
Єдиний унікальний № 243/8555/21
Провадження № 3/243/3339/2021
ПОСТАНОВА
Іменем України
03 вересня 2021 року м. Слов`янськ
Суддя Слов`янського міськрайонного суду Донецької області Дюміна Н.О., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов із Головного управління Державної податкової служби України У Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, фінансового директора Приватного акціонерного товариства «Зевс Кераміка», який мешкає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1
за ч.1 ст.1634 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
ВСТАНОВИВ:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 396/05-99-07-21 від 30 липня 2021 року, 04 червня 2021 року ОСОБА_1 вчинив правопорушення: неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичним особам доходів, чим порушено частину першу статті 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п.п. 38.9 п.38 підрозд. 10 розд ХХ Перехідні положення, п.п.14.1.1.180 п.14.1 ст. 14, п. 54.2 ст. 54 п.п.168.1.1. та 168.1.2 п. 168.1 ст. 168, п.п.а) п.176.2 ст. 176 Податкового кодексу України в частині ненарахування, неутримання та несплати (неперерахування) податку на доходи фізичних осіб на загальну суму 7619,26 грн до або під час виплати фізичній особі – підприємцю, місцезнаходженням якого є тимчасово окупована територія, що визнана такою відповідно до Постанови Верховної ради України від 17 березня 2015 року № 254-VІІІ «Про визнання окремих районів міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями», доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, як особі, на яку не поширюється дія п.177.8 ст. 177 Податкового кодексу України, а саме занижено податкове зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб, в тому числі в податкових періодах: жовтень 2018 р. – 1137,24 грн терміном сплати до 05 жовтня 2018, листопад 2018 р. – 1544,76 грн терміном сплати 05 листопада 2018 року, під час виплати оподатковуваного доходу 05 листопада 2018, грудень 2018 – 1232,06 грн., терміном сплати 05 грудня 2018 під час виплати оподатковуваного доходу 05 грудня 2018, січень 2019 – 2640,82 грн, терміном сплати 09 січня 2019 під час виплати оподатковуваного доходу 08 лютого 2019. Порушення є триваючим, встановлено актом документальної планової виїзної перевірки від 04 червня 2021 № 5796/05-99-07-18-14/32359747, висновок № 66/05-99-07-21/32359747 від 01 липня 2021 за результатами розгляду заперечень до акта перевірки від 04 червня 2021 року № 5796/05-99-07-18-14/32359747.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину не визнав ,зазначив, що категорично не згодний з викладеними у протоколі обставинами.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, вважаю за необхідне адміністративну справу провадженням закрити, за наступних підстав.
Статтею 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено завдання провадження в справах про адміністративні правопорушення, якими є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Обов`язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст. 251 КУпАП є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.
Відповідно до ч.1 ст.1634 КУпАП адміністративна відповідальність настає за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Як вбачається зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення, складеного 30 липня 2021 року відносно ОСОБА_1 в ньому не конкретизовано суть правопорушення, зазначено – «неутримання або неперерахування» до бюджету сум податку, не визначено, в чому саме складається правопорушення, вчинене ОСОБА_1 .
Згідно ст.9,252 КУпАП особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності лише за наявності в її діях складу адміністративного правопорушення, яке мало місце, та що має бути встановлено судом тільки після всебічної та повної оцінки всіх доказів по справі.
Згідно вимог ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Аналізуючи вищенаведене, приходжу до переконання, що зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення не вбачається складу адміністративного правопорушення, яке інкримінується ОСОБА_1 .
З огляду на вищенаведене, суд приходить до висновку, що підстав для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.1634 немає, а провадження по справі підлягає закриттю у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 91, 247, 283, 284 КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.1634 Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 закрити у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного суду через Слов`янський міськрайонний суд Донецької області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Слов`янського
міськрайонного суду
Донецької області Наталія Олександрівна Дюміна