
РІШЕННЯ
іменем України
02 вересня 2021 рокуСправа №451/784/19 Провадження № 2/451/107/21
Радехівський районний суд Львівської області
у складі головуючого-судді Семенишин О.З.
секретаря судового засідання Табен Л.В.
з участю: представника відповідача Свідуновича Р.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Радехові цивільну справу №451/784/19 за позовом ОСОБА_1 до АТ «Оператор газорозподільної системи «Львівгаз» про скасування рішення про задоволення Акту про порушення №005597 від 5.03.2019 року,-
в с т а н о в и в:
30 травня 2019 року адвокат Пилипів В.І. в інтересах ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до АТ «Оператор газорозподільної системи «Львівгаз» про скасування рішення про задоволення Акту про порушення №005597 від 05.03.2019 року.
В позовній заяві зазначає, що підставою звернення з даною позовною заявою стало штучне, умисне створення заборгованості за газ у сумі 24 208,49 грн. за період з 13.11.2018 р. по 07.02.2019 р., чим порушено його права споживача природного газу, які підлягають відновленню в судовому порядку. Згідно акту про демонтаж лічильника газу на періодичну повірку від 20.06.2013 року за адресою його проживання по АДРЕСА_1 йому було встановлено газовий лічильник з обмінного фонду Gallus G-4 заводський номер 002646478, 1995 року випуску. Наступного разу газовий лічильник, знову ж таки на повірку, був демонтований за місцем його проживання 07.02.2019 року, про що свідчить акт про розпломбування та демонтаж засобу вимірювальної техніки на повірку, складеного працівниками Радехівської дільниці, дільниця якої саме організації в акті не зазначено. Згідно змісту цього ж акту, за результатами огляду газового лічильника, жодних пошкоджень на ньому не виявлено. Проте, вже в останній декаді лютого 2019 року він отримав протокол щодо направлення ЗВТ та/або пломби на експертизу (бланк № 0004130). В даному протоколі в довільній формі зазначено, що у демонтованому газовому лічильнику «пошкоджено скло облікового механізму». Даний протокол було складено, через 12 днів після його демонтажу, без його присутності, за невідомих йому обставин. 05.03.2019 року було проведено експертизу ЗВТ, та за участі уповноваженої ним особи (хоча такі повноваження нічим не були підтверджені) в приміщенні, в якому здійснює свою підприємницьку діяльність відповідач, було складено акт про порушення №1602 (бланк № 005597) відносно споживача ОСОБА_1 . Запрошено прийняти участь у засіданні Центральної комісії з розгляду Актів про порушення споживачами природного газу, яке мало відбутися 10.04.2019 року. Проте, не дочекавшись результатів цього «засідання», 09.04.2019 року на підставі акту експертизи було сформовано акт-розрахунок не облікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості на суму 24208,49 грн. Повідомленням від 24.04.2019 року Відповідач почав йому погрожувати припиненням газопостачання природного газу за його адресою у зв`язку із наявною заборгованістю у сумі 24208,49 грн. Просить прийняти судове рішення, яким скасувти рішення ПАТ «Львівгаз» (Центральної комісії по розгляду актів про порушення) про проведення дорахування вартості спожитого газу за адресою: АДРЕСА_1 (ос.рахунок НОМЕР_1 ) на суму 24208,49 грн., прийнятого на підставі Акту про порушення № 1602 (бланк № 005597) від 05.03.2019 року відносно ОСОБА_1 та стягнути з відповідача в його користь судові витрати на правничу допомогу в розмірі 4000 грн. (а.с.3-9).
Позивач та його представник в судове засідання не з`явилися. В матеріалах справи наявна заява представника позивача, в якій він просив завершувати розгляд справи за відсутності сторони позивача. Позовні вимоги підтримують у повному обсязі (а.с.117).
Відповідно до ч.3 ст.211 ЦПК України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності, чим і скористалася сторона позивача.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечив позовні вимоги в повному обсязі. Звертав увагу суду, що відповідач діяв відповідно до вимог законодавства, оскільки споживачем було здійснено втручання до приладу. Просив постановити рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог та в стягненні судових витрат у повному обсязі.
