
Єдиний унікальний номер судової справи: 225/4400/21
Номер провадження: 2/225/829/2021
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 вересня 2021 року м. Торецьк
Дзержинський міський суд Донецької області у складі:
головуючого – судді Мигалевича В.В.,
за участю
секретаря судового засідання - Голубової О.О.,
представника позивача – Саєнко О.М.,
представника відповідача - Ярочкіної Т.І.,
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Дзержинського міського суду Донецької області в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 до Торецької міської військово-цивільної адміністрації Бахмутського району Донецької області про визнання незаконним розпорядження про звільнення з роботи, поновлення на роботі та виплату середнього заробітку за час вимушеного прогулу,-
В С Т А Н О В И В :
У липні 2021 року представник позивача звернувся до Дзержинського міського суду Донецької області з позовом до Торецької міської військово-цивільної адміністрації Бахмутського району Донецької області про визнання незаконним розпорядження про звільнення з роботи, поновлення на роботі та виплату середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Відповідно до ухвали суду від 13 липня 2021 року відкрито провадження у справі, призначено судове засідання для розгляду справи по суті.
Судом з`ясована думка учасників справи щодо закриття провадження у справі з тих підстав, що справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Позивач у судове засідання не прибула. Повідомлена належним чином про дату, час і місце судового засідання. Причин неявки суду не повідомила.
Представник позивача у судовому засіданні просив прийняти рішення на розсуд суду.
Представник відповідача у судовому засіданні зазначила, що вважає цей спір публічно-правовим.
Суд вислухав думку присутніх у судовому засіданні учасників справи, дослідив матеріали справи доходить таких висновків:
Відповідно до ч. 1 ст. 19 ЦПК України. суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Пунктом 2 частини 1 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Згідно з п. 17 ч. 1 ст. 4 КАС України, публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, у державних колегіальних органах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Статтею 1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» визначено, що служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом.
Статтею 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» передбачено, що посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету. Дія цього Закону не поширюється на технічних працівників та обслуговуючий персонал органів місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадами в органах місцевого самоврядування є , зокрема, посади, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.
У разі необхідності, за згодою сторін, посадова особа місцевого самоврядування може бути переведена на рівнозначну чи нижчу посаду або посаду радника чи консультанта без конкурсного відбору (абзац 7 ст. 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»).
Також суд відмічає, що згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», військово-цивільні адміністрації - це тимчасові державні органи у селах, селищах, містах, районах та областях, що діють у складі Антитерористичного центру при Службі безпеки України (у разі їх утворення для виконання повноважень відповідних органів у районі проведення антитерористичної операції) або у складі Об`єднаного оперативного штабу Збройних Сил України (у разі їх утворення для виконання повноважень відповідних органів у районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях) і призначені для забезпечення дії Конституції та законів України, забезпечення безпеки і нормалізації життєдіяльності населення, правопорядку, участі у протидії актам збройної агресії, диверсійним проявам і терористичним актам, недопущення гуманітарної катастрофи в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації, зокрема проведення антитерористичної операції. Військово-цивільні адміністрації населених пунктів - це тимчасові державні органи, що здійснюють на територіях відповідних територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України, повноваження сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, сільських, селищних, міських голів та інші повноваження, визначені цим Законом.
Відповідно до ч. 4 ст. 3 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», працівники військово-цивільних адміністрацій населених пунктів (крім військовослужбовців військових формувань, утворених відповідно до законів України, осіб рядового і начальницького складу правоохоронних органів, які відряджаються до них у встановленому законодавством порядку для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі, службі в правоохоронних органах без виключення зі списків особового складу), які здійснюють посадові обов`язки, безпосередньо пов`язані з виконанням цими військово-цивільними адміністраціями повноважень органів місцевого самоврядування, є посадовими особами місцевого самоврядування, на яких поширюється дія Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування".
Згідно з наявною в матеріалах справи копією трудової книжки позивача, 26.03.2021, ОСОБА_2 , на підставі розпорядження від 24.03.21 № 8 селищного голови, була прийнята на посаду спеціаліста 2 категорії із землеустрою Виконавчого органу Новгородської селищної ради, у зв`язку з переведенням. ОСОБА_2 встановлено 15 ранг посадової особи органів місцевого самоврядування в межах сьомої категорії посад. (а. с. 9).
Отже, суд доходить висновку, що позивач на момент звільнення з цієї посади мала статус посадової особи органу місцевого самовпрядування, а її діяльність на цій посаді можна вважати проходженням публічної служби.
В позовній заяві, позивач просить суд поновити її на цій посаді, оскільки вважає, своє звільнення незаконним.
Таким чином, на підставі положень вищезазначених норм, суд доходить висновку про те, що цей спір є публічно-правовим, оскільки пов`язаний із звільненням позивача з публічної служби і підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 255 ЦПК України - суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Ураховуючи наведене вище суд вважає, що провадження по справі підлягає закриттю.
На підставі викладеного, Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», керуючись ст. 255 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), який діє в інтересах ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Торецької міської військово-цивільної адміністрації Бахмутського району Донецької області (85200 м. Торецьк Донецької області, вул. Маяковського, 24А, код ЄДРПОУ 44272449) про визнання незаконним розпорядження про звільнення з роботи, поновлення на роботі та виплату середнього заробітку за час вимушеного прогулу - закрити.
Роз`яснити позивачеві, що справа за її позовом до Торецької міської військово-цивільної адміністрації Бахмутського району Донецької області про визнання незаконним розпорядження про звільнення з роботи, поновлення на роботі та виплату середнього заробітку за час вимушеного прогулу, відноситься до юрисдикції Донецького окружного адміністративного суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Ухвала суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, а якщо вона не проголошувалася з дати складання повного її тексту, у порядку, передбаченому підпунктом 15.5 пункту 15 частини 1 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України в редакції від 03.10.2017 року.
Суддя: