Постанова № 99374795, 02.09.2021, Волноваський районний суд Донецької області

Дата ухвалення
02.09.2021
Номер справи
221/4255/21
Номер документу
99374795
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

221/4255/21

3/221/2332/2021

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 вересня 2021 року м. Волноваха

Суддя Волноваського районного суду Донецької області Подоляк Я.М., розглянувши матеріали старшого оперуповноваженого з ОВС другого відділу УОЗ зон проведення АТО ГУ ДФС у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, працюючу вчителем хімії та біології в ШОУ Д65 у м. Донецьку, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 виданий Дарницьким РУ ГУ МВС України в місті Києві від 10.07.2001 року, за частиною 1 статті 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

встановив:

25 червня 2021 року о 13 годині 15 хвилин ОСОБА_1 перетенаючи лінію розмежування на КПВВ «Новотроїцьке», рухаючись у пішому порядку у напрямку м. Донецьк - м. Київ у ручній поклажі намагалась перенести через лінію розмежування, з тимчасово окупованої території в напрямку контрольованої Україною території, готівкові кошти у сумі 2900 (дві тисячі дев`ятсот) доларів США, що в еквіваленті по курсу НБУ дорівнює 79605 грн (сімдесят дев`ять тисяч шістсот п`ять) гривень, без погодження переміщення цих коштів з представниками координаційного центру відповідно до законодавства, чим порушила вимоги п. 2 Наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 14.07.2020 року за №52 «Про затвердження Переліку і обсягів (вартості/ваги/кількості) обмежених або заборонених до переміщення через лінію розмежування та до/з гуманітарно-логістичних центрів товарів, а також товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.07.2020 року за №666/34949, тобто вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.204-3 КУпАП.

Особа яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 просила провести судове засідання за її відсутності, надала суду письмові пояснення, в яких зазначила, що свою провину визнає у повному обсязі, проте про заборону переміщення готівкових коштів більше 50000 грн. не знала, пояснила, що переміщуванні готівкові кошти у сумі 2900 долорів США належать їй, це її заробітна плата вчителя, і ці кошти вона перевозила з метою установлення надгробного пам`ятника матері, яка похована в м. Києві.

Дослідивши адміністративний матеріал, вважаю необхідним зазначити таке.

Статтею 7 КУАП передбачено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно зі ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтею 251 КУпАП визначено, що доказами по справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до ст. 252 КпАП України, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Частиною 1 ст. 204-3 КУпАП передбачена відповідальність за порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції.

Так, диспозиція цієї статті має бланкетний характер, а тому для встановлення складу адміністративного правопорушення потрібно звернутись до нормативного акту, який регулює такий порядок переміщення товарів.

Спеціальним нормативним актом, який регулює зазначений вище порядок і на який є посилання в протоколі про адміністративне правопорушення є Наказ Міністерства зпитань реінтеграціїтимчасово окупованихтериторій України за №52 від 14.07.2020 року «Про затвердження Переліку і обсягів (вартості/ваги/кількості) обмежених або заборонених до переміщення через лінію розмежування та до/з гуманітарно-логістичних центрів товарів, а також товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.07.2020 року за №666/34949.

Так пунктом 2 цього нормативного акту встановлено, що фізична особа може переміщувати готівкові кошти з:

- тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях (далі - тимчасово окуповані території) на контрольовані Україною території у сумі, що не перевищує 50 000 гривень, або еквівалентній сумі, в тому числі в іноземній валюті, без підтверджувальних документів про їх походження, а також у сумі, що перевищує 50 000 гривень, або еквівалентній сумі, в тому числі в іноземній валюті, за умови погодження переміщення цих коштів з представниками координаційного центру відповідно до законодавства.

З адміністративного матеріалу вбачається, що у ОСОБА_1 на КПВВ «Новотроїцьке» було виявлено та вилучено готівкові кошти у сумі 2900 (дві тисячі дев`ятсот) доларів США, що в еквіваленті по курсу НБУ дорівнює 79605 грн (сімдесят дев`ять тисяч шістсот п`ять) гривень, тобто в сумі, що значно перевищує дозволену в еквіваленті суму 50000 гривень, без погодження переміщення цих коштів з представниками координаційного центру відповідно до законодавства.

Зазначені докази свідчать, що дії ОСОБА_1 дійсно слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 204-3 КУпАП, які виразились у порушенні порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції.

Таким чином, вважаю доведеною провину ОСОБА_1 у вчиненні нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-3 КУпАП, за що вона повинна понести відповідальність. Особою яка притягується до адміністративної відповідальності, на підтвердження своїх письмових пояснень, щодо походження грошових коштів, їх дійсного призначення та необхідності у перевезення такої суми одноразово, доказів суду не надано.Необізнаність ОСОБА_1 про існування певних заборон, встановлених Наказом за №52 від 14.07.2020 року не може слугувати підставою, для порушення вимог діючого законодавства.

При накладенні адміністративного стягнення слід врахувати характер вчиненого правопорушення, а саме, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення, що посягає на встановлений порядок управління, особу порушника, пом`якшувальними обставинами є визнання нею своєї провини. Обставин якіб обтяжували покарання судом не встановлено. На підставі викладеного, суд вважає необхідним застосувати адміністративне стягнення у мінімальному розмірі передбаченого санкцією статті у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з конфіскацією товарів, оскільки саме такий вид стягнення буде достатньою мірою відповідальності до особи, що вчинила дане адміністративне правопорушення та повністю відповідатиме меті його застосування.

Відповідно до ч.2ст.4 Закону України «Про судовий збір`у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 33-35, 40-1, ч. 1 ст. 204-3, 252, 280, 283, п. 1 ст. 284 КУпАП,

постановив:

ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-3 КУпАП та призначити адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 170 (сто сімдесят) гривень 00 копійок в дохід держави (Отримувач: Волноваське УК/Волноваський р-н, Код отримувача (ЄДРПОУ)37980308, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку: UA 80899998031302010600000179, Код платежу: 21081100).

Вилучені згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 0265 від 25.06.2021 року товарно-матеріальні цінності, а саме: грошові кошти у сумі 2900 (дві тисячі дев`ятсот) доларів США, що в еквіваленті по курсу НБУ дорівнює 79605 грн (сімдесят дев`ять тисяч шістсот п`ять) гривень конфіскувати у власність держави Україна.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ /22030106, Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України(ЕАП), Рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в сумі 454 ( чотириста п`ятдесят чотири ) грн. 00 коп.

Роз`яснити, що згідно статті 307 КУпАПштраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постановине пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із статтею 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Волноваський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення та може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців, до 02.12.2021.

Суддя Я.М. Подоляк