
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 32-05-11/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
02 вересня 2021 рокуСправа № 10/70
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Коваленко Н.М.,
розглянувши клопотання №2431-05/402 від 15.07.2021 Міністерства економіки України, код ЄДР 37508596, вул. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008
у справі №10/70 від 06.03.2007
за заявою кредитора - Головного управління ДФС у Кіровоградській області, 25006, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 55
до боржника - Державного підприємства "Світловодський комбінат твердих сплавів і тугоплавких металів" (далі – ДП СКТС І ТМ), 27519, Кіровоградська область, Світловодський район, село Павлівка, вул. Леніна, 2А,
про банкрутство
ПРЕДСТАВНИКИ:
від кредиторів – участі не брали;
від банкрута – участі не брали.
ВСТАНОВИВ:
Постановою від 26.06.2013 господарський суд визнав ДП СКТС І ТМ банкрутом, відкрив ліквідаційну процедуру щодо банкрута ДП СКТС І ТМ.
Ухвалою від 12.08.2014 господарський суд звільнив арбітражного керуючого Чорнокондратенко І.П. від виконання повноважень ліквідатора банкрута з 12.08.2014, призначив ліквідатором ДП СКТС І ТМ арбітражного керуючого Авраменка І.М.
До господарського суду 02.06.2021 надійшло клопотання №2431-05/321 від 02.06.2021 Міністерство економіки України з вимогами: прийняти дане клопотання до розгляду, задовольнити дане клопотання та здійснити перейменування учасника у справі, а саме: Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України на Міністерство економіки України.
Оскільки нормами, процесуального права не передбачено вчинення окремою процесуальної дії у разі перейменування підприємства, установи, організації, тощо господарський суд вважає за необхідне під час розгляду даної справи врахувати, що постановою №504 від 21.05.2021 Кабінету Міністрів України "Про перейменування Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України" перейменовано Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України на Міністерство економіки України.
До господарського суду 23.07.2021 надійшло клопотання №2431-05/402 від 15.07.2021 Міністерства економіки України прийняти дане клопотання до розгляду, задовольнити дане клопотання, постановити ухвалу про зобов`язання ліквідатора ДП СКТС І ТМ сформувати перелік ліквідаційної маси майна ДП СКТС І ТМ, до якого включити дебіторську заборгованість у сумі 10 655 173,68 грн та відповідно до вимог частини 18 статті 11 Закону України "Про управління об`єктами державної власності" подати до Міністерства економіки України на погодження, з обґрунтуванням підстав звернення з таким клопотанням.
Ухвалою від 28.07.2021 господарський суд розгляд клопотання №2431-05/402 від 15.07.2021 Міністерства економіки України призначив на 11:00 – 02.09.2021. Запропонував Міністерству економіки України надати до господарського суду, не пізніше 31.08.2021, письмово викладену позицію щодо підставності вказаного клопотання з урахуванням обставин зазначених в ухвали суду від 05.03.2019 у даній справі. Запропонував ліквідатору, арбітражному керуючому Авраменку І.М. надати до господарського суду, не пізніше 31.08.2021, письмово викладену позицію щодо заявленого клопотання. Зазначивши, що явка учасників справи в засідання суду НЕОБВ`ЯЗКОВА.
До господарського суду через систему "Електронний суд" 27.08.2021 надійшли додаткові пояснення №б/н від 27.08.2021 ліквідатора, арбітражного керуючого Авраменку І.М. за якими можливість задоволення вказаного клопотання Міністерства економіки України заперечена.
01.09.2021 електронною поштою (з КЕП) до господарського суду надійшло клопотання №2431/05/453 від 01.09.2021 Міністерства економіки України про відкладення розгляду справи №10/70 з вимогами:
1. Визнати поважною причину неявки у судове засідання представника Міністерства
економіки України.
2. Відкласти розгляд справи №10/70 на іншу дату та надати можливість Мінекономіки провести судове засідання у режимі відеоконференції.
3. Про дату, час та місце наступного засідання завчасно повідомити Мінекономіки ухвалою Суду.
