Ухвала суду № 99383221, 31.08.2021, Господарський суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
31.08.2021
Номер справи
912/1324/16
Номер документу
99383221
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,

тел/факс: 32-05-11/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua

У Х В А Л А

31 серпня 2021 року №912/1324/16

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Коваленко Н.М.

при секретарі судового засідання Пастуховій А.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання №02-01/912/1324/16/269 від 16.11.2020, №02-01/912/1324/16/270 від 16.11.2020 та №02-01/912/1324/16/239 від 29.03.2021 ліквідатора, арбітражного керуючого Чупруна Є.В., скаргу №07-01-847 від 28.04.2021 на дії (бездіяльність) ліквідатора банкрута Чупруна Є.В. кредитора - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області

у справі №912/1324/16 від 29.04.2016

про банкрутство Державного відкритого акціонерного товариства "Олександрійська автобаза" - дочірнього підприємства Державної холдингової компанії "Олександріявугілля" (далі - ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля"), код ЄДР 05427855, 28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. Коваленка, 35,

ПРЕДСТАВНИКИ:

від кредитора (Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області) - Безушко Л.М., довіреність №01-10-04 від 13.01.2021;

від банкрута (в режимі відеоконференції) - ліквідатор, арбітражний керуючий Чупрун Є.В.;

за участі представника Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградських областях - Павловської С.С., довіреність №14 від 25.02.2021.

ВСТАНОВИВ:

Постановою від 31.05.2016 господарський суд визнав ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля" банкрутом. Відкрив ліквідаційну процедуру щодо банкрута ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля". Призначив ліквідатором банкрута - ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля" арбітражного керуючого Чупруна Є.В.

До господарського суду 19.11.2020 ліквідатором, арбітражним керуючим Чупруном Є.В. подано клопотання №02-01/912/1324/16/269 від 16.11.2020 з вимогою затвердити звіт про нарахування та виплату грошової винагороди в сумі 438 602,00 грн, здійснення та відшкодування витрат в сумі 50 986,10 грн за підсумками процедури ліквідації ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля" та клопотання №02-01/912/1324/16/270 від 16.11.2020 з вимогою затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс у справі №912/1324/16 про банкрутство ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля".

21.10.2019 набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ), п. 2 Прикінцевих та перехідних положень якого передбачено, що з дня введення в дію цього Кодексу, визнано таким, що втратив чинність, зокрема, Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Пунктом 4 Прикінцевих та перехідних положень КУзПБ - установлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 65 КУзПБ - про час і місце судового засідання, у якому мають розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та кредиторів.

Обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти дій, спрямованих на виявлення та повернення активів боржника.

Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки кредиторів постановляє ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Ухвалою від 30.11.2020 господарський суд розгляд звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута, а також звіту арбітражного керуючого Чупруна Є.В. про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат призначив на 11:30 - 24.12.2020.

Ухвалою від 24.12.2020 господарський суд розгляд звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута, а також звіту арбітражного керуючого Чупруна Є.В. про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат відклав до 21.01.2021 - 11:00.

Ухвалою від 21.01.2021 господарський суд, зокрема, розгляд звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута, а також звіту арбітражного керуючого Чупруна Є.В. про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат відклав до 23.02.2021 - 11:00.

Ухвалою від 23.02.2021 господарський суд клопотання №02-01/912/1324/16/145 від 22.02.2021 ліквідатора, арбітражного керуючого Чупруна Є.В. задовольнив. Розгляд звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута, а також звіту арбітражного керуючого Чупруна Є.В. про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат відклав до "25" березня 2021 р. - 11:00 год.

Протокольною ухвалою від 25.03.2021 господарський суд, на підставі ст. 216 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), оголосив перерву в засіданні по розгляду клопотання №02-01/912/1324/16/269 від 16.11.2020 про затвердження звіту арбітражного керуючого Чупруна Є.В. про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат та №02-01/912/1324/16/270 від 16.11.2020 арбітражного керуючого Чупруна Є.В. про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута до 12:00 - 06.04.2021.

30.03.2021 на електронну пошту суду (з КЕП) надійшло клопотання №02-01/912/1324/16/238 від 29.03.2021 ліквідатора, арбітражного керуючого Чупруна Є.В. з вимогою залучити до участі у справі №912/1324/16 про банкрутство ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля" - Державну податкову службу України в особі філії Головного управління ДПС у Кіровоградській області, як правонаступника кредитора Головного управління ДФС у Кіровоградській області.

Крім цього, до господарського суду 30.03.3021 ліквідатором, арбітражним керуючим Чупруном Є.В. подано клопотання №02-01/912/1324/16/239 від 29.03.2021 з вимогами про:

- стягнення з Олександрійського міськрайонного центр зайнятості (28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, Соборний проспект, 126а, код ЄДРПОУ 23095859) на користь арбітражного керуючого Чупруна Євгена Вікторовича (свідоцтво Міністерства юстиції України від 06.03.2013 року №424) - 1100,35 грн коштів на оплату грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого (ліквідатора) Державного відкритого акціонерного товариства "Олександрійська автобаза" - дочірнього підприємства Державної холдингової компанії "Олександріявугілля";

- стягнення з Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області (25006, Кіровоградська область, м, Кропивницький, вул. Михайлівська, 64, код ЄДРПОУ 41316824) на користь арбітражного керуючого Чупруна Євгена Вікторовича (свідоцтво Міністерства юстиції України від 06.03.2013 року №424) -124 870,60 грн коштів на оплату грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого (ліквідатора) Державного відкритого акціонерного товариства "Олександрійська автобаза" - дочірнього підприємства Державної холдингової компанії "Олександріявугілля";

- стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 7, код ЄДР 20632802) на користь арбітражного керуючого Чупруна Євгена Вікторовича (свідоцтво Міністерства юстиції України від 06.03.2013 року №424) 110 110,75 грн коштів на оплату грошової винагороди та відшкодування втрат арбітражного керуючого (ліквідатора) Державного відкритого акціонерного товариства "Олександрійська автобаза" дочірнього підприємства Державної холдингової компанії "Олександріявугілля";

- стягнення з Державної податкової служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8, і.к. 43005393) в особі філії Головного управління ДПС у Кіровоградській області (25006, Кіровоградська область, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, будинок 55, ід. код 43995486) на користь арбітражного керуючого Чупруна Євгена Вікторовича (свідоцтво Міністерства юстиції України від 06.03.2013 року №424) - 140 882,57 грн коштів на оплату грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого (ліквідатора) Державного відкритого акціонерного товариства "Олександрійська автобаза" - дочірнього підприємства Державної холдингової компанії "Олександріявугілля";

- за результатом розгляду клопотання видати судовий наказ.

Ухвалою від 02.04.2021 господарський суд розгляд клопотань №02-01/912/1324/16/238 від 29.03.2021 та №02-01/912/1324/16/239 від 29.03.2021 ліквідатора, арбітражного керуючого Чупруна Є.В. призначив на 12:00 - 06.04.2021.

Протокольною ухвалою від 06.04.2021, на підставі ст. 216 ГПК України, оголошено перерву в засіданні по розгляду клопотань №02-01/912/1324/16/269 від 16.11.2020 про затвердження звіту арбітражного керуючого Чупруна Є.В. про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат, №02-01/912/1324/16/270 від 16.11.2020 арбітражного керуючого Чупруна Є.В. про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу, №02-01/912/1324/16/238 від 29.03.2021, №02-01/912/1324/16/239 від 29.03.2021 ліквідатора, арбітражного керуючого Чупруна Є.В. до 29.04.2021 о 11:30 год.

До господарського суду 12.04.2021 надійшов лист №1100-0801-7116102 від 08.04.2021 кредитора - Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області в якому зазначено, що кредитор є бюджетною установою та за організаційно-правовою формою є органом державної влади і використовує кошти чітко за бюджетним призначенням. З урахування того, що головне управління не є прибутковою організацією, кошти використовуються тільки згідно кошторису. У бюджеті кредитора відсутні асигнування для сплати вказаних коштів. Діяльність кредитора проводиться в межах кошторису, у якому не передбачено використання бюджетних коштів не за призначенням, оскільки це є порушенням Бюджетного кодексу України. Враховуючи викладене головне управління не має можливості сплачувати грошову винагороду та відшкодування витрат арбітражного керуючого (ліквідатора), у зв`язку з виконанням ним повноважень у справі про банкрутство ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля".

20.04.2021 до господарського суду надійшло заперечення №б/н від б/д Головного управління ДПС у Кіровоградській області, за яким кредитор просить відмовити ліквідатору, арбітражному керуючому Чупруну Є.В. у задоволенні клопотання №02-01/912/1324/16/239 від 29.03.2021. Відмовити ліквідатору, арбітражному керуючому Чупруну Є.В. у задоволенні клопотання №02-01/912/1324/16/269 від 16.11.2020. Задовольнити клопотання №02-01/912/1324/16/270 від 16.11.2020 про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу у справі №912/1324/16 про банкрутство ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля". Задовольнити клопотання №02-01/912/1324/16/238 від 29.03.2021 про залучення до участі у справі №912/1324/16 Державної податкової служби України в особі Головного управління ДПС у Кіровоградській області, як правонаступника кредитора Головною управління ДФС у Кіровоградській області.

В листі №02-05/396/02 від 21.04.2021, який надійшов до суду 23.04.2021, кредитор - Олександрійський міськрайонний центр зайнятості зазначив, що Олександрійський міськрайонний центр зайнятості є неприбутковою державною установою, що фінансується за рахунок коштів Фонду і використовує кошти чітко за бюджетним призначенням. З урахуванням, того що Олександрійський міськрайонний центр зайнятості не є прибутковою організацією, кошти використовуються тільки згідно кошторису. У бюджеті Олександрійський міськрайонний центр зайнятості відсутні асигнування для сплати вказаних коштів. Діяльність Олександрійського міськрайонного центру зайнятості проводиться в межах кошторису, у якому не передбачено використання коштів не за призначенням. Отже, враховуючи викладене, Олександрійський міськрайонний центр зайнятості не має можливості сплачувати грошову винагороду та відшкодування витрат арбітражному керуючому (ліквідатору), у зв`язку з виконанням ним повноважень у справі про банкрутство ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля".

28.04.2021 до господарського суду від кредитора - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області надійшло заперечення №07-01/851 від 28.04.2021 щодо клопотання №02-01/912/1324/16/239 від 29.03.2021 про стягнення грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого Чупруна Є.В., за яким управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області заперечує проти клопотання ліквідатора ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля", арбітражного керуючого Чупруна Є.В. з вимогою про стягнення з кредиторів грошової винагороди у розмірі 358602,00 грн та відшкодування витрат арбітражного керуючого Чупруна Є.В. за виконання повноважень ліквідатора у розмірі 20828,58 грн, в тому числі вимоги про стягнення з управління виконавчої дирекції Фонду на користь арбітражного керуючого Чупруна Є.В. 124870,60 грн коштів на оплату грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого (ліквідатора).

Крім цього, 28.04.2021 від Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області до господарського суду надійшла скарга №07-01-847 на дії (бездіяльність) ліквідатора банкрута Чупруна Є.В. у справі №912/1324/16 з вимогами прийняти скаргу управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області на дії (бездіяльність) ліквідатора Чупруна Є.В. до провадження. Задовольнити скаргу управління виконавчої дирекції Фонду повністю. Визнати дії (бездіяльність) ліквідатора Чупруна Є.В. в частині нарахування собі грошової винагороди в розмірі 251850,00 грн. за період з 01.01.2019 по 31.10.2020 незаконними.

Ухвалою від 29.04.2021 господарський суд клопотання №02-01/912/1324/16/238 від 29.03.2021 ліквідатора, арбітражного керуючого Чупруна Є.В. задовольнив. Залучив до участі у справі №912/1324/16 про банкрутство ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля" - Державну податкову службу України в особі філії Головного управління ДПС у Кіровоградській області, як правонаступника кредитора Головного управління ДФС у Кіровоградській області. Розгляд звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута, а також звіту арбітражного керуючого Чупруна Є.В. про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат, клопотання №02-01/912/1324/16/239 від 29.03.2021 ліквідатора, арбітражного керуючого Чупруна Є.В. відклав до 27.05.2021 - 11:00 год. Розгляд скарги №07-01-847 на дії (бездіяльність) ліквідатора банкрута Чупруна Є.В. кредитора - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області постановив здійснити в межах такого засідання суду. Запропонував ліквідатору, арбітражному керуючому Чупруну Є.В. надати господарському суду до засідання суду письмово викладену позицію щодо заявленої скарги.

Ліквідатор, арбітражний керуючий Чупрун Є.В. позицію щодо заявленої скарги господарському суду до засідання суду не надав. Разом з цим, 26.05.2021 до господарського суду надійшло клопотання №02-01/912/1324/16/343 від 26.05.2021 ліквідатора, арбітражного керуючого Чупруна Є.В. приєднати до матеріалів справи докази направлення Управлінню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області відзиву на скаргу №07-01-847 на дії (бездіяльність) ліквідатора банкрута Чупруна Є.В.

До господарського суду 24.05.2021 надійшла заява №02-01/912/1324/16/339 від 21.05.2021 ліквідатора, арбітражного керуючого Чупруна Є.В. з вимогою прийняти рішення, яким зобов`язати Олександрійську міську раду (до винесення господарським судом Кіровоградської області ухвали про ліквідацію юридичної особи з банкрута) протягом 15 календарних днів з дня винесення відповідного судового рішення прийняти на зберігання безоплатно та без додаткових умов архівні документи банкрута, які підлягають обов`язковому зберіганню відповідно до законодавства України.

Ухвалою від 27.05.2021 господарський суд розгляд звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута, а також звіту арбітражного керуючого Чупруна Є.В. про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат, клопотання №02-01/912/1324/16/239 від 29.03.2021 ліквідатора, арбітражного керуючого Чупруна Є.В. та скарги №07-01-847 від 28.04.2021 на дії (бездіяльність) ліквідатора банкрута Чупруна Є.В. кредитора - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області відклав до 24.06.2021 - 11:00 год. Постановив розгляд заяви №02-01/912/1324/16/339 від 21.05.2021 ліквідатора, арбітражного керуючого Чупруна Є.В. здійснити в межах такого засідання суду. Запропонував ліквідатору, арбітражному керуючому Чупруну Є.В. повторно надати господарському суду до засідання суду, не пізніше 21.06.2021, письмово викладену позицію щодо заявленої скарги. Зобов`язав Олександрійську міську раду до засідання суду, не пізніше 21.06.2021, надати господарському суду документальні докази прийняття архівних документів банкрута - ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля" на зберігання без додаткових умов.

