 цього Закону (підпункт 4 пункту 2 статті 16 цього Закону) ( пункт ,,б" частини 1).
Пунктом 2 Прикінцевих положень Закону встановлено, що дія цього Закону не поширюється на осіб, стосовно яких до набрання чинності цим Законом прийнято рішення про призначення та виплату їм одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), встановлення інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності або які отримали замість зазначеної допомоги інші компенсаційні виплати відповідно до законодавства.
Таким чином, розмір одноразової грошової допомоги відповідно Закону № 2004-VIII збільшено, право на отримання грошової допомоги у більшому розмірі встановлено відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень цього Закону з 07 травня 2017 року, крім осіб, стосовно яких до набрання чинності цим Законом прийнято рішення компетентним органом про призначення та виплату їм одноразової грошової допомоги.
Наказом Міністерства оборони України від 26.10.2016 № 564 затверджено Положення про Комісію Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум, яким визначено основні функції, завдання, повноваження Комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум (далі - Комісія), а також порядок організації її роботи (далі - Положення № 564).
Відповідно до п. п. 1, 2 розділу ІІ Положення № 564, основними завданнями Комісії є вивчення документів та прийняття рішень про призначення (відмову у призначенні) одноразової грошової допомоги, передбаченої статтею 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", статтею 21-4 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" та компенсаційних сум військовослужбовцям, які стали інвалідами, членам сімей військовослужбовців, які загинули під час виконання обов`язків військової служби у складі національного контингенту чи національного персоналу, а також в інших окремих випадках, передбачених резолюціями Генеральної Асамблеї ООН та постановою Кабінету Міністрів України від 05 травня 1994 року N 290 "Про затвердження Положення про порядок виплати компенсаційних сум військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, які стали інвалідами, членам сімей військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які загинули під час виконання обов`язків військової служби чи служби в органах внутрішніх справ у складі національного контингенту чи національного персоналу, а також в інших окремих випадках".
З метою забезпечення виконання покладених на неї завдань Комісія зобов`язана: приймати до розгляду документи, що надходять до Міністерства оборони України для призначення одноразової грошової допомоги, передбаченої статтею 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", статтею 21 4 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" військовослужбовцям Збройних Сил України, особам, звільненим з військової служби зі Збройних Сил України та СРСР, які стали інвалідами, військовозобов`язаним та резервістам, які стали інвалідами внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва) чи захворювання, пов`язаних з їх призовом на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, членам родин загиблих (померлих) військовослужбовців Збройних Сил України; приймати до розгляду документи, що надходять до Міністерства оборони України для прийняття рішення про виплату компенсаційних сум військовослужбовцям, які стали інвалідами, членам сімей військовослужбовців, які загинули під час виконання обов`язків військової служби у складі національного контингенту чи національного персоналу, а також в інших окремих випадках, які визначаються Організацією Об`єднаних Націй відповідно до резолюцій Генеральної Асамблеї ООН та постановою Кабінету Міністрів України від 05 травня 1994 року N 290 "Про затвердження Положення про порядок виплати компенсаційних сум військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, які стали інвалідами, членам сімей військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які загинули під час виконання обов`язків військової служби чи служби в органах внутрішніх справ у складі національного контингенту чи національного персоналу, а також в інших окремих випадках"; приймати рішення про призначення (відмову у призначенні) одноразової грошової допомоги в місячний строк із дня надходження всіх необхідних документів; приймати рішення про виплату компенсаційних сум в місячний строк із дня надходження всіх необхідних документів, а в окремих випадках - після надходження коштів від Секретаріату ООН; доводити прийняті рішення до Департаменту фінансів Міністерства оборони України для здійснення фінансування на виплату одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум; забезпечити роботу зі зверненнями громадян з питань призначення і виплати одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум; забезпечити участь в опрацюванні питань, пов`язаних з виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум, у разі внесення змін до нормативно-правових актів.
Згідно із п. 1 розділу ІІІ Положення № 564, Комісія приймає рішення щодо призначення одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум на підставі документів, визначених Порядком та Положенням про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, затвердженим наказом Міністерства оборони України від 14 серпня 2014 року N 530, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20 жовтня 2014 року за N 1294/26071, та інших нормативно-правових актів.
Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві затверджено Постановою КМУ від 25.12.2013р. № 975.
Пунктом 10 даного Порядку визначено, що члени сім`ї, батьки та утриманці загиблого (померлого), яким призначається та виплачується одноразова грошова допомога, подають за місцем проходження служби (зборів) військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста або уповноваженим структурним підрозділам державних органів, на які покладаються функції щодо підготовки необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважений орган), такі документи: заяву кожного повнолітнього члена сім`ї, батьків та утриманців загиблого (померлого), які мають право на отримання допомоги, а у разі наявності неповнолітніх дітей - іншого з батьків або опікунів чи піклувальників дітей про виплату одноразової грошової допомоги; витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста із списків особового складу військової частини (підрозділу, органу); витяг з особової справи про склад сім`ї військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста, призваного на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві.
До заяви додаються копії: документа, що свідчить про причини та обставини загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста, зокрема про те, що вона не пов`язана з вчиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп`яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи самогубства; свідоцтва про смерть військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста; свідоцтва про народження військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста - для виплати одноразової грошової допомоги батькам загиблого (померлого); свідоцтва про шлюб - для виплати грошової допомоги дружині (чоловікові);
Згідно із п. п. 12, 13 Порядку № 975, призначення і виплата одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, військовозобов`язаним та резервістам, яких призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, здійснюється Міноборони, іншими центральними органами виконавчої влади, що здійснюють керівництво військовими формуваннями та правоохоронними органами, та іншими органами державної влади, військовими формуваннями та правоохоронними органами, в яких передбачено проходження військової служби військовослужбовцями, навчальних (або перевірочних) та спеціальних зборів - військовозобов`язаними, проходження служби у військовому резерві - резервістами (далі - розпорядник бюджетних коштів).
Керівник уповноваженого органу подає у 15-денний строк з дня реєстрації всіх документів розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги, до якого додаються документи, зазначені в пунктах 10 і 11 цього Порядку.
Розпорядник бюджетних коштів приймає у місячний строк після надходження зазначених документів рішення про призначення або відмову у призначенні одноразової грошової допомоги і надсилає його разом з документами уповноваженому органові для видання наказу про виплату такої допомоги особам, які звернулися за нею, або у разі відмови для письмового повідомлення заявника із зазначенням мотивів відмови.
Разом з цим, п. 4. 6 Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14 серпня 2014 року № 530, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 жовтня 2014 року за № 1294/26071 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин; далі Положення № 530) встановлено, що документи на одержання одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) оформлюються та подаються в Департамент фінансів Міністерства оборони України обласними військовими комісаріатами.
Згідно із п. п. 4.8 Положення № 530, висновок щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги відповідні органи подають до Департаменту фінансів Міністерства оборони України в 15-денний строк з дня реєстрації всіх документів.
Обов`язок прийняти рішення щодо призначення одноразової грошової допомоги виникає у Комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум після надходження документів для її призначення, визначених Порядком № 975 та Положенням № 530, від уповноваженого органу - обласного військового комісаріату.
З матеріалів справи вбачається, що Сумський обласний військовий комісаріат 01.03.2021 направляв до Міністерства оборони України заяву ОСОБА_1 , однак Департаментом фінансів Міністерства оборони України повернуто документи на доопрацювання.
Оскільки Положенням № 564 передбачено, що Комісія має приймати рішення про призначення або відмову у призначенні одноразової грошової допомоги, а Департаментом фінансів Міністерства оборони України повернуто документи позивача на доопрацювання, суд вважає, що Міністерством оборони було порушено Порядок № 564 і Комісією не було розглянуто заяву позивача про призначення та виплату одноразової грошової допомоги, оскільки Міністерством оборони України не надано суду доказів того, що заява ОСОБА_1 розглянута належним чином на Комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум.
01.03.2021 до Міністерства оборони України Сумським обласним військовим комісаріатом було направлено заяву ОСОБА_1 та додатки до неї щодо отримання грошової допомоги, але Комісією не прийнято рішення щодо вирішення вказаного питання, заява і пакет документів було повернуто без реалізації на доопрацювання, тобто Міністерством оборони було порушено процедуру розгляду заяви позивача та не розглянуто заяву позивача по суті.