Зазначене клопотання №2431/05/453 від 01.09.2021 Міністерства економіки України про відкладення розгляду справи №10/70 задоволенню не підлягає, позаяк явка учасників справи в засідання суду 02.09.2021 обов`язковою не визнавалась. Ухвалою від 27.08.2021 господарський суд заяву №2431-05/446 від 26.08.2021 Міністерства економіки України про проведення судового засідання в режимі відеоконференції залишив без розгляду, як таку, що подана з порушенням вимог процесуального закону. Обґрунтовані підстави для відкладення розгляду даної справи відсутні.
В результаті повного, всебічного та об`єктивного з`ясування обставин справи, господарський суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення клопотання №2431-05/402 від 15.07.2021 Міністерства економіки України виходячи з такого.
21.10.2019 набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ) п. 2 Прикінцевих та перехідних положень якого передбачено, що з дня введення в дію цього Кодексу, визнано таким, що втратив чинність, зокрема, Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Пунктом 4 Прикінцевих та перехідних положень КУзПБ установлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КУзПБ провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України), іншими законами України.
За ч. 1 ст. 61 КУзПБ - ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження:
приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження;
виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута;
проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута;
аналізує фінансовий стан банкрута;
виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута;
формує ліквідаційну масу;
заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості;
має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, які звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Кодексом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута;
з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута, або отриманого для цієї мети кредиту;
заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов`язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими;
подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника;
вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб;
передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових актів підлягають обов`язковому зберіганню;
продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Кодексом;
повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному реєстратору в електронній формі через портал електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомості, необхідні для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства;
у разі провадження банкрутом діяльності, пов`язаної з державною таємницею, вживає заходів з ліквідації режимно-секретного органу;
веде реєстр вимог кредиторів;
подає в установленому порядку та у випадках, передбачених Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", інформацію до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення;
здійснює дії щодо скасування реєстрації випуску акцій, передбачені законодавством, якщо організаційно-правовою формою юридичної особи - банкрута є акціонерне товариство;
здійснює інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
За ч. 6 ст. 61 КУзПБ - дії (бездіяльність) ліквідатора можуть бути оскаржені до господарського суду учасниками справи про банкрутство, права яких порушено такими діями (бездіяльністю).
Згідно з ч. 1 ст. 58 КУзПБ суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.
Відповідно до ч. 1 ст. 65 КУзПБ - після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються:
відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси;
відомості про реалізацію об`єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу;
копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо);
реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів;
документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів;
довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню;
для акціонерних товариств - розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, видане Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку;
для емітентів боргових цінних паперів - звіт про результати погашення цінних паперів.
Про час і місце судового засідання, в якому мають розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та кредиторів.
Обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти дій, спрямованих на виявлення та повернення активів боржника.
Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки кредиторів постановляє ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
За ст. 169 ГПК України - при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
В даний час дії (бездіяльність) ліквідатора, арбітражного керуючого Авраменка І.М. до господарського суду учасниками справи про банкрутство, права яких порушено такими діями (бездіяльністю), не оскаржені.
Станом на 02.09.2021 ліквідатором, арбітражним керуючим Авраменком І.М. звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута до суду не подано.
Тобто, в даний час суд не розглядає скаргу на дії (бездіяльність) ліквідатора, арбітражного керуючого Авраменка І.М. чи звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута.
При цьому, нормами КУзПБ не визначені конкретні строки формування ліквідаційної маси банкрута, а Законом України "Про управління об`єктами державної власності" не визначені конкретні строки її погодження, тощо, оскільки ліквідатор обмежений виключно строками ліквідаційної процедури банкрута.
Тому, господарський суд доходить висновку, що вимога Міністерства економіки України зобов`язати ліквідатора ДП СКТС І ТМ сформувати перелік ліквідаційної маси майна ДП СКТС І ТМ, до якого включити дебіторську заборгованість у сумі 10 655 173,68 грн та відповідно до вимог ч. 18 ст. 11 Закону України "Про управління об`єктами державної власності" подати до Міністерства економіки України на погодження з підстав зазначених у такому клопотанні не ґрунтується на нормах діючого процесуального законодавства, відповідно, правові підстави для задоволення такої вимоги відсутні.