Вислухавши заперечення представника відповідача, дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних міркувань.
Відповідно до вимог ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до положень, викладених у ст.ст.13,81 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. При цьому, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень.
Судом встановлено, що 20 червня 2013 року за адресою: АДРЕСА_1 був складений акт про демонтаж лічильника газу на періодичну повірку, згідно якого позивачу було встановлено газовий лічильник з обмінного фонду Gallus G-4, заводський номер 002646478, 1995 року випуску (а.с.12).
07.02.2019 року газовий лічильник був демонтований за місцем проживання ОСОБА_1 , про що свідчить акт про розпломбування та демонтаж засобу вимірювальної техніки на повірку, складеного працівниками Радехівської дільниці (а.с.13).
19 лютого 2019 року складений протокол, щодо направлення газового лічильника Галлус, G-4, заводський номер 002646478, 1995 року випуску з показником 76325,11 куб. м. для проведення експертизи. В даному протоколі в довільній формі зазначено, що у демонтованому газовому лічильнику «пошкоджено скло облікового механізму». Даний протокол було складено без присутності ОСОБА_1 (а.с.14).
05 березня 2019 року за результатами проведеної експертизи був складений акт експертизи ЗВТ та/або пломби №276, відповідно до якого виявлено втручання в роботу ЗВТ (а.с.15).
Цього ж дня, представниками Оператора ГРМ складено акт про порушення №1602 (бланк №005597) відносно споживача ОСОБА_1 , за участю ОСОБА_2 , відповідно до змісту якого встановлено порушення Кодексу газорозподільних систем: несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ Галлус G-4 №002646478 (а.с.19).
Із повідомлення від 22.03.2019 року №1597 вбачається, що ОСОБА_1 , запрошено 10 квітня 2019 року в ПАТ «Львівгаз» для участі у засіданні Центральної комісії з розгляду Актів про порушення споживачами природного газу вимог «Кодексу газорозподільних систем» (а.с.18).
09 квітня 2019 року на підставі акту експертизи було сформовано акт-розрахунок не облікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості на суму 24208,49 грн. (а.с.21).
З листа ПАТ «Львівгаз» №79008-ЛВ-5019-0419 від 19.04.2019 року вбачається, що за результатами засідання розглянуто Акт про порушення №005597 від 05.03.2019 року, 10.04.2019 року було прийнято рішення провести дорахунок вартості спожитого газу за адресою: АДРЕСА_1 (ос.рах. № НОМЕР_1 ) у сумі 24208,49 грн. з 13.11.2018 року по 07.02.2019 року (а.с.23-23 зворот).
Відповідно до Кодексу газорозподільних систем оператор газорозподільної системи (далі - Оператор ГРМ) - суб`єкт господарювання, що на підставі ліцензії здійснює діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою, яка знаходиться у його власності або користуванні відповідно до законодавства, та здійснює щодо неї функції оперативно-технологічного управління; оператор газотранспортної системи (далі - Оператор ГТС) - суб`єкт господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із транспортування природного газу газотранспортною системою на користь третіх осіб (замовників).
Відносини між споживачами та оператором газорозподільних систем регулюються укладеним між ними Типовим договором затвердженим постановою НКРЕКП №2496 від 30.09.2015 року, а також, «Положенням про проведення експертизи лічильників газу, установлених у споживачів і призначених для обліку природного газу в побуті» (далі - Положення), затвердженого наказом Міністерства палива та енергетики від 27.12.2005 року за № 619 Кодексом газорозподільних систем.
Пункт 3.1. Розділу 3 Положення визначає передумови проведення експертизи лічильників газу. Так, лічильники газу під час експлуатації підлягають експертизі в таких випадках: у разі сумніву споживача щодо відповідності показів лічильника об`ємом газу, використаних газовими приладами та пристроями споживача за письмовим зверненням споживача; у разі виявлення споживачем ознак порушення конструкції лічильника газу, у тому числі справності лічильного механізму, або порушень у роботі лічильника газу за письмовим зверненням споживача; у разі виявлення представником газопостачальної (газотранспортної) організації: невідповідності показів лічильника об`ємам газу, використаних газовими приладами та пристроями споживача; ознак порушень конструкції лічильника газу, у тому числі справності лічильного механізму, або порушень у роботі лічильника; ознак зняття мастичних пломб або порушення повірчого тавра; зриву або пошкодження пломб газопостачальної (газотранспортної) організації на лічильнику газу або на патрубках лічильника; пристроїв, які застосовані для навмисного заниження показів лічильника газу.
