
Копія
154/1460/21
3/154/662/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 вересня 2021 року м. Володимир-Волинський
Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Каліщук А.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від начальника Володимир-Волинського ВП ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає в АДРЕСА_1 , не працює,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Згідно з протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 218947 29.04.2021, об 17 годині 14 хвилин ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «Мітсубіші» р.н.з. НОМЕР_1 по вул. Устилузькій в м. Володимирі-Волинському, Волинської області з ознаками алкогольного сп`яніння ( запах з порожнини рота) та відмовився від проходження огляду на стан сп`яніння в установленому порядку (на місці зупинки та в медичному закладі), чим порушив вимоги п. 2.5. Правил дорожнього руху України.
В судове засідання ОСОБА_1 та його захисник – адвокат Рудись Р.В. не з`явились, подали заяву в якій зазначили, що ОСОБА_1 вину не визнає, просить розгляд справи проводити у їхній відсутності.
Дослідивши всі докази в сукупності, приходжу до наступного висновку.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Із протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за порушення п. 2.5. ПДР та вчинення правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до п. 2.5. Правил дорожнього руху водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Диспозицією ч.2 ст. 130 КУпАП передбачена відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.
При цьому, ч.1 ст. 130 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції
З аналізу змісту даних норм вбачається, що особа може бути притягнута до відповідальності за ч.2 ст. 130 КУпАП за умови, що вона протягом року вчиняла правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП та знову повторно вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до ч.2, 3 ст.266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я.
Процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції та оформлення результатів такого огляду визначено Інструкціїєю про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 09.11.2015 р. (Інструкція)
Відповідно до п.п. 6, 7 розділу І Інструкції огляд на стан сп`яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоров`я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - заклад охорони здоров`я).
Відповідно до п.9 Розділу ІІ Інструкції з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров`я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров`я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
Згідно з ч. 4 ст. 266 КУпАП огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров`я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення.
Керування ОСОБА_1 29.04.2021 транспортним засобом по вул. Устилузькій в м.Володимирі-Волинському, Волинської області та факт його відмови від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння на місці події та в медичному закладі підтверджується відеозаписом.
Під час розгляду справи судом не встановлено жодних обставин, котрі б давали суду підстави ставити під сумнів відеозапис, даний доказ є належним, допустим, достовірним доказом, а тому суд не вбачається підстав для ненадання йому доказового значення.
Таким чином, на підставі вищенаведених доказів в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом, на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, відмовився пройти такий огляд, як на місці події, так і в медичному закладі, що є порушенням п. 2.5. ПДР.
При цьому, визначаючи склад адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 суд бере до уваги, що постановою Володимир-Волинського міського суду від 01.07.2020 ОСОБА_1 притягувався до адміністративної відповідальності за відмову 16.04.2020 від проходження огляду на стан сп`яніння у встановленому законом порядку та вчинення правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 130 КУпАП.
Постановою Волинського апеляційного суду від 02.09.2020 змінено постанову Володимир-Волинського міського суду від 01.07.2020 та кваліфіковано його дії за ч.1 ст. 130 КУпАП, оскільки кваліфікуюча ознака повторності відсутня.
З аналізу наведеного встановлено відсутність в діях ОСОБА_1 повторності, як кваліфікуючої ознаки, оскільки на день складення протоколу від 29.04.2021 вважається таким, що протягом року не вчиняв правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, так як із наведених документів вбачається, що таке правопорушення було вчинене ним 16.04.2020 року.
Оскільки ОСОБА_1 протягом року не вчиняв правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, а також не надано суду інших доказів, котрі б підтверджували, що ОСОБА_1 протягом року вчиняв правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП, тому у діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, а не ч.2 ст. 130 КУпАП.
За таких обставин, суд вважає за необхідне перекваліфікувати дії ОСОБА_1 з ч. 2 ст.130 КУпАП на ч.1 ст.130 КУпАП.
На переконання суду зміна правової кваліфікації дій правопорушника з метою ухвалення справедливого рішення за нормою, яка передбачає менш суворе стягнення, покращує становище правопорушника, а тому не є порушенням права ОСОБА_1 на захист та не суперечить визначеному Конституцією України принципу верховенства права.
Обираючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який вперше притягається до адміністративної відповідальності та приходить до висновку, що слід застосувати адміністративне стягнення у межах санкції ч.1 ст. 130 КУпАП, не вбачаючи підстав для звільнення його від адміністративної відповідальності.
Керуючись ст. ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.130 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Перекваліфікувати дії ОСОБА_1 з ч.2 ст. 130 КУпАП на ч.1 ст. 130 КУпАП.
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 454,00 грн судового збору за наступними реквізитами: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ:37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір, Володимир-Волинський міський суд Волинської області.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подання апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Володимир-Волинський міський суд Волинської області.
Суддя:/підпис/
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду.
Суддя А.А. Каліщук