Керуючись ст. 1, 2, 58, 61, 65, п. 2, 4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 3, 12, 73-74, 169, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Врахувати перейменування учасника у справі: Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України на Міністерство економіки України.
Клопотання №2431/05/453 від 01.09.2021 Міністерства економіки України про відкладення розгляду справи №10/70 залишити без задоволення.
Клопотання №2431-05/402 від 15.07.2021 Міністерства економіки України залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття.
Ухвала може бути оскаржена до Центрального апеляційного господарського суду в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Копії ухвали направити кредиторам, включеним до реєстру вимог кредиторів (п. 1 ухвали від 30.05.2014, в тому числі: ГУ ДФС у Кіровоградській області (25006, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 55), як правонаступнику Олександрійської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області, Головному управлінню Пенсійного фонду України Кіровоградської області, як правонаступнику Світловодського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області, Управлінню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області (25006, м. Кропивницький, вул. Михайлівська, 64), як правонаступнику Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Олександрійському районі Кіровоградської області, Кіровоградському обласному центру зайнятості, як правонаступнику Світловодського міськрайонного центру зайнятості (25015, м. Кропивницький, вул. Леоніда Куценка, буд. 12), Павлівській сільській раді (Кіровоградська обл., Світловодський р-н, с. Павлівка); Світловодській районній раді (Кіровоградська обл., м. Світловодськ, вул. Леніна, 14), Державному агентству України з управління державними корпоративними правами та майном (03035, м. Київ, вул. Сурікова, 3), Міністерству оборони України (03168, м. Київ, просп. Повітрянофлотський, 6), Державній службі України з надзвичайних ситуацій (01030, м. Київ, вул. О. Гончара, 55-А), Управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області (25015, м. Кіровоград, вул. Пашутінська, 1), Міністерству екології та природних ресурсів України (03035, м. Київ, вул. Урицького, 35), Державному управлінню охорони навколишнього природного середовища в Кіровоградській області (25022, м. Кропивницький, вул. Дзержинського, 84/37), прокурору Кіровоградської області (25006, м. Кропивницький, вул. В.Пермська, 4), Міністерству економіки України (01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2), Фонду державного майна України (01133, м. Київ, вул. Кутузова, 18/9), представнику трудового колективу - Письменному В.І. (27502, Кіровоградська область, м. Світловодськ, вул. Коропівська, 16), гр. ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), гр. ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ), гр. ОСОБА_3 ( АДРЕСА_3 ), Міністерству юстиції України, Департаменту з питань банкрутства Міністерства юстиції України (е-mail: v.filatov@minjust.gov.ua), ПАТ ДАК "Національна мережа аукціонних центрів" в особі філії "Кіровоградський аукціонний центр" (25009, м. Кропивницький, вул. Глінки, 2, оф. 303), ліквідатору - арбітражному керуючому Авраменку І.М. (36014, м. Полтава, вул. Шведська, 2, оф. 417), гр. ОСОБА_4 ( АДРЕСА_4 ), гр. ОСОБА_5 ( АДРЕСА_5 ), гр. ОСОБА_6 ( АДРЕСА_6 ), гр. ОСОБА_7 ( АДРЕСА_7 ), гр. ОСОБА_8 ( АДРЕСА_8 ), гр. ОСОБА_9 ( АДРЕСА_9 ), Державному агентству резерву України (вул. Пушкінська, 28, м. Київ, 01601).
Повний текст ухвали складено 06.09.2021.
Суддя Н.М. Коваленко
Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості надавати інформацію про вебадресу судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, одночасно з врученням (надсиланням/видачі) копії повного або скороченого такого рішення до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Повідомити учасників справи про можливість ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його вебадресою: http://reyestr.court.gov.ua.
Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5013.