Згідно з п. 3.2.2 Положення, у разі виявлення представником газопостачальної (газотранспортної) організації ознак порушень, зазначених у підпункті 3.1.3 цього Положення, складається Акт про виявлені порушення. Акт про виявлені порушення складається у двох примірниках. Один примірник акта про виявлені порушення залишається у споживача, а другий - залишається у представника газопостачальної (газотранспортної) організації.
Акт про виявлені порушення підписується представником газопостачальної (газотранспортної) організації та споживачем, що є підставою для проведення експертизи лічильника газу та відшкодування збитків.
Таким чином, із зазначених норм Положення вбачається, що в разі наявності ознак порушень при демонтажі 07.02.2019 року газового лічильника, представник газопостачальної (газотранспортної) організації повинен був в присутності позивача скласти в 2-ох примірниках акт про виявлені порушення. Відповідно, після огляду лічильника Gallus G-4, заводський номер 002646478, 1995 року випуску 07.02.2019 року за місцем проживання позивача в с. Корчин жодних пошкоджень чи інших ознак втручання в роботу лічильника виявлено не було, підстави для складання такого акту були відсутні.
Глава 10 Розділу X Кодексу газорозподільних систем, визначає: Порядок проведення експертизи ЗВТ (засобів вимірювальної техніки) та пломб.
Зокрема, якщо під час перевірки (обстеження) комерційного ВОТ або при контрольному огляді вузла обліку за домовленістю сторін або ініціативою Оператора ГРМ чи споживача (суміжного суб`єкта ринку природного газу) буде ініційована експертиза щодо перевірки пошкодження пломб/ЗВТ чи несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, вони мають діяти з урахуванням положень цієї глави.
Після зняття ЗВТ та/або пломби, пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломбу, чи гвинта, на якому закріплено пломбувальний матеріал (далі - пломба), в присутності сторін пломба або ЗВТ пакується в пакет з поліетилену чи з іншого цупкого матеріалу (або в транспортну тару, що передбачена заводом- виробником та зазначена в паспорті на ЗВТ), який опломбовується пломбою Оператора ГРМ з унікальним номером та за бажанням пломбою споживача (суміжного суб`єкта ринку природного газу). При цьому представник Оператора ГРМ складає протокол щодо направлення ЗВТ та/або пломби на експертизу (по одному екземпляру для кожної сторони), в якому чітко зазначає: поштову адресу місця проведення експертизи; дату та орієнтовний час проведення експертизи; контактний телефон особи Оператора ГРМ (для уточнення інформації щодо часу та місця проведення експертизи); сторону, відповідальну за доставку ЗВТ та/або пломби на експертизу.
Експертиза ЗВТ та/або пломби має бути проведена протягом десяти робочих днів з дня складання протоколу.
Сторона, відповідальна за доставку ЗВТ та/або пломби, визначається за домовленістю сторін (в іншому разі Оператором ГРМ). Сторона, відповідальна за доставку ЗВТ та/або пломби на експертизу, персонально відповідає за цілісність пломби, встановленої на пакеті (тарі).
У разі відмови споживача (суміжного суб`єкта ринку природного газу) від поставлення підпису в протоколі про направлення ЗВТ та/або пломби на експертизу про це в протоколі робиться відповідний запис, а його другий екземпляр надсилається поштою.
Експертизу ЗВТ та/або пломби проводить комісія, до складу якої має входити не менше трьох представників Оператора ГРМ зі складу інженерно- технічного персоналу та юристів.
Крім того, Оператор ГРМ офіційним листом має запросити для участі на постійній основі у складі комісії по одному уповноваженому представнику від метрологічної організації та територіального органу Регулятора.
У разі відмови метрологічної служби або територіального органу Регулятора в делегуванні свого представника для участі на постійній основі у складі комісії комісія створюється без участі таких представників.
