Рішення № 99383411, 30.08.2021, Господарський суд Миколаївської області

Дата ухвалення
30.08.2021
Номер справи
915/714/21
Номер документу
99383411
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=====

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 серпня 2021 року Справа № 915/714/21

м. Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області у складі судді Олейняш Е.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін справу

за позовом Державного підприємства “Український державний центр радіочастот” в особі Південної філії Державного підприємства “Український державний центр радіочастот”, вул. Краснова, 14, к. 33, м. Одеса, 65059 (код ЄДРПОУ 23211596)

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю “Сісайд Термінал”, вул. Громадянський узвіз, 1/1, м. Миколаїв, 54020 (код ЄДРПОУ 34770199)

про стягнення коштів в сумі 2 609, 15 грн.

без повідомлення (виклику) учасників

ВСТАНОВИВ:

До господарського суду Миколаївської області звернулось Державне підприємство “Український державний центр радіочастот” в особі Південної філії Державного підприємства “Український державний центр радіочастот” з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю “Сісайд Термінал” суму основного боргу у розмірі 2 529, 60 грн. та суму пені у розмірі 79, 55 грн.

І. ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ.

Ухвалою господарського суду Миколаївської області від 08.06.2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними матеріалами.

Заперечень щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними матеріалами від сторін до суду не надходило.

В період з 09.08.2021 по 28.08.2021 (включно) суддя Олейняш Е.М. перебувала у щорічній відпустці.

ІІ. СТИСЛИЙ ВИКЛАД ПОЗИЦІЙ УЧАСНИКІВ ПРОЦЕСУ.

1. Правова позиція позивача.

Підставою позову позивачем зазначено обставини щодо неналежного виконання відповідачем умов договору № 13-2118 від 01.12.2014 року, а саме: порушено зобов`язання щодо оплати наданих робіт (послуг) з радіочастотного моніторингу параметрів випромінювання та забезпечення електромагнітної сумісності (ЕМС) радіоелектронних засобів (РЕЗ) та випромінюючих пристроїв (ВП), внаслідок чого позивач просить суд стягнути заборгованість з урахуванням штрафних санкцій. Позовні вимоги обґрунтовані приписами ст. 525, 526, 527 ЦК України, ст. 188 ГК України та умовами договору.

2. Правова позиція (заперечення) відповідача.

Відповідач не скористався наданим йому ч. 1, 2, 4 ст. 161 ГПК України правом на подання відзиву на позовну заяву.

Відповідно до ч. 9 ст. 165 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Ухвала господарського суду Миколаївської області від 08.06.2021 року про відкриття провадження у справі, надіслана на адресу відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю “Сісайд Термінал”, вул. Громадянський узвіз, 1/1, м. Миколаїв, 54020, повернута до суду поштовою установою із відміткою пошти “за закінченням встановленого строку зберігання” (арк. 103-106).

Відповідно до п. 4 ч. 6 ст. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду.

Відповідно до ч. 7 ст. 120 ГПК України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

За приписами ч. 1 ст. 7 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.

В Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості про юридичну особу, крім державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб, зокрема, місцезнаходження юридичної особи (п. 10 ч. 2 ст. 9 вказаного Закону)

Ухвала суду направлялась на адресу відповідача ТзОВ “Сісайд Термінал”, вул. Громадянський узвіз, 1/1, м. Миколаїв, 54020, вказану в позовній заяві та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Отже, якщо ухвалу про вчинення відповідної процесуальної дії направлено судом за належною адресою, тобто повідомленою суду стороною, і повернуто підприємством зв`язку з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про вчинення відповідної процесуальної дії.

ІІІ. ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ СПРАВИ, ЗМІСТ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН З ПОСИЛАННЯМ НА ДОКАЗИ, НА ПІДСТАВІ ЯКИХ ВСТАНОВЛЕНІ ВІДПОВІДНІ ОБСТАВИНИ.

Розглянувши матеріали справи, керуючись принципом верховенства права, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, суд встановив наступне.

01.12.2014 року між Південною філією Державного підприємства “Український державний центр радіочастот” (філія) та ТзОВ “Сісайд Термінал” (замовник) укладено договір № 13-2118 (арк. 6-8).

Відповідно до п. 6.1 договору договір набирає чинності з моменту підписання його сторонами та діє до 31.12.2015 року, а в частині розрахунків до повного виконання сторонами своїх зобов`язань відповідно до умов договору.

Відповідно до п. 6.2 договору цей договір вважається подовженим на кожний наступний період тривалістю в один рік, але не більше терміну дії дозвільних документів.

У разі анулювання або закінчення терміну дії відповідних дозвільних документів договір вважається втратившим дію.