До господарського суду 16.06.2021 електронною поштою (з КЕП) надійшов відзив №02-01/912/1324/16/341 від 25.05.2021 ліквідатора, арбітражного керуючого Чупруна Є.В. на скаргу Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області від 28.04.2021 №07-01-847 за яким ліквідатор просить відмовити кредитору у задоволенні такої скарги з обґрунтуванням підстав такої позиції.

Олександрійська міська рада вимоги зазначеної ухвали суду не виконала, документальні докази прийняття архівних документів банкрута - ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля" на зберігання без додаткових умов - не надала, про наявність поважних причин неможливості виконання вимог суду не повідомила.

Ухвалою від 24.06.2021 господарський суд оголосив перерву в засіданні суду щодо розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута, а також звіту арбітражного керуючого Чупруна Є.В. про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат, клопотання №02-01/912/1324/16/239 від 29.03.2021 ліквідатора, арбітражного керуючого Чупруна Є.В., скарги №07-01-847 на дії (бездіяльність) ліквідатора банкрута Чупруна Є.В. кредитора - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області та заяви №02-01/912/1324/16/339 від 21.05.2021 ліквідатора, арбітражного керуючого Чупруна Є.В. до 20.07.2021 - 14:30 год. Зобов`язав Олександрійську міську раду до засідання суду, не пізніше 16.07.2021, надати господарському суду: документальні докази прийняття архівних документів банкрута - ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля" на зберігання без додаткових умов.

Ухвалою від 20.07.2021 господарський суд заяву №02-01/912/1324/16/339 від 21.05.2021 ліквідатора, арбітражного керуючого Чупруна Є.В. задовольнив частково. Зобов`язав Олександрійську міську раду (до винесення господарським судом Кіровоградської області ухвали про ліквідацію юридичної особи з банкрута) протягом 30 календарних днів з 20.07.2021 прийняти на зберігання безоплатно та без додаткових умов архівні документи ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля", які підлягають обов`язковому зберіганню відповідно до законодавства України. Оголосив перерву в засіданні суду щодо розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута, а також звіту арбітражного керуючого Чупруна Є.В. про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат, клопотання №02-01/912/1324/16/239 від 29.03.2021 ліквідатора, арбітражного керуючого Чупруна Є.В., скарги №07-01-847 на дії (бездіяльність) ліквідатора банкрута Чупруна Є.В. кредитора - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області до 31.08.2021 - 11:00 год. Зобов`язав Олександрійську міську раду до засідання суду, не пізніше 30.08.2021, надати господарському суду: документальні докази прийняття архівних документів банкрута - ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля" на зберігання без додаткових умов.

До господарського суду 31.08.2021 надійшов лист №982/5/32/6 від 28.08.2021 Олександрійської міської ради за яким згідно довідки від 18.08.2021 року № 12-40/110, виданої ліквідатору ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля", архівним відділом Олександрійської міської ради прийняті на зберігання документи з основної діяльності та з кадрових питань підприємства, що ліквідується (628 справ).

Зі змісту звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута вбачається, що з моменту призначення ліквідатором направлено ряд запитів до органів державної виконавчої влади, зокрема до: Державної інспекції з безпеки на Морському та річковому транспорті, Міністерства вугільної промисловості, Фонду державного майна, Державної авіаційної служби, Державної інспекції сільського господарства, Державної служби надзвичайних ситуацій, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Управління державної архітектурно-будівельної інспекції, управління Держпраці, відділу статистики, Державної служби інтелектуальної власності, Олександрійської ОДПІ, відділу управління превентивної діяльності, управління Держгеокадастру, а також управлінню приватизації Олександрійської міської ради, колишньому керівництву та голові ліквідаційної комісії ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля".

05.07.2016 від Регіонального сервісного центру МВС в Кіровоградській області надійшла відповідь на запит, відповідно до якої транспортні засоби за банкрутом на обліку не значаться.

29.06.2016 надійшов лист від Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку з інформацією про необхідність звернення до Національного депозитарію України.

Листом від 23.06.2016 Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру повідомила ліквідатора про те, що за банкрутом зареєстрована земельна ділянка на праві постійного користування.

Листом від 24.06.2016 Олександрійська міська рада повідомила про те, що об`єкти нерухомого майна банкрута до комунальної власності не належать.

Листом від 21.06.2016 Державна архітектурно-будівельна інспекція повідомила, що за банкрутом не обліковуються документи реєстраційно-декларативного характеру.

Листом від 29.06.2016 Управління ДСНС повідомило, що не передавало банкруту майно в управління.

Листом від 07.07.2016 Управління статистики повідомило про неможливість надання звітності, що подавалася банкрутом.

Регіональне відділення Фонду державного майна України листом від 22.06.2016 повідомило, що банкрут не перебуває у сфері його управління.

15.07.2016 колишнім керівництвом було передано установчі та правовстановлюючі документи банкрута.

У відповідності до положень ст. 41-42 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», наказів №1-інв від 22.08.2016, №2-інв від 20.09.2016 проведено інвентаризацію на ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля".

У відповідності до ст. 96 згаданого Закону направлено на погодження органу, уповноваженому управляти державним майном, перелік майна, що увійшло ліквідаційної маси ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля".

Ліквідатором на підставі договору залучено спеціалізовану організацію з метою проведення оцінки майна ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля".

У відповідності до висновку про вартість майна від 24.01.2017 вартість об`єктів нерухомості складає 562899,00 грн.

Зазначений висновок рецензовано, встановлено його відповідність вимогам Національного стандарту "Загальні засади оцінки майна", затвердженого постановою КМУ від 10.09.2003 п. №1440. Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості №305 від 28.04.2017 погоджено перелік майна, що внесено до ліквідаційної маси ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля".

Листом від 12.05.2017 ліквідатор звернувся до Міністерства енергетики та вугільної промисловості з проханням розмістити оголошення щодо визначення організатора аукціону з продажу майна банкрута ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля".

22.05.2017 на офіційному сайті Міністерства енергетики та вугільної промисловості опубліковано оголошення про визначення організатора аукціону з продажу майна ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля" (код 05427855). На адресу ліквідатора надійшло п`ять заяв із конкурсними пропозиціями. 15.06.2017 ліквідатором визначено кандидатуру організатора торгів.

Листом від 15.06.2017 ліквідатор звернувся до Міністерства енергетики та вугільної промисловості з проханням погодити кандидатуру організатора торгів у відповідності до Порядку організації та проведення аукціонів у провадженні у справах про банкрутство та вимоги до їх організаторів стосовно майна державних підприємств, які належать до сфери управління Міненерговугілля, та господарських товариств, державна частка в статутних капіталах яких перевищує 50 відсотків і щодо яких Міненерговугілля здійснює повноваження з управління державними корпоративними правами, затвердженого наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 02.09.2013 №626.

21.07.2017 ліквідатором отримано лист Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 13.07.2017 №02/12-6494 з інформацією про відхилення кандидатури переможця конкурсу та необхідність повторного відбору торгуючої організації серед заявників і подальшого погодження кандидатури організатора торгів ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля".

Листом від 28.08.2017 №02-01/912/1324/16/2793 ліквідатор повторно звернувся до міністерства енергетики та вугільної промисловості з метою погодження кандидатури організатора торгів.

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості №623 від 26.09.2017 погоджено кандидатуру переможця конкурсу з визначення організатора торгів з продажу майна ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля".

З переможцем конкурсу 09.10.2017 укладено договір на організацію проведення аукціону.

31.10.2017 на офіційному сайті Міністерства юстиції України опубліковано оголошення про проведення аукціону з продажу майна ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля" у вигляді цілісного майнового комплексу. Аукціон мав відбутися 30.11.2017, проте не відбувся у зв`язку з відсутністю заявок від потенційних учасників.

Листом від 14.12.2017 ліквідатор звернувся до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України з проханням надати згоду на проведення аукціону з продажу майна банкрута за оціночною вартістю.

З огляду на відсутність відповіді на зазначений лист, ліквідатор повторно звернувся до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України з листом від 17.01.2018. Відповіді на вказаний лист Міністерством енергетики та вугільної промисловості України не надано.

20.02.2018 на офіційному сайті Вищого господарського суду України, Міністерства юстиції України опубліковано оголошення про проведення повторного аукціону з продажу цілісно-майнового комплексу - банкрута ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля". Аукціон запланований на 26.03.2018 о 14.00 год. за адресою: м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 55.

Проте у зв`язку із відсутністю заявок зазначений аукціон визнаний таким, що не відбувся.

20.03.2018 на офіційному сайті Міністерства юстиції України опубліковано оголошення про визнання першого повторного аукціону таким, що не відбувся. Листом від 26.03.2018 ліквідатор звернувся до організатора торгів з метою організації проведення другого повторного аукціону.

29.03.2018 на офіційному сайті Міністерства юстиції України опубліковано оголошення про проведення другого повторного аукціону. Аукціон запланований на 30.04.2018.

27.04.2018 на офіційному сайті Міністерства юстиції України опубліковано повідомлення про визнання другого повторного аукціону таким, що не відбувся у зв`язку з відсутністю учасників.

30.05.2018 на офіційному сайті Міністерства юстиції України опубліковано оголошення про проведення аукціону з продажу майна ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля".

Аукціон, призначений на 26.06.2018 не відбувся у зв`язку із відсутністю заяв на участь в аукціоні.

04.07.2018 на офіційному сайті Міністерства юстиції України опубліковано оголошення про проведення повторного аукціону з продажу майна ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля" Аукціон призначено на 06.08.2018.

Аукціон, призначений на 06.08.2018 не відбувся у зв`язку з відсутністю заявок на участь в аукціоні.

14.08.2018 на офіційному сайті Вищого господарського суду України, Міністерства юстиції України опубліковано оголошення про проведення другого повторного аукціону з продажу майна банкрута ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля". Аукціон запланований на 18.09.2018 за адресою: м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 55.

Аукціон запланований на 18.09.2018 за адресою: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 55 відбувся. Вартість продажу майна склала 81 947,52 грн.

Крім коштів, отриманих від реалізації майна боржника у сумі 81 947,52 грн., на рахунок банкрута надходили кошти за підготовку довідок про стаж та заробітну плату. Загалом за вказаним призначенням на рахунок надійшли кошти в сумі 4760,00 грн. За рахунок вказаних коштів оплачено послуги за цивільно-правовим договором щодо підготовки таких довідок, а також витрати на комісію банку за розрахунково-касові операції по рахунку.

Загалом на рахунок банкрута за період з 29.08.2016 по 31.12.2018 надійшла сума 86707,52 грн.

Відповідно до ст. 12 КУзПБ, ст. 98 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (діяв на дату укладення договорів), арбітражний керуючий має право залучити для забезпечення виконання своїх повноважень на договірних засадах інших осіб та спеціалізовані організації з оплатою їх діяльності за рахунок боржника, якщо інше не встановлено цим Законом чи угодою з кредиторами.

У відповідності до ст. 64 КУзПБ, вимоги щодо витрат, пов`язаних з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді, відносяться до першої черги реєстру вимог кредиторів.

У відповідності до ч. 4 ст. 30 КУзПБ, витрати арбітражного керуючого, пов`язані з виконанням ним повноважень у справі, відшкодовуються в порядку, передбаченому цим Кодексом, крім витрат на страхування його професійної відповідальності за заподіяння шкоди, а також витрат, пов`язаних з виконанням таких повноважень у частині, в якій зазначені витрати перевищують регульовані державою ціни (тарифи) на відповідні товари, роботи, послуги чи ринкові ціни на день здійснення відповідних витрат або замовлення (придбання) товарів, робіт, послуг.

Витрати на оплату послуг залучених спеціалістів склали:

1) За договором про підготовку та видачу довідок - 3250,00 гривень (оплачено з коштів, що надійшли на банківський рахунок);

2) За договором на проведення оцінки майна - 17000,00 гривень (оплачено за рахунок коштів ліквідатора, які не повернуті ліквідатору);

3) За договором про надання послуг з організації та проведення відкритих торгів - 1229,22 гривень (оплачено з коштів, що надійшли на банківський рахунок);

4) За договором зберігання від 17.10.2016 - 23450,00 гривень (не оплачено).

Загальна сума витрат на залучення спеціалізованих організацій та спеціалістів склала 44929,22 грн. З них фактично оплачено 21479,22 грн., залишились неоплаченими 23450,00 грн.

Крім того, у межах ліквідаційної процедури понесені такі витрати:

- отримання довідок, витягів - 719,34 грн.;

- послуги з розміщення оголошень - 360,00 грн.;

- поштові витрати - 1149,40 грн.;

- втрати на паливно-мастильні матеріали - 1599,84 грн.;

- комісія банку за розрахунково-касові операції - 2228,30 грн. (оплачено з коштів, що надійшли на банківський рахунок).

Загальний розмір вказаних вище витрат склав 6056,88 грн. З них 2228,30 грн. оплачено з коштів, що надійшли на банківський рахунок, решта в сумі 3828,58 грн. оплачено за рахунок коштів ліквідатора, які не повернуті ліквідатору.

Загальний розмір витрат ліквідаційної процедури склав 50986,10 грн., з яких оплачено 27536,10 грн. в т.ч. 6707,52 грн. за рахунок коштів отриманих на рахунок банкрута та 20828,58 грн. за рахунок коштів ліквідатора, які не повернуті ліквідатору.

У відповідності до ст. 30 КУзПБ, ст. 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (діяв до 21.10.2019), ліквідатор виконує повноваження за грошову винагороду.

До 01.11.2020 грошова винагорода нараховувалася ліквідатору з мінімуму, передбаченого Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а саме із розрахунку двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень.

У відповідності до ч. 2 ст. 30 КУзПБ розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

У відповідності до ст. 61 КУзПБ, після оплати витрат, пов`язаних з проведенням ліквідаційної процедури, та сплати основної і додаткової винагороди арбітражного керуючого здійснюються виплати кредиторам у порядку черговості, встановленому цим Кодексом.

Оплата витрат, пов`язаних з проведенням ліквідаційної процедури, здійснюється у такому порядку:

у першу чергу оплачуються витрати, пов`язані з проведенням ліквідаційної процедури, та сплачується винагорода ліквідатора;

у другу чергу виконуються зобов`язання перед особами, які після відкриття провадження у справі про банкрутство боржника надавали кредитування, поставляли сировину, комплектуючі з відстроченням платежу.

Ліквідаційну процедуру стосовно ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля" відкрито 31.05.2016. Відтак, розмір грошової винагороди арбітражного керуючого Чупруна Є.В. за виконання повноважень ліквідатора склав за період з 01.06.2016 по 31.10.2020 - 438 602,00 грн.

З вказаної суми виплачено грошову винагороду арбітражному керуючому Чупруну Є.В. за 2016 рік, а також січень-вересень та частково жовтень 2017 року на загальну суму 80000,00 грн.

Враховуючи обставини зазначені у звіті ліквідатора, господарський суд дійшов висновку про необґрунтованість та безпідставність скарги №07-01-847 від 28.04.2021 на дії (бездіяльність) ліквідатора банкрута Чупруна Є.В. кредитора - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області та відсутність правових підстав для задоволення її вимог, виходячи з такого.

Провадження у даній справі порушувалося і здійснювалось у відповідності до ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції після набрання чинності Законом України від 22.12.2011 №4212-VI), за спрощеною процедурою, порушеною за заявою боржника. Спрощена процедура банкрутства не передбачала створення комітету кредиторів у процедурі банкрутства боржника, що ліквідується власником, оскільки формування та створення комітету кредиторів, як органу, що представляє інтереси всіх кредиторів у справі про банкрутство, здійснюється на стадії розпорядження майном, яка в процедурі банкрутства боржника, що ліквідується власником, відсутня.

У зв`язку з тим, що порушення і подальше провадження у справі про банкрутство здійснювалося за спрощеною процедурою, п. 4 постанови господарського суду Кіровоградської області від 30.05.2016 по справі №912/1324/16 зобов`язано ліквідатора банкрута щомісяця подавати господарському суду відомості (інформацію) про виконану роботу по проведенню ліквідаційної процедури.

На виконання п. 4 постанови господарського суду Кіровоградської області від 30.05.2016 по справі №912/1324/16 ліквідатором з червня 2016 по квітень 2021 до матеріалів справи направлялися звіти про хід ліквідаційної процедури.

Господарським судом ухвала про зобов`язання створення комітету кредиторів не виносилася.

Отже, під час провадження у справі про банкрутство підприємства-банкрута судом застосовано принцип повноти судового контролю процедур банкрутства, який реалізується у процедурах банкрутства та забезпечує дотримання балансу інтересів боржника, кредиторів та інших учасників справи про банкрутство.

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області є кредитором у даній справі та має усі відповідні, передбачені Господарським процесуальним кодексом України права, якими може користуватися з моменту набуття статусу кредитора у справі, зокрема, як знайомитися з матеріалами справи, так і направляти запити ліквідатору у справі. Протягом здійснення ліквідаційної процедури кредитор з запитами щодо ходу провадження у справі про банкрутство до ліквідатора не звертався.

16.11.2020 ліквідатором до матеріалів справи на розгляд та затвердження направлено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, клопотання про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедури ліквідації.

03.12.2020 з метою не затягування строків ліквідаційної процедури, ліквідатор направив кредиторам за переліком копію звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу, а також клопотання про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедури ліквідації. Докази направлення зазначених документів приєднані до матеріалів справи клопотанням від 21.12.2020 № 02-01/912/1324/16/403. Кредитор отримав зазначені документи 07.12.2020.

З 07.12.2020 по 06.04.2021 (дата отримання кредитором клопотання ліквідатора від 29.03.2021 №02-01/912/1324/16/239 з вимогою про стягнення з кредиторів грошової винагороди у розмірі 358602,00 грн.) від кредитора не надходили заперечення щодо поданих ліквідатором 16.11.2020 документів до суду. Скарга від кредитора надійшла лише після подання ліквідатором клопотання від 29.03.2021 №02-01/912/1324/16/239 з вимогою про стягнення з кредиторів грошової винагороди.

Подаючи скаргу до суду, кредитор відзначив про виконання функцій ліквідатора арбітражним керуючим формально.

З таким твердженням не можна погодитися у зв`язку з тим, що кредитор не в повному обсязі обізнаний з комплексом вжитих ліквідатором заходів, спрямованих на передачу архівних документів, а також про виконання інших обов`язків ліквідатора після продажу майна банкрута по теперішній час.

Відповідно до ст. 67 КУзПБ ліквідатор банкрута забезпечує належне оформлення, упорядкування та зберігання всіх, у тому числі фінансово-господарських, документів банкрута протягом ліквідаційної процедури. До постановлення господарським судом ухвали про ліквідацію юридичної особи - банкрута ліквідатор зобов`язаний забезпечити збереженість архівних документів банкрута і за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства або з уповноваженою ним архівною установою визначити місце їх подальшого зберігання. Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства або уповноважена ним архівна установа зобов`язані прийняти архівні документи банкрута на зберігання без додаткових умов.

Тобто в даному випадку слід виходити із прав та обов`язків, які покладені на учасників процесу щодо створення документів, їх упорядкування та зберігання. До відкриття ліквідаційної процедури оформлення, упорядкування і зберігання документів в установленому порядку мають здійснювати власники юридичної особи, а органи управління архівною справою і діловодством - контролювати виконання цих обов`язків та застосовувати відповідні заходи примусу і санкції до порушників.

Після відкриття ліквідаційної процедури обов`язок оформлення, упорядкування і зберігання документів покладається на ліквідатора банкрута, який може виконати його лише за рахунок наявного у боржника майна та грошових коштів.

З системного аналізу КУзПБ вбачається, що момент передачі документів (на початку ліквідаційної процедури, чи в кінці цієї процедури, чи в будь-який інший момент часу в цьому проміжку) визначається ліквідатором банкрута і не залежить від волі архівної установи чи будь-якого іншого органу. У будь-якому випадку передача документів має бути здійснена до постановлення господарським судом ухвали про ліквідацію юридичної особи - банкрута. До цього моменту, тобто протягом ліквідаційної процедури, ліквідатор банкрута забезпечує належне оформлення, упорядкування, зберігання всіх, у тому числі фінансово-господарських, документів банкрута.

КУзПБ не визначає конкретного строку чи терміну передачі документів архівної установи, однак визначає, що документи повинні бути передані у ліквідаційній процедурі до моменту її завершення, отже право у ліквідатора банкрута передати документи до архівної установи виникає з моменту винесення судом постанови про визнання боржника банкрутом.

Приступивши до виконання повноважень ліквідатора у справі, арбітражним керуючим було встановлено, що документи, які підлягають передачі на зберігання, знаходяться в неналежному для передачі стані; період за який документи підлягають упорядкуванню - з 1948 по 2021 роки. Разом з цим, була встановлена відсутність грошових коштів на підприємстві-банкруті, які можна було використати для оформлення та упорядкування відповідних документів.

18.09.2018 відбувся аукціон, на якому були реалізовані майнові активи підприємства-банкрута. 11.12.2018 договір купівлі-продажу майна банкрута посвідчено нотаріально.

Частина коштів, яка надійшла від продажу майна банкрута, спрямована на часткову оплату грошової винагороди ліквідатора у справі. За рахунок отриманих коштів у якості грошової винагороди, ліквідатором вжито заходів щодо оформлення та упорядкування документів (документи були підклеєні, прошиті, пронумеровані), проведена експертиза цінностей документів. За результатом експертизи цінностей складено відповідні описи справ та інші документи щодо відповідної передачі. Складені ліквідатором документи (історична довідка, описи справ з кадрових питань (кількість заголовків справ - 626 шт.), передмова до опису з кадрових питань, акт приймання справ з кадрових питань), були направлені до Архівного відділу Олександрійської міської ради для погодження та подальшого використання при підписанні акту приймання-передачі.

Отже, вжиття відповідних заходів зайняло певний проміжок часу, оскільки документи знаходилися в неналежному стані та упорядковувались за період починаючи з 1948 року. В результаті упорядкування відповідно до опису справ з кадрових питань сформувалося більше 600 справ.

З огляду на викладене, ліквідатором банкрута виконано покладений на нього обов`язок та упорядковано архівні документи.

Крім заходів щодо оформлення та упорядкуванням архівних документів, ліквідатором вживались заходи щодо передачі відповідних документів, зокрема, ліквідатор неодноразово звертався як до Архівного відділу Олександрійської міської ради, так і до Міського голови Олександрійської міської ради, з проханням вирішити питання щодо збереження архівних документів банкрута, зокрема, листи від 03.10.2019 №02-01/5021/454/2011/3640, від 15.11.2019 №02-01/5021/454/2011/17, від 18.02.2020 №02-01/5021/454/2011/134, від 30.03.2020 №02-01/5021/454/2011/181.

Листами від 15.04.2020 №53/6/12/6 та від 15.04.2020 № 59/6/12/6 Олександрійська міська рада повідомила, що у зв`язку з карантином не може призначити дату зберігання документів. Після закінчення карантину рекомендовано звернутися до Архівного відділу Олександрійської міської ради для уточнення дати прийому документів.

Відповідно до ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

На засіданні 17.06.2020 Кабінет Міністрів України шляхом внесення змін в низки актів Кабінету Міністрів, якими встановлені карантинні обмеження, подовжив дію карантинних обмежень (дію адаптивного карантину) до 31.07.2020.

Листом від 21.07.2020 №02-01/912/1324/16/97 ліквідатор просив визначити дату (протягом серпня 2020), час та місце прийняття документів з кадрових питань підприємства-банкрута.

05.08.2020 (вх. №81) ліквідатором отримано лист Архівного відділу Олександрійської міської ради від 30.07.2020 №12-40/49, яким Відділ повідомив, що згідно відповіді заступника начальника ГУ ПФ України в Кіровоградській області І.Максименко, до повної ліквідації підприємства, архівний відділ міської ради не має права видавати довідки соціально-правового характеру, так як довідки, видані архівом, не приймаються до відома відділення ПФ України. Разом з цим, просили вказати контактний телефон за яким можна з ліквідатором зв`язатись.

З метою якнайшвидшого вирішення питання, одразу 05.08.2020 ліквідатор на електронну пошту Архівного відділу електронним листом направив відповідь на лист від 30.07.2020 №12-40/49, у тому числі і контактний телефон ліквідатора.

У зв`язку з відсутністю відповіді на електронний лист, ліквідатор направив лист від 25.09.2020 №02-01/912/1324/16/185.

У зв`язку з ненаданням Архівним відділом відповіді на лист ліквідатора від 25.09.2020 №02-01/912/1324/16/185 ліквідатором до матеріалів справи 16.11.2020 подано звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута.

Листом від 04.01.2021 №12-40/02 Відділ повідомив, що на даний час вирішення питання прийняття на тимчасове зберігання документів підприємства-банкрута потребує пройти процедуру прийняття рішення на Виконавчому комітеті Олександрійської міської ради. Разом з цим повідомлено, що Відділу потрібно підготувати приміщення (ремонт) для прийому на тимчасове зберігання документів підприємства-банкрута.

У зв`язку з викладеним, станом на 04.01.2021 Відділ повідомив, що не може призначити конкретну дату прийняття документів на тимчасове зберігання, поки не будуть вирішені всі питання.

Листом від 29.04.2021 №02-01/912/1324/16/308 ліквідатор звернувся до Відділу та повідомив, що станом на теперішній час звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс підприємства-банкрута перебуває на розгляді в Господарському суді Кіровоградської області, розгляд справи призначено на 27.05.2021; ліквідатор повторно просив протягом найближчого часу визначити дату, час та місце прийняття документів з кадрових питань підприємства-банкрута, відповідь просив надати до 18.05.2021. Зауважив про те, що зволікання з вирішення даного питання призведе до порушення конституційних прав громадян України - колишніх працівників підприємства.

Лист Архівного відділу Олександрійської міської ради від 04.01.2021 №12-40/02 та не отримання відповіді на лист від 29.04.2021 №02-01/912/1324/16/308 ліквідатором банкрута розцінено як фактичну відмову Відділу у прийнятті документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню, та стало підставою для звернення до суду з заявою від 21.05.2021 №02-01/912/1324/16/339 про зобов`язання Олександрійську міську раду (до винесення господарським судом Кіровоградської області ухвали про ліквідацію юридичної особи - банкрута) протягом 15 календарних днів з дня винесення відповідного судового рішення прийняти на зберігання безоплатно та без додаткових умов архівні документи ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля" (Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. Коваленка, 35 код 05427855), які підлягають обов`язковому зберіганню відповідно до законодавства України.

Листування ліквідатора з зазначеного питання міститься в матеріалах справи (приєднано до щомісячних звітів про хід процедури, а також приєднано до матеріалів справи клопотанням від 24.03.2021 № 02-01/912/1324/16/229). Листування після 24.03.2021 надано у якості доказів у справі як додаток відзиву ліквідатора на скаргу кредитора.

Відповідно до ч. 1 ст. 61 КУзПБ ліквідатор з дня свого призначення здійснює ряд повноважень, у тому числі виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута.

За зверненнями колишніх працівників підприємства-банкрута та Управління Пенсійного фонду України для оформлення пенсії за віком та на пільгових умовах з листопада 2019 по квітень 2021 включно ліквідатором підготовлено та видано загалом 198 довідок, у тому числі про заробітну плату для обчислення пенсії, про стаж, про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки та відповідних записів у ній. На вимогу заявників виготовлялися копії наказів для приєднання до пенсійної справи.

Відповідно до ст. 44, 64 Закону України від 09.07.2003 №1058-ІV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (зі змінами) здійснюється перевірка достовірності та обґрунтованості відомостей, поданих для призначення (перерахунку) пенсії. Для перевірки довідок, ліквідатором Управлінню Пенсійного фонду України були надані первинні документи (особові рахунки, накази тощо). За результатами перевірки спеціалістами Управління Пенсійного фонду України складено Акти перевірки, які ліквідатором опрацьовані, підписані, один примірник направлений Управлінню Пенсійного фонду України.

Крім цього, ліквідатором щомісячно направляються Звіти з праці за формою №1-ПВ до Головного управління статистики у Кіровоградській області. Також, ліквідатором направляються Звіт по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України.

Ліквідатор після продажу майна банкрута, не тільки вживав заходів щодо збереження та передачі архівних документів підприємства-банкрута, а й безперервно виконував ряд повноважень керівника.

17.02.2021 Кабінет Міністрів України схвалив постанову про встановлення в Україні адаптованого карантину, встановлено 4 рівні епіднебезпеки та показники їх визначення. Центральна комісія з питань техногенної-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій віднесла в тому числі м. Київ, Київську та Сумські області до червоної зони епіднебезпеки.

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій скасувала червоний рівень епідемічної небезпеки на території Сумської області з 08.05.2021.

За позицією кредитора, оплаті підлягає виключно фактично виконана ліквідатором робота (її обсяг), а не період часу, протягом якого триває ліквідаційна процедура. Тому, за відсутності доказів вчинення арбітражним керуючим дій по виконанню обов`язків ліквідатора у даній справі з 01.01.2019 по 31.10.2020 нарахування ліквідатором грошової винагороди в розмірі 251850,00 грн. є неправомірним.

При цьому, кредитор не навів власного розрахунку оплати послуг, які на його думку підлягають відшкодуванню арбітражному керуючому.

В результаті розгляду звіту про нарахування та виплату грошової винагороди в сумі 438 602,00 грн, здійснення та відшкодування витрат в сумі 50 986,10 грн за підсумками процедури ліквідації ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля" та клопотання №02-01/912/1324/16/239 від 29.03.2021 ліквідатора, арбітражного керуючого Чупруна Є.В., господарський суд вважає за необхідне зазначити таке.

Вказаний звіт містить відповідні розрахунки оплати послуг арбітражного керуючого Чупруна Є.В., до нього додані належні докази здійснення та відшкодування витрат такої особи, понесених в ліквідаційній процедурі банкрута. Вказані розрахунки та додані докази здійснення та відшкодування витрат такої особи, понесених в ліквідаційній процедурі банкрута жодним чином не спростовані учасниками справи в засіданні суду.

Копію звіту ліквідатора, копію ліквідаційного балансу банкрута, копію клопотання №02-01/912/1324/16/269 від 16.11.2020, ліквідатором направлено кредиторам у справі.

У клопотанні №02-01/912/1324/16/269 від 16.11.2020 про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди та здійснення витрат ліквідатора арбітражний керуючий зазначив відомості, що загальна сума винагороди арбітражному керуючому у сумі 358 602,00 грн виплачена не була, витрати арбітражного керуючого у розмірі 20 828,58 грн не відшкодовувались.

Відтак, у зв`язку із недостатністю коштів, отриманих від продажу майна банкрута, виплата грошової винагороди у розмірі 358 602,00 грн. та відшкодування витрат арбітражного керуючого Чупруна Є.В. за виконання повноважень ліквідатора у розмірі 20 828, 58 грн не здійснювалося.

Разом з цим, відповідно до ч. 1 ст. 12 КУзПБ арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Кодексом.

Порядок сплати грошової винагороди арбітражного керуючого та відшкодування його витрат, понесених під час виконання повноважень у справі про банкрутство, визначено положеннями статті 30 КУзПБ.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 30 КУзПБ арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень. Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень.

Згідно з ч. 6 ст. 30 КУзПБ арбітражний керуючий не менше одного разу на два місяці звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на засіданнях зборів кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітету кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - перед забезпеченим кредитором. Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором. Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, реструктуризації заборгованості, погашення боргів подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

Провадження у даній справі порушувалося і здійснювалось у відповідності до ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", за спрощеною процедурою, порушеною за заявою боржника. Спрощена процедура банкрутства не передбачала створення комітету кредиторів у процедурі банкрутства боржника, що ліквідується власником, оскільки формування та створення комітету кредиторів, як органу, що представляє інтереси всіх кредиторів у справі про банкрутство, здійснюється на стадії розпорядження майном, яка в процедурі банкрутства боржника, що ліквідується власником, відсутня.

Відповідно такий звіт, при відсутності колегіального органу - комітету кредиторів, останнім не схвалювався.

Згідно з ч. 1, 4, 7 ст. 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

Законодавець не ставить оплату послуг арбітражного керуючого в залежність від майнового стану кредитора у справі про банкрутство, правового статусу кредитора (особа, заснована на приватній чи державній формі власності, державний орган, громадська організація тощо), від джерел фінансування кредитора, а також від майнових результатів арбітражного керуючого у справі про банкрутство.

При цьому, не покриття витрат на виплату винагороди арбітражному керуючому можна розцінювати як примушування до безоплатної праці, що забороняється та прирівнюється до рабства в контексті ст. 4 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та інших міжнародних актів (зокрема, Конвенції 1926 року про заборону рабства, Конвенції Міжнародної організації праці про примусову чи обов`язкову працю 1930 року, ратифіковану Україною 10.08.1956, Конвенції Міжнародної організації праці № 105 про скасування примусової праці 1957 року, ратифіковану Україною 05.10.2000), резолюції Економічної і Соціальної Ради ООН (ЕКОСОС) 1996 року тощо) та суперечить ст. 43 Конституції України.

Європейський Суд з прав людини (рішення від 28.03.2006 за заявою №31443/96 у справі "Броньовський проти Польщі") вказав, що принцип верховенства права зобов`язує державу поважати і застосовувати запроваджені нею закони, створюючи правові й практичні умови для втілення їх в життя.

Згідно позиції Верховного Суду від 01.08.2018 у справі №912/1783/16 у випадку, коли оплата послуг арбітражного керуючого здійснюється не за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, чи коштів одержаних у результаті виробничої діяльності боржника, така оплата повинна здійснюватися за рахунок коштів кредиторів, виходячи з принципу пропорційності їх грошовим вимогам. Крім того, законодавець не ставить порядок розподілу витрат на оплату послуг ліквідатора в залежність від майнового стану кожного кредитора у справі про банкрутство, правового статусу кредитора, від джерел фінансування того, чи іншого кредитора, а також від майнових результатів арбітражного керуючого у справі про банкрутство.

Також, Верховний Суд у постанові від 30.01.2019 у справі №910/32824/15 відзначив, що ініціюючи провадження у справі про банкрутство кредитори, як споживачі послуг арбітражного керуючого, котрі очікують на результат його діяльності, мають усвідомлювати, що надавши на свій ризик згоду на участь у справі про банкрутство, однак не знайшовши майна, як джерела своїх доходів і покриття видатків, арбітражний керуючий правомірно очікує покриття забезпечення процедури, яке у такому випадку лягає тягарем на кредиторів (кредитора) неплатоспроможного боржника.

Загальна сума кредиторської заборгованості у справі становить 3 575 905,80 грн.

З огляду на викладене, враховуючи факт відсутності у боржника майна за рахунок якого можна було б оплатити грошову винагороду та відшкодувати витрати ліквідатора у справі, обов`язок кредиторів, дотримуючись принципу пропорційності заявлених вимог, оплатити арбітражному керуючому надані ним послуги та відшкодувати понесені витрати.

Заперечення кредиторів стосовно того, що вони є - бюджетними установами та за організаційно-правовою формою є органами державної влади і використовують кошти чітко за бюджетним призначенням, не є прибутковими організаціями і кошти ними використовують тільки згідно кошторису, у бюджеті кредиторів відсутні асигнування для оплати послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого не заслуговують на увагу, позаяк, як зазначалося раніше, законодавець не ставить порядок розподілу витрат на оплату послуг ліквідатора в залежність від майнового стану кожного кредитора у справі про банкрутство, правового статусу кредитора, від джерел фінансування того чи іншого кредитора, а також від майнових результатів арбітражного керуючого у справі про банкрутство.

За таких обставин, господарський суд доходить висновку, щодо наявності правових підстав для затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди в сумі 438 602,00 грн, здійснення та відшкодування витрат в сумі 50 986,10 грн за підсумками процедури ліквідації ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля" та задоволення клопотання №02-01/912/1324/16/239 від 29.03.2021 ліквідатора, арбітражного керуючого Чупруна Є.В.

Ліквідатором складено ліквідаційний баланс банкрута станом на 16.11.2021, який направлено на розгляд та затвердження до Господарського суду Кіровоградської області.

До господарського суду, в тому числі в засіданні суду - 31.08.2021 під час розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута, заперечення щодо можливості затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута від учасників провадження не надходили.