Незважаючи на чітку регламентацію підставності та порядку, протокол щодо направлення ЗВТ на експертизу від 19.02.2019 року (бланк 0004130) складено в односторонньому порядку, без дотримання вимог законодавства щодо його складання та за відсутності споживача.
Відповідно до п. 3 глави 2 розділу XI Кодексу газорозподільних систем до порушень (за умови відсутності несанкціонованого втручання в ГРМ або роботу ЗВТ), що сталися внаслідок пошкодження чи позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ або його складових (які кваліфікуються як «не з вини споживача»), але внаслідок яких споживачу здійснюється перерахунок розподіленого (спожитого) об`єму природного газу, належать: 1) пошкодження ЗВТ (лічильника газу) або робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно.
Згідно п. 6 глави 6 розділу X Кодексу газорозподільних систем позаштатний режим роботи комерційного ВОГ, зокрема, включає: 1) витоки газу з елементів та конструкції комерційного ВОГ, у тому числі імпульсних ліній манометрів, датчиків тиску і температури тощо; 2) відсутність зміни показань лічильника газу (обчислювача або коректора об`єму газу), загальмованість або рух з ривками зчитувального механізму при фактичній витраті (споживанні) природного газу; 3) наявність сторонніх шумів та нехарактерних звуків при роботі лічильника газу чи іншого ЗВТ; 4) індикація або наявність повідомлень про порушення в роботі ЗВТ, в тому числі про необхідність зміни елементів живлення; 5) забруднення або відкладання осадів, потрапляння сторонніх предметів до внутрішньої порожнини вимірювального трубопроводу або лічильника газу чи на робочі поверхні первинних перетворювачів; 6) інші ознаки порушень вимог щодо експлуатації ЗВТ, які можуть вплинути на результати вимірювання.
Згідно п. 1 глави 5 розділу XI Кодексу газорозподільних систем у разі виявлення у споживача або несанкціонованого споживача порушень, визначених у главі 2 цього розділу, на місці їх виявлення представником Оператора ГРМ складається акт про порушення за формою, наведеною в додатку 16 до цього Кодексу.
Відповідно до п. 2 глави 5 розділу XI Кодексу газорозподільних систем акт про порушення складається в двох примірниках, один з яких залишається у споживача (несанкціонованого споживача), який має право внести до акта про порушення свої зауваження та заперечення.
У відповідності до п. 10 глави 5 розділу XI Кодексу газорозподільних систем споживач (несанкціонований споживач) зобов`язаний бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів про порушення, на якому буде розглядатися складений на нього акт про порушення. За неможливості бути присутнім на засіданні особисто споживач (несанкціонований споживач) має право дати письмову згоду у довільній формі на проведення засідання без його присутності або у присутності його уповноваженої особи. У разі неприбуття споживача (несанкціонованого споживача) та/або уповноваженої ним особи на засідання комісії остання розглядає складений акт про порушення без його (її) участі.
Відповідно до п. 11 глави 5 розділу XI Кодексу газорозподільних систем за результатами розгляду акта про порушення на засіданні комісії може бути прийнято рішення про його задоволення (повністю або частково), або необхідність додаткового обстеження чи перевірки, або додаткових пояснень тощо, або скасування акта про порушення. При задоволенні комісією акта про порушення складається акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості.
Судом встановлено, що в акті про порушення від 05.03.2019 року №1602 вказується форма акту відповідно до Додатку 11 Кодексу газорозподільних систем, а тому акт не відповідає належному оформленню.
З огляду на вищенаведене, суд приходить до висновку, що акт про порушення працівниками ПАТ «Львівгаз» складався з порушенням.
Відповідно до ст.15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорення, кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Згідно з п.п.1,2 ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: визнання права; визнання правочину недійсним; припинення дії, яка порушує право; відновлення становища, яке існувало до порушення; примусове виконання обов`язку в натурі; зміна правовідношення; припинення правовідношення; відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; відшкодування моральної (немайнової) шкоди; визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом чи судом у визначених законом випадках.