До договору між сторонами щорічно складались додатки «Перелік РЕЗ, що підлягають радіочастотному моніторингу. Періодичність радіочастотного моніторингу та оплати за місяць», а саме: додаток № 1 дійсний з 01.12.2015 (арк. 9), додаток № 1 дійсний з 01.09.2016 (арк. 10-11), додаток № 1 дійсний з 01.03.2019 (арк. 12).

Договір з додатками підписано сторонами та скріплено печатками сторін.

Умовами договору сторони передбачили наступне.

Відповідно до п. 1.1 договору філія на підставі п. 4 ст. 16 Закону України "Про радіочастотний ресурс України” та Положення про Південну філію Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» виконує роботи (послуги) з радіочастотного моніторингу параметрів випромінювання та забезпечення електромагнітної сумісності (ЕМС) радіоелектронних засобів (РЕЗ) та випромінюючих пристроїв (ВП), а замовник на підставі Закону України «Про радіочастотний ресурс України» виконує свої зобов`язання щодо використання РЧР, а також здійснює оплату вищезгаданих робіт на рахунок філії.

Код за КВЕД – 2010:61.90. «інша діяльність у сфері електрозв`язку».

Відповідно до п. 2.1 договору філія зобов`язується:

2.1.1 виконувати роботи (послуги) по розділу 1 цього Договору згідно з вимогами чинного законодавства України у галузі зв`язку, для чого:

- здійснювати радіочастотний моніторинг РЕЗ та ВП замовника;

- по заявкам замовника у наданій йому смузі частот виявляти радіозавади, визначати джерела цих радіозавад та усувати їх у строки та у порядку, визначених діючими нормативно-правовими актами;

2.1.2 в разі потреби здійснювати роботи (послуги) по оформленню дозволів та ліцензій, проведення ПТК та інші разові роботи (послуги) в межах своєї компетенції згідно чинного законодавства. На виконання таких робіт філія виставляє окремий рахунок.

Відповідно до п. 3.1 договору вартість робіт (послуг) по цьому договору визначається згідно Тарифів на роботи (послуги) Державного підприємства "Український державний центр радіочастот”, пов`язані з користуванням радіочастотним ресурсом України та виділенням номерного ресурсу, затверджених Рішенням НКРЗ № 1256 від 11.12.08 року та зареєстрованих Міністерством юстиції України 25.12.08 р. за № 1238/15929 (далі-тарифи).

Відповідно до п. 3.2 договору Перелік РЕЗ та ВП, що підлягають нагляду відповідно до умов договору, надається у додатку 1 до договору, який є невід`ємною його частиною.

Відповідно до п. 3.3 договору вартість робіт (послуг) по цьому Договору може змінюватись у випадку, зокрема, зміни тарифів.

Відповідно до п. 3.6 договору замовник сплачує філії за роботи (послуги) по договору шляхом перерахування суми вартості робіт на розрахунковий рахунок філії до 25-го числа наступного місяця, слідуючого за розрахунковим періодом, на підставі виставленого філією рахунку. Починаючи з 26 числа у разі несплати, нараховується пеня у розмірі, подвійного облікової ставки НБУ, яка діяла на той період. По виставленим рахункам за роботи (послуги), вказані у п.п. 2.1.2. Договору, замовник здійснює оплату не пізніше 7-ми днів з дня одержання такого рахунку.

Відповідно до п. 3.7 договору виконання робіт (послуг) підтверджується відповідним двостороннім актом виконаних робіт. Друга сторона повинна підписати такий акт протягом 5 (п`яти) робочих днів з часу надходження або надати мотивовану відмову від підписання акту. У випадку коли, замовник не підписав підписаний акт у вищевказаний термін та не надав мотивованої відмови, акт автоматично вважається узгодженим, а роботи (послуги) виконаними та такими, що підлягають оплаті.

Українським державним центром радіочастот було видано ТзОВ “Сісайд Термінал” дозволи на експлуатацію абонентських радіоелектронних засобів аналогового УКХ радіотелефонного зв`язку в кількості 31 штука із строком дії до 04.02.2024 року (арк. 51-60).

Судом встановлено, що для проведення оплати за виконані роботи (послуги) згідно договору № 13-2118 від 01.12.2014 за період з грудня 2019 року по квітень 2021 року включно (17 місяців) позивачем виставлено відповідачу рахунки на загальну суму 2 529, 60 грн. (арк. 13-29).

Відповідно до додатків до договору ціна за моніторинг однієї одиниці РЕЗ становить 4 грн. без ПДВ, а з урахуванням ПДВ 4, 80 грн.

Судом встановлено, що відповідно до вищевказаних рахунків оплата на надані послуги по радіочастотному моніторингу та забезпеченню електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів (РЕЗ) в кількості 31 штуки становить 148, 80 грн. з ПДВ в місяць.

На виконання умов договору позивачем складено акти про виконання робіт, пов`язаних з радіочастотним моніторингом та забезпеченням електромагнітної сумісності (ЕМС) радіочастотних засобів (РЕЗ) за період з грудня 2019 року по квітень 2021 року включно на загальну суму 2 529, 60 грн. (арк. 34-50).

Факт направлення позивачем відповідачу вищевказаних рахунків та актів опідтверджується наявними в матеріалах справи реєстрами (арк. 62-79).

Судом встановлено, що вищевказані акти про виконання робіт зі сторони замовника ТзОВ “Сісайд Термінал” не підписані. Доказів надання відповідачем мотивованої відмови від підписання актів суду не подано, отже відповідно до п. 3.7 договору акти автоматично вважаються узгодженими, а роботи (послуги) виконаними та такими, що підлягають оплаті.

26.02.2020 року та 31.08.2020 року позивачем направлено на адресу відповідача претензії № Ф51/32-2.1-03/302 та № Ф51/32-2.1-03/373 відповідно, в яких позивач зазначив про необхідність погасити заборгованість (арк. 30, 32). Разом з претензіями позивачем направлялись на адресу відповідача рахунки та акти виконаних робіт до рахунків. Факт направлення претензій від 26.02.2020 року та 31.08.2020 року підтверджується копією поштової накладної, описом вкладення, фіскальним чеком та поштовим поверненням (арк. 31, 33).

Невиконання відповідачем зобов`язання з оплати наданих робіт (послуг) з радіочастотного моніторингу параметрів випромінювання та забезпечення електромагнітної сумісності (ЕМС) радіоелектронних засобів (РЕЗ) та випромінюючих пристроїв (ВП) за договором і стало підставою для звернення позивача до суду з даним позовом.

ІV. ОЦІНКА АРГУМЕНТІВ УЧАСНИКІВ СПРАВИ ТА ДЖЕРЕЛА ПРАВА, ЯКІ ЗАСТОСУВАВ СУД.

1. Щодо вимоги про стягнення суми основного боргу.

На підставі ст. 11, 202, 509 ЦК України між сторонами на підставі договору виникло господарське зобов`язання, яке в силу ст. 525, 526 ЦК України, ст. 193 ГК України має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог законодавства. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов`язками наділені обидві сторони договору.

Відповідно до ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ст. 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов`язання.

Відповідно до ч. 1 ст. 903 ЦК України якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Закон України "Про радіочастотний ресурс України" встановлює правову основу користування радіочастотним ресурсом України, визначає повноваження держави щодо умов користування радіочастотним ресурсом України, права, обов`язки і відповідальність органів державної влади, що здійснюють управління і регулювання в цій сфері, та фізичних і юридичних осіб, які користуються та/або мають намір користуватися радіочастотним ресурсом України.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" у цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

дозвіл на експлуатацію радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою (далі - дозвіл на експлуатацію) - документ, який засвідчує право власника конкретного радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою на його експлуатацію протягом визначеного терміну в певних умовах;

користування радіочастотним ресурсом - діяльність, пов`язана із застосуванням радіоелектронних засобів та/або випромінювальних пристроїв, що випромінюють електромагнітну енергію в навколишній простір у межах радіочастотного ресурсу;

користувач радіочастотного ресурсу - юридична або фізична особа, діяльність якої безпосередньо пов`язана з користуванням радіочастотним ресурсом відповідно до законодавства;

радіозавади - електромагнітне випромінювання будь-якого походження, яке перешкоджає прийманню радіосигналів;

радіоелектронний засіб - технічний засіб, призначений для передавання та/або приймання радіосигналів радіослужбами.

Відповідно до п. 1, 2, 5 ч. 2 ст. 6 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" користувачі радіочастотного ресурсу України зобов`язані, зокрема: дотримуватися норм і правил використання радіочастотного ресурсу України; дотримуватися умов, визначених у ліцензіях на користування радіочастотним ресурсом України та в дозволах на експлуатацію; вносити платежі та збори, передбачені законом, а також у встановленому національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації, порядку плату за радіочастотний моніторинг у смугах радіочастот загального користування.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 16 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" Державне госпрозрахункове підприємство "Український державний центр радіочастот" утворюється відповідно до закону. УДЦР відноситься до сфери управління національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації, і здійснює свою діяльність на підставі статуту, який затверджується національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації.

Повноваження УДЦР поширюються на користувачів радіочастотного ресурсу України, які діють у смугах радіочастот загального користування.