Визнані судом вимоги кредиторів: Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області (правонаступник кредиторів - Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (код ЄДРПОУ 22217622) та Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Олександрійському районі Кіровоградської області (код ЄДРПОУ 23234479) в сумі 15 891, 11 грн. заборгованості, 2 756, 00 грн. судового збору, в сумі 1 155 402, 05 грн. заборгованості та 2 900, 00 грн. судового збору, Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (правонаступник кредитора Олександрійського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області (код ЄДРПОУ 37944495) в сумі 1 035 091, 40 грн. та 2 756, 00 грн. судового збору, Державної податкової служби України в особі філії Головного управління ДПС у Кіровоградській області (правонаступник кредитора Головного управління ДФС у Кіровоградській області, правонаступник кредитора - Олександрійської ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області (код ЄДР 39481571) в сумі 1 324 909, 78 грн та 2 756, 00 грн судового збору, гр. ОСОБА_1 в сумі 23 162, 19 грн, Олександрійського міськрайонного центру зайнятості в сумі 7 525, 31 грн. та 2 756, 00 грн. судового збору - не погашені за недостатністю майна, відповідно до ч. 7 ст. 64 КУзПБ, вважаються погашеними.

Інші кредитори у встановленому Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та Кодексом України з процедур банкрутства порядку із заявами про грошові вимоги до банкрута не зверталися.

Під час проведення ліквідаційної процедури, керуючись ст. 61 КУзПБ ліквідатором здійснювалися всі можливі ліквідаційні заходи стосовно провадження у справі про банкрутство, але майнових активів банкрута, що підлягають включенню до ліквідаційної маси для 100% погашення вимог кредиторів, не виявлено.

Після завершення ліквідаційної процедури майно у банкрута відсутнє, продовження його підприємницької діяльності є неможливим.

Виходячи з вищевикладеного, на підставі ст. 65 КУзПБ звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута підлягають затвердженню господарським судом.

Провадження у даній справі підлягає закриттю відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 90 КУзПБ в зв`язку з затвердженням звіту ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом.

За викладених обставин, на підставі ч. 4 ст. 90 КУзПБ вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

Керуючись ст. 2, 12, 30, 60-61, 65, 90, 96 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 3, 12, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Скаргу №07-01-847 від 28.04.2021 на дії (бездіяльність) ліквідатора банкрута Чупруна Є.В. кредитора - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області визнати необґрунтованою, у задоволення її вимог відмовити.

2. Звіт арбітражного керуючого Чупруна Є.В. про нарахування та виплату грошової винагороди в сумі 438602,00 грн, здійснення та відшкодування витрат в сумі 50986,10 грн за підсумками процедури ліквідації ДВАТ "Олександрійська автобаза" - ДП ДХК "Олександріявугілля" затвердити.

Клопотання №02-01/912/1324/16/239 від 29.03.2021 ліквідатора, арбітражного керуючого Чупруна Є.В. задовольнити.

Стягнути з Олександрійського міськрайонного центр зайнятості (28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, Соборний проспект, 126а, код ЄДРПОУ 23095859) на користь арбітражного керуючого Чупруна Євгена Вікторовича (ІПН НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , свідоцтво Міністерства юстиції України від 06.03.2013 року №424) - 1100,35 грн коштів на оплату грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого (ліквідатора) Державного відкритою акціонерного товариства "Олександрійська автобаза" - дочірнього підприємства Державної холдингової компанії "Олександріявугілля".

Наказ видати після набранням ухвалою законної сили.

Стягнути з Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області (25006, Кіровоградська область, м, Кропивницький, вул. Михайлівська, 64, код ЄДРПОУ 41316824) на користь арбітражного керуючого Чупруна Євгена Вікторовича (ІПН НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , свідоцтво Міністерства юстиції України від 06.03.2013 року №424) - 124870,60 грн коштів на оплату грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого (ліквідатора) Державного відкритого акціонерного товариства "Олександрійська автобаза" - дочірнього підприємства Державної холдингової компанії "Олександріявугілля".

Наказ видати після набранням ухвалою законної сили.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 7, код ЄДР 20632802) на користь арбітражного керуючого Чупрун Євгена Вікторовича (ІПН НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , свідоцтво Міністерства юстиції України від 06.03.2013 року №424) - 110110,75 грн коштів на оплату грошової винагороди та відшкодування втрат арбітражного керуючого (ліквідатора) Державного відкритого акціонерного товариства "Олександрійська автобаза" дочірнього підприємства Державної холдингової компанії "Олександріявугілля".

Наказ видати після набранням ухвалою законної сили.

Стягнути з Державної податкової служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8, і.к. 43005393) в особі філії Головного управління ДПС у Кіровоградській області (25006, Кіровоградська область, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, будинок 55, ід. код 43995486) на користь арбітражного керуючого Чупруна Євгена Вікторовича (ІПН НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , свідоцтво Міністерства юстиції України від 06.03.2013 року №424) - 140882,57 грн коштів на оплату грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого (ліквідатора) Державного відкритого акціонерного товариства "Олександрійська автобаза" - дочірнього підприємства Державної холдингової компанії "Олександріявугілля".

Наказ видати після набранням ухвалою законної сили.

3. Звіт ліквідатора, арбітражного керуючого Чупруна Є.В. та ліквідаційний баланс банкрута Державного відкритого акціонерного товариства "Олександрійська автобаза" - дочірнього підприємства Державної холдингової компанії "Олександріявугілля" (код ЄДР 05427855) затвердити.

4. Ліквідувати юридичну особу банкрута - Державне відкрите акціонерне товариство "Олександрійська автобаза" - дочірнього підприємства Державної холдингової компанії "Олександріявугілля" (код ЄДР 05427855).

5. Провадження у справі закрити.

Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений Кодексом України з процедур банкрутства строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття.

Ухвала може бути оскаржена до Центрального апеляційного господарського суду в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.

Копії ухвали направити: банкруту (за адресами: 28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. Коваленка, 35), ліквідатору банкрута - арбітражному керуючому Чупруну Є.В. (вул. Петропавлівська, 74, оф. 49А, м. Суми, 40000); ДПС України в особі філії ГУ ДПС у Кіровоградській області (25006, Кіровоградська область, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 55, і.к. 43995486), як правонаступнику ГУ ДФС у Кіровоградській області; Фонду Державного майна України (вул. Кутузова, 18/9, м. Київ, 133, 01601); Регіональному відділенню Фонду Державного майна України у Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях (49000, м. Дніпро, вул. Центральна, 6), як правонаступнику Регіонального відділення Фонду державного майна України по Кіровоградській області; Кабінету Міністрів України; Міністерству енергетики України (вул. Хрещатик, 30, м. Київ, 01601), як правонаступнику Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, гр. ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), Олександрійському міськрайонному центру зайнятості (28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, пр. Леніна, 126-а); Управлінню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області, як правонаступнику кредиторів - Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Олександрійському районі Кіровоградської області; Головному управлінню Пенсійного фонду України Кіровоградської області (25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 7а), як правонаступнику Олександрійського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області, державному реєстратору Олександрійської районної державної адміністрації Кіровоградської області (для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - банкрута), Південно-Східному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції (м. Дніпро) у Кіровоградській області (25006, м. Кропивницький, вул. Дворцова, 6/7).

Повний текст ухвали складено 06.09.2021.

Суддя Н.М. Коваленко

Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості надавати інформацію про вебадресу судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, одночасно з врученням (надсиланням/видачі) копії повного або скороченого такого рішення до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Повідомити учасників справи про можливість ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його вебадресою: http://reyestr.court.gov.ua.

Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5013.