Враховуючи вищевикладене, оскільки акт про порушення працівниками ПАТ «Львівгаз» складався з порушеннями, суд робить висновки про наявність підстав для скасуваня рішення ПАТ «Львівгаз» про проведення дорахунку вартості спожитого газу за адресою: АДРЕСА_1 (ос.рах. № НОМЕР_1 ) у сумі 24208,49 грн. з 13.11.2018 року по 07.02.2019 року, прийнятого на підставі Акту про порушення №1602 від 05.03.2019 року.
23 вересня 2020 року представником позивача подані докази понесених судових витрат (витрат на правову допомогу) у зв`язку з розглядом справи в розмірі 7 443 (сім тисяч чотириста сорок три) гривні 48 (сорок вісім) копійок (а.с.98-102).
Відповідно до ч. 1 ст. 133 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу (п. 1 ч. 3. ст. 133 ЦПК України).
У відповідності з ч. 8 ст. 141 ЦПК України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, щодо закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
Відповідно до ч. ч. 2, 3 ст. 137 ЦПК України розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Згідно з п. 47 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 17.10.2014 № 10 «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» право на правову допомогу гарантовано статтями 8, 59 Конституції України, офіційне тлумачення якого надано Конституційним Судом України (Рішення під 16.11.2000 № 13-рп/2000; Рішення від 30.09.2009 № 23-рп/2009; Рішення від 11.07.2013 № 6-рп/2013).
У постанові від 01.10.2002 по справі № 30/63 Верховний Суд України звернув увагу, що судові витрати за участь адвоката при розгляді справи підлягають сплаті лише в тому випадку, якщо вони сплачені адвокату стороною, котрій такі послуги надавались, та їх сплата підтверджується відповідними фінансовими документами.
На підтвердження сплати витрат пов`язаних із сплатою коштів на правову допомогу представником позивача було надано: копія договору №157 про надання правничої (правової) допомоги, копія акту прийому-передачі №125 від 23.09.2020 року, копія квитанції про сплату №0.0.1354877023.1 від 16.05.2019, рахунку №150 від 23.09.2020 року, копія квитанцій про придбання палива від 02.06.2020р. та копія квитанції від 23.09.2020 р..
Враховуючи викладене, зважаючи на характер виконаної адвокатом роботи, принципи співмірності та розумності судових витрат, критерій реальності адвокатських витрат, а також критерій розумності їхнього розміру, суд дійшов висновку, що витрати із наданням правових послуг адвоката Пилипіва В.І. підлягають відшкодуванню у розмірі 7 443 (сім тисяч чотириста сорок три) гривні 48 коп.
Згідно із вимогами ст.141 ЦПК України, суд вважає за необхідне із відповідача стягнути судові витрати.
Керуючись ст.ст. 5, 12, 13, 81,141, 211, 259, 263, 264, 265, 268, 354 ЦПК України, ст.15,16 ЦК України, суд, -
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Скасувати рішення ПАТ «Львівгаз» (Центральної комісії по розгляду актів про порушення) про проведення дорахування вартості спожитого газу за адресою: АДРЕСА_1 (ос.рахунок НОМЕР_1 ) на суму 24208,49 грн., прийнятого на підставі Акту про порушення №1602 (бланк №005597) від 05.03.2019 року відносно ОСОБА_1 .
Стягнути з АТ «Оператор газорозподільної системи «Львівгаз», код ЄДРПОУ: 03349039, адреса місцезнаходження: м.Львів, вул. Золота, 42, Львівської області, на користь ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 , жителя АДРЕСА_1 , судові витрати в розмірі 7 443 (сім тисяч чотириста сорок три) гривні 48 (сорок вісім) копійок за надання правничої допомоги.
Стягнути з АТ «Оператор газорозподільної системи «Львівгаз», код ЄДРПОУ: 03349039, адреса місцезнаходження: м.Львів, вул. Золота, 42, Львівської області, судовий збір в розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) гривень 40 (сорок) копійок до спеціального фонду Державного бюджету України (стягувач - Державна судова адміністрація України; отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача – Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) - 899998; р/р UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету –22030106.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене до Львівського Апеляційного суду шляхом подання через Радехівський районний суд Львівської області апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
ГоловуючийСеменишин О. З.
Повний текст судового рішення виготовлено 6 вересня 2021 року.