
У Х В А Л А
м. Вінниця
06 вересня 2021 р. справа № 120/10585/21-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Дончик Віталій Володимирович, розглянувши матеріали позовної заяви Вінницької обласної державної адміністрації (вул.Соборна, 70, м. Вінниця, 21050) до Вінницької обласної ради (вул. Соборна, 70, м.Вінниця, 21050) про визнання протиправним та скасування рішення, встановлення компетенції у сфері управління
в с т а н о в и в :
01.09.2021 року Вінницька обласна державна адміністрація звернулась в суд з адміністративним позовом до Вінницької обласної ради про визнання протиправним та скасування рішення, встановлення компетенції у сфері управління.
Обґрунтовуючи позовні вимоги зазначили, що 16.06.2021 року Вінницькою обласною державною адміністрацією винесено на розгляд Вінницької обласної ради проект рішення "Про програму "Питна вода" Вінницької області на 2021-2025 рр.", який розроблений структурним підрозділом обласної державної адміністрації - Управлінням розвитку територій та інфраструктури.
Натомість, Вінницька обласна рада самостійно доопрацювавши, в тому числі шляхом збільшення загального обсягу фінансових ресурсів за рахунок коштів державного бюджету, та затвердивши обласну програму "Питна вода", на переконання позивача, порушила абзац 2 статті 12 Закону України "Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення" та статтю 44 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", чим позбавила Вінницьку обласну державну адміністрацію права на розробку Програми та її реалізацію, у зв`язку із чим позивач звернувся з цим позовом до суду, в якому просить:
- Визнати протиправним та скасувати Рішення чергової 11 сесії Вінницької обласної ради 8 скликання від 30 липня 2021 року "Про Програму "Питна вода" Вінницької області на 2021-2025 роки";
- Встановити компетенцію суб`єкта владних повноважень - Вінницької обласної державної адміністрації щодо розроблення і реалізації місцевих програм у сфері питної води, питного водопостачання та водовідведення.
Вирішуючи питання щодо відкриття провадження у адміністративній справі, суд виходив з наступного.
Відповідно до статті 168 КАС України позов пред`являється шляхом подання позовної заяви в суд першої інстанції.
Ознайомившись з позовною заявою, та доданими до неї матеріалами, вважаю, що вона підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, підсудна Вінницькому окружному адміністративному суду, відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 КАС України, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та у строк, установлений законом. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.
З огляду на викладене, доходжу висновку про наявність підстав для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
Пунктом 4 частини 9 статті 171 КАС України встановлено, що про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Враховуючи, що характер спірних відносин, склад учасників та предмет доказування вимагають проведення підготовчого провадження для повного та всебічного встановлення обставин справи, суд вважає за необхідне розгляд даної справи здійснювати в порядку загального позовного провадження.
Керуючись статтями 171, 248, 256 КАС України, -
у х в а л и в :
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом Вінницької обласної державної адміністрації до Вінницької обласної ради про визнання протиправним та скасування рішення, встановлення компетенції у сфері управління.
Розгляд справи здійснюватиметься суддею одноособово за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 05 жовтня 2021 р. о 11:00 год. в залі судового засідання № 6 Вінницького окружного адміністративного суду, що знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Брацлавська, 14.
Встановити відповідачу 15-денний строк з дня отримання ухвали про відкриття провадження для подання відзиву на позов із поясненнями по суті заявлених вимог та доданням підтверджуючих документів у тому числі документів, що підтверджують надіслання копії відзиву та доданих до нього документів позивачу, а також, у разі надходження відповіді на відзив, подати свої заперечення у 2 - денний термін з дня отримання відповіді на відзив.
Запропонувати позивачу у 3-денний строк з дня отримання відзиву подати відповідь на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Роз`яснити відповідачу, що відповідно до статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України, неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет за посиланням: «http://court.gov.ua/fair/».
Копію ухвали направити особам що беруть участь у справі.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Суддя Дончик Віталій Володимирович