Відповідно до ч. 4 ст. 16 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" УДЦР на платній основі за рахунок коштів користувачів радіочастотного ресурсу України на їх замовлення виконує роботи (надає послуги), а за рахунок коштів Державного бюджету України - роботи, пов`язані з розрахунком мереж цифрового наземного мовлення та виявленням джерел радіозавад у смугах частот загального користування за заявою спеціальних користувачів. Перелік робіт та послуг, що виконує УДЦР, а також тарифи на них затверджуються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації, у встановленому порядку.

Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Відповідно до ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Як вказано вище, за період з грудня 2019 року по квітень 2021 року включно позивачем відповідачу надано послуги з радіочастотного моніторингу параметрів випромінювання та забезпечення електромагнітної сумісності (ЕМС) радіоелектронних засобів (РЕЗ) та випромінюючих пристроїв (ВП) на загаьну суму 2 529, 60 грн., що підтверджується виставленими рахунками на оплату та актами про виконання робіт.

Умовами п. 3.6 договору сторони передбачили обов`язок замовника (відповідач) сплачувати філії (позивач) за роботи (послуги) по договору шляхом перерахування суми вартості робіт на розрахунковий рахунок філії до 25-го числа наступного місяця, наступного за розрахунковим періодом.

Станом на день розгляду справи суду не подано доказів оплати заборгованості за договором № 13-2118 від 01.12.2014 року на загальну суму 2 529, 60 грн., як і не спростовано позовних вимог в цій частині. Отже, позовна вимога про стягнення заборгованості за надані послуги по договору в розмірі 2 529, 60 грн. підлягає задоволенню.

2. Щодо вимоги про стягнення пені.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.

Стаття 549 ЦК України встановлює, що неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.

Відповідно до ч. 2 ст. 551 ЦК України якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.

Відповідно до ч. 6 ст. 232 ГК України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.

Стаття 1 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань" передбачає, що платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін.

Відповідно до ст. 3 Закону України “Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань” розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.

Таким чином, договірні правовідносини між платниками і одержувачами грошових коштів щодо відповідальності за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань врегульовано Законом України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань".

Відповідно до п. 3.6 договору замовник сплачує філії за роботи (послуги) по договору шляхом перерахування суми вартості робіт на розрахунковий рахунок філії до 25-го числа наступного місяця, слідуючого за розрахунковим періодом, на підставі виставленого філією рахунку. Починаючи з 26 числа у разі несплати, нараховується пеня у розмірі, подвійного облікової ставки НБУ, яка діяла на той період. По виставленим рахункам за роботи (послуги), вказані у п.п. 2.1.2. Договору, замовник здійснює оплату не пізніше 7-ми днів з дня одержання такого рахунку.

Позивачем нараховано відповідачу 79, 55 грн. - пені.

Перевіривши розрахунок розміру пені, судом встановлено, що позивачем здійснено нарахування пені за прострочення виконання грошового зобов`язання з травня 2020 року по квітень 2021 року включно. Нарахування пені здійснено позивачем за період з 26.06.2020 року по 27.05.2021 року по кожному рахунку окремо. Нарахування пені здійснено арифметично правильно відповідно до вимог чинного законодавства та умов договору по кожному рахунку окремо. Нарахування пені здійснено позивачем, виходячи з подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожний день прострочення. Період нарахування визначено позивачем правильно (в межах шестимісячного строку по кожному рахунку). Детальний розрахунок пені наявний в матеріалах справи (арк. 97).

Отже, нарахування пені в сумі 79, 55 грн. є обґрунтованим та підставним. В цій частині позов підлягає задоволенню.

V. РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ.

Судовий збір в розмірі 2 270, 00 грн. згідно ст. 129 ГПК України слід відшкодувати позивачу з відповідача.

Керуючись ст. ст. 129, 233, 236-238, 240, 241, 254, 256 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю “Сісайд Термінал”, вул. Громадянський узвіз, 1/1, м. Миколаїв, 54020 (код ЄДРПОУ 34770199) на користь позивача Державного підприємства “Український державний центр радіочастот” (код ЄДРПОУ 01181765) в особі Південної філії Державного підприємства “Український державний центр радіочастот”, вул. Краснова, 14, к. 33, м. Одеса, 65059 (код ЄДРПОУ 23211596):

- 2 529, 60 грн. (дві тисячі п`ятсот двадцять дев`ять грн. 60 коп.) – суми основного боргу;

- 79, 55 грн. (сімдесят дев`ять грн. 55 коп.) – пені;

- 2 270, 00 грн. (дві тисячі двісті сімдесят грн. 00 коп.) - витрат по сплаті судового збору.

3. Наказ видати позивачу після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили відповідно до ст. 241 ГПК України та може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені ст.ст. 253, 254, 256-259 ГПК України з урахуванням підпункту 17.5 пункту 17 Розділу XI "Перехідні положення" ГПК України.

Повний текст рішення складено 06.09.2021 року.

Суддя Е.М. Олейняш