Таким чином, вимоги позовної заяви про визнання протиправною бездіяльності Міністерства оборони України що полягає у нерозгляді заяви позивача про призначення і виплату одноразової грошової допомоги є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Щодо посилання відповідача на пропуск позивачем строку звернення до суду із даним позовом, то суд зауважує, що Міністерство оборони України, нерозглянувши заяву позивача про призначення і виплату одноразової грошової допомоги допущено триваючу бездіяльність, а тому строк звернення до суду із позовом про визнання такої бездіяльності протиправною не сплинув.
Обґрунтованими є вимоги про зобов`язання Сумського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки повторно направити до Міністерства оборони України подані позивачем документи про призначення одноразової грошової допомоги, з урахуванням того, що вказані документи були повернуті без розгляду, та зобов`язати Міністерство оборони України у місячний строк розглянути заяву позивача та додані до неї документи про призначення та виплату позивачу одноразової грошової допомоги у зв`язку із загибеллю при захисті Батьківщини її сина, молодшого сержанта ОСОБА_2 в порядку і розмірі, передбаченому законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» із змінами та доповненнями.
Щодо вимог позивача про зобов`язання Міністерства оборони України призначити і виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу у зв`язку із загибеллю при захисті Батьківщини її сина, молодшого сержанта ОСОБА_2 в порядку і розмірі, передбаченому законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» із змінами та доповненнями, то вказана вимога не підлягає задоволенню, оскільки суд не може перебирати на себе дискреційні повноваження суб`єкта владних повноважень. Зобов`язання судом відповідача призначити та виплатити одноразову грошову допомогу позивачеві у зв`язку із загибеллю при захисті Батьківщини її сина може мати місце лише у випадку, якщо судом встановлено відсутність інших підстав для відмови у призначенні та виплаті такої допомоги, які передбачені законом.
При цьому, суд не уповноважений здійснювати перевірку наявності чи відсутності усіх названих підстав, у випадку, якщо відповідач цього не здійснив, оскільки у такому разі це не входить до предмету судової перевірки, а прийняття судом рішення про зобов`язання відповідача виплатити позивачеві одноразову грошову допомогу, без перевірки наявності чи відсутності усіх підстав для відмови у її виплаті, може бути необґрунтованим.
Позивач також просить встановити судовий контроль за виконанням рішення шляхом зобов`язання відповідача подати звіт про виконання рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Суд не вбачає підстав для задоволення такого клопотання. Встановлення судового контролю є правом, а не обов`язком суду. При прийнятті рішення судом не встановлено обставин, які б свідчили про можливість невиконання рішення суду відповідачем у спосіб, визначений судом. У випадку виникнення таких обставин позивач вправі звернутися із клопотанням до суду на стадії виконання рішення.
Щодо розподілу судових витрат суд зазначає, що ухвалою суду від 08.06.2021 позивача звільнено від сплати судового збору і такий нею не сплачувався. Відтак, підстави для компенсації витрат за сплату позивачем судового збору у справі відсутні.
Керуючись ст.ст. 2, 77, 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, Сумського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання рішення, дії та бездіяльності неправомірними, зобов`язання вчинити дії – задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльності Міністерства оборони України що полягає у нерозгляді заяви ОСОБА_1 від 19.05.2015 про призначення і виплату одноразової грошової допомоги у зв`язку із загибеллю при захисті Батьківщини її сина, молодшого сержанта ОСОБА_2 .
Зобов`язати Сумський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (вул. Герасима Кондратьєва, 30, м. Суми, 40000, код ЄДРПОУ 08269522) повторно направити до Міністерства оборони України заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) та подані до неї документи про призначення одноразової грошової допомоги у зв`язку із загибеллю при захисті Батьківщини її сина, молодшого сержанта ОСОБА_2 .
Зобов`язати Міністерство оборони України (пр-т Повітрофлотський, 6, м. Київ, код ЄДРПОУ 00034022) у місячний строк розглянути заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) та додані до неї документи про призначення та виплату ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв`язку із загибеллю при захисті Батьківщини її сина, молодшого сержанта ОСОБА_2 в порядку і розмірі, передбаченому законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» із змінами та доповненнями.
У задоволенні інших вимог - відмовити.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Н.В